Duży pobór mocy na kartach Nvidi

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór mocy na kartach Nvidi

Postautor: chrisu75 » piątek, 7 lipca 2017, 16:47

Używam Windows 10 64bit. W komputerze mam zainstalowane dwie karty MS IGTX 1080 ti i MSI GTX 1070 GAMING X. Zainstalowany jest także aktualny sterownik od nvidii. Po uruchomieniu Claymore minera obie karty pobierają około 385W. MSI Afterburner pokazuje, że na karcie 1080Ti GPU jest Voltage limit 1 i na drugiej karcie jest identyczna sytuacja Voltage limit 1 . Karty są nie podkręcone. Claymore obciąża obie karty na 100%. Przez przypadek uruchomiłem Microsoft EDGE i obciążenie systemu spadło do 333W czyli jakieś 50W mniej :?: . Zauważyłem że po uruchomieniu Microsoft Edge Voltage limit zmienił się na obu kartach z 1 na 0. Zauważyłem także że, zamkniecie przeglądarki MS EDGE spowrotem przestawia Voltage limit na 1 i karty obie pobierają znów 385W. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje ? Czy nie można tego jakoś inaczej ustawić ? Zasilacz jest nowy Seasonic 850W Titanium, zresztą na poprzednim Cooler master 700W była identyczna sytuacja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór mocy na kartach Nvidi

Postautor: diamanti » piątek, 7 lipca 2017, 18:04

chrisu75 pisze: Używam Windows 10 64bit. W komputerze mam zainstalowane dwie karty MS IGTX 1080 ti i MSI GTX 1070 GAMING X. Zainstalowany jest także aktualny sterownik od nvidii. Po uruchomieniu Claymore minera obie karty pobierają około 385W. MSI Afterburner pokazuje, że na karcie 1080Ti GPU jest Voltage limit 1 i na drugiej karcie jest identyczna sytuacja Voltage limit 1 . Karty są nie podkręcone. Claymore obciąża obie karty na 100%. Przez przypadek uruchomiłem Microsoft EDGE i obciążenie systemu spadło do 333W czyli jakieś 50W mniej :?: . Zauważyłem że po uruchomieniu Microsoft Edge Voltage limit zmienił się na obu kartach z 1 na 0. Zauważyłem także że, zamkniecie przeglądarki MS EDGE spowrotem przestawia Voltage limit na 1 i karty obie pobierają znów 385W. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego się tak dzieje ? Czy nie można tego jakoś inaczej ustawić ? Zasilacz jest nowy Seasonic 850W Titanium, zresztą na poprzednim Cooler master 700W była identyczna sytuacja.
Jaki masz ustawiony power limit ?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór mocy na kartach Nvidi

Postautor: chrisu75 » piątek, 7 lipca 2017, 20:06

Power limit jest ustawiony na 100%

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór mocy na kartach Nvidi

Postautor: AzioCorleone » piątek, 14 lipca 2017, 20:46

chrisu75 pisze: Power limit jest ustawiony na 100%
No to masz swoją odpowiedź dlaczego pracują na maksie ;D zmniejsz power limit i po sprawie...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór mocy na kartach Nvidi

Postautor: bamc9k » niedziela, 16 lipca 2017, 17:34

ile Ci ten zestaw wykreca mH/s? Może zasilacz nie daje rady?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Duży pobór mocy na kartach Nvidi

Postautor: tonyxxl » niedziela, 16 lipca 2017, 18:06

skręć core cloak o ok 100mhz a potem core voltage ile msi pozwala. power limitu nie ruszaj na razie. Napisz jakie masz zmiany w poborze prądu.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości