Utrata danych na komputerze a przeniesienie klucza prywatnego do nowego portfela

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata danych na komputerze a przeniesienie klucza prywatnego do nowego portfela

Postautor: patoch » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:35

Witam,
Mam taki problem: Kopałem Bitcoiny w 2007 roku. Właściwie nie widziałem w tym nic wartościowego bo wtedy BC oscylował w granicach 50zł.
Wiec po miesiącu zabawy dałem sobie spokój i zapomniałem o temacie. Przez ten czas zmieniłem system z XP na win7 i oczywiście nie mam już żadnych śladów po tamtym portfelu (nie pamiętam nawet który to był, ale logo aplikacji było takie same jak logo BC, obecnie takie logo mają tylko BC core i BC wallet, więc może któryś nich...).
Jedyny ślad po tamtej aktywnosci który mi pozostał to plik ".prv"
Poczytałem trochę i domyślam się że to prywatny klucz do portfela. Czy jest możliwosc aby przywrócic z pomoca tego klucza saldo tego starego portfela w nowo zainstalowanym portfelu?
Klucz jest z tego co poczytałem typu "encrypted" bo ma baaaardzo długą postać - około 800 znaków.
Jak zamieniłem go na plik txt to wygląda mniej więcej tak:

-----BEGIN DATA-----
KSO+hOFs1....ciąg około 800 znaków....PfYlr3w==
-----END DATA-----

Ktoś może pomóc? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata danych na komputerze a przeniesienie klucza prywatnego do nowego portfela

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:45

patoch pisze:Witam,
Mam taki problem: Kopałem Bitcoiny w 2007 roku. Właściwie nie widziałem w tym nic wartościowego bo wtedy BC oscylował w granicach 50zł.
Pozazdrościć. To nawet przed tym zanim powstał BTC. Jaka wtedy była nagroda za blok? 0 :?: :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata danych na komputerze a przeniesienie klucza prywatnego do nowego portfela

Postautor: patoch » niedziela, 25 czerwca 2017, 20:56

Wymazywanie pisze:
patoch pisze:Witam,
Mam taki problem: Kopałem Bitcoiny w 2007 roku. Właściwie nie widziałem w tym nic wartościowego bo wtedy BC oscylował w granicach 50zł.
Pozazdrościć. To nawet przed tym zanim powstał BTC. Jaka wtedy była nagroda za blok? 0 :?: :mrgreen:
Faktycznie nie mógł to byc 2007 jak BTC powstał w 2009 :P
Nie pamiętam który to był rok, sprawdziłem tylko date tego pliku .prv, ale przez zmianę systemu mogą być właściwości pliku skopane... W każdym razie było to na pewno dawno temu, bo po miesiacu kopania w pool'u uskładało mi sie 1BTC na wcale nie najlepszej GFX ;)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Utrata danych na komputerze a przeniesienie klucza prywatnego do nowego portfela

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 25 czerwca 2017, 22:18

Po ~50zł był w 2011 roku, niezły trolling.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Utrata danych na komputerze a przeniesienie klucza prywatnego do nowego portfela

Postautor: patoch » niedziela, 25 czerwca 2017, 22:43

rav3n_pl pisze: Po ~50zł był w 2011 roku, niezły trolling.
Nie rozumiem co to ma do rzeczy? Proszę o odpowiedz na mój post przez kogoś kompetentnego.
Czy mając stary klucz w takiej postaci jak opisałem mogę coś wskórać czy nie?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Utrata danych na komputerze a przeniesienie klucza prywatnego do nowego portfela

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:20

Jeżeli wiesz jakim programem robiłeś backup i jakie jest hasło -tak.
patoch pisze: Proszę o odpowiedz na mój post przez kogoś kompetentnego.
Powodzenia.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości