Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: pm7 » piątek, 5 maja 2017, 23:27

Możesz spróbować parametru "-zapwallettxes", żeby spróbować się pozbyć niepotwierdzonej transakcji. Stan konta wróci wtedy do stanu sprzed tej transakcji. Jeżeli nie wiesz jak tego użyć, sprawdź w Google ("uruchamianie programu z parametrem").

Jeżeli nie trzymasz Bitcoin Core włączonego, nie będzie w stanie szacować potrzebnych opłat. Musisz sam ustawiać odpowiednie przed wysyłaniem BTC, np. na podstawie tej strony: https://bitcoinfees.21.co/

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: zwierz501 » sobota, 6 maja 2017, 15:57

Witam,

mam podobny problem co przedmówcy.
4 maja wysłałem do Bitmarket 1 bitcoina z portfela multibit classic - 0.5.18 (chyba z takiej wersji).
Transakcja wisi bez potwierdzeń, zaobserwowana przez 56 peer.
Wtedy po 1 dniu 5 maja zaktualizowałem Multibita do najnowszej wersji 0.5.19 i użyłem opcji reset blockchain czy jakoś tak z funkcji multibita. Bloki pobrały się na nowo.
Obecnie transakcja nadal wisi - to samo (zaobserwowane przez 35 peerów i niepotwierdzone w ogóle).
Poniżej wklejam linki z multibita dotyczące transakcji.

https://blockexplorer.com/tx/e57f425796 ... 0ca44e47ea
https://blockchain.info/tx-index/e57f42 ... 0ca44e47ea

z informacji powyżej wynika ze za małe fee
jednak jeszcze w marcu wysyłałem 2 bitcoiny z takim samym fee z tego samego portfela i poszło w 2 do 3 godzin.

Co jest nie tak ?
Jak to naprawić ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: nnx3 » sobota, 6 maja 2017, 16:04

niektorzy czekaja juz 30h, jesli nie uzyles komendy -walletrbf Bitcoin Core przed odpaleniem wezla
to abandontransaction , removeprunedfunds, zapwallettxes=0 czy =1 praktycznie nic nie dadza - przetestowane na moich tx :mrgreen:
wyglada na to ze aktualnie w CORE 14.0 popycha sie oplaty fee przez komende bumpfee

When this feature is enabled by starting Bitcoin Core with the -walletrbf option, an additional RPC (bumpfee) is made available that allows a previously-sent unconfirmed transaction to be resent with a higher fee. Miners who support either opt-in RBF or full RBF will usually replace the lower-fee transaction with the higher-fee transaction in their queues, and the higher fee will encourage miners to mine the new version of the transaction more quickly.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 lipca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: maly310 » sobota, 6 maja 2017, 22:25

spróbowałem opcji -zapwallettxes dla portfela Core i środki faktycznie powróciły ale po paru minutach automatycznie poszedł przelew z takim samym fee jak wczesniej . Rozumiem, że mam jeszcze raz uąyć tej opcji za 2-3dni i użyć starszej kopii walet.dat (sprzed wysyłki). dobrze kombinuje?!
czy czekac 2-3tyg. i samo wróci do portfela?

Dodano po 1 godzinie 35 minutach 23 sekundach:
jeśli o mnie chodzi to tematu juz nie "odgrzewam", udało mi się pchnąć transakcję przez: https://www.viabtc.com/tools/txaccelerator/
chyba miałem szczęście ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: nnx3 » sobota, 6 maja 2017, 22:35

z consoli core mozesz wpisac removeprunedfunds "txid" to otworza sie imput i wtedy mozna nadpisac transakcje z dodatkowa oplata, u mnie to tak dzialalo jeszcze miesiac temu, ale teraz siec nie chce przyjac zadnego doublespent, RAW transaction tez nie przechodza jesli siec wykrywa ataki double,

na przyszlosc zostaje uzywac opcji -walletrbf bo Core nie ma jej w defaultcie

w MULTIBIT HD mozna podbic fee przez repair wallet

MultiBit HD allows for making Full RBF transactions fairly easy as well. Go to Manage Wallet and click on Repair Wallet and follow the wizard. This process will clear all of the unconfirmed transactions from your wallet much like Bitcoin Core and Armory do. Once repair wallet has completed, simply send the Bitcoin again as you normally would.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: zwierz501 » niedziela, 7 maja 2017, 14:14

Ok koledzy i koleżanki - mój przelew z multibita w końcu dotarł.
trwało to 3 dni ! masakra, ale ciesze się, że doszło.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: Fibo » poniedziałek, 8 maja 2017, 09:35

Ja czekam już 4 dzień na przelew z multibita, przy okazji niespodziewanie 3-krotnie zmniejszyła się opłata za bajt, gdyż rozmiar transakcji wyniósł 634 bajty a nie jak zwykle 225. Macie pomysł, skąd się takie coś mogło wziąć ?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 8 maja 2017, 09:41

Fibo pisze:rozmiar transakcji wyniósł 634 bajty a nie jak zwykle 225. Macie pomysł, skąd się takie coś mogło wziąć ?
Rozmiar transakcji zależy od ilości wejść do niej (czyli z ilu transakcji pochodzi kasa jaką przelewasz). Trochę też zależy od ilości wyjść, ale te są zazwyczaj dwa (docelowy i reszta).

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 8 maja 2017, 09:44

Wielkość transakcji zależy od jej budowy
https://bitcoin.stackexchange.com/quest ... re-sending
Wyłącz Multibita i nie włączaj go aż transakcja "zniknie" z eksploratorów.
Zaimportuj seeda do Electrum albo Myecium i wyślij jeszcze raz z odpowiednią opłatą.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: Fibo » poniedziałek, 8 maja 2017, 10:38

rav3n_pl móglbyś jeszcze rozwinąć dwie te kwestie:
- nie włączaj go aż transakcja "zniknie" z eksploratorów
- zaimportuj seeda do Electrum

Wczoraj z Multibita zrobiłem naprawę portfela, ta transakcja opisana jako "wysyłanie" znikła z Multibita i ponowiłem wysyłanie btc z wyższym fee ale nic to nie pomogło.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 8 maja 2017, 12:03

@Fibo, wklej adres docelowy przelewu do blockchain.info i gdy pojawi się pierwsze potwierdzenie będziesz wiedział, że transakcja jest zrealizowana.

A seed wpiszesz do electrum i to będzie Twój portfel. Multibita zostaw.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: Fibo » poniedziałek, 8 maja 2017, 16:08

Bit-els pisze: @Fibo, wklej adres docelowy przelewu do blockchain.info i gdy pojawi się pierwsze potwierdzenie będziesz wiedział, że transakcja jest zrealizowana.

A seed wpiszesz do electrum i to będzie Twój portfel. Multibita zostaw.
@Bit-els, od czwartku obserwuję tą transakcję na blockchain.info i do tej pory nie ma żadnego potwierdzenia...
Rozumiem, że zaimportowanie seeda do Electrum to po prostu wpisanie seeda z Multibita do Electrum przy wykorzystaniu opcji "Restore an existing wallet from its seed" ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 8 maja 2017, 17:39

Teoretycznie. Bo może te seedy nie są kompatybilne. Wpisz i zobaczysz czy się zaimportuje.

Ktoś linkowal do narzędzia, które przetwarzało seedy.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 maja 2017, 20:09


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: Fibo » poniedziałek, 8 maja 2017, 20:50

pm7 pisze: Nie wystarczy przepisać seed:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 19#p293919
Dzięki @pm7, już wcześniej odnalazłem tego Twoja posta i postąpiłem zgodnie z nim. Mam już wszystko na Electrum, najciekawsze, że jest mała różnica w wartościach obu portfeli, na niekorzyść w Electrum ale mniejsza z tym.
Ta ostatnia od czterech dni niepotwierdzona transakcja jest na samej górze opisana jako Low fee. Podstawowe pytanie - czy to się jeszcze potwierdzi czy już nie ma na to szans a jeśli nie to jak dalej postąpić?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: pm7 » poniedziałek, 8 maja 2017, 22:47

Fibo pisze: Mam już wszystko na Electrum, najciekawsze, że jest mała różnica w wartościach obu portfeli, na niekorzyść w Electrum ale mniejsza z tym.
Dziwne. Możemy to później sprawdzić. Dodawałeś jakieś klucze prywatne do portfela Multibit? Nie są objęte backupem seed-a.
Fibo pisze: Ta ostatnia od czterech dni niepotwierdzona transakcja jest na samej górze opisana jako Low fee. Podstawowe pytanie - czy to się jeszcze potwierdzi czy już nie ma na to szans a jeśli nie to jak dalej postąpić?
Sama może się potwierdzi, może nie.

Jeżeli nie zależy Ci na jej potwierdzeniu, to nie otwieraj portfela Multibit przez kilka dni i czekaj, czy transakcja zniknie w Electrum. Powinna zniknąć w 48-72h. Środki wrócą wtedy do salda i można je będzie wysłać. Uważaj na Multibit, bo jak go uruchomisz może ponownie rozgłosić tą samą transakcję i znowu Ci się zablokują środki, albo nawet transakcja przejdzie.

Jeżeli chciałbyś, żeby transakcja się potwierdziła, spróbuj kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy w Electrum. Powinna być tam opcja o nazwie w rodzaju "Child Pays For Parent (CPFP)", czy coś o przyśpieszeniu transakcji. Wybierz ją, daj dużą opłatę, powinno pomóc w zatwierdzeniu. Jeżeli się nie uda opłata nie zostanie zużyta.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja-Nie Dałem fee

Postautor: sailor » wtorek, 16 maja 2017, 01:09

Od tygodnia czekam na zwrot 0,5BTC do portfela Core niepotwierdzonej transakcji 4297532185fce97f088290a89409e378fff2fb8805e2d4826482681c125e58b4 Pomóżcie co zrobic?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 16 maja 2017, 08:31

Wygląda na to, że transakcja została ponowiona wczoraj.
Jeżeli używasz Core, to on z automatu, przy każdym odpaleniu, wysyła transakcje niepotwierdzone z walleta w świat.
Ponieważ zrobiłeś bez fee masz dwie opcje:
- zrobić doube spenda
- wyeksportować klucze, czekać aż transakcja znowu zniknie (NIE WŁĄCZAJĄC CORE) i zrobić transakcję na nowym portfelu.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: sailor » sobota, 20 maja 2017, 03:37

rav3n_pl pisze: Wygląda na to, że transakcja została ponowiona wczoraj.
Jeżeli używasz Core, to on z automatu, przy każdym odpaleniu, wysyła transakcje niepotwierdzone z walleta w świat.
Ponieważ zrobiłeś bez fee masz dwie opcje:
- zrobić doube spenda
- wyeksportować klucze, czekać aż transakcja znowu zniknie (NIE WŁĄCZAJĄC CORE) i zrobić transakcję na nowym portfelu.
Przepraszam jestem laikiem i nie wiem jak zrobić double spend lub wyeksportować klucze, czekać aż transakcja znowu zniknie (NIE WŁĄCZAJĄC CORE). Czy możesz mi to przybliżyć? Wielkie dzięki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niepotwierdzona Transakcja- Dałem fee

Postautor: amneziahaze » sobota, 20 maja 2017, 07:40

Ej, Sailor, a odszyfrowałeś już to hasło sprzed kilku lat?

W programie masz export kluczy prywatnych, podobnie jak w electrum masz import, swap albo coś takiego.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości