[edited] transaction not found na blockchain.info

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: kolokolek » piątek, 10 marca 2017, 17:10

witam

Sytuacja robi się trochę zawiła i ciągnie się już od tygodnia. Więc tak: tydzień temu wysłałem z portfela Electrum dwa transfery: na 20 mBTC oraz 2000mBTC oba przy najniższym możliwym fee 0,1 mBTC. Oba transfery nie doszły i wrócił po jakiś 72h. Ponowiłem wysłanie transferów - te same sumy, na ten sam adres - tym razem z wyższym fee (0,2 mBTC albo 0,5 mBTC nie pamiętam) - znowu cisza jednak na blockchain.info wyświetliła mi się informacja transaction not found. Środki znowu wróciły do mnie po ok 72h. Tym razem wysłałem jeden transfer na 2020 mBTC na ten sam adres z max fee jakie miałem w Electrum - 1mBTC. Znowu informacja transaction not found jednak w szczegółach adresów (mam dwa adresy z których korzystałem) są widoczne tylko te dwie starsze transakcje - na 20 i 200 mBTC - obie jako niepotwierdzone i obie stale z inną datą. I tak np. mam je ze wczorajszą datą, mimo że już dawno do mnie wróciły a wysłałem je pierwszy raz ponad tydzień temu. Brak w adresach jakiejkolwiek informacji o najnowszej jednej transakcji na 2020 mBTC. Po 72h obie do mnie wróciły - w sumie jedna wróciła bo miałem w Electrum tylko informacje o najnowszej transakcji że jest unconfirmed. Dzisiaj próbowałem przelać środki na inny portfel i znowu pierwsza transakcja unconfirmed w Electrum i transaction not found na blockchain.info a druga, którą wysłałem na nowo utworzony portfel: unconfirmed parent (obie max fee).

Po szczegółach adresów mam wrażenie jakby ciągle były wysyłane te dwie pierwsze transakcje (stale zmieniają się ich daty) i to pomimo że środki wróciły na konto...

Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co robić :/


edit.
adresy portfela:
3Kdq2iyPLmBi8sd7RGz6EJom3TAKWBw6H5
34GTFdeqG1VJiktpGySbAqe6kJEqbDRFcR

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: pm7 » piątek, 10 marca 2017, 19:05

kolokolek pisze: Tym razem wysłałem jeden transfer na 2020 mBTC na ten sam adres z max fee jakie miałem w Electrum - 1mBTC.
W przedostatniej wersji Electrum (2.7.18, i pewnie kilka poprzednich) jest drobny błąd, dynamiczne opłaty nie są aktywne dopóki ktoś nie otworzy okna ustawień choć raz, w efekcie czego pasek umożliwiający wybór opłaty kończy się na wartości maksymalnej 1mBTC.

Zaktualizuj do najnowszej wersji jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaczekaj na zniknięcie niepotwierdzonych transakcji, a następnie wysyłaj.

Transakcje wysyłane z bardzo małą opłatą mogą powodować dziwne efekty (czasami w ogóle się nie roześlą po sieci Bitcoin). W tym momencie mój Electrum z aktywnymi dynamicznymi opłatami po przesunięciu paska na minimum pokazuje 1.35mBTC/KB, a prawie maksimum 2mBTC/KB.
Ostatnio zmieniony piątek, 10 marca 2017, 19:30 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: kolokolek » piątek, 10 marca 2017, 19:27

Dzisiaj rano zrobiłem upadate Electrum i z tego co pamiętam drugi dzisiejszy transfer (unconfirmed parent na Electrum plus info na blockchain.info transaction not found) był już z opcją dynamic fees (chyba opcja do 5 bloków). Teraz np. znowu wyskoczył mi na Electrum transfer na 20m BTC - czyli transfer wysłany ponad tydzień temu, który już niby dawno wrócił z opisem na blockchain.info:

Ostrzeżenie! Ta transakcja jest podwójnie wysłana z Powinieneś być bardzo ostrożny podczas akceptowania jakichkolwiek transakcji do/od tego nadawcy. 230547069

Wszystkie pozostałe transfery są unconfirmed plus transaction not found...

Mogę próbować wysłać pozostałe BTC co mam w portfelu (tym razem wysłałem mniej) czy czekać na powrót tamtejszych? Tylko z tego co mi się wydaje to po ich zwrocie znowu automatycznie zostaną ponowione te dwie pierwsze transakcję a wysyłanie czegokolwiek będzie prowadzić do transaction not found.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: pm7 » piątek, 10 marca 2017, 19:32

Tak, właśnie poprawiłem swój post, bo zobaczyłem, że wydano Electrum z poprawką.
Jeżeli jedna transakcja zostanie zatwierdzona, możesz zapomnieć o wszystkich sprzecznych.
Electrum nie rozgłasza ponownie transakcji, ani nie ponawia ich samodzielnie w żaden sposób.
Nie polecam używania blockchain.info, jest to problematyczny portal. Zobacz np.:
https://live.blockcypher.com/
https://tradeblock.com/bitcoin/explorer/

Proponuję zaczekać na zniknięcie transakcji i wysłać wszystko ('!' w polu kwoty) na jeden ze swoich adresów.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: kolokolek » piątek, 10 marca 2017, 20:11

pm7 pisze:

Proponuję zaczekać na zniknięcie transakcji i wysłać wszystko ('!' w polu kwoty) na jeden ze swoich adresów.
Tak już raz zrobiłem. Po tym jak dwukrotnie dostałem zwrot transferów na 20 i 2000 mBTC wysłałem wszystko (bo tyle mam w tym portfelu - 2020 mBTC, tyle że zamiast "!" przycisk "Max") jako jedna transakcja i znowu transaction not found i zwrot po czasie. Tyle że wysyłałem to na giełdę - czyli tam gdzie 2 pierwsze transakcje. Co do wysyłki na swój inny adres to dzisiaj próbowałem jako pierwszą transakcję po zwrocie wysłać cześć kwoty do innego portfela i efekt ten sam.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: pm7 » piątek, 10 marca 2017, 20:17

kolokolek pisze: Tyle że wysyłałem to na giełdę - czyli tam gdzie 2 pierwsze transakcje.
To nie powinno mieć znaczenia. Sieć Bitcoin generalnie nie obchodzi dokąd transakcja idzie, tylko trzeba ostatnio większe opłaty dawać.
kolokolek pisze: tyle że zamiast "!" przycisk "Max"
Jakoś nie zauważyłem, że jest taka możliwość, byłem przyzwyczajony do "!" :)
Powinno oczywiście działać tak samo.
kolokolek pisze: Co do wysyłki na swój inny adres to dzisiaj próbowałem jako pierwszą transakcję po zwrocie wysłać cześć kwoty do innego portfela i efekt ten sam.
Czyli jaki efekt? "transaction not found" na blockchain.info? Sprawdź proszę inne eksploratory bloków, blockchain.info ma problemy.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: kolokolek » piątek, 10 marca 2017, 20:38

teraz widzę że przy tej dzisiejszej transakcji na 20 mBTC (która nie wiem skąd się wzieła) jest informacja:
Transaction rejected by our node. Reason: Transaction was previously accepted but has been pruned from our database.

transakcje w np. blockcypher wyglądają następująco:
https://live.blockcypher.com/btc/addres ... JEqbDRFcR/

https://live.blockcypher.com/btc/addres ... TAKWBw6H5/

brak info o dzisiejszych transakcjach (na 500mBTC, 100mBTC oraz 50mBTC)

na tradeblock jest fajnie pokazne, że osatnia transakcja była ... 2.03 - co by zgadzało się z tym że zawsze po otrzymaniu zwrotu portfel wysyła jakby ponownie te transakcję blokując te które ja wysyłam po otrzymaniu zwrotu i może temu ciągle mam transaction not found?

https://tradeblock.com/bitcoin/address/ ... kJEqbDRFcR
https://tradeblock.com/bitcoin/address/ ... 3TAKWBw6H5

edit.
I znowu to samo. Wczorajsze transakcje zniknęły a w Electrum same z sibie pojawiły mi się dwie transakcje: na 20 i 2000 mBTC - czyli te z przed ponad tygodnia, których już od dawna nie wysyłałem. Obie z napisałem low fee. W blockchain info mam przy jednej:
Transaction rejected by our node. Reason: Transaction was previously accepted but has been pruned from our database.
a przy drugiej:
Ostrzeżenie! Ta transakcja jest podwójnie wysłana z Powinieneś być bardzo ostrożny podczas akceptowania jakichkolwiek transakcji do/od tego nadawcy. 230547069

jak tak patrze na obu adresach portfela mam wysyłanie tych samych kwot na ten sam adres (20 z jednego i drugiego oraz 2000 z jednego i drugiego do tego samego odbiorcy) - więc tak jakby transakcja była podwójnie wysyłana a po zwrocie sama z siebie jest ponawiana.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: kolokolek » sobota, 11 marca 2017, 16:03

Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie tej sytuacji?
Czy odczekanie paru dniu od zwrotu i nie włączanie w tym czasie portfela może sprawić, że transakcja będzie definitywnie zapomniana i nie będzie potem ponawiana?
A może ustawienie opcji replace-by-fee na "nigdy" coś zmieni?
Ogólnie chciałbym aby te stare transakcje (20 i 2000) zostały definitywnie zapomniane i nie pojawiały mi się w miejsce innych transferów, może wtedy uda mi się w końcu normalnie wysyłać pieniądze.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: pm7 » sobota, 11 marca 2017, 20:05

kolokolek pisze: Czy odczekanie paru dniu od zwrotu i nie włączanie w tym czasie portfela może sprawić, że transakcja będzie definitywnie zapomniana i nie będzie potem ponawiana?
Odczekanie paru dni powinno wystarczyć, włączanie Electrum nie powinno mieć znaczenia. Chyba, że ktoś (odbiorca?) te transakcje rozsyła ponownie w sieci kiedy zostaną zapomniane.
kolokolek pisze: A może ustawienie opcji replace-by-fee na "nigdy" coś zmieni?
Nie powinno, ale może.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 listopada 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[edited] transaction not found na blockchain.info

Postautor: kolokolek » niedziela, 12 marca 2017, 06:49

Napisałem do giełdy (odbiorcy) czy mogą coś z tym zrobić - zaprzestanie rozsyłania transakcji. Odczekam parę dni i zobaczymy co się stanie.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości