Electrum sweep

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: ziemny » czwartek, 23 lutego 2017, 16:23

Witam dokonałem dziś sweepa private key i electrum automatycznie samo ustawiło fee tej transakcji w zasadzie przy sweepie nie ma możliwości ustawienia jej wysokości . Sprawdzam na block chain i pokazuję bardzo niskie Fees 0.000095 BTC wartość transakcji to 3.37222957 niestety widzę że transakcja wisi a nigdy tak nie miałem do tej pory czy ktoś by mógł na to zerknąć czy fee za sweep jest inne niż za wysłanie ? czy ktośmógł by mi to wytłumaczyć pozdrawiam
id transakcji f8c4823a6c9be22cceaa39c2038ea62e4cfe67859bc8fc867cb514026f327c86

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Electrum sweep

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 23 lutego 2017, 16:27

50sat/b, będzie prawie ok.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: ziemny » czwartek, 23 lutego 2017, 16:30

Czyli że mam cierpliwie czekać?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Electrum sweep

Postautor: CanCan » czwartek, 23 lutego 2017, 16:30

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=295894#p295894
Wrzuc TX transakcji w te akceleratory i powinno wbic w kilka godzin
BTC-SMS.eu <- BTC/LTC/ETH za SMS
BitCantor.com <- Ekspresowy Kantor BTC/LTC/ETH

Pomogłem? 1AZ14HkoqtY26WeTuJYVizEjBLehqLTugj

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: ziemny » czwartek, 23 lutego 2017, 16:32

Dzięki za szybką odpowiedz nie rozumiem tylko dlaczego electrum ustawiło tak małe fee

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Electrum sweep

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 23 lutego 2017, 16:34

Bo nie powiedziałeś mu, że Ci się spieszy. Domyślnie jest "tanio, ale wykonalne".
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: pm7 » czwartek, 23 lutego 2017, 16:48

ziemny pisze: w zasadzie przy sweepie nie ma możliwości ustawienia jej wysokości .
Mylisz się. Funkcja sweep liczy fee takie, jakie jest ustawione w zakładce "Send" ("Wyślij" w polskich interface?). Przynajmniej jest tak w najnowszej wersji 2.7.18 po włączeniu "Use dynamic fees" w preferencjach.

http://sjp.pwn.pl/zasady/small-21-4-sma ... 36490.html

Zdjęcia z użycia funkcji sweep przy różnych ustawieniach suwaka opłat:

Obrazek


Obrazek

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: ziemny » czwartek, 23 lutego 2017, 17:53

ma się rozumieć że ustawione fee w zakładce wyślij jest takie samo jak przy użyciu sweep . Ciągle się czegoś nowego dowiaduje Podziękował doszło

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Electrum sweep

Postautor: adam1226 » piątek, 3 marca 2017, 09:37

Czy to znaczy ze funkcja sweep wysyla srodki z paperwalleta na inny adres?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: Bit-els » piątek, 3 marca 2017, 10:56

Tak, zmiata środki z paper walleta i ładuje je na adres portfela. Np electrum. W niektórych można podać adres docelowy.
Co ważne priv z paper jest po transakcji natychmiast kasowany z electrum.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: BitMarcin » sobota, 20 maja 2017, 16:52

Witam, pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat. Otóż stworzyłem po raz pierwszy, w celach edukacyjnych paper wallet (na bidaddress) i próbuję teraz dokonać sweep na portfel Electrum. Dodam, że paper wallet jest zaszyfrowany. Wczoraj przelałem 0,0025BTC na adres (compressed) i miałem kilka potwierdzeń (powyżej 9). Dzisiaj próbuję zrobić wspomniany `sweep` i w polu `Sweep private keys` wpisuję rozkodowany prywatny klucz zaczynający się od `5`. Pole `Address` pozostawiam niezmienne - rozumiem, że jest to adres, na który zostały by dodane środki z podanego klucza. Klikam `sweep` po czym otrzymuję komunikat : `No inputs found. (Note that inputs need to be confirmed).`

Czy mógłby ktoś napisać gdzie popełniam błąd? Jak sprawdzam na blockchain adres publiczny, ten na który przelałem środki wszystko się zgadza, jest jedna transakcja przychodząca na 0.0025BTC. Czy wspomniany problem może wynikać z niskiej kwoty i jest tu jakiś konflikt z pobraniem opłaty?

edit: Dodam, że utworzyłem portfel Mycellium na androidzie i po zeskanowaniu zaszyfrowanego klucza poprosiło mnie o podanie hasła i z poziomu mycelium mogę dysponować środkami...
Ostatnio zmieniony sobota, 20 maja 2017, 17:05 przez BitMarcin, łącznie zmieniany 1 raz.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: pm7 » sobota, 20 maja 2017, 17:00

Ten sam klucz może być przedstawiony w formie skompresowanej i nieskompresowanej.
Obu formom odpowiadają adresy skompresowane i nieskompresowane.
Być może podajesz Electrum złą wersję?
BitMarcin pisze: Czy wspomniany problem może wynikać z niskiej kwoty i jest tu jakiś konflikt z pobraniem opłaty?
Komunikat jest jasny:
`No inputs found. (Note that inputs need to be confirmed).`
Electrum nie widzi żadnych potwierdzonych transakcji na tym adresie. Zapewne klucz nie pasuje do adresu, który sprawdzasz lub transakcja 0.0025BTC jest niepotwierdzona.
BitMarcin pisze: Pole `Address` pozostawiam niezmienne - rozumiem, że jest to adres, na który zostały by dodane środki z podanego klucza.
Tak, domyślnie w polu address jest jeden z adresów otworzonego portfela Electrum. Oczywiście jeżeli chcesz, możesz tam wpisać inny adres (np. giełdy), tyle że spowoduje to przekazanie całej kwoty (nie da się wysłać tylko części).

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: BitMarcin » sobota, 20 maja 2017, 17:21

@pm7, zastanawiałem się nad tym i tutaj faktycznie może być niezgodność, bo środki przelałem na adres skompresowany (ten na wydruku portfela), a klucz podaję `rozszyfrowany`. Tyle tylko, że nie mogę podać klucza nierozszyfrowanego (pole sweep pozostaje wygaszone po wpisaniu) a potem wpisać hasła... dlatego jedyny klucz, który mi przyjmuje, to właśnie ten już rozszyfrowany.

A więc drukuję `paper wallet` jako zaszyfrowany i taki jest adres publiczny na wydruku (zaszyfrowany), to rozumiem, że jest to domyślny adres jakim powinienem się posługiwać do odbierania płatności. A wychodzi, na to, że potem nie mogę dokonać `sweep`, bo jedyny klucz prywatny jaki mi przyjmuje, to ten rozszyfrowany, który z kolei nie koresponduje z zaszyfrowanym adresem publicznym... hmm

Jak z tego wybrnąć? Czy może używacie w tym celu innych portfeli, które umożliwiają wpisanie hasła dla nie rozszyfrowanego klucza prywatnego? Czy może pominąłem jakąś opcję w Electrum?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: pm7 » sobota, 20 maja 2017, 17:31

Pomieszałeś.
Czy rozumiesz różnicę pomiędzy słowami "kompresja", a "szyfrowanie"?
Jeżeli nie, przeczytaj definicje.
Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post.
Rozszyfrowany klucz można podać na dwa sposoby, skompresowany, albo nieskompresowany.
Konwersji możesz dokonać np. na https://www.bitaddress.org/
Możesz tam zobaczyć który klucz (skompresowany/nieskompresowany) odpowiada adresowi na którym są BTC.
Adresu się nie szyfruje. Nie miałoby by to sensu (chyba, że w niestandardowych przypadkach).

No i powiedz mi, czy ta transakcja jest potwierdzona.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: Chancellor » sobota, 20 maja 2017, 17:49

pm7 pisze: No i powiedz mi, czy ta transakcja jest potwierdzona.
Pisał, że ma 9 potwierdzeń.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: pm7 » sobota, 20 maja 2017, 17:58

@Chancellor, " Ostatnio zmieniony sobota, 20 maja 2017, 17:05 przez BitMarcin, łącznie zmieniany 1 raz. "
Wydaje mi się, że wcześniej tego nie było, ale mogłem przegapić.

@BitMarcin, a tak w ogóle, to czego używasz do odszyfrowania klucza prywatnego?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: BitMarcin » sobota, 20 maja 2017, 18:10

@pm7,
pm7 pisze: Pomieszałeś
Przyznaję się :)
pm7 pisze: Czy rozumiesz różnicę pomiędzy słowami "kompresja", a "szyfrowanie"?
Rozumiem, ale przyznaję, że w tym wypadku przy pierwszym kontakcie, trochę to zamieszane i minęła chwila zanim ogarnąłem...
pm7 pisze: Konwersji możesz dokonać np. na https://www.bitaddress.org/
Dzięki, właśnie z tej strony korzystałem do zaszyfrowania a potem odszyfrowania klucza...
pm7 pisze: Adresu się nie szyfruje.
Po odszyfrowaniu klucza zmyliło mnie, bo zobaczyłem dwie wersje adresu i założyłem, że jedna jest zaszyfrowana a druga odszyfrowana, zamiast `compressed` / `uncompressed`.
pm7 pisze: No i powiedz mi, czy ta transakcja jest potwierdzona.
Jest potwierdzona :)

Podsumowując, odnalazłem właściwą wersję, czyli `compressed` klucza prywatnego, korespondującą ze skompresowaną wersją adresu widoczną na wydruku i udało mi się wykonać `sweep` na portfel Electrum.

Dziękuję za pomoc :)

Dodano po 5 minutach 23 sekundach:
pm7 pisze: Wydaje mi się, że wcześniej tego nie było, ale mogłem przegapić.
W edicie dodałem tylko informację o próbie z Mycelium
pm7 pisze: @BitMarcin, a tak w ogóle, to czego używasz do odszyfrowania klucza prywatnego?
Właśnie podanej przez Ciebie bitaddress.org

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: Bit-els » sobota, 20 maja 2017, 18:15

Tylko dodam, że przy szyfrowanym paper wallecie zalecane jest probne odszyfrowanie (np mobilnym portfelem) na pustym jeszcze adresie. Żeby mieć pewność, że środki nie zostaną tam na zawsze.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: pm7 » sobota, 20 maja 2017, 18:19

Nie zdziwiłbym się, jeżeli BitMarcin właśnie testował mechanizm na małej kwocie (2.5mBTC).

Doprecyzuje jeszcze, że ja polecam testować jeden z serii przygotowanych tak samo adresów.
Jak pokażemy komórce klucze do adresów, które zamierzamy używać, nie możemy już być pewni ich bezpieczeństwa.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Electrum sweep

Postautor: BitMarcin » sobota, 20 maja 2017, 18:55

pm7 pisze: Nie zdziwiłbym się, jeżeli BitMarcin właśnie testował mechanizm na małej kwocie (2.5mBTC).
Dokładnie, próbuję na przyszłość ogarnąć jak w bezpieczny sposób zdeponować BTC i ich przy okazji nie stracić :)

Na razie nie posiadam hardwarowego portfela i próbuję z papierem...

Przy okazji tego wątku podpytam o bezpieczeństwo tego procesu, w moim wypadku zgrałem kopię strony (bitaddress.org) na USB, po czym z bootowalnego Ubuntu bez podłączenia do Interentu stworzyłem zaszyfrowany portfel. Również pod Ubuntu live robię wydruk na drukarce poprzez USB (która posiada tryb WiFi i będzie potem widoczna pod Windows) - czy ten krok przekreśla kwestię bezpieczeństwa? Czy jednak nie powinno się nic znaleźć w pamięci drukarki, co potem może zostać wygrzebane w Windows?

Czytałem, że jest specjalna edycja Linux do tworzenia paper wallet, tylko czy takie Ubuntu odpalone z USB bez sieci nie jest wystarczające?

Oraz mam pytanie odnośnie hasła szyfrującego - rozumiem, że powinien to być ciąg przypadkowych znaków w sporej ilości, tylko kwestia praktyczna - jak `zapamiętywać` takie hasła? Zwłaszcza, jeśli portfel raz na jakiś czas się zmienia, to rozumiem, że po wpisaniu hasła na podłączonym do sieci urządzeniu w celu np. importu czy sweep, powinno się kolejny portfel ustanowić z innym hasłem...
pm7 pisze: Doprecyzuje jeszcze, że ja polecam testować jeden z serii przygotowanych tak samo adresów.
Jak pokażemy komórce klucze do adresów, które zamierzamy używać, nie możemy już być pewni ich bezpieczeństwa.
Nie rozumiem zbytnio. W sensie, że tworzę np. dwa adresy z dwoma różnymi hasłami po czym sprawdzam na pierwszym czy metoda działa prawidłowo i ten sprawdzony adres idzie na stratę a korzystam tylko z drugiego?

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości