Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: Fred Onizuka » czwartek, 9 lutego 2017, 17:18

Witam,
Mam wallet na blockchain.info. Zainicjowałem transakcję z małym fee (0.0002 BTC) ponad 3 dni temu. Niestety, nie została dotychczas zatwierdzona. Po jakim czasie blockchain.info zaprzestanie jej rozgłaszania i zostanie ona anulowana?
Czy istnieje taki, orientacyjny czas?

To była transakcja testowa (moja pierwsza :) ). Dałem mały fee, bo mi nie zależało na czasie i to była bardzo mała kwota do przesłania (0.00652 BTC), ale chyba przesadziłem (rozmiar transakcji to 1112B) :)

Transakcja nadal "wisi": https://blockchain.info/address/1GVirps ... _adv=false
Link do samej transakcji: https://blockchain.info/pl/tx/b8930fa73 ... 3687be5c8f
Jest tam podany czas transakcji na "2017-02-08 10:38:11", nie wiem dlaczego, bo w rzeczywistości zleciłem płatność 2017-02-06 11:16. Mam co do tego pewność, bo to była wpłata na "InPay.pl" i mam od nich mail z podanym czasem. Dodatkowo, od tego czasu ciągle (zaglądam tam co kilka godzin) śledzę tą transakcję na blockchain.

Wiem, że istnieje metoda na "popchnięcie" transakcji poprzez większy fee (chociaż nie wiem, czy akurat na blockchain), ale wolałbym aby została wycofana.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: kappav22 » czwartek, 9 lutego 2017, 18:17

Spróbuj Viabtc txaccelerator podajesz tx transakcji na napewno za chwile będzie potwierdzona.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: Fred Onizuka » czwartek, 9 lutego 2017, 18:35

Tylko, że ja chciałbym, aby ta transakcja została anulowana :)

Przelew był tylko dla testu, więc mi na jego potwierdzeniu nie zależy, ale w sytuacji zawieszonej transakcji, mam prawdopodobnie zablokowany adres, z którego wysyłam i nie mogę na niego nic wpłacać. Nie wiem, ale być może, że jakbym teraz coś na niego wpłacił, to po anulowaniu, wpłacona kwota mogłaby przepaść. W każdym razie, wolę nie ryzykować.

Dodatkowo, po anulowaniu, wysłałbym wszystkie BTC z adresu, co dałoby tylko jeden adres wyjściowy (to był mój główny błąd :)).
Zmniejszyłoby to rozmiar transakcji, co z kolei zwiększyłoby fee w przeliczeniu na bajt. Nie musiałbym zbytnio zwiększać fee. Dałbym 0.0003 BTC - to wciąż bardzo mało, ale przy zmniejszonym rozmiarze transakcji powinno, po kilku dniach, przejść.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: kappav22 » czwartek, 9 lutego 2017, 23:46

Fred Onizuka pisze: Tylko, że ja chciałbym, aby ta transakcja została anulowana :)

Przelew był tylko dla testu, więc mi na jego potwierdzeniu nie zależy, ale w sytuacji zawieszonej transakcji, mam prawdopodobnie zablokowany adres, z którego wysyłam i nie mogę na niego nic wpłacać. Nie wiem, ale być może, że jakbym teraz coś na niego wpłacił, to po anulowaniu, wpłacona kwota mogłaby przepaść. W każdym razie, wolę nie ryzykować.

Dodatkowo, po anulowaniu, wysłałbym wszystkie BTC z adresu, co dałoby tylko jeden adres wyjściowy (to był mój główny błąd :)).
Zmniejszyłoby to rozmiar transakcji, co z kolei zwiększyłoby fee w przeliczeniu na bajt. Nie musiałbym zbytnio zwiększać fee. Dałbym 0.0003 BTC - to wciąż bardzo mało, ale przy zmniejszonym rozmiarze transakcji powinno, po kilku dniach, przejść.
No to uzyj tego co ci pisalem potwierdzi ci i po problemie? Bo nie rozumiem.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: Fred Onizuka » piątek, 10 lutego 2017, 01:19

Wolę anulowanie, bo po potwierdzeniu, wyda mi resztę na nowy adres (nie przelałem całości). Biorąc pod uwagę wymaganą wysokość fee, aby przelewy dochodziły, to mi to praktycznie uwięzi tą resztę, bo jest ona niewiele większa od fee.

Po anulowaniu, będę mógł puścić nowy przelew z całą kwotą (bez wydawania reszty).

Dodano po 27 minutach 38 sekundach:
No i niestety, transakcja zamiast się anulować, potwierdziła się :)
Można więc uznać wątek za zamknięty.
@kappav22 - Dziękuję za informację na temat możliwości przyspieszenia transakcji - nie znalem tego sposobu.
Jednak wciąż nie wiem, po jakim czasie taka transakcja by się anulowała (i czy w ogóle).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: hanti » piątek, 10 lutego 2017, 07:34

ktos Ci wrzucil transakcje, zeby sie potwierdzila w kopalni viabtc :P Powinna sie anulowac po 48h, natomiast z tego co widac zostala ponownie rozgloszona. Kiedys z tego co pamietam przychodzil mail z blockchain.info, ze transakcja nie mogla zostac wyslana czy cos takiego i mozna bylo ponownie btc gdzies wyslac, moze teraz zmienili to na 96h.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: pm7 » piątek, 10 lutego 2017, 13:17

Fred Onizuka pisze: Jednak wciąż nie wiem, po jakim czasie taka transakcja by się anulowała (i czy w ogóle).
Z blockchain.info typowo niepotwierdzone transakcje znikają po 2-3 dniach.
Fred Onizuka pisze: Dodatkowo, po anulowaniu, wysłałbym wszystkie BTC z adresu, co dałoby tylko jeden adres wyjściowy (to był mój główny błąd :)).
Zmniejszyłoby to rozmiar transakcji, co z kolei zwiększyłoby fee w przeliczeniu na bajt. Nie musiałbym zbytnio zwiększać fee.
Wydaje mi się, że się mylisz. Wszystkie wejścia transakcji są wskazywane oddzielnie (wejścia to wyjścia wcześniej otrzymanych transakcji, czyli wszystkie Bitcoiny jakie mamy w portfelu). Ewentualnie oszczędziłbyś na samym podpisie, ale chyba (nie mam pewności) każde wejście jest podpisywane oddzielnie.

Nie ma więc różnicy, czy mamy Bitcoiny w "dwóch kawałkach" (pochodzące z dwóch transakcji) na jednym adresie, czy na dwóch. Ma to sporą zaletę, że zmniejsza chęć trzymania wszystkiego na jednym adresie, co jest mocno niezalecane :)

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: wargo » piątek, 10 lutego 2017, 20:42

Fred Onizuka pisze: Przelew był tylko dla testu, więc mi na jego potwierdzeniu nie zależy, ale w sytuacji zawieszonej transakcji, mam prawdopodobnie zablokowany adres, z którego wysyłam i nie mogę na niego nic wpłacać. Nie wiem, ale być może, że jakbym teraz coś na niego wpłacił, to po anulowaniu, wpłacona kwota mogłaby przepaść. W każdym razie, wolę nie ryzykować.
Adresy nie są blokowane i można na nie oraz z nich wysyłać wielokrotnie. "Anulowanie" nie spowoduje przepadku kwoty adresu wysyłającego.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: pm7 » piątek, 10 lutego 2017, 23:17

wargo pisze: Adresy nie są blokowane i można na nie oraz z nich wysyłać wielokrotnie. "Anulowanie" nie spowoduje przepadku kwoty adresu wysyłającego.
Zgadza się. Przegapiłem to przy pisaniu poprzedniego postu.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: Pirate » sobota, 4 listopada 2017, 14:39

Witam,
Ja już czekam ponad 100h i dalej wisi. Mam zacząć się niepokoić czy jeszcze spokojnie czekać ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wallet na blockchain.info - czas zaprzestania rozgłaszania transakcji

Postautor: pm7 » niedziela, 5 listopada 2017, 14:31

Ponoć domyślnie węzły Bitcoin trzymają niepotwierdzoną transakcję przez 336h (14 dni).
https://en.bitcoin.it/wiki/Running_Bitcoin
-mempoolexpiry=<n> Do not keep transactions in the mempool longer than <n> hours (default: 336)

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości