Transakcja odrzucona

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 listopada 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: michael132 » czwartek, 24 listopada 2016, 12:32

Witam , proszę o pomoc , w wczoraj wysłałem ponad dwa bitcoiny na ten adres 16TeUtzmWNRpwT9dhkZcRLkZG2ZHUteqWK , niestety nie dotarły a na Blockchain wyskakuje taki komunikat ,,Transaction rejected by our node. Reason: Transaction was previously accepted but has been pruned from our database.'' co to oznacza ? ? czy są szanse na odzyskanie btcoinów ?? prosze o pomoc !

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcja odrzucona

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 24 listopada 2016, 12:36

Na żadnym explorerze nic nie widzę na tym adresie.
Monety NIE zostały wysłane, są na adresie z którego wysyłałeś.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 listopada 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: michael132 » czwartek, 24 listopada 2016, 12:40

PRZELEW WYCHODZĄCY
-2.8845 BTC
~ 9100.03 PLN
Odbiorca: 16TeUtzmWNRpwT9dhkZcRLkZG2ZHUteqWK
Tx: d3a877c1224160866c2f1ddb19875c679225607d93cfdfeefc35df686b238f2d
Status: ZAKOŃCZONY
potwierdzeń z sieci Bitcoin: 0
Data: 23 listopada 2016 12:45
wysyłałem z 4coins , gdy do nich napisałem to odpisali tak : Brak potwierdzeń jest związany z awarią jakiej uległa sieć Bitcoin. Powoduje to, że bardzo powoli generuje ona potwierdzenia. Niestety nie jesteśmy w stanie tutaj nic zrobić, ponieważ jest to już od nas niezależne

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: domator » czwartek, 24 listopada 2016, 13:26

To nie jest zadna awaria sieci tylko przeciazenie. Musisz sie kontaktowac z kantorem - niech to rozwiaza. Ty nic nie zrobisz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcja odrzucona

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 24 listopada 2016, 13:27

Ktoś cię robi w bambuko
https://live.blockcypher.com/btc/tx/d3a ... 86b238f2d/
2 Outputs Created
0.0144349 BTC to
1KJRWdb6L3qtr8sedEgoGUpb5DirAajvNX (unspent)
2.8845 BTC to
16TeUtzmWNRpwT9dhkZcRLkZG2ZHUteqWK (unspent)
WARNING: This transaction has been double-spent by c951fc9749a2c303f500e049b445a..., be extremely careful when accepting this transaction!
http://blockr.io/tx/info/c951fc9749a2c3 ... 3da96aa722
1A44Dr1GgGaaMovP7BKpTACMdC81MFDEJQ
3.9721
Po "twojej" transakcji DRUGI RAZ wysłali TE SAME monety na INNY adres.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: pm7 » czwartek, 24 listopada 2016, 19:27

michael132 pisze: wysyłałem z 4coins , gdy do nich napisałem to odpisali tak : Brak potwierdzeń jest związany z awarią jakiej uległa sieć Bitcoin. Powoduje to, że bardzo powoli generuje ona potwierdzenia. Niestety nie jesteśmy w stanie tutaj nic zrobić, ponieważ jest to już od nas niezależne
To jest nieprawda. Obecnie sieć jest mocno obciążona, ale nie zmienia to tempa generacji potwierdzeń - dalej jest to co mniej więcej 10 minut. Trudniej natomiast dostać pierwsze potwierdzenie. Zależy to głównie od dołączonej do transakcji opłaty, która zachęca do potwierdzenia transakcji. Wielkość tej opłaty zależy wyłącznie od wysyłającego. Ich obowiązkiem jest albo umożliwić kupującemu wybranie jak duża opłatę dołączyć na jego koszt, albo jeżeli takiego wyboru nie dają, to powinni dać na tyle wysoką opłatę, by starczyła na potwierdzenie transakcji przez sieć. Pisanie, że jest to od nich niezależne oznacza albo, że okłamują klienta, albo nie wiedzą jak działa Bitcoin. Oba przypadki mocno sugerują, by nie korzystać więcej z ich usług.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 listopada 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: michael132 » czwartek, 1 grudnia 2016, 18:21

Dziękuje wszystkim za pomoc w szczególności dla rav3n_pl , na dole przedstawiłem jak to się zakończyło .


(JA:
Witam
dlaczego nie mam żadnych potwierdzeń z sieci bitcoin w sprawie mojego ostatniego przelewu 2.8845 bitcoina ?

4coins:
Brak potwierdzeń jest związany z awarią jakiej uległa sieć Bitcoin. Powoduje to, że bardzo powoli generuje ona potwierdzenia. Niestety nie jesteśmy w stanie tutaj nic zrobić, ponieważ jest to już od nas niezależne.

JA:
Czy te bitcoiny dojdą do tego adresu czy z powrotem na moje konto ?,

4coins:
To są właśnie dwa możliwe scenariusze. Albo transakcja w końcu 'wskoczy' i dotrze do odbiorcy, albo zostanie odrzucona i wtedy nastąpi zwrot środków.
JA:
Jak długo to może trwać ?

4coins:
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć. Mamy nadzieje, że stanie się to w najbliższych godzinach, jednak pewności takiej nie mamy.

JA:W dniu 2016-11-24 11:34:40
Znalazłem tą transakcje na https://live.blockcypher.com/btc/tx/d3a ... 86b238f2d/ co to oznacza ,ze transakcja dwukrotnie została wydana na jeszcze inny adres 1A44Dr1GgGaaMovP7BKpTACMdC81MFDEJQ ? .

4coins:

JA:W dniu 2016-12-01 11:57:30
Witam
Jak wygląda sytuacja z moimi bitcoinami ? )



Od mojej wiadomości w dniu 24-11-2016 nie otrzymałem żadnej odpowiedzi , dziś napisałem ponownie lecz również nie doczekałem się odzewu , jednak około godziny 14:30 sprawdziłem swoje konto na 4coins co robiłem bardzo często w ciągu dnia , i wtedy zobaczyłem swoje bitcoiny . Ale powiem tak nie polecam 4coins , nieprofesjonalne podejście do klienta , mam tylko nadzieje ,że nie chcieli mnie zrobić w bambuko .

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcja odrzucona

Postautor: rav3n_pl » piątek, 2 grudnia 2016, 08:32

Robią bardzo złą rzecz, używając ciągle tego samego adresu do wysyłania środków.
Zmniejsza to anonimowość (100% wiadomo skąd idą monety) i zmniejsza bezpieczeństwo (więcej i więcej próbek podpisów z jednego adresu).
Wygląda też na to, że nie kontrolują powstającego łańcucha niepotwierdzonych transakcji i (celowo?) robią double-spendy.
Dziwne to.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 7
Rejestracja: 2 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: 4coinsSerwis » piątek, 2 grudnia 2016, 20:01

Panie michael132. Rozumiem, że to że zostały zwrócone Panu środki nazywa Pan "nieprofesjonalnym podejściem"?
Gigant na rynku (blockchain.info) do dzisiaj po takich sytuacjach rozsyła maile, że cyt.: "Środki z transakcji wróciły na Twój portfel, możesz ponownie zlecić transakcję ..." - user zleca (zabieraja sie inne inputy) a po kilku godzinach jednak sie okazuje że transakcja o której mowa w mailu uzyskała potwierdzenie. To jest dopiero nieprofesjonalne gdyż bez problemu może Pan wydać 2 razy te same środki.

rav3n _ transakcja wypadła z mempoola i w każdym przypadku doszło by do podwójnego wydania - user po prostu zleciłby przelew jeszcze raz. celowo double spendy? W celu?

m.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcja odrzucona

Postautor: rav3n_pl » piątek, 2 grudnia 2016, 22:09

@4coinsSerwis, Transakcje jakie znalazłem opierały na dwie różne kwoty i kierowane były na dwa różne adresy, korzystając z tych samych inputów.
Ponieważ to WY a nie KLIENT macie kontrolę nad monetami, to JAK klient może decydować o wydaniu lub nie?
Jeżeli wysyłacie jedną transakcję która się nie potwierdza (a wisi w mempoolach) to podczas rozwiązywania reklamacji robicie double spenda dla innego klienta?
Jak dla mnie - co najmniej dziwne.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: wargo » piątek, 2 grudnia 2016, 22:29

rav3n_pl pisze: eżeli wysyłacie jedną transakcję która się nie potwierdza (a wisi w mempoolach) to podczas rozwiązywania reklamacji robicie double spenda dla innego klienta?
Nie ma potrzeby aby te same inputy były dla tego samego klienta.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcja odrzucona

Postautor: rav3n_pl » piątek, 2 grudnia 2016, 23:13

@wargo, Chyba nie rozumiesz powagi sytuacji.
Wysyłasz komuś kasę a po chwili część tej samej kasy wysyłasz komuś innemu.
Teraz ruletka- kto dostanie? Kto się nie doczeka?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 listopada 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja odrzucona

Postautor: michael132 » sobota, 3 grudnia 2016, 11:50

4coinsSerwis ,zwrócenie monet przez 4coins było obowiązkiem .
"nieprofesjonalne podejście do klienta " to urwanie kontaktu przez 4coins z klientem czyli ze mną , po zadaniu pytania : "JA:W dniu 2016-11-24 11:34:40
Znalazłem tą transakcje na https://live.blockcypher.com/btc/tx/d3a ... 86b238f2d/ co to oznacza ,ze transakcja dwukrotnie została wydana na jeszcze inny adres 1A44Dr1GgGaaMovP7BKpTACMdC81MFDEJQ ? " . jako , że działanie Bitcoina jest dla mnie nie do końca znane i zrozumiałe i dopiero odkrywczym tematem , po braku odpowiedzi przez support, wzrósł niepokój , niepewność i zaczęły pojawiać się różne domysły , oczywiście uzasadnione , i tym właśnie zostałem zniechęcony do dalszej współpracy z 4coins.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość