Transakcja utknęła?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 11:06

Witam wszystkich,czy mógłby mi ktoś pomóc? Wczoraj około 15 wysłałem btc i do teraz ich status to wysyłanie. Szacowany czas zatwierdzenia ma status Wkrótce (High Priority) Podaje link do Blockchain
https://blockchain.info/tx-index/2fa4cd ... c952009bfa

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcja utknęła?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 27 października 2016, 11:19

Wydaje mi się że algo BCI nie radzi sobie z obecną ilością transakcji i podaje błędne informacje.
Niestety trzeba czekać, albo wydać niezatwierdzonego unspenta.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 11:38

https://live.blockcypher.com/btc/tx/2fa ... 952009bfa/
Tu podają "Miner Preference: Medium". Jak wczoraj coś wysyłałem, to miałem "High" przy podobnej kwocie, ale używającej jednego starego wejścia, zamiast dwóch świeżych i z minimalnie wyższa opłata 0.13mBTC.
Mimo to, transakcja czekała 7 godzin. Powinieneś dać znacznie wyższą opłatę.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 11:40

rav3n_pl pisze: Wydaje mi się że algo BCI nie radzi sobie z obecną ilością transakcji i podaje błędne informacje.
Niestety trzeba czekać, albo wydać niezatwierdzonego unspenta.
Dziękuję za odpowiedz. Sprawdziłem i na tamten adres jeszcze nie wpłynęły btc,jak wysyłałem wczoraj inną wpłatę około 9 rano to wpłynęły tego samego dnia po 13 czyli ponad 5 godzin czekania a teraz jeszcze dłużej bo już ok. 22 godziny
Możesz wyjaśnić o co chodzi- ,,wydać niezatwierdzonego unspenta"? Niestety nie bardzo się na tym znam.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 11:43

pm7 pisze:https://live.blockcypher.com/btc/tx/2fa ... 952009bfa/
Tu podają "Miner Preference: Medium". Jak wczoraj coś wysyłałem, to miałem "High" przy podobnej kwocie, ale używającej jednego starego wejścia, zamiast dwóch świeżych i z minimalnie wyższa opłata 0.13mBTC.
Mimo to, transakcja czekała 7 godzin. Powinieneś dać znacznie wyższą opłatę.
Tak myślałem że może za mała opłata,zmieniłem na 0,001 czyli na maksymalną żeby więcej nie było takich sytuacji. Jak myślisz dzisiaj ta transakcja przejdzie?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 11:47

Transakcja bierze to, co otrzymała na adresy z innych transakcji, wysyła wskazaną kwotę na wskazany adres, a nadmiar trafia z powrotem do portfela, typowo na nowy adres dla zwiększenia prywatności (trudniej ustalić, które "wyjście" transakcji jest tym, co płaciłeś, a co jest resztą). "Unspent" z angielskiego - nie wydany. Czyli wyjście (output) transakcji, które jeszcze nie zostało wykorzystane w innej transakcji. "Niezatwierdzony unspent" - wyjście transakcji, która [transakcja] nie została zatwierdzona.
Jeżeli wydasz to wyjście w nowej transakcji, miner, który chce ją zatwierdzić musi zatwierdzić także transakcje źródłową. Dajesz dużą opłatę, to znacząco zwiększysz szanse zatwierdzenia obu.
btxxc pisze:Tak myślałem że może za mała opłata,zmieniłem na 0,001 czyli na maksymalną żeby więcej nie było takich sytuacji. Jak myślisz dzisiaj ta transakcja przejdzie?
0.001 to nawet przesada na typową transakcję :)
Jakiego portfela używasz? Electrum (polecam) i Bitcoin Core potrafią dostosowywać opłatę w zależności od obciążenia sieci.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 11:53

pm7 pisze:Transakcja bierze to, co otrzymała na adresy z innych transakcji, wysyła wskazaną kwotę na wskazany adres, a nadmiar trafia z powrotem do portfela, typowo na nowy adres dla zwiększenia prywatności (trudniej ustalić, które "wyjście" transakcji jest tym, co płaciłeś, a co jest resztą). "Unspent" z angielskiego - nie wydany. Czyli wyjście (output) transakcji, które jeszcze nie zostało wykorzystane w innej transakcji. "Niezatwierdzony unspent" - wyjście transakcji, która [transakcja] nie została zatwierdzona.
Jeżeli wydasz to wyjście w nowej transakcji, miner, który chce ją zatwierdzić musi zatwierdzić także transakcje źródłową. Dajesz dużą opłatę, to znacząco zwiększysz szanse zatwierdzenia obu.
btxxc pisze:Tak myślałem że może za mała opłata,zmieniłem na 0,001 czyli na maksymalną żeby więcej nie było takich sytuacji. Jak myślisz dzisiaj ta transakcja przejdzie?
0.001 to nawet przesada na typową transakcję :)
Jakiego portfela używasz? Electrum (polecam) i Bitcoin Core potrafią dostosowywać opłatę w zależności od obciążenia sieci.
MultiBit ale chyba zacznę używać Electrum jak poradziłeś szczególnie że jak napisałeś dobiera odpowiednią opłatę,niestety znam tylko podstawy w btc i portfel wybrałem pierwszy jaki znalazłem

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Transakcja utknęła?

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 27 października 2016, 12:00

btxxc pisze: wydać niezatwierdzonego unspenta
Jeżeli przesyłasz te środki dla siebie na inny portfel to możesz je puścić dalej pomimo braku potwierdzenia. Dołączając do tej "drugiej" transakcji większą opłatę również "przepychasz" tą pierwszą.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 12:04

rav3n_pl pisze:
btxxc pisze: wydać niezatwierdzonego unspenta
Jeżeli przesyłasz te środki dla siebie na inny portfel to możesz je puścić dalej pomimo braku potwierdzenia. Dołączając do tej "drugiej" transakcji większą opłatę również "przepychasz" tą pierwszą.
Rozumiem,niestety portfel na który wysłałem btc nie jest mój.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 12:06

W transakcji, którą podałeś widać dwa wyjścia transakcji. https://blockchain.info/tx-index/2fa4cd ... c952009bfa
Ta mniejsza kwota nie wróciła do Twojego portfela? Wydanie jej może być ciężkie (trzeba połączyć z inną transakcją), ale powinno się dać.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 12:22

pm7 pisze:W transakcji, którą podałeś widać dwa wyjścia transakcji. https://blockchain.info/tx-index/2fa4cd ... c952009bfa
Ta mniejsza kwota nie wróciła do Twojego portfela? Wydanie jej może być ciężkie (trzeba połączyć z inną transakcją), ale powinno się dać.
Niestety nie,bo jakby wróciła to była by widoczna w historii transakcji?
,,Wydanie jej może być ciężkie (trzeba połączyć z inną transakcją), ale powinno się dać."
Mógłbyś napisać jak to zrobić? Ja niestety nie bardzo wiem o co chodzi.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 12:32

btxxc pisze: Niestety nie,bo jakby wróciła to była by widoczna w historii transakcji?
Nie jest widoczna? Przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze posty. Jedna transakcja bierze wejścia i wysyła część na wskazany adres, a resztę do portfela. Nie byłoby to jakoś wyszczególnione na liście transakcji.
btxxc pisze: Mógłbyś napisać jak to zrobić? Ja niestety nie bardzo wiem o co chodzi.
Nie znam Multibita.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 12:49

pm7 pisze:
btxxc pisze: Niestety nie,bo jakby wróciła to była by widoczna w historii transakcji?
Nie jest widoczna? Przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze posty. Jedna transakcja bierze wejścia i wysyła część na wskazany adres, a resztę do portfela. Nie byłoby to jakoś wyszczególnione na liście transakcji.
btxxc pisze: Mógłbyś napisać jak to zrobić? Ja niestety nie bardzo wiem o co chodzi.
Nie znam Multibita.
pisze że Nie wydany
link do Blockchain https://blockchain.info/tx-index/2fa4cd ... c952009bfa

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 12:52

btxxc pisze: pisze że Nie wydany
Dlatego sugerujemy wykorzystanie tego...

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 12:59

pm7 pisze:
btxxc pisze: pisze że Nie wydany
Dlatego sugerujemy wykorzystanie tego...
,,Dlatego sugerujemy wykorzystanie tego... " niestety nie bardzo rozumiem o co chodzi

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 13:01

Przeczytaj jeszcze raz od początku co napisaliśmy. Jak dalej nie rozumiesz, poczytaj jak działa Bitcoin.

Albo, zwyczajnie czekaj, czy transakcja nie zostanie zatwierdzona w ciągu paru dni.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 13:07

btxxc pisze: Wydanie jej może być ciężkie (trzeba połączyć z inną transakcją), ale powinno się dać
chodzi o połączenie jej z inną transakcją tak? tylko jak to zrobić?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 13:09

To jest dobre pytanie. Jak pisałem
pm7 pisze:
btxxc pisze: Mógłbyś napisać jak to zrobić? Ja niestety nie bardzo wiem o co chodzi.
Nie znam Multibita.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: btxxc » czwartek, 27 października 2016, 13:14

pm7 pisze:To jest dobre pytanie. Jak pisałem
pm7 pisze:
btxxc pisze: Mógłbyś napisać jak to zrobić? Ja niestety nie bardzo wiem o co chodzi.
Nie znam Multibita.
rozumiem,czyli zostaje mi tylko czekać? czy jeśli przez kilka dni transakcja dalej będzie zawieszona to co się z nią stanie? będzie tak wisieć przez tygodnie albo miesiące?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła?

Postautor: pm7 » czwartek, 27 października 2016, 13:19

Sieć Bitcoin typowo zapomina transakcje chyba po 2 dniach (48h).
Jeżeli portfel nie rozgłasza transakcji ponownie (nie znam Multibita), można spróbować wysłać nową transakcję zamiast niepotwierdzonej. Tylko, że Multibit prawdopodobnie nie pozwoli użyć środków, o których myśli, że są wydane. Trzeba jakoś usunąć transakcję z historii, albo przenieść klucz prywatny danego adresu do innego portfela.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości