Gdzie są moje monety ?? :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: wikarus » wtorek, 12 kwietnia 2011, 22:14

Na jednym komputerze mam dwóch użytkowników.

Wszedłem na pierwszego użytkownika i wysłałem monety drugiemu (każdy użytkownik ma swój portfel).
Wszedłem na drugiego użytkownika i widzę że monet nie ma.

Na pierwszym kącie widzę że saldo się zmniejszyło i zlecenie ma status niepotwierdzonego "0/unconfirmed" (chociaż minęło już z 6 bloków) a na kącie drugiego użytkownika saldo jest takie samo (czyli 0 :) ).

Moje pytanie brzmi:
Co się stało z tymi monetami ??

Właściwie to korzystając z okazji mam jeszcze jedno:
Co się stanie z monetami gdy wyślę na adres którego nikt nie ma (jakiś wymyślony) ??

Pozdrawiam
Wikarus
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Rozmowny
Posty: 59
Rejestracja: 24 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: Opoj » środa, 13 kwietnia 2011, 21:17

I jak pojawiły się już te monety? Bo jeśli nie to pewnie wysłałeś je na jakiś inny adres, być może nie istniejący. Jeśli to drugie to też chciałbym wiedzieć co się wtedy dzieje. Obawiam się, że monety przepadają, tyle że wówczas to do 21 milionów nigdy nie dojdziemy, a nawet do 10 milionów ciężko będzie dobić.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: smok » środa, 13 kwietnia 2011, 21:27

Poszły do /dev/null czyli czarnej dziury :(

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: Mahkul » środa, 13 kwietnia 2011, 21:47

Skoro transakcja pojawiła się u drugiego usera to znaczy, że adres był oczywiście poprawny. Może kwota była zbyt małą, by ją zawrzeć w blokach od razu (zwłaszcza biorąc po udwagę ostatni ruch na mtgox). Niejednokrotnie małe transackje czekają nawet 24 godziny. Ile kasy przelałeś?

EDIT: najłatwiej to sprawdzić w block explorerze, wpisz tam najpierw jeden adres potem drugi i sprawdź czy jest.

Rozmowny
Posty: 59
Rejestracja: 24 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: Opoj » środa, 13 kwietnia 2011, 22:07

Z tego co Wikarus pisał to chyba wcale się mu nie pojawiło nic u drugiego usera, tylko na wysyłkowym miał "unconfirmed".
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: Mahkul » środa, 13 kwietnia 2011, 22:13

wikarus pisze:
Co się stanie z monetami gdy wyślę na adres którego nikt nie ma (jakiś wymyślony) ??
Wikarus
Nie da się wysłać monet na nieistniejące konto.

Spróbuj. :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: Mahkul » czwartek, 14 kwietnia 2011, 00:36

Wikarusie mógłbyś wkleić adres z którego poszło i na który poszło? Sprawdzimy w blockexplorerze.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwietnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: luckyluke » czwartek, 14 kwietnia 2011, 21:39

Mahkul pisze:Niejednokrotnie małe transakcje czekają nawet 24 godziny. Ile kasy przelałeś?

Małe transakcje to w przyszłości codzienność bitcoinu. Jeśli czasy oczekiwania są naprawdę takie duże to zaczynam mieć obawy o przyszłość systemu. Tak samo jak TOR mimo swojej wspaniałej anonimowości jest praktycznie jedynie ciekawostką dla przeciętnego internauty (nie mówiąc o reszcie społeczeństwa), również i bitcoin jeśli nie przyspieszy będzie. Nie przekonam nigdy nikogo do TORu bo tam strony działają po prostu bardzo bardzo powoli. Nie będę stał w sklepie z jeansami przy kasie przez 24h żeby pani przy kasie wpłynęło potwierdzenie wpłaty.

Mam pewien pomysł, otóż ludzie pośredniczący w handlu. W transakcjach niskokwotowych mogą pośredniczyć banki, które będą poręczać sklepowi, że ja zapłaciłem a potem jeśli tego nie zrobię mogą mnie ścigać prawnie. Tylko wtedy nie jestem już anonimowy.
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: Mahkul » czwartek, 14 kwietnia 2011, 21:56

luckyluke pisze:
Mahkul pisze:Niejednokrotnie małe transakcje czekają nawet 24 godziny. Ile kasy przelałeś?
Małe transakcje to w przyszłości codzienność bitcoinu. Jeśli czasy oczekiwania są naprawdę takie duże to zaczynam mieć obawy o przyszłość systemu. Tak samo jak TOR mimo swojej wspaniałej anonimowości jest praktycznie jedynie ciekawostką dla przeciętnego internauty (nie mówiąc o reszcie społeczeństwa), również i bitcoin jeśli nie przyspieszy będzie. Nie przekonam nigdy nikogo do TORu bo tam strony działają po prostu bardzo bardzo powoli. Nie będę stał w sklepie z jeansami przy kasie przez 24h żeby pani przy kasie wpłynęło potwierdzenie wpłaty.

Mam pewien pomysł, otóż ludzie pośredniczący w handlu. W transakcjach niskokwotowych mogą pośredniczyć banki, które będą poręczać sklepowi, że ja zapłaciłem a potem jeśli tego nie zrobię mogą mnie ścigać prawnie. Tylko wtedy nie jestem już anonimowy.
Żeby mieć pewność, że transakcja będzie zawarta w następnym bloku wystarczy dołączyć minimalną opłątę za transakcję wynoszącą 0.01 BTC.

Mówiąc niejednokrotnie miałem na myśli, że kilka razy się tak stało (stało się tak między innymi dlatego, że transakcje większych ilości monet mają priorytet).

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: wikarus » poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 18:47

Sorki że dopiero teraz odpowiadam :).

Monety dotarły ale faktycznie przez kilka bloków gdzieś się "zapodziały". Z tego co widzę nie tylko "w naturze nic nie ginie" bo w sieci BitCoin też ta zasada działa :) (bardzo dobrze :) ).

Podejrzewam że tu chodzi o to że jeden klient był odłączone od sieci podczas transakcji. Dwa konta użytkowników, dwa klienty na tym samym komputerze a może być tylko jeden podłączony w tym samym czasie, (sprawdzałem, wyskakuje błąd z portami :) ).

Osobiście uważam że szybkość przeprowadzania transakcji w sieci BitCoin jest bardzo duża. Jedyny minus to czas jaki trzeba poświęcić na czekanie za min "5 confirmations". Ale ja tam wolę poczekać i wiedzieć czy monety są prawdziwe :).

"Nie da się wysłać monet na nieistniejące konto.

Spróbuj. "

Nie skorzystam, monety są coraz cenniejsze :).
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Gdzie są moje monety ?? :)

Postautor: M4v3R » wtorek, 19 kwietnia 2011, 13:26

Nawet jeśli trzeba by było czekać w przyszłości na realizację transakcji np. 2 godziny, to to i tak sukces w porównaniu do banków, w których przelewy trwają nieraz po kilka dni (a w weekendy np. w ogóle nie przelewają). Do tego pojawią się w przyszłości na pewno podobne firmy jak Paypal, dzięki którym będzie można dokonywać transakcji błyskawicznych. Ale to już kwestia czasu.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość