Ststus transakcji: conflcted

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ststus transakcji: conflcted

Postautor: krzynek1 » wtorek, 27 maja 2014, 17:18

Witam, proszę o pomoc w takiej sprawie, podczas gdy klient bitcoin-qt 0.9.1 nie był jeszcze zsynchronizowany z siecią, wysłałem 0,08 BTC na wskazany adres w związku zakupem na bitcent.pl.

Niestety po pełnej synchronizacji, transakcja nadal ma status conflicted, domyślam się że przyczyna tkwi w tym, że w czasie synchronizacji inputy nie były jeszcze potwierdzone, teraz są ale widocznie coś nie chce "załapać".

Czy ktoś ma pomysł jak się zachować w takiej sytuacji? Zależało mi na szybkiej wysyłce tych BTC i szybkiej realizacji zamówienia a wyszło jak zawsze :(

ps. bilans konta jest bez zmian, czyli transakcja nie wyszła, w blockchainie jej nie widać.

http://imgur.com/a/6P0er#0

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: baggins » wtorek, 27 maja 2014, 18:14

spróbuj wykonać rescan - chyba trzeba tą komendę wpisać w oknie konsoli... trochę potrwa

EDIT: zaraz to jak bilans konta się nie zmienił, i blockchain nie widać to po prostu wykonaj jeszcze raz IMHO
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 maja 2014, 18:16 przez baggins, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: pm7 » wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Najlepiej zostawić na kilka godzin włączony bitcoin-qt - powinien sam wysłać ponownie.
Możesz też spróbować zrobić -rescan, złożyć / wyciągnąć raw transaction i wysłać do blockchain.info, albo jakiejś kopalni.
Ew. możesz też zaimportować klucze gdzieś indziej i wysłać.

Jeżeli zależy Ci na czasie, używaj cienkich klientów: Multibit / Electrum / Blockchain.info / Mycelium.

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: tlewap » wtorek, 27 maja 2014, 19:13

Ja zawsze jakieś drobne trzymam na mycelium na tel. Radziłbym też tak robić. Wówczas nie ma problemu przy zapłacie za piwo, koszulki czy jakąkolwiek usługę.

Najlepiej wyeksportować klucze i zaimportować w czymś lekkim: Multibit lub Mycelium tak jak napisał pm7.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: krzynek1 » wtorek, 27 maja 2014, 19:37

Dziękuję za szybkie odpowiedzi, odniosę się do nich po kolei:

Robiłem rescan, transakcja ciągle jest jako conflicted.
Używam oficjalnego klienta bo prostu mam do niego zaufanie, wiem że istnieją lekkie klienty ale wolę ich nie używać.
Fakt faktem, tam gdzie chodzi o drobne kwoty może rzeczywiście należałoby stosować inne rozwiązania niż ciężki, oficjalny klient.

Tymczasem nadal problem jest z bitcoin-qt, zostawię dzisiaj na noc żeby pochodził sobie, ale poza tym w jaki sposób mogę wyciągnąć raw transaction? Rozumiem że chodzi o ponowny broadcast tej wadliwej transakcji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: baggins » wtorek, 27 maja 2014, 20:15

spróbuj tymczasowo wyjąć plik wallet.dat z miejsca gdzie jest zapisany, uruchomić klienta (stworzy ci nowy plik i dać mu czas aż skończy weryfikację bloków) zamknać i wstawić właściwy plik na włąściwe miejsce - może to nieprofesjonalne, ale mi kiedyś pomogło :D
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: lenny » wtorek, 27 maja 2014, 20:59

Ostateczne to usunięcie plików bloków, ściągną się od nowa, zawsze pomaga, dwa razy miałem tak samo jak Ty (pospieszyłem się z wysłaniem transakcji, gdy bloki się ściągały). Usuń wszystkie pliki w folderze oprócz wallet.dat i poczekaj.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: pm7 » środa, 28 maja 2014, 00:40

Weź pywallet, wyekportuj wszystkie klucze i zaimportuj je do nowego portfela.
Radziłbym się przemóc i przejść na lekki portfel, przynajmniej z jakimiś małymi kwotami. Większe najlepiej trzymać w paper walletach.
Wiesz, że Multibit działa zgodnie z pomysłem opisanym przez Satoshiego w dokumencie opisującym Bitcoina?

Jesteś pewien, że status transakcji to conflicted, a nie unconfirmed?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: prezes » środa, 28 maja 2014, 09:08

Możesz zrobić zrzut ekranu z tym statusem?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: krzynek1 » środa, 28 maja 2014, 10:52

Jako że robię co jakiś czas kopie portfeli, przywróciłem kopię tego portfela sprzed wadliwej transakcji, saldo końcowe btc się zgadza, tzn środki nie wyszły ode mnie i nie ma widocznej wadliwej operacji.

Tak, jestem pewny że status operacji był conflicted a nie unconfirmed, w pierwszym poście zamieściłem link do zrzutów ekranu które to potwierdzają.

Ściąganie całego blockchaina zajęłoby bardzo dużo czasu, więc wolę poszukać innego rozwiązania.

Czy w tej sytuacji mogę założyć, że transakcji tak jakby nie było i powinienem wysłać następną, tym razem na już zsynchronizowanym kliencie? Czy też tamta swego czasu jednak wejdzie do blockchaina, tym samym powodując że zapłacę za zakupy dwa razy.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: pm7 » środa, 28 maja 2014, 11:14

Zrobiłeś -rescan po przywróceniu kopii portfela? Bitcoin-qt nie zaktualizuje automatycznie salda w podmienionym portfelu, jeżeli nastąpiły jakieś zmiany w już ściągniętych blokach.

Masz jeszcze gdzieś ten portfel/klucze prywatne?
Wygląda, jakbyś na innym komputerze wysłać jakąś transakcję i w efekcie gdy próbowałeś wysłać z pierwszego zanim się zsynchronizował nie wiedział, że się zmienił rozkład środków i próbował wydać dwukrotnie to samo, co oczywiście zostało odrzucone.

Możesz wejść do konsoli i wpisać:
getrawtransaction transaction_id
transaction_id to ten numer, zaczynający się od 1e1b

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: krzynek1 » środa, 28 maja 2014, 14:12

Sprawa wygląda tak, że mam node'a bitcoina postawionego na jednej maszynie i ona ma zawsze aktualny blockchain.

Teraz na innej maszynie, mam swój portfel z bitcoin-qt, jak chce zsynchronizować drugą maszynę z pierwszą, wtedy wyłączam klienta, przesyłam foldery blocks i chainstate między maszynami i odpalam bitcoin-qt na maszynie portfelu.

Robiłem to pierwszy raz, ale jak widać nie jest to dobry pomysł. Robiłem rescan na portfelu kopii i nie wykazuje mi tej błędnej transakcji.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: lenny » środa, 28 maja 2014, 18:57

Transakcji nie ma w sieci i nie masz jej w portfelu (nie będzie jej portfel rozgłaszać już) - możesz spokojnie wysyłać drugi raz. A na przyszłość - nie wysyłaj zanim portfel się nie zsynchronizuje do końca :P

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: pm7 » środa, 28 maja 2014, 22:23

krzynek1 pisze: Teraz na innej maszynie, mam swój portfel z bitcoin-qt, jak chce zsynchronizować drugą maszynę z pierwszą, wtedy wyłączam klienta, przesyłam foldery blocks i chainstate między maszynami i odpalam bitcoin-qt na maszynie portfelu.

Robiłem to pierwszy raz, ale jak widać nie jest to dobry pomysł.
To zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Akceptowalny, jeżeli robisz -rescan po każdym przesłaniu bloków z serwera, ale jeżeli nie robisz, prosisz się o problemy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: rav3n_pl » środa, 28 maja 2014, 23:52

Mam pełnego klienta i nigdy nie miałem problemu. Odpalam jak potrzebuję coś wysłać, wysyłam i daję mu się dossać do aktualnego bloku. Nawet jak są nowe transakcje przychodzące nigdy nie miałem błędów. Wg mnie takie cuda dzieją się, jak ktoś ma jeden adres w kilku portfelach i wychodzi próba double-spenda.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: krzynek1 » wtorek, 3 czerwca 2014, 15:02

Też do tej pory nie zdarzyło mi się coś podobnego, ale zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

Problem udało się zażegnać przywracając kopię portfela sprzed transakcji, ta nowa błędna nie występuje w kopii, balans się zgadza po rescanie.

A gdyby jednak wyszła kiedyś ta błędna transakcja w świat, to sprzedawca obiecał że ją zwróci.

Dziękuję wszystkim którzy byli zainteresowani pomocą ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ststus transakcji: conflcted

Postautor: pm7 » wtorek, 3 czerwca 2014, 22:33

krzynek1: Jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zostanie wykonana taka transakcji, wystarczy po -rescan wszystkie swoje środki wysłać na dowolny swój adres. W transakcji jest zawarte, które inputy należą, więc nawet gdyby na danym koncie były środki, nie da się ich wykorzystać starą transakcją.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości