Dwa pytania odnośnie transferu PLN<CRYPTO

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 2 lipca 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dwa pytania odnośnie transferu PLN<CRYPTO

Postautor: SwiatWolliego » poniedziałek, 9 maja 2022, 23:06

Witam, mam dwa pytania do kompetentnych osób.

1. Jak najlepiej kupić krypto za PLN? Czy dobrym pomysłem będzie wpłata PLN na Bitbay, póżniej kupno np. LTC i transfer na inną giełdę? Czy jest szybszy i optymalniejszy sposób?

2. Czy w dzisiejszych czasach jest możliwy zakup bitcoina anonimowo? Tak, żebym miał go bezpiecznie na wallecie?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dwa pytania odnośnie transferu PLN<CRYPTO

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 9 maja 2022, 23:13

unikaj Bitbaya (zonda)
w bitomatach kupisz, ale tylko do 1000 euro. Tak raz dziennie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 30
Rejestracja: 2 lipca 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dwa pytania odnośnie transferu PLN<CRYPTO

Postautor: SwiatWolliego » wtorek, 10 maja 2022, 01:31

@zdzicho2000
Ale mi odpowiedziałeś merytorycznie :D

Nawiązując do 1 pytania. Jak przebiega takie kupno w bitomatach? Wpłacam fiaty i podaje swój adres walleta? Jest możliwość kupna innych krypto niż bitcoin? bo ten jest dość drogi i wolny w przesyle.

I jak wygląda sytuacja z 2 pytaniem, które zadałem raczej z czystej ciekawości? Bo wpłacając w bitomacie raczej osoba nie jest anonimowa, a chyba o to między innymi chodziło w tym całym krypto.
Swoją drogą ciekawi mnie fenomen tych bitomatów, przecież one mogą służyć do prania brudnych pieniędzy.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dwa pytania odnośnie transferu PLN<CRYPTO

Postautor: miso20 » wtorek, 10 maja 2022, 22:39

Najprościej kupić w bitomacie. Podajesz adres krypto, maila i wsadzasz banknoty. Do 1000 eur dziennie bez weryfikacji w większości sieci.
SwiatWolliego pisze: wtorek, 10 maja 2022, 01:31Swoją drogą ciekawi mnie fenomen tych bitomatów, przecież one mogą służyć do prania brudnych pieniędzy.

Tak, zwłaszcza że masz limit 1000 euro dziennie i żeby wyprać mafia ma armie żuli, którzy stoją od rana do nocy i po kolei wymieniają. Żeby przehandlować więcej musisz się zweryfikować.
SwiatWolliego pisze: wtorek, 10 maja 2022, 01:31Bo wpłacając w bitomacie raczej osoba nie jest anonimowa, a chyba o to między innymi chodziło w tym całym krypto.
A w jaki sposób zonda daje ci większą anonimowość jak tam musisz się z każdej złotówki tłumaczyć, skany dowodu na dzień dobry + często wyciągi z konta i pity za ostatnie lata? xd
SwiatWolliego pisze: wtorek, 10 maja 2022, 01:31Jak przebiega takie kupno w bitomatach? Wpłacam fiaty i podaje swój adres walleta? Jest możliwość kupna innych krypto niż bitcoin? bo ten jest dość drogi i wolny w przesyle.
Zależy od firmy. W bitomatach FA podchodzisz, podajesz maila i przykładasz QR kod portfela, na który chcesz otrzymać środki. Potem wsuwasz banknoty i ile wsuniesz tyle ci wysyłają. Jest BTC, ETH i usdt erc20. U shitcoinów jest chyba podobnie, ale nieco inne waluty np. usdt trc20.

Podejdź do bitomatów i sam się dowiesz.

A jak zbyt orwellowsko, to szukaj handlu F2F.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości