Płacenie kartą Crypto.com a przewalutowania i podatki

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płacenie kartą Crypto.com a przewalutowania i podatki

Postautor: btc6612 » sobota, 6 maja 2023, 17:44

Chciałbym zacząć korzystać z karty Crypto.com, żeby dostawać cashback w CRO. Saldo karty jest w EUR. Będę kupować EUR poprzez Revolut i przelewać na Crypto.com. Załóżmy, że kupię 500 EUR po jakimś kursie. Trzy dni później płacę kartą 1000 PLN w sklepie internetowym. I teraz pytanie, czy to EUR zostanie przewalutowane "u mnie", tzn. jakaś część EUR zostanie sprzedane na te 1000 PLN i tym zostanie to zapłacone w sklepie. Chodzi o to, że to 1000 PLN może wziąć się ze sprzedaży EUR, ale po wyższym kursie EUR/PLN niż w momencie, gdy je wymieniałem (na Revolut), zatem osiągnąłem zysk. Pomijając Crypto.com jeśli za 1000 PLN kupię EUR i za jakiś czas sprzedam to EUR i otrzymam powiedzmy 1050 PLN bo wzrośnie kurs EUR to będę musiał zapłacić podatek od tych 50 PLN. Czy przy płaceniu kartą Crypto.com jest tak samo? Jeśli tak to musiałbym śledzić wszystkie swoje płatności, a jedyny sposób na uniknięcie podatku to zakup EUR i płatność całą wymienioną kwotą tego samego dnia (wtedy kurs zakupu i sprzedaży będzie taki sam)?

Jest jeszcze kwestia cashbacków, ale to rozumiem, że te CRO które uzbieram to sobie kiedyś sprzedam i tutaj będzie po prostu 19% od tego, chociaż cashback nie powinien podlegać podatkowi?.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus i 11 gości