AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: The Real McCoin » środa, 22 lutego 2023, 19:47

Janome pisze: środa, 22 lutego 2023, 14:54dajcie znać jaki projekt ze środowiska AI Wam się podoba i ma szansę mieć użyteczność?
Chciałbym, żeby każde urządzenie na świecie, które przechowuje zdjęcia, czyli każdy komputer, każdy smartfon, pamięci NAS, a może nawet i profesjonalne aparaty fotograficzne, posiadały wbudowany model CLIP (lub podobny).
W tych urządzeniach przechowujemy tysiące albo dziesiątki tysięcy zdjęć.
Bardzo szybko ujawnia się podstawowa potrzeba: szybkie i łatwe wyszukanie żądanych zdjęć.
Np. wpisuję lub dyktuję: "kobieta w czerwonej sukience idąca ruchliwą ulicą" i lista znalezionych do tego zapytania zdjęć pojawia się natychmiast.
Zapytania mogą być dowolne. To coś na zupełnie nowym poziomie niż wyszukiwanie po tagach.
Wszystko dzieje się offline, bez kontaktu z internetem.

Model CLIP transformuje wejściowe obrazy i teksty do postaci wektorów w wielowymiarowej przestrzeni reprezentacji.
Im mniejsza odległość między wektorami (mierzona miarą kosinusową) tym bardziej podobne są obrazy/teksty reprezentowane przez te wektory.
Wystarczy raz obliczyć wektory dla wszystkich zdjęć i je zapamiętać, a przy zapytaniu wyliczyć wektor z tekstu i porównać jego odległość do wektorów wyliczonych ze zdjęć.

Tutaj ktoś chwali się, że jego narzędzie przeszukuje półtora miliona zdjęć poniżej 100 ms:
https://paulw.tokyo/post/real-time-sema ... arch-demo/

Tutaj ktoś zrobił już apkę na iPhona:
https://mazzzystar.github.io/2022/12/29 ... ch-Photos/

Można też pobawić się dźwiękiem.
Tutaj ktoś wyliczył wektory z ponad 120 milionów utworów z iTunes i zrobił stronę która po podaniu jednego utworu wyświetli listę podobnych utworów:
https://maroofy.com/

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 28 lutego 2023, 21:26



Dodano po 2 godzinach 41 minutach 48 sekundach:
Mark Zuckerberg z poniedziałku:

Obrazek

Wygadany
Posty: 669
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: kuba9449 » środa, 1 marca 2023, 08:11

Tajken pisze: środa, 22 lutego 2023, 13:57 Większego bełkotu dawno nie czytałem, ale dzięki za przyznanie mi racji.
Jaśnie pan ocenił że to bełkot, jednak zapomniał użyć argumentów. Szkoda, pokazałeś tylko swój poziom.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: Janome » środa, 1 marca 2023, 09:22

kuba9449 pisze: środa, 1 marca 2023, 08:11bełkot


Jak patrzę na te projekty AI, szczególnie w crypto, to 99% to jakiś bełkot i słowotok dla frajerów, ten sam poziom pierdolenia co metaverse.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: Tajken » wtorek, 7 marca 2023, 09:29

Janome pisze: środa, 1 marca 2023, 09:22Jak patrzę na te projekty AI, szczególnie w crypto, to 99% to jakiś bełkot i słowotok dla frajerów, ten sam poziom pierdolenia co metaverse.
Dlatego duże wzrosty będą robiły jak zawsze projekty najlepsze marketingowo i te po prostu znane w środowisku, aktualnie AGIX, FETCH, OCEAN i kilka innych, czyli te które wszyscy wiedzą, że są powiązane z AI ale nieliczni wiedzą co one w ogóle chcą wprowadzić do technologii. Tak to działa w każdej hossie. Dla mnie to akurat plus, stawiam, że jeśli ten trend na AI nie zostanie niczym zakłócony, np. wyłączeniem chatu czy porzucenia integracji z Bing lub jakimiś większymi problemami z implementacją w innych usługach, to, każdy kto będzie chciał szukać w krypto takich projektów, pójdzie właśnie po linii najmniejszego oporu i wejdzie w te znane projekty, przez co będą długo rosły. Ja osobiście wszedłem na początku roku i zamierzam siedzieć aż nie zobaczę takich szczytów i euforii, że każdy będzie mówił, że to już nigdy się nie zatrzyma :P

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 16 kwietnia 2023, 13:53

Od początku roku wartość Nvidii rosła 120 milionów dolarów... na godzinę:


Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: Tajken » wtorek, 18 kwietnia 2023, 14:19

Elon Musk dołącza do wyścigu ze swoim X.AI także będzie to kolejny booster do wzrostów również dla krypto związanych z AI.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 25 maja 2023, 22:08


Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: Tajken » czwartek, 22 lutego 2024, 08:34

Powoli euforia na AI się nakręca, jeśli dojdzie do tego jeszcze ath na BTC to myślę że jazda dopiero się zacznie.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: ekonokomik » czwartek, 22 lutego 2024, 08:51

@Tajken Co się zacznie? Przecież Bitcoin nie ma nic wspólnego z AI. Nie pomyślałeś, że AI właśnie z marszu i na luzie zdetronizowało blockchain (który chyba trochę rozczarował) jako najbardziej innowacyjną i awangardową "technologię jutra" i wyssie z sektora z krypto pieniądze inwestorów? :roll:

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 14 kwietnia 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

AI/SI - Sztuczna inteligencja jako nowy trend/hype?

Postautor: Tajken » czwartek, 22 lutego 2024, 16:57

Może i technologia AI nie, ale kryptowaluty, które są mniej lub bardziej powiązane z AI już mają dużo. Jeśli będzie hossa na BTC to będzie hossa na alty. Moim zdaniem, co pisałem już rok temu, jeśli do tego dojdzie, najmocniej pompowane alty jako grupa to będą te z AI. Jak BTC przebije ATH to zacznie płynąć dużo nowych inwestorów, a w co zainwestują, jeśli się nie znają? W to co jest trendy. A co jest trendy? AI. Tak ja to widzę i będę czekał aż rynek się nasyci ludźmi i tymi informacjami, że dzięki AI ludzie będą bogaci a AI super inteligentna i trzeba w to inwestować. Wtedy zacznę sprzedawać. Może i to potrwa jeszcze rok dwa a może nigdy się nie doczekam. Aktualnie ja widzę potencjał do dalszych wzrostów ale przy utrzymaniu dobrej narracji ogólnej o krypto i BTC.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości