Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 5 lutego 2023, 21:59

pablo12 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 21:53Z czym ja mam to synchronizować? Miało być prosto

Jest prosto - wystarczy usiąść na dupie i poczekac aż sam się zsynchronizuje ;)
Obrazek
Jak będzie 100% to Twoje środki pojawią się w portfelu.
mudol pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 21:57 ja już drugi miesiąc czekam aż się pojawią w portfelu


Jak wyżej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: pablo12 » niedziela, 5 lutego 2023, 23:07

1,5h się synchronizuje. Storage used 5gb. Dag sync 0.000%. Może do rana się zsynchronizuje. Ależ technologia. Ja już na wstępie podziękuje :) Ale życze sukcesów :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » niedziela, 5 lutego 2023, 23:10

@pablo12, a próbowałeś synschronizacji Bitcoin Core?

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 5 lutego 2023, 23:13

pablo12 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 23:07Dag sync 0.000%

Równie dobrze za 10 minut może nagle skoczyć do 70%, jak zaczynasz od zera to nie wiem czego oczekujesz. Projekt we wstepnej fazie, opensource i bez wsparcia większej firmy, która za jakiś czas odjebie rug pulla. Portfel na Ledgera kwestią kilku miesięcy.
pablo12 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 23:07Ależ technologia. Ja już na wstępie podziękuje Ale życze sukcesów

Ciekawe czy też byś odpuścił BTC jakbyś musiał w 2011 synchronizować portfel Core kilka godzin na kilkadziesiąt GB ;)
Spoiler:
Przypomnę Ci na koniec roku tego posta, ciekawe jak się zestarzeje 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 lutego 2023, 08:28

@Janome Ale mamy rok 2023 i tak pierd#$$%iliście jaki to ZAJEBISTY projekt, a jest KUPA, drugi LISK :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » poniedziałek, 6 lutego 2023, 08:49

mudol pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 08:28tak pierd#$$%iliście jaki to ZAJEBISTY projekt


Z Panem też sobie podsumujemy na koniec roku jak to się potoczyło ;) Tak, mamy 2023 i co z tego? Jesteśmy jakoś niesamowicie dalej w branży niż powiedzmy w 2017? Bo mi się wydaje, że dalej 99% projektów by nie istniała gdyby nie spekulacja na cenie. I ogólnie dalej szukamy najlepszego rozwiązania jeśli chodzi o np. scalowanie L1.

Przeanalizowałem crypto z top 300, każde bez wyjątku. IMO Kaspa za trzy lata na luzie zamelduje sie w top 10.

Mi na razie portfel nie przeszkadza, środki nie giną, po prostu blockchain kaspy ma inną strukturę niż blockchain np. bitcoina. W końcu pojawi się portfel przyjazny ulicy, na razie są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Wolę zainwestować w Kaspę niż odkupywać od cwaniaków pre mine kolejnego nikomu niepotrzebnego POS czy też tokeny DEX, której nikt nie używa :lol:

Przez ostatnie ~8 lat przewineło się tyle badziewia, że ludzie chyba zapomnieli jaką wartość ma projekt opensource, który stale się rozwija i wdraża rozwiązania które koszą konkurencję już na starcie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 lutego 2023, 08:59

Janome pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 08:49wdraża rozwiązania które koszą konkurencję już na starcie.
No portfel to chyba jednak PODSTAWOWA funkcjonalność, która jest TRAGICZNA, dosłownie - BEZUŻYTECZNA.
Janome pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 08:49Kaspa za trzy lata na luzie zamelduje sie w top 10.
Typowy naganiacz, coś a'la GAME i LISK :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:08

mudol pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 08:59Typowy naganiacz, coś a'la GAME i LISK


Wymień projekty spoza top 30 z lepszymi fundamentami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:13

@Janome A dlaczego to JA mam pokazywać lepsze projekty? To wy naganiacie na ten projekt, który na starcie ma WTOPĘ bo nie można zarządzać swoimi środkami bo portfel nie działa/działa jak słoń. "Fundamenty" :lol: każdy projekt ma fundamenty, co prawda na papierze ale ma :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:18

mudol pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:13To wy naganiacie na ten projekt


Nikt cie nie nagania. Zesrałeś się bo nie ogarniasz portfelu projektu, który jest na wczesnym etapie rozwoju. Normalna dyskusja i wymiana zdań a wtedy wchodzisz ty z paranoją, że na siłe ktoś ci coś wciska xD
mudol pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:13A dlaczego to JA mam pokazywać lepsze projekty?

Nie potrafisz/ nie ma takich.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:22

No każdy inny ma DZIAŁAJĄCY portfel :lol: W kaspa niestety:
Obrazek
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:43

mudol pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 09:22No każdy inny ma DZIAŁAJĄCY portfel


Dla ciebie niedziałający to taki, który trzeba zsynchronizować, rozumiem :lol:

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:08

@mudol
Instalowałem KDX na całkiem sporej ilości komputerów i w 1 przypadku faktycznie był problem z synchronizacją. Pomogło odinstalowanie i zainstalowanie na nowo. Naprawdę to taki problem?
Inną opcją która jest polecana w takim problematycznym przypadku jest skasowanie bazy i synchronizowanie od początku - powinno pomóc - z tego co kojarzą piszą o tym na oficjalnym discordzie.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:18

witja1 pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:08Naprawdę to taki problem?


Dla niektórych najwyrazniej tak.

2 razy miałem przypadek, że nie pokazywało prawidłowo środków. Szybkie pytanie na discordzie i w 5 minut 'problem' został rozwiązany.

W pierwszym przypadku wystarczylo nic nie robic i poczekac na synchronizację.
W drugim wystarczyło wcisnąć jeden przycisk ('scan more addresses') i zrestartowac portfel.

Dość powiedzieć, że mój zasób wiedzy IT pozwala conajwyżej na zainstalowanie gry a jakoś poradziłem sobie z tym 'problemem'.

Rozumiem, że dla kogoś to himalaje ogarnięcia, dlatego z czasem powstaje lekki portfel. Natomiast jeśli ktoś z tego powodu dyskwalifikuje projekt to szkoda mi czasu na takiego typa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:21

witja1 pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:08Naprawdę to taki problem?
Ale skąd mam wiedzieć kiedy trzeba odinstalować i jaką bazę mam usunąć? Dobry projekt i takie schody? :lol:

Teraz jeszcze większy cyrk, po dwóch godzinach (było pobrane 7Gb) nagle stanęło i nie chce ruszyć:
Obrazek
w logach:


cały czas kręci tymi samymi błędami :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:26

od tego są oficjalne kanały pomocy, żeby sobie radzić z nietypowymi przypadkami
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... /image.png

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
@mudol - nie wiem czy nie masz starej wersji 0.12.11 - i czy z tego nie wynika twój problem
upewnij się, że masz najnowszą wersję

Dodano po 3 minutach 58 sekundach:
Janome pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:18
witja1 pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:08Naprawdę to taki problem?


Dla niektórych najwyrazniej tak.

2 razy miałem przypadek, że nie pokazywało prawidłowo środków. Szybkie pytanie na discordzie i w 5 minut 'problem' został rozwiązany.

W pierwszym przypadku wystarczylo nic nie robic i poczekac na synchronizację.
W drugim wystarczyło wcisnąć jeden przycisk ('scan more addresses') i zrestartowac portfel.

Dość powiedzieć, że mój zasób wiedzy IT pozwala conajwyżej na zainstalowanie gry a jakoś poradziłem sobie z tym 'problemem'.

Rozumiem, że dla kogoś to himalaje ogarnięcia, dlatego z czasem powstaje lekki portfel. Natomiast jeśli ktoś z tego powodu dyskwalifikuje projekt to szkoda mi czasu na takiego typa.
No ja mam bardzo podobne doświadczenia ;)
Jako ciekawostkę - nie wszyscy mogą to wiedzieć - czasami wystarczy ściągnąć kilka Gb, a czasami kilknaście - aktualnie u mnie 14-15Gb - nie jest ściagany cały blockchain z tego co się orientuję,,,,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:35

@witja1 mam z tego co widzę 2.12.1 i taka jest na stronie (tak samo 0.12.11), teraz po wyłączeniu i włączeniu ponownym nadal mam ten błąd i brak połączenia. GRUBO :lol:
Obrazek
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:41

dlaczego z tym problemem nie uderzysz na discorda?
https://discord.com/channels/5991532306 ... 0491294830
na 1 kompie podpiętym do tej samej sieci co pozostałe (kablem!) miałem problem podobny do twojego. Reinstalacja pomogła i się potem bardzo szybko zsynchronizował KDX. A ty się doszukujesz jakichś sensacji. Nie rozumiem do czego zmierzasz.
Jak masz problem z obługą prostych portfeli, to trzymaj środki na giełdzie. Exbitrona jednak będę odradzać :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3111
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:45

@witja1 bo nie mam discorda, taki zajebisty projekt i takie błędy od początku? Już widzę jak przekonuję znajomych: "wiecie to zajebisty projekt, co prawda portfel nie działa poprawnie i nie masz jak odzyskać pieniędzy, no ale za 2 lata to ci mówię!!!! TOP3 !!!!!1111 " :lol:
witja1 pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:41Nie rozumiem do czego zmierzasz.
Chcę zobaczyć kaspę na swoim portfelu
witja1 pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:41 Jak masz problem z obługą prostych portfeli,
No jednak nie taki PROSTy więc tragiczny.
witja1 pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:41 to trzymaj środki na giełdzie
Chciałbym ale nie mogę odzyskać pieniędzy bo portfel nie działa
:lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:51

mudol pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 10:45Chciałbym ale nie mogę odzyskać pieniędzy bo portfel nie działa

ty tak na serio?
seeda masz? hasło masz?
import w webwallecie i wysyłasz od razu środki na giełdę...
https://wallet.kaspanet.io/

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tajken i 10 gości