Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » niedziela, 13 listopada 2022, 08:14

Wydaje mi się, że ten projekt za jakiś czas będzie znacznie bardziej popularny niż teraz - więc warto by miał swój dedykowany wątek. Usłyszałem o nim przez przypadek...
https://kaspa.org/
reklamowany jako najszybszy POW, od samego początku oparty na społeczności...śledzę projekt na dicordzie i od jakiegoś czasu regularnie robię DCA.
Postaram się co jakiś czas wrzucać tutaj jakieś ciekawe info.
Jeśli uda się zrobić to co jest zapowiedziane...to będzie bardzo, bardzo ciekawie ;)

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » niedziela, 13 listopada 2022, 20:23


Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » sobota, 19 listopada 2022, 09:42


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » niedziela, 20 listopada 2022, 11:59

Co do projektu warto zauważyć, że aktualnie jest najbardziej opłacalnym coinem do wydobycia wg www.whattomine.com. Można go również kopać w dualu (ETC+KAS, ETC+ZIL+KAS/ETWH+KAS, ETHW+ZIL+KAS)

Był na kilka dni we wrześniu podczas zamieszania z mergem ETH ale teraz wygląda to na stała obecność w topce opłacalności. Powstaje coraz więcej pooli wydobywczych oraz listing na kolejnych giełdach. Wzrasta market cap, volumen transakcji. Generalnie tendencja jest wzrostowa na wszystkich "kierunkach". W opozycji do szeroko pojętego rynku krypto. Temat wart zainteresowania.

Ja całą moc przekierowałem na KASPA.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: btcbtc » środa, 23 listopada 2022, 16:27

Klasycznie:
shillowanie KAS zaczalem zauwazac np. na twitterze czy telegramie nie na dolku w pazdzierniku tylko w polowie listopada, jak juz sie cwaniaki-farmazoniarze-naganiacze zaladowaly :roll:
Teraz to juz ok. x4 w 30d wykrecil...

Nie pije do OPa tylko ogolnie pisze.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » środa, 23 listopada 2022, 16:46

Faktem jest, że spolecznosc jest duża , bardzo aktywna i powiększa się z dnia na dzień (z tego co obserwuje)..czy to źle?

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 6 listopada 2022
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: witja1 » piątek, 25 listopada 2022, 20:41

dzisiaj ATH, bodajże 0,009383 ;)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kacper_% » niedziela, 27 listopada 2022, 13:47

Kaspa 0.0096. Jak ludzie zaczną czytać co to jest to będzie grubo.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kacper_% » wtorek, 6 grudnia 2022, 17:14

Mniej niż dobe zajeło zebranie funduszy na apke na Ledgera. Wiem, że standardowo w jakimś altoinie centrala kupuje to raz dwa ale jednak prawdziwie zdecentralizowany projekt rządzi się swoimi prawami.

Jeśli ktoś wierzył w bitcoina do 2017 a potem się rozczarował, to zapraszam do zapoznania się z jego ulepszoną wersją. Jestem w crytpo od 2015 i pierwszy raz kupiłem coś spoza top 10. Choć kupiłem to może zbyt mało powiedziane - ja się w to srogo zapakowałem po same kule.

POW, bez presale, bez premine, full zdecentralizowany i najszybszy (a jak przejdzie dagknight to będzie jeszcze szybszy). Porzućcie swoje shity bo są niczym w porównaniu do tego diamentu.

Dzięki @witja1, że dałeś znak o tym projekcie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » wtorek, 6 grudnia 2022, 21:18

Kacper_% pisze: wtorek, 6 grudnia 2022, 17:14Dzięki @witja1, że dałeś znak o tym projekcie.
No niestety @witja1 dostał bana za niepoprawne wypowiedzi w hyde-parku.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Bittek » środa, 7 grudnia 2022, 12:00

Czy można zakupić go na jakiś giełdach DEX ?
Czy nie obędzie się bez wysyłania selfie, ID i nie wiadomo jeszcze czego do jakiś egzotycznych giełd
Jak z portfelem mobilnym, lub jakimś lekkim na PC ?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: koparki » środa, 7 grudnia 2022, 12:54

@Bittek na coinex kupisz,to nie jest DEX ale jest bez procesów legitymowania się jesli wypłata do 10k$/24h
Wiem że tu mało to kogo obchodzi ale daję znać że niedostępny jest portfel GUI desktop linux (jest opcja download ale nie podpięli pliku).

Dodano po 31 minutach 23 sekundach:
Kacper_% pisze: wtorek, 6 grudnia 2022, 17:14Porzućcie swoje shity bo są niczym w porównaniu do tego diamentu.
można zaryzykować drobny% kapitału. Tak wiele było już tych diamentów teraz leżą w zapomnieniu gdzieś poza top50 ;)
pierwszy lepszy przykład ZEC, który gdy był na obecnym etapie KAS traktowany przez większość jako zamiennik btc , widzimy jak się skończyło.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » środa, 7 grudnia 2022, 14:01

koparki pisze: środa, 7 grudnia 2022, 13:25na coinex kupisz
A właśnie przetestowałem, kupione, wysłane z giełdy na portfel desktopowy no i jest ch*jnia :lol: Niby transakcja wyszła, niby w na adresie są przelane środki ale w wallecie jest okrągłe 0, wallet jest online.
Jest jakiś lżejszy wallet do tego? Nie chcę aby mi ściągało dane a już 2Gb pobrało (po ch*j?)

Ale przynajmniej ta giełda przetestowana i bezproblemowo wypłaca.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2022
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kacper_% » środa, 7 grudnia 2022, 14:12

Bittek pisze: środa, 7 grudnia 2022, 12:00Czy nie obędzie się bez wysyłania selfie, ID i nie wiadomo jeszcze czego do jakiś egzotycznych giełd

MEXC, zero selfi i ID, dobry volume. Ogólnie spoko giełda, można polecić. Dzienny limit wypłat - 20BTC ;)
koparki pisze: środa, 7 grudnia 2022, 13:25Tak wiele było już tych diamentów teraz leżą w zapomnieniu gdzieś poza top50

Na pewno masz rację, dużo tego było, naobiecywali a potem się zwineli. Dlatego trzeba obserwować czy devy działają, siedze na discordzie i obserwuję. Na razie portfel na ledger - myślę, że szybko pójdzie*. Następnie aktualizacja do Dagknight. Daleki i ważny checkpont to będą smartcontracty ale tu na razie mniej szczegółów. A przy okazji poczytam o ZEC, zobaczę czemu im nie wyszło.


Ciekawostka troche poza tematem. Kontaktowali się też z Trezorem, którego ja osobiście uważam za lepszy portfel (używam obu). Ale oni mieli odpowiedzieć, że mają jakąś restrukturyzaję czy tam coś podobnego i nie będą robić nowych apek do jesieni 2023. Nie wiem o chuj im chodzi ale to otwarta droga dla ledgera żeby wejść i rozgościć się na pierwszy miejscu wśród portfeli.
koparki pisze: środa, 7 grudnia 2022, 13:25można zaryzykować drobny% kapitału.


Ja dałem więcej i nie wiem czy nie pozbęde się layer 0 i wpakuję w kaspe. Nie tylko dlatego, że wierzę w projekt ale też dlatego, że nie ma sansu rozdrabniać się za bardzo na kilka projektów z top 20 bo one i tak wszystkie pójdą w grupie podczas trendu, zarówno w dół jak i w góre.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » środa, 7 grudnia 2022, 18:29

Bittek pisze: środa, 7 grudnia 2022, 12:00Czy można zakupić go na jakiś giełdach DEX ?
Czy nie obędzie się bez wysyłania selfie, ID i nie wiadomo jeszcze czego do jakiś egzotycznych giełd
Spokojnie bez weryfikacji do kupienia na MEXC (do 5BTC/dzien) i Coinex (do 10k USD/dzien).
Są jeszcze inne giełdy ale mizerny volumen, więc nie polecam.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 5 lutego 2023, 20:23

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: pablo12 » niedziela, 5 lutego 2023, 21:34

Takie cudo z tej kaspy a przelew z giełdy mino że potwierdzony już wszędzie to na wallecie nadal 0.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 5 lutego 2023, 21:41

pablo12 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 21:34Takie cudo z tej kaspy a przelew z giełdy mino że potwierdzony już wszędzie to na wallecie nadal 0.

A masz zsynchronizowany ten wallet?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: pablo12 » niedziela, 5 lutego 2023, 21:53

Pobrałem, założyłem wallet, jest online. Mam adres do wpłaty. Z czym ja mam to synchronizować? Miało być prosto ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 5 lutego 2023, 21:57

@pablo12 ja już drugi miesiąc czekam aż się pojawią w portfelu :lol: beka z tego coina
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości