Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » środa, 24 maja 2023, 15:41

@Ostrowin Widocznie siły w tym projekcie starczyło na jedną pompę :lol:
CzarnaOwca pisze: środa, 29 marca 2023, 22:19e: sprzedane znów 25% po 0.033
To trafiłem :mrgreen: ale coś pomału będę odkupywał
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: radasss » środa, 24 maja 2023, 20:02

Najprawdopodobniej dla tego Kaspa tanieje, link

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » środa, 24 maja 2023, 20:30

@CzarnaOwca zerknij sobie na wrześniową pompę jak ETH przeszło na PoS.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: radasss » niedziela, 18 czerwca 2023, 09:15

k1pool.com jest zainfekowany wirusem i nie da rady na tą stronę wejść ?

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: radasss » środa, 5 lipca 2023, 08:29

Udaje się wam wejść na tą stronę z komputera ? Antywirus jej nie blokuje ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » środa, 5 lipca 2023, 08:42

@radasss Ja nie wchodzę bo nie kopię, a skoro coś Ci wykrywa to tym bardziej nie wejdę :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: radasss » środa, 5 lipca 2023, 08:59

Antywirus wyświetla komunikat z napisem - URL:Blacklist

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » piątek, 8 września 2023, 21:28

@radasss u mnie działa ;)

A tak na serio to na jednym lapku z avastem miałem ten problem.

Trochę mnie nie było na forum w tym czasie KASPA kolejne ATH (ceny i mocy sieci), spokojnie wkroczył do top50 kapitalizacji, a tu cisza?

https://minerstat.com/coin/KAS/network-hashrate

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » sobota, 9 września 2023, 08:55

Kutalisk pisze: piątek, 8 września 2023, 21:28Trochę mnie nie było na forum w tym czasie KASPA kolejne ATH (ceny i mocy sieci), spokojnie wkroczył do top50 kapitalizacji, a tu cisza?


Próbowałem pisać o kaspie ale usuwali mi wiadomości - wiekszość na tym forum to przewrażliwieni użytkownicy, którym już nie chce się patrzeć na nowe alty i biorą je za jakiś scam. Będą od nas odkupywać po cenach co najmniej 10x większych niż teraz ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 10 września 2023, 09:00

Janome pisze: sobota, 9 września 2023, 08:55Będą od nas odkupywać po cenach co najmniej 10x większych niż teraz
To czy będą odkupować po 10x to nie wiadomo. Nie wiadomo też czy w ogóle będzie 10x. Unikałbym takich deklaracji z palca,
Ale jednocześnie faktem jest, że na tym forum dominują BTC-maxi, czyli osoby religijnie nastawione do BTC, który to BTC patrząc obiektywnie dawno już został przejęty przez propagandę banksterki i wykluczony z zagrożeń dla systemu bankowego. Jego użyteczność jest regularnie i systematycznie sprowadzana do zera... ten proces się nie zatrzyma aż opinia publiczna wygłosi oświadczenie, iż eksperyment Bitcoin się nie powiódł (co nie będzie prawdą, bo nie powiodła się jedynie zniszczona koncepcja uszkodzonej gałęzi).
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 10 września 2023, 10:06

mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 09:00 iż eksperyment Bitcoin się nie powiódł


Zgadzam się, z jednego IMO prostego powodu - bitcoin jest za wolny.

Bitcoin zrobił 2/3 z trilema - jest zdecentralizowany i bezpieczny.

Kaspa dodaje do tego szybkość. Zadne inne crypto tego nie zrobiło dlatego mam prawo pokładać ogromne nadzieje w tym projekcie na dalszą aprecjację ceny w miarę jak coraz więcej osób zrozumie, że odwieczny problem crypto właśnie został rozwiązany.

NFA :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 10 września 2023, 10:28

@Janome
Obawiam się, że uległeś propagandzie trilemma Vitalika.
W zamierzchłych czasach wymyślono ten slogan aby usprawiedliwić niewydolność ETH.
Dziś jest to bezmyślnie powielane przez każdego coina, który trzyma się narracji trilemma.

Bitcoin nie jest za wolny, chyba że mówisz o old bitcoin, czyli BTC RBF (Replace By Fee) - wtedy faktycznie musisz czekać na kilka bloków, czyli kupę czasu.
Ale Kaspa niczego w zasadzie nie rozwiązuje patrząc na właściwość bitcoina 0-conf, która nadal istnieje w innej gałęzi bitcoina. Przewagą Kaspy mogą być bloki równoległe blockDAG, pod warunkiem, że narzut duplikowanych transakcji w blokach równoległych będzie możliwie niski. Przy wysokim współczynniku replikacji transakcji w blokach Kaspa niczym nie różni się od takiego np. BCH. Wydobycie optyczne z tego co wiem na razie jest w powijakach i nie znana jest przyszłość takich rzekomych przewag w wydobyciu.

Dodano po 7 minutach 55 sekundach:
Kaspa nadmiernie replikując transakcje w blokach sprowadza blockDAG do k=0, czyli upodabnia się do zwykłego liniowego łańcucha.

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Współczynnik replikacji powinien być dostępny jako parametr np. tu:
https://kas.fyi/#
Wtedy można by ocenić przewagi konstrukcji równoległej o k>0
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 10 września 2023, 10:43

mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 10:28W zamierzchłych czasach wymyślono ten slogan aby usprawiedliwić niewydolność ETH.


Ale ten slogan IMO ma sens ponieważ technologicznie zacofany dziad BTC dalej jest na 1 miejscu, dlaczego? Ponieważ do tej pory każde crypto miało problem przynajmniej z 1 z 3 części tego sloganu. Moim zdaniem skoro pojawiło się pierwsze crypto, które ten slogan wypełnia 3/3 to ma realną szansę spełnić nadzieje pokładane kiedyś w bitcoinie.
mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 10:28Bitcoin nie jest za wolny, chyba że mówisz o old bitcoin, czyli BTC RBF (Replace By Fee) - wtedy faktycznie musisz czekać na kilka bloków, czyli kupę czasu.


Tutaj nie będe dyskutował tylko powiem swoje doświadczenia. BTC czasem 1 potwierdzenie idzie kilka minut, czasem ponad godzine a zdarzyło się i 1.5h. Porażka totalna i nawet nikt już nie szarpie się, żeby to zmienić. LN już w ogóle nie skomentuje bo to nawet kilka lat przed wprowadzeniem było wiadomo, że to kiepski pomysł.

BTC jest nr1 bo ludzie są tępi i są przyzwyczajeni do brandów bardziej niż do czegokolwiek innego.

Transakcje kaspy są natychmiastowe przy jednoczesnym zachowaniu decentralizacji i bezpieczeństwa sieci - ASICI weszły pół roku temu.

Przejście na rust już umożliwia 10 bps a po ukończeniu prac będzie możłiwe 32-100 bps. Tutaj też konkurencja zostawiona daleko w tyle.

Dodatkowo w tym roku rozpoczną się prace nad DAGKnight, dzięki któremu sieć będzie się sama dostosowywać do warunków.

Kaspa już jest w top 50 a nie ma jeszcze nawet smartcontractów. Trudno mi nie być optymistą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 10 września 2023, 10:48

@Janome
Myślę, że jednak nie przeczytałeś dokładnie lub ze zrozumieniem tego co napisałem.
Nie zależy mi na tym wcale, lecz dla własnego dobra sięgnij głębiej zamiast powtarzać co Ci powiedziano. Zdobądź się na własne zdanie - warto.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 10 września 2023, 18:42

mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 10:48Zdobądź się na własne zdanie - warto.


Nie obraz się ale nie życze sobie, żeby patronizowała mnie osoba, która kilka lat temu przepychała tutaj, że bikasz przegoni btc i wszyscy nim będa płacić na świecie.

Jak piszesz takie rzeczy
mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 10:37Współczynnik replikacji powinien być dostępny jako parametr np. tu:
Wtedy można by ocenić przewagi konstrukcji równoległej o k>0


to zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi więc się do tego nie odniosę. Nie rozumiem czemu zakładasz, że jest inaczej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » niedziela, 10 września 2023, 19:24

Janome pisze: niedziela, 10 września 2023, 18:42zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi więc się do tego nie odniosę
A zatem nie poznałeś jeszcze Kaspy jak poznać należało... ;)

Janome pisze: niedziela, 10 września 2023, 18:42Nie obraz się ale nie życze sobie, żeby patronizowała mnie osoba, która kilka lat temu przepychała tutaj, że bikasz przegoni btc i wszyscy nim będa płacić na świecie.
Bacz zatem abyś sam nie 'patronizował' i nie przepychał Kaspy pod górę na podium. :D
Spodziewałem się, że spadniesz na level argumentum ad personam, życie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: radasss » niedziela, 10 września 2023, 19:30

Ja pie......, ale dywagacje! Wincyj, wincyj, dużo wincyj.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: Janome » niedziela, 10 września 2023, 19:35

mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 19:24A zatem nie poznałeś jeszcze Kaspy jak poznać należało...


I nigdy nie poznam, mam zerowe pojęcie o kodzie. Ale zrobiłem już na kaspie 10x i zrobie jeszcze więcej. I to się liczy.
mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 19:24Spodziewałem się, że spadniesz na level argumentum ad personam, życie.


Widzę na podforum BiCasza, że dalej brniesz w ten martwy projekt więc ja z kolei nie spodziewam się, że ocenisz kaspę sprawiedliwie ponieważ jest to crypto, które niszczy BiCasha na każdej płaszczyznie. Nie jesteś w stanie przyznać się do błędu więc ja mam prawo nie ufać w Twój osąd.

Sprawdz w słowniku co znaczy ad personam. Nie wyzywam Cię, nie nazwałem Cię głupkiem czy debilem bo się z Tobą nie zgadzam. Na podstawie Twojej historii doszedłem do wniosku, że Twoje podejscie nie daje dobrych rezultatów. To nie ma nic wspólnego z ad personam.

Dodano po 9 minutach 43 sekundach:
mecenas pisze: niedziela, 10 września 2023, 19:24Bacz zatem abyś sam nie 'patronizował' i nie przepychał Kaspy pod górę na podium.


Obrazek

Pamiętam dobrze.
To jest wpis Shadowa, który jako jedyny polubiłeś. Nie wyszło tak jak to sobie wyobrażałeś, nie? :D :D :D
Jesteś ostatnią osobą na tym forum, która może mieć do kogoś pretensje o dzikie predykcje.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 września 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: MrJinkss » wtorek, 12 września 2023, 16:25

Hej, zamówiłem icerivera ks0 i utknął na cle, ktoś przebrnął przez to? nie mam deklaracji CE
Ostatnio zmieniony środa, 13 września 2023, 00:22 przez MrJinkss, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kaspa (KAS) - dyskusja ogólna

Postautor: radasss » środa, 13 września 2023, 00:03

Odnośnie cła to musisz skontaktować się z urzędem (agencją celną) i dosłać co będą chcieli. Jednak większym problemem będzie czas zwrotu z inwestycji. Mi ASIC Z9 zwrócił się po bagatela 3 latach (bo miałem prawie darmowy prąd). Późniejszy dochód był z kolei tak imponujący, że równie dobrze można by sprzęta nie włączać i to przy darmowym prądzie. Może jakiś kolega z większą wiedzą podzieli się z nami w temacie ASIC. Z moich skromnych wniosków wynika, że bardzo trudno trafić na opłacalną maszynę .

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ostrowin i 11 gości