Gdzie kupić Monero?

upp
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: upp » czwartek, 11 sierpnia 2022, 19:41

Witam,

Jestem nowym właścicielem domeny monero.pl. Domenę udało się kupić za pomocą opcji, po nieczynnym kantorze walut online. Po przeczytaniu o problemach kantoru założyłem opcję na domenę.
Rejestracja domeny zachęciła mnie do zwiększenia inwestycji w krypto i przetestowanie różnych sposobów zakupu Monero w celu opisania ich na stronie.

Jakie giełdy/sposoby polecacie do zakupu Monero?
Dotychczas kupiłem jedynie BTC w polskim kantorze z wysoką prowizją za zakup, czego chciałbym uniknąć przy zakupie Monero.

Posiadam obecnie niewielką ilość BTC, którą chcę zamienić na XMR. Chciałbym także zainwestować część moich oszczędności.

Myślałem nad promowaniem sprzedaży p2p(BTC -> XMR) na stronie monero.pl np. z platformy Binance, ale z tego co czytałem musiałbym zarejestrować działalność i zgłosić ją do rejestru firm zajmujących się walutami wirtualnymi.
https://kryptoprawo.pl/10-najwazniejszy ... a-binance/

Co myślicie o wymianie na stronach, które oferują wymianę np. fixedfloat, oraz changenow?
Czy banki robią problemy z przelewami do tego typy "kantorów" i lepiej unikać tego typu serwisów?

Wygadany
Posty: 605
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: revo » czwartek, 11 sierpnia 2022, 23:32

@upp hej!
Poczytaj o atomic swap między monero a btc. (osobiście sam nie wiem dokładnie jak i czy w ogóle to działa ;) )
Co do serwisów które umożliwiają wymianę XMR bez zakładania konta bez weryfikacji to są dwa dobre
exolix.com lub sideshift.ai natomiast te popularne typu changenow i changelly wymagają czasami weryfikacji (nigdy nie wiesz kiedy Twoja transakcja zostanie oflagowana i będziesz musiał przejść weryfikację a przy wymianie xmr będzie raczej większa szansa niż mniejsza i to niezależnie od kwoty wymiany. Do tego przy odmowie weryfikacji nie otrzymasz środków z powrotem (niektóre serwisy dają taką możliwość nie które nie trzeba czytać regulamin)
jest też prymitywna porównywarka cenowa takich serwisów umożliwiających wymianę swapzone.io
pozdro
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Gdzie kupić Monero?

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 12 sierpnia 2022, 00:05

@revo exolix wygląda ciekawie, jak długo używasz tego serwisu? Nie było jakiś wpadek? Jak działa support w razie zawieszenia się transakcji np.?

Wygadany
Posty: 605
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: revo » piątek, 12 sierpnia 2022, 09:59

@zdzicho2000 support działa świetnie chyba 24/7 i od razu w razie problemów dajesz numer tx exolix (ten na stronie który generuje się po zleceniu) oraz ID tx depozytu (te w blockchain). na rynku są już 5 lat ale ja dowiedziałem się o nich niedawno :( biorą oczywiście jakąś prowizję za wymianę ale jest nie duża i nie trzeba pamiętać 100 maili haseł i kodów google authenticator i ryzykować że ktoś się włamie na konto giełdowe. changelly ma trochę lepsze kursy i jest chyba najtańszy natomiast czasami wymaga weryfikacji w przeciwieństwie do exolix i trzeba przesyłać masę dokumentów... więc coś za coś
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

upp
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: upp » piątek, 12 sierpnia 2022, 17:32

Nie widzę, żeby na exolix można było wymienić krypto na Monero. Może coś się zmieniło, bo widzę, że była taka możliwość.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 sierpnia 2022, 17:53 przez upp, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 605
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: revo » piątek, 12 sierpnia 2022, 17:44

@upp prawdopodobnie dlatego https://www.binance.com/en/support/anno ... 0af5c7e5ba
chwilowo tylko się nie da
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

upp
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: upp » sobota, 13 sierpnia 2022, 08:19

Sprawdziłem na Twitterze czy napisali komunikat o zawieszeniu wymiany Monero z powodu forka, ale nic nie znalazłem. Na stronie też nic nie napisali w dziale aktualności.

Binance dopiero dzisiaj zawiesi wpłaty/wypłaty Monero.

upp
Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 9 sierpnia 2022
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: upp » poniedziałek, 15 sierpnia 2022, 13:03

Na forum BTC nie widać wielu użytkowników Monero, spodziewałem się większej liczby komentarzy.

W temacie nawet nikt nie podał linka do Bisq. Temat tej giełdy był nawet poruszany na forum viewtopic.php?f=55&t=33422&p=744002&hilit=bisq#p646365

Giełda Bisq znajduje się na oficjalnej stronie Monero jako giełda zdecentralizowana gdzie można nabyć Monero.

Znalazłem listę giełd CEX, które obsługują Monero https://coinmarketcap.com/pl/currencies/monero/markets/ gdyby ktoś kiedyś potrzebował.

Na oficjalnej stronie jest opis w języku polskim gdzie nabyć Monero. https://www.getmonero.org/pl/community/merchants/

Wygadany
Posty: 605
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie kupić Monero?

Postautor: revo » poniedziałek, 15 sierpnia 2022, 16:08

@upp z tego co się orientuję na bisq trzeba kupić najpierw BTC żeby móc handlować XMR i są wysokie prowizje.
Jest nowy projekt https://haveno.exchange/ do wymiany xmr za fiat ale jest jeszcze w budowie i póki co nie działa bo
chyba brakuje inwestorów na rozwój... potencjalnych samobójców :lol:
Edit: działa już xmr na exolix
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość