Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
73
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: rubel » niedziela, 7 sierpnia 2022, 11:12

Spis treści:

Truthcoin Bitcoin ZCash Sidechain - viewtopic.php?f=45&t=37031&p=748065#p748065
Aptos - viewtopic.php?f=45&t=37031&p=748107#p748107
Helium - viewtopic.php?f=45&t=37031&p=748153#p748153


Pozwoliłem sobie stworzyć wątek gdzie możemy wymieniać się wiedzą na temat nowych/już istniejących projektów które w kolejnym cyklu wzrostowym mogą cieszyć się sporym zainteresowaniem.

Od listopada 2021 znajdujemy się w trendzie spadkowym, to już ładnych kilka miesięcy. Być może dołek mamy już za sobą jak twierdzą niektórzy, być może nie. Ale nie ma to zupełnie znaczenia w tym temacie. Ważne, że jest to okres odpływu kapitału, zmniejszonego zainteresowania przede wszystkim ulicy, zniecierpliwionych, zawiedzionych. A właśnie wtedy powstają ciekawe projekty które mogą odegrać znaczącą rolę zakładając oczywiście kolejny cykl wzrostowy za kilka lat. Jest to czas na naukę, przegląd rynku, tego co się nowego tworzy i wejście odpowiednio wcześnie, podczas gdy większość standardowo będzie ładować się za kilka lat na euforii i hypie. Jako przykład można tu podać duże projekty które wykręciły konkretne %: Solana, AVAX, Polkadot, Atom i wiele wiele innych a ich początki to okresy spokoju i braku zainteresowania.

Co ważne, to nie warto przywiązywać się do swoich "perełek" :lol: . To co królowało w 2020-21, może odegrać marginalną rolę w kolejnym cyklu. Choć z pewnością jest kilka projektów które mogą sobie pożyć całkiem dobrze trochę dłużej, moim zdaniem np. Polkadot.

Oczywiście nie namawiam nikogo do bycia w gorącej wodzie kąpanym i ładowania się już teraz najlepiej all-in. Sam reaserch trwa sporo czasu i po to jest ten czas żeby wykonać go solidnie. Rynek też, nawet jeśli mam już dołek (choć sam osobiście tego nie zakładam), to potrzebuje czasu na wypłaszczenie i odbudowanie. No i należy pamiętać że krypto same w sobie są mega ryzykowne, a nowe projekty jeszcze bardziej. Dobrze pomyśleć o rozsądnym podziale portfela na np. BTC, ETH, ALTY (duże capy, średnie, małe, nowe).

Wklejam również przetłumaczoną przeze mnie (nie mojego autorstwa, trochę dodałem od siebie) bardzo podstawową instrukcję w jaki sposób przeprowadzać reaserch projektu. Dla nowych co by wiedzieli że fajna nazwa i logo to za mało, a dla starych bardziej doświadczonych, żeby sobie przypomnieć choćby podstawowe zasady. :D

1. Analiza projektu

Czytamy dokładnie whitepaper. Powinien zawierać następujące elementy:

– Problem do rozwiązania
– Wyjaśnienie ich rozwiązania technologicznego
– Przypadki użycia tokena
– Tokenomia
– Podstawowe informacje o zespole

Zagłębiamy się w zespół.
Sprawdzamy ich LinkedIn, aby zobaczyć ich dotychczasowe doświadczenia.
Sprawdzamy na http://scholar.google.co.uk
Czy brali udział w innych krypto projektach, jaki był ich wkład, jak sobie radził dany projekt.

Upewnij się, czy zespół jest tutaj na dłuższą metę, aby zbudować chociażby MVP, czasami nawet nie zajdą tak daleko i wykorzystają cię jako płynność do exita.

W przypadku zespołów anonimowych nadal możesz zagłębić się w ich obecność online.
Co napisali w mediach społecznościowych lub gdzie indziej?
Sprawdź ich wkład w GitHub, jeśli są programistami.

Przeanalizuj roadmape.
Przyjrzyj się osi czasu, aby ocenić, czy nadszedł właściwy czas na zakup.
Jeśli projekt nie dostarcza głównego produktu przez dwa lata, nie ma pośpiechu w inwestowaniu.
Skorzystaj z roadmapy, aby ocenić, czy zespół osiąga na czas swoje kamienie milowe.
Przejrzystość w tym zakresie również wiele mówi.

Przeprowadź analizę konkurencji.
Kto jest pierwszym inicjatorem w sektorze i jak wypada kapitalizacja rynkowa?
Jakie zalety ma ten protokół nad konkurencją?
Czy udało im się przyciągnąć użytkowników?
Dlaczego użytkownicy będą korzystać z tego projektu w porównaniu z rozwiązaniami konkurencji?

Analiza mediów społecznościowych
Jak projekt komunikuje się w mediach społecznościowych?
Czy ich marketing jest właściwy?
Czy stworzyli silną społeczność, która jest chętna do pomocy w ich marketingu?
Czy jest dużo działań społecznych związanych z projektem? Nie tylko boty na Twitterze.
Dołącz do Discorda i Telegramu, poznaj osoby, które są w projekcie.
Czy dogłębnie omawiają zawiłości projektu? Czy tylko when moon?
Czy ktokolwiek napisał dobry wątek na twitterze, który pomoże ci uzyskać większą perspektywę?
Jak wygląda UI/UX?
Musisz ustalić, czy interfejs jest intuicyjny i łatwy w użyciu.

2. Analiza finansowa


Należy przyjrzeć się kapitalizacji rynkowej projektu i w pełni rozwodnionej wartości.
Kapitalizacja rynkowa może wprowadzać w błąd, jeśli nie uwzględnisz płynności.
Płynność jest miarą tego, jak łatwo jest kupować i sprzedawać aktywa.
Na jakich giełdach notowane są aktywa lub jaka jest płynność giełdowa?

Tokenomia to ekonomia podaży i popytu na tokenie.
Podaż i popyt wpływają na wartość i cenę kryptowalut.
Im wyższy popyt w stosunku do podaży, tym wyższa cena.

Czy token jest potrzebny?
Jaka jest jego użyteczność?
Więcej przypadków użycia w świecie rzeczywistym oznacza więcej użytkowników i większy popyt.

Zapoznanie się z whitepaperem może dać niektóre z potrzebnych odpowiedzi dotyczących dystrybucji tokenów, harmonogramów nabywania uprawnień i uwalniania tokenów.
Kto inwestuję w dany projekt (VC, aniołowie). W co inwestowali w przeszłości, jak dany projekt sobie radził po listingu. Czy pozbywają się najszybciej jak mogą tokenów czy mają podejście bardziej długoterminowo.
W niektórych przypadkach projekt mógł zostać zmieniony w stosunku do whitepaperu.
Nieświadomość potencjalnej sprzedaży po stronie podaży przez zespół może spowodować, poniesienie dużych strat w krótkim i średnim okresie.
Należy obliczyć roczną inflację projektu.
Nowe tokeny wchodzące do krążącej podaży muszą zostać wchłonięte przez rynek.
Jeśli stakerzy zarabiają duże ilości tokenów, prawdopodobnie pojawi się silna presja sprzedażowa.
Niektóre projekty mają bardzo niską podaż przez pierwszy rok i większość tokenów uwalniana jest dopiero po tym okresie, warto być wtedy w miarę od początku, inne z kolei uwalniają większość przez 1 rok więc lepiej stać z boku, obserwować zachowanie ceny i załadować się w momencie kiedy większość podaży zostanie już uwolniona.

Jeśli chodzi o istniejące już projekty sprawdzamy m.in.
–Przychód z protokołu
–P/E i P/S protokołów i dAppsów
– Liczba adresów i aktywnych adresów
– Liczba adresów z saldami powyżej określonych kwot
– Liczba posiadaczy długoterminowych vs posiadaczy krótkoterminowych
– Płynność na giełdach
– Znani posiadacze portfela

Przykładowe narzędzia:
https://tokenterminal.com/
https://dappradar.com/
https://defillama.com/
https://lunarcrush.com/discover
https://messari.io/

To tylko podstawowe zasady. Wszystko z pewnością można uzupełnić oraz rozwinąć. Zachęcam do merytorycznej dyskusji i wymiany wiedzy. Sam posiadam bardzo dużo projektów na celowniku i będę tutaj cyklicznie coś wrzucał.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 sierpnia 2022, 14:26 przez rubel, łącznie zmieniany 2 razy.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: garlonicon » niedziela, 7 sierpnia 2022, 16:54

Problem do rozwiązania
Powstają nowe monety, zamiast nowych funkcjonalności na tym, co już istnieje.
Wyjaśnienie ich rozwiązania technologicznego
Podpisywanie istniejących monet, w celu udowodnienia, że ma się do nich dostęp. Wystarczy zwykła sygnatura w dowolnym formacie, która będzie pasowała do podanego wyjścia. Przykładowo, można się wzorować na BIP-322, to pokrywa wszystko, włącznie z podpisywaniem dowolnego Scriptu. Podpisanie monet tworzy je na sidechainie, zaś przesunięcie ich na głównym łańcuchu powoduje automatyczne usunięcie ich z sidechaina. Użytkownicy sami ustalają Script, definiując w ten sposób warunek opuszczenia sidechaina.

Wszystkie bloki są wykopywane za pomocą Merged Miningu, dzięki czemu moc obliczeniowa jest współdzielona z głównym łańcuchem. Wszystkie nagłówki bloków są pakowane w otagowane drzewo binarne, analogicznie jak w przypadku TapScriptu. Podczas wydawania transakcji coinbase, wartość R sygnatury jest zamieniana na klucz publiczny typu Taproot, a następnie węzły sidechainowe sprawdzają, czy wszystkie nagłówki są wpięte jako TapScript, pasujący do podanego klucza. W ten sposób powstają nowe bloki na sidechainie.

Sidechain śledzi najsilniejszy łańcuch nagłówków bloków, bez względu na to, czy dany blok należy do sidechaina, czy też nie. Monety pochodzą wyłącznie z opłat transakcyjnych, sidechain nie produkuje żadnych nowych monet, to użytkownicy decydują, jaka jest wysokość opłat, otrzymywanych przez wszystkich górników, z czego część jest zgarniana przez górników na sidechainie, a część przez górników na głównym łańcuchu.
Przypadki użycia tokena
1) Sieć testowa, która śledzi sieć główną. Podpisanie prawdziwych monet powoduje utworzenie monet testowych, a przesunięcie ich na głównym łańcuchu prowadzi do ich automatycznego usunięcia. Dzięki temu moc obliczeniowa nie jest tracona na wykopywanie łańcucha testowego, tylko służy do wsparcia łańcucha głównego i prowadzi do utworzenia prawidłowego łańcucha testowego "przy okazji" (poprzez Merged Mining).
2) Tworzenie nowych tokenów na istniejących monetach. Złożenie prawidłowej sygnatury pozwala na dołączenie dowolnych danych do dowolnego wyjścia, co oznacza, że w ten sposób można na przykład utworzyć NFT w taki sposób, aby nie ponosić gigantycznych opłat na głównym łańcuchu. Wystarczy, że jakikolwiek górnik sidechainowy raz na jakiś czas wykopie blok na głównym łańcuchu, hurtowo potwierdzając wiele bloków na sidechainie.
3) Poprawiony NameCoin, sieć a'la BitDNS: sam NameCoin popełnił wiele błędów, między innymi niepotrzebnie wprowadzając osobną bazę monetarną, a także brak śledzenia najsilniejszego łańcucha, co znacznie utrudniłoby ataki 51% i wymagałoby zaatakowania głównego łańcucha, aby taki atak mógł się udać. Umożliwienie wprowadzenia funkcjonalności opisanych przez Satoshiego w temacie odnośnie BitDNS. Jak dotąd, nie znam żadnej monety, która by była skonstruowana zgodnie z tym zdaniem: "Instead of fragmentation, networks share and augment each other's total CPU power".
Tokenomia
Co to jest "tokenomia"?
Podstawowe informacje o zespole
Grupa przypadkowych ludzi z forów, między innymi ja, mój wkład widać zarówno tutaj, jak i na bitcointalku, gdzie można obserwować resztę grupy. Na przykład ostatnio toczy się dyskusja w sprawie BIP-322, z tego, co wiem, to vjudeu próbuje nasmarować artykuł odnośnie podpisywania wiadomości zgodnie z signetem, zaś paru innych ludzi dyskutuje na temat BIP-322 i tego, jak to wszystko technicznie poukładać. Plan jest taki, aby nasz kod był zgodny z tym, co zostanie ustalone.

Sam skład całej grupy stojącej za sidechainami oraz zdecentralizowanym kopaniem nie ma znaczenia, ponieważ ludzie sami decydują, czy i na którym łańcuchu zechcą to uruchomić. Nie trzeba niczego kupować ani sprzedawać, nasza grupa nie tworzy żadnych nowych monet, jedynie piszemy kod, który wykorzysta istniejące monety w nowy sposób. Poza tym, nawet ja nie znam całego składu zespołu, bo nie wiem, do ilu różnych BIP-ów będziemy się odwoływać, na razie jest to z pewnością BIP-322, natomiast plan jest taki, aby coraz bardziej nakreślać szczegóły techniczne na forach, co systematycznie robi każdy z członków zespołu.
Sprawdzamy ich LinkedIn, aby zobaczyć ich dotychczasowe doświadczenia.
Sprawdzamy na http://scholar.google.co.uk
Nie szukaj gościa nazywającego się Garlo Nicon, większość grupy jest całkowicie anonimowa. Patrząc wstecz widzę, że najciekawsze dyskusje o technikaliach toczyłem z ludźmi, których nigdy na oczy nie widziałem, więc myślę, że należy dalej iść tym tropem.
Czy brali udział w innych krypto projektach
Nie wiadomo. Od siebie mogę dodać, że jako użytkownik, korzystałem z różnych altcoinów. Przykładowo, CPUchain nauczył mnie, że kopanie musi być możliwe zawsze i wszędzie, nawet na CPU, zaś moneta LUCK doprowadziła do wniosku, że każdy musi dostawać ułamki monet, proporcjonalnie do wykonanej pracy. Oba projekty pokazały, że zmiana algorytmu kopania nie rozwiązuje problemu, jedynie go odsuwa w czasie (co również pokazuje Monero, to też jeden z altcoinów, których dotykałem). Oprócz tego, Grin oraz Monero nauczyły mnie, jak składać transakcje za pomocą ECDSA.
jaki był ich wkład
Ja byłem po prostu użytkownikiem. Przy okazji, trochę kodu natrzaskałem, ale na razie jest niepubliczny. Niektóre kawałki coraz bardziej się klarują, na przykład sposób podpisywania transakcji, a także powiązanie z łańcuchem głównym za pomocą commitmentów. Spora część pomysłów oraz kodu jest zaimportowana od innych ludzi, moje części to głównie spinanie tych kawałków w działające funkcjonalności.

Im więcej załatwią inni ludzie, tym lepiej, bo wtedy mniej będę musiał sam napisać, między innymi stąd potrzeba dyskutowania o technikaliach. Ostatecznie, sam skrobię kod w wolnym czasie, ale wolałbym się wpiąć do istniejącego projektu niż samodzielnie to wypuszczać, zwłaszcza że projekt jest z gatunku tych, których autor nie jest w stanie w żaden sposób kontrolować.
jak sobie radził dany projekt
Zwykle kiepsko, ale z każdego projektu wyciągałem wnioski, aby jak już sam zacznę coś wypuszczać, to nie robić czegoś, co sam mogę łatwo zniszczyć. Dlatego też to trwa aż tak długo, bo póki co, to sam jestem w stanie rozwalić to, co mam gotowe dzisiaj, dlatego też się tym jeszcze nie dzielę. Niemniej jednak, zarysy są dostępne choćby na tym forum, poszczególne składniki są poopisywane w różnych tematach, coraz bardziej zbliżam się do punktu, w którym zaczynam spinać swój kod z kodem innych ludzi, czego przykładem jest BIP-322, który najprawdopodobniej po prostu wciągnę i do niego zalinkuję.

Kolejnym przykładem są sighashe, gdzie SIGHASH_PREVOUT_SOMETHING wezmę od kolegi vjudeu, bo póki co ma to ręce i nogi i nie widzę tutaj prostego sposobu na rozwalenie tego, może to wejdzie jako osobny BIP w ramach covenantów i vaultów, zobaczymy, dyskusje na liście mailingowej trwają. Z kolei model opłat przesyłanych do górników sidechainowych podał stwenhao, jest to zresztą zgodne z Lightning Network i być może nawet z Eltoo, jeszcze muszę wgryźć się w szczegóły.
Upewnij się, czy zespół jest tutaj na dłuższą metę, aby zbudować chociażby MVP, czasami nawet nie zajdą tak daleko i wykorzystają cię jako płynność do exita.
Każdy użytkownik może zawsze wyjść do głównego łańcucha, więc sytuacja jest podobna, jak w przypadku innych sidechainów, ewentualnie jak w Lightning Network. Niczego nie trzeba kupować ani sprzedawać, całość opiera się na sygnaturach, więc to od użytkowników zależy, co z tym zrobią.
W przypadku zespołów anonimowych nadal możesz zagłębić się w ich obecność online.
Co napisali w mediach społecznościowych lub gdzie indziej?
Mój wkład jest publiczny.
Sprawdź ich wkład w GitHub, jeśli są programistami.
Te części są jeszcze prywatne, prace nadal trwają, całość jest mimo wszystko na dość wczesnym etapie, choć na szczęście ma oparcie w niektórych wpisach na bitcointalku lub na liście mailingowej, więc myślę, że jest dobrze. Swoją drogą nie wiadomo jeszcze, kto to ostatecznie poskłada i wypchnie, jest taka możliwość, że sam tego nie zrobię, tylko się doczepię do istniejącej grupy, zobaczymy.
Przeanalizuj roadmape.
Jakieś 90% roadmapy wygląda tak: https://www.truthcoin.info/blog/sc-vision/

Nie ze wszystkim się zgadzam, ale to dobry początek. Główna różnica jest taka, że Paul Sztorc chce to wprowadzić jako soft-fork. Moim zdaniem na razie nie zanosi się na to, aby ludzie się na to zgodzili, więc będzie potrzebny no-fork, być może taki, jeśli nie uda się inaczej.
Przyjrzyj się osi czasu, aby ocenić, czy nadszedł właściwy czas na zakup.
Patrz na łańcuch główny, nie ma potrzeby kupowania oddzielnych monet.
Jeśli projekt nie dostarcza głównego produktu przez dwa lata, nie ma pośpiechu w inwestowaniu.
W ogóle nie ma pośpiechu w inwestowaniu, bo nie mam pojęcia, ile altcoinów tego użyje i który z nich dowiezie to, co jest planowane. Na razie jeszcze dopiero powstaje specyfikacja określająca, jak to wszystko ma działać w komplecie.
Skorzystaj z roadmapy, aby ocenić, czy zespół osiąga na czas swoje kamienie milowe.
Póki co nie osiąga, krytyczne artykuły Paula Sztorca są wystarczające, aby to stwierdzić.
Przejrzystość w tym zakresie również wiele mówi.
Sam pomysł jest dość przejrzysty, ile rzeczy można upublicznić, tyle leci na fora i listy mailingowe, resztę widzą zainteresowani.
Przeprowadź analizę konkurencji.
Konkurencją są chociażby drugie warstwy na ETH.
Kto jest pierwszym inicjatorem w sektorze i jak wypada kapitalizacja rynkowa?
Nie mam pojęcia.
Jakie zalety ma ten protokół nad konkurencją?
1) Wprowadza zmiany w trybie zgodności wstecznej, dzięki czemu sam protokół jest na tyle stabilny, na ile jest to możliwe.
2) Zrobienie no-forka nie wymaga zgody programistów opiekujących się daną monetą, to użytkownicy sami decydują, co podpisują.
3) Merged Mining pozwala na jednoczesne wsparcie głównego łańcucha. Jeśli ktoś lubi staking, to stwenhao zaproponował Merged Signing.
Czy udało im się przyciągnąć użytkowników?
Jeszcze nie.
Dlaczego użytkownicy będą korzystać z tego projektu w porównaniu z rozwiązaniami konkurencji?
Bo sami mogą kontrolować swoje własne sygnatury. Sami mogą wybierać, co, gdzie, kiedy i jak podpisują.
Jak projekt komunikuje się w mediach społecznościowych?
Patrz: lista mailingowa, bitcointalk, tutejsze forum.
Czy ich marketing jest właściwy?
Za głęboko w tym siedzę, aby być tutaj obiektywnym.
Czy stworzyli silną społeczność, która jest chętna do pomocy w ich marketingu?
Nie, dopiero taka ma powstać.
Czy jest dużo działań społecznych związanych z projektem? Nie tylko boty na Twitterze.
Jeszcze nie.
Dołącz do Discorda i Telegramu, poznaj osoby, które są w projekcie.
Ze mną można się skontaktować w ten sposób, z częścią ekipy już niekoniecznie. Przykładowo vjudeu nie używa żadnego numeru telefonu (i ma sporo racji, bo ten sposób komunikacji niesie ze sobą ryzyka związane z prywatnością), więc Telegram odpada (z kolei ja jestem na Telegramie u Paula Sztorca, czasem trafią się tam ciekawe wpisy, ale większość rzeczy dzieje się w innych miejscach, chociażby jego blog jest bardziej merytorycznym miejscem).
Czy dogłębnie omawiają zawiłości projektu?
Jasne, jestem otwarty na rozmowy o technikaliach i uważam, że nadal jest ich stanowczo za mało, choćby nawet i na tym forum.
Czy tylko when moon?
Są miejsca, gdzie takie pytanie nie przechodzi przez moderację.
Czy ktokolwiek napisał dobry wątek na twitterze, który pomoże ci uzyskać większą perspektywę?
W połowie. Powstały różne wątki, ale nie na Twitterze. A przynajmniej ja nic o tym nie wiem, bo to jest jedno z miejsc, których zwykle unikam. Najciekawsze rzeczy są poza Twitterem, jeśli o to chodzi.
Jak wygląda UI/UX?
Paul Sztorc co nieco przygotował, zapewne ten projekt będzie na tym bazował: https://www.drivechain.info/#screenshots
Oprócz tego, jest cała playlista na YouTube, na jednym z filmików Paul Sztorc na żywo pokazuje, jak to obsługiwać:

Musisz ustalić, czy interfejs jest intuicyjny i łatwy w użyciu.
Jeśli chodzi o pełny węzeł, to myślę, że jest nieźle. Natomiast jakby ktoś chciał węzeł SPV, to trzeba byłoby to przeportować pod Electrum i inne takie. No ale to plany na daleką przyszłość.
Na jakich giełdach notowane są aktywa lub jaka jest płynność giełdowa?
Chyba będę przy kolejnych takich pytaniach wpisywał "nie dotyczy".
Tokenomia to ekonomia podaży i popytu na tokenie.
Aha, to dlatego nic o tym nie wiem. Zatem, jak wyżej: "nie dotyczy".
Czy token jest potrzebny?
Jest bardzo potrzebny, bo dzięki temu można byłoby po prostu skupić się na rozwijaniu funkcjonalności, zamiast tracić czas na szukanie projektów, do których można się podczepić "wystarczająco wcześnie". Myślę, że lepiej założyć, że takie rzeczy przeminęły, że mamy już późną fazę wydobycia i należy patrzeć z perspektywy "krypto istnieje od 2009 i co w związku z tym?". Bo nawet jeśli jakiś altcoin będzie genialny i zechce być oparty na czymś innym niż to, co wymyślił Satoshi, to nadal: potrzeba konkretnego planu przejścia z punktu A do punktu B, inaczej ludzie będą wiecznie wracać do pierwotnego pomysłu tak długo, jak długo ten pomysł nie zostanie zrównany z ziemią.

Z drugiej strony, takie podejście jest dość optymistyczne, bo pokazuje, że "krypto istnieje od 2009, Satoshi opisał BitDNS w 2010 i JESZCZE tego nie ma" (NameCoin zrobił to źle i te błędy należy naprawić).
Jaka jest jego użyteczność?
Chyba odpowiedź wyżej jest wystarczająca.

Dobra, chyba starczy na razie, bo ten wpis robi się za długi.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: rubel » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 11:08

Aptos - Layer 1
https://aptoslabs.com/
https://aptos.dev/
https://discord.com/invite/aptoslabs
https://twitter.com/AptosLabs
https://aptoslabs.medium.com/

Cytując twórców misją Aptos jest stworzenie powszechnego i sprawiedliwego dostępu do zdecentralizowanych aktywów dla miliardów ludzi. Czyli w dużym skrócie kolejna warstwa pierwsza (jak np. sol, eth) która obiecuje, że będzie lepsza, bardziej skalowalna i bezpieczna niż inne do tej pory dostępne. To czym wyróżnia się ten projekt na pierwszy rzut oka to oparcie się o język Move. Jakimi korzyściami chwali się zespół? M.in.:
- Odporność na potencjalne ataki
- Bezpieczeństwo sieci
- Zmniejszone ryzyko kradzieży kluczy
- Możliwość odzyskania utraconych kluczy
- Większa wydajność, skalowalność i przepustowość.

Polska społeczność już zaczyna działać wokół tego ekosystemu i po więcej szczegółów technologicznych w przetłumaczonym na nasz język artykule zapraszam:

Aptos jest we wczesnej fazie rozwoju i nie posiada swojego tokenu. Trwają testy, można również stawiać własne nody. Oficjalny whitepaper nie został jeszcze wypuszczony, nie wiemy zatem jak będzie wyglądać dokładnie dystrybucja tokenów oraz ostatnia jej faza sprzedaży.

Co wiemy na temat teamu. Brali udział w projekcie Diem od Facebooka, odeszli i stworzyli swój własny. Na GitHubie widać dużo aktywności.
https://www.linkedin.com/in/moalishaikh/
https://www.linkedin.com/in/averyching/
https://www.linkedin.com/company/aptosl ... nt-company

Jak sami o sobie mówią, Aptos składa się z liderów, inżynierów i talentów stojących za latami rozwoju w Diem i Novi oraz naukowców stojących za innowacjami, takimi jak DiemBFTv4, Narwhal & Tusk, BullShark i Block-STM. Wielu twórców języka Move i Move Prover jest częścią ich zespołu i nadal pracują nad jego ulepszaniem oraz narzędziami które zapewnią prostotę i bezpieczeństwo Move.


Zostało przeprowadzonych kilka rund finansowania w tym ostatnia na 150m$ zebranych od mi.in: FTX Ventures, Jump Crypto. Zaangażowani są również: Haun Ventures, ParaFi Capital, Hashed, Variant, Paxos, Coinbase, PayPal, Circle Ventures, A16Z oraz Multicoin. Sporo poważnych graczy i duże pieniądze zwłaszcza jak na rundę finansowania. Z jednej strony można mieć obawy że jeśli wchodzą tak duzi gracze to będą to oczywiście chcieli zrzucać na ulicę, z drugiej jednak strony nie wiem narazie jak wyglądać będzie dystrybucja oraz vesting czyli uwalnianie tokenów dla inwestorów. Łączne zebrane finansowanie to 350m$.

Z moich obserwacji wynika, że mimo tak wczesnego etapu społeczność buduje się bardzo szybko i jest aktywna. Spory w tym udział mają również nasi rodacy. Została osiągnięta łączna ilość 20tyś nodów na devnecie. Wokół Aptos tworzy się naprawdę ciekawy ekosystem a nowe projekty pojawiają się jak grzyby po deszczu. Tutaj kilka przykładów którym warto się zainteresować:
https://twitter.com/PontemNetwork - DEX
https://twitter.com/ZaptosFinance - Staking
https://twitter.com/TopazMarket - NFT Marketplace
https://twitter.com/martian_wallet - Portfel
https://twitter.com/aptosnames - Domeny na Aptos
https://twitter.com/LaminarMarkets - DEX
https://twitter.com/vialprotocol - Pożyczki


Artykuły z medium przetłumaczone na język polski:

https://medium.com/@cetyov/wizja-aptos-914a3700e8dd
https://medium.com/@szczucho/og%C5%82as ... 0b9fde7181
https://medium.com/@edytawajs213/ewoluc ... 47f43a457d
https://medium.com/@edytawajs213/block- ... c0ec803ff2
https://czajekmilenium.medium.com/aktua ... fd6c975557
https://medium.com/@macz.xyz/aptos-nft- ... c1691dadc8
https://medium.com/@cryptorobin22/w-gon ... 6c5aa575aa
https://medium.com/@cryptobieliq/rozpoc ... 262f1609b3
https://annbeg.medium.com/aktualizacja- ... 162a952364
https://medium.com/@kornelgaj/wizja-bad ... dc0ef4f016


Podsumowując, jest jeszcze sporo nie wiadomych. Jestem ciekawy jak będzie wyglądać dystrybucja tokenów, vesting, ostatnia faza sprzedaży. Jaka w ogóle będzie ich użyteczność. Zostały zainwestowane naprawdę ogromne środki przez dużych graczy. Niektórzy mogą to odczytywać jako zagrożenie ale jest to również oznaka zaufania i podejścia bardziej długoterminowego według mnie. Można się również zainteresować projektami tworzącymi się na Aptosie, brać udział w testnetach i wystawić się na potencjalne korzyści. Sam protokół jest w fazie testów i w sumie tak patrząc obiektywnie nie oferuję niczego szczególnie super nowego od zapewnień byciu lepszym, szybszym, bezpieczniejszym. Trzeba przyznać, że można wyczuć pewnego rodzaju hype i dobrze organizującą się społeczność co jest akurat kluczowe w krypto. Aptos jak i projekty na nim tworzące napewno pozostają w kręgu mojego dużego zainteresowania.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Posty: 2372
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 17:25

rubel pisze: niedziela, 7 sierpnia 2022, 11:12Sam reaserch trwa sporo czasu i po to jest ten czas żeby wykonać go solidnie.

Szacun za Twój wysiłek włożony w temat. Ciekawi mnie jakie owoce daje w długim terminie praca włożona w reaserch jaki tu opisałeś.
Jeśli jesteś zainteresowany, to możemy się zabawić w eksperyment. Wytypuj z użyciem swojej metodologii 10 dowolnych monet, które uważasz za obiecujące. Podaj je wraz z dzisiejszym kursem. Ja wrzucę swoje 10 i napiszę jak je wytypowałem. W ustalonym terminie porównamy jakie procenty zrobiły oba zestawy. Co Ty na to?
Oczywiście jeśli inni użytkownicy mają ochotę się przyłączyć to zapraszam.
Nie chodzi tutaj o samą zabawę w typowanie, a raczej o porównanie jakie rezultaty dają różne metody doboru. Kluczowe jest by podać jakimi kryteriami wytypowano pozycje. Myślę że to może być interesujące.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 17:31

BitBoy pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 17:25Wytypuj z użyciem swojej metodologii 10 dowolnych monet, które uważasz za obiecujące. Podaj je wraz z dzisiejszym kursem. Ja wrzucę swoje 10 i napiszę jak je wytypowałem. W ustalonym terminie porównamy jakie procenty zrobiły oba zestawy. Co Ty na to?
Oczywiście jeśli inni użytkownicy mają ochotę się przyłączyć to zapraszam.
Ciekawy pomysł, chętnie bym się przyłączył w jakimś innym wątku do tego typu zabawy. Tylko z mojego punktu widzenia, nie ma sensu podawać od raz 10 typów. Bo czasami znajdę od razu 25 , a czasami podczas researchu znajdę ledwo 5 z których po dokładniejszej analizie wybiorę 1 lub 2....ale wystarczy chyba podać kurs wejścia i datę, a niekoniecznie musi od razu być chyba 10 typów, prawda?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: rubel » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 18:02

BitBoy pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 17:25Wytypuj z użyciem swojej metodologii 10 dowolnych monet, które uważasz za obiecujące. Podaj je wraz z dzisiejszym kursem. Ja wrzucę swoje 10 i napiszę jak je wytypowałem. W ustalonym terminie porównamy jakie procenty zrobiły oba zestawy. Co Ty na to?
Bardzo chętnie, ale jeśli chodzi o mnie to najwcześniej dopiero pewnie początek 2023r. Osobiście uważam że nie jest dobry moment na zakup. No chyba żeby sytuacja rynkowa się zmieniła. No i sporo projektów którymi jestem zainteresowany nie ma jeszcze swoich tokenów.
A tak w ogóle to utworzyłem tu wątek dla każdego żeby wrzucić co może być interesujące w dłuższej perspektywie. W ten sposób możemy sobie pomóc. Nie musi być koniecznie tak jak ja napisałem. Jeśli chodzi o metodologie to takie ogólne założenia które uznałem że są podstawowe w ocenie. Też nie każdy ma czas na pisanie jakiś wielkich wywodów.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Posty: 2372
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 18:34

adiqq pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 17:31Tylko z mojego punktu widzenia, nie ma sensu podawać od raz 10 typów. Bo czasami znajdę od razu 25 , a czasami podczas researchu znajdę ledwo 5 z których po dokładniejszej analizie wybiorę 1 lub 2..
Ja sobie przyjąłem że typuję 10 pozycji i zakładam że w każdą z nich zainwestowano 10% budżetu. Jak ktoś ma ochotę to może procenty rozłożyć inaczej i przy każdej pozycji podać ile % budżetu na nią przeznaczył. Oczywiście nie muszą za tym iść prawdziwe pieniądze. Jeśli chcesz 25 pozycji to nie widzę problemu, zakładam że to część Twojej metody.
rubel pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 18:02Nie musi być koniecznie tak jak ja napisałem. Jeśli chodzi o metodologie to takie ogólne założenia które uznałem że są podstawowe w ocenie.
Masz pełną swobodę w typowaniu i nikt nie musi się z tym zgadzać. Rynek to zweryfikuje a nie my. Najważniejsze jest by podać czym się kierowałem przy wyborach, np uważałem że przyszłością są tokeny związane z metaversem lub usługami finansowymi, albo gaming czy może po prostu wybieram sobie 10 pozycji na literę K bo mój kot ma na imię Kulfon. Pełna swoboda w doborze.

Jak zbierzecie swoje typy dajcie znać.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 19:26

BitBoy pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 18:34Ja sobie przyjąłem że typuję 10 pozycji i zakładam że w każdą z nich zainwestowano 10% budżetu. Jak ktoś ma ochotę to może procenty rozłożyć inaczej i przy każdej pozycji podać ile % budżetu na nią przeznaczył. Oczywiście nie muszą za tym iść prawdziwe pieniądze. Jeśli chcesz 25 pozycji to nie widzę problemu, zakładam że to część Twojej metody.
u mnie metodologia wygląda następująco - przede wszystkim patrzę na coś, co już jest, ma token z określoną wartością i jakąś historię. Im więcej tej historii, tym lepiej, najlepiej wybierać takie coiny w czasie bessy, które mają już historię. Robię analizę dla wybranych przedziałów czasowych - bardzo prosto - spisuję kurs w newralgicznych momentach i na koniec dla dnia dzisiejszego. I patrzę jak coin zachowywał się w danym okresie czasu. Odrzucam skrajne przypadki - czyli np. te które zrobiły po kilka tys. %, zwykle najlepiej wychodzą te, które w danych okresach robiły 50-200%. To wszystko z założeniem, że lepiej zainwestować w coina, którego kurs wzrósł o 100% niż takiego, którego cena spadła o 50% i z tego powodu wydaje się atrakcyjna w zakupie.
Wybieram z listy coinów które mi wpadną w ten sposób pod radar te, które poddaje głębszej analizie. Zwykle sprawdzam to grupami - czyli np. DeFi, NFT, Gaming itd.
W bessie, jak wszystkie coiny są na minus - to taki co jest na plus to potencjalna perełka. Tak samo z całej grupy, jak 90% coinów ma po -80% w danym okresie, to interesuję się tymi, co mają namniejszą stratę.

Potem najważniejsze - zakup za jakąś ustaloną kwotę np. na sztywno 100$. Miesiąc obserwacji - jak nie spełnia oczekiwać, to albo od razu sprzedaż, albo 2 tygodnie ostatniej szansy. Nie spełnianie oczekiwać, to jest minus, jak jest na 0, to zwykle zostawiam na dłużej. Jak rośnie, to w zależności od tego jak rośnie dokupuję. Jak już są z tego spore % - to od razu ustalam sobie progi wyjścia etapami z inwestycji.
U mnie ważnym czynnikiem przy zakupie egozytytków, jest to, gdzie można takiego coina kupić. Dlatego tak lubię te z ERC20 albo z L2. Nie potrzebuję do tego w ogóle giełdy.
Ta metoda się u mnie bardzo dobrze sprawdziła w 2020r., gdzie wykręciłem kosmiczne % na DeFi,a później także w okresie hossy. Założenie dodatkowe jest takie, żeby co jakiś czas realizować zyski (moonbag) i nie nastawiam się nigdy na sztywno, że będę to trzymać X czasu. Jak już wyciągnę z projektu np. 500% i dalej zostało mi ze stanu początkowego 50% monet, to ustalam sobie progi wyjścia - przy takich zyskach jestem w stanie zaryzykować więcej - ale to są progi cenowe, ale nie czasowe. To wszystko trochę ewoluuje z czasem i wyglądać może nieco inaczej, niż kiedyś opisywałem to w różnych wątkach, no ale też mam coraz więcej doświadczenia ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 20:03

To i ja wrzucę swoje 5 PLN do woreczka - @rubel pełna zgoda że to nie moment na wejście teraz /w końcu wylazłem 27.07 po miesiącu hodlowania kilku coinów i mam czas. Ale przeglądając te różne magiczne rozwiązania problemów, które jak @fetek dobrze podsumował sami tworzą żeby latami rozwiązywać rzucił mi się z powodów przebywania w górach (i pokrycia w sieci o dziwo w samych górach), jak i pokrycia ze względu na miejsce odosobnione poza sezonem - dziwna, nie znana u mnie wcześniej forma minigu a mianowicie projekt (przy istnieniu LTE nie widzę wielkiego zastosowania ale w rejonach pozbawionych LTE a wyłącznie radiowym sygnale, gdzie operatorzy zapowiadają wyłączanie GPRS robi się ciekawiej)
Obrazek
Obrazek
https://explorer.helium.com/hotspots/he ... 52b11fffff
https://coinmarketcap.com/pl/currencies/helium/markets/
i nie zamierzam kupować tej cudacznej kopatki,routera za 2k a raczej przy spadkach ceny do powiedzmy 1-4$ nie omieszkam zakupić tego. Ciekawostka
Jest też projekt alternatywny : https://akenza.io/features
Jakby ktoś znał jeszcze więcej przykładów coinów z takimi rozwiązaniami miningu to chętnie poczytam i pogadam o tym. Zresztą nie tylko takich, wszystkich takowych dziwacznych rozwiązań - nie będących kopią 155 istniejących w innej formie. Wirtualny poker, kasyna, odpowiedniki STS też lubię bo od lat grywam na przykład na https://coinpoker.com i to są funkcjonalne rozwiązania omijające na przykład regionalne rozwiązania regulacyjne - i to ma sens.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 20:32

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 20:03Jakby ktoś znał jeszcze więcej przykładów coinów z takimi rozwiązaniami miningu to chętnie poczytam i pogadam o tym.
Temat jest mi bardzo dobrze znany, bo już ponad rok temu przymierzaliśmy się z grupą znajomych do kupna tego = od razu z założeniem, że nie na teraz, ale na przyszłą bańkę ;) I specjalnie kombinowaliśmy, żeby pokryć zasięgiem jak największy teren.
Znajomi kopią, ja zrezygnowałem - powód może dziwny, ale wg mnie uzasadniony. Musisz podać dane adresowe, gdzie będzie antena stała, prawda? Wiadomo, że w taki projekt będzie wchodził ktoś, kto interesuje się i pewnie ma kryptowaluty. Uznałem, że moja anonimowość jest więcej tutaj warta - natomiast sam projekt uważam za bardzo ciekawy - nawet spełnia moje kryteria inwestycyjne i nabyłem na początek pakiet - ale na razie jestem na 0...tym niemniej akurat temu projektowi dam szansę, bo zwyczajnie mi się podoba ;) - swoją drogą, ma on już całkiem wysoką kapitalizację (49 CMC)

edit
Tytułem uzupełnienia - zadawaliśmy sobie wtedy takie pytania odnośnie projektu - kto wyłożył na to taką olbrzymią kasę? - bo były/są 2 opcje - albo zamawiasz antenę i płacisz 100% kosztów - czas oczekiwania wtedy był kila miesięcy. Albo płacisz 25% kosztów (albo nic) - ale też dostajesz tylko 25% urobku. Pytanie - kto wyłożył taką kasę i czemu to tak naprawdę ma służyć? Nie tylko ja zadawałem sobie tego typu pytania, wiem też, że nie tylko ja zrezygnowałem wtedy z zamówienia "anten"
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7602
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12693
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: ergorg » sobota, 13 sierpnia 2022, 12:46

rubel pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 11:08Aptos - Layer 1
Ten aptos to będzie kot, jest hajpowany na wielu discordach. Sam obserwuję.

Szkoda, że nie da się przypinać wiadomości stricte z projektami bo mogą umknąć jeśli zrobi się większa dyskusja. No chyba, że @rubel podejmiesz się zadania i będziesz linkować posty z projektami w pierwszym poście tego wątku?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: rubel » sobota, 13 sierpnia 2022, 14:15

ergorg pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 12:46Ten aptos to będzie kot, jest hajpowany na wielu discordach. Sam obserwuję.
Też tak myślę. Mam jeszcze trochę "perełek nowej ekonomii" w zanadrzu :lol: :lol: :lol: które mogą wykręcić ładne procenty. Jak coś macie ciekawego to też wrzucajcie.
Ogólnie myśle że na gry też będzie mocny hype.
ergorg pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 12:46Szkoda, że nie da się przypinać wiadomości stricte z projektami bo mogą umknąć jeśli zrobi się większa dyskusja. No chyba, że @rubel podejmiesz się zadania i będziesz linkować posty z projektami w pierwszym poście tego wątku?
Tak zatem uczynię. :D
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: ChomiczyPlan » środa, 19 października 2022, 15:01

Jak tam Aptos? Świetny projekt podobno :D

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: warsaw_fan » poniedziałek, 21 listopada 2022, 13:20

ChomiczyPlan pisze: środa, 19 października 2022, 15:01Jak tam Aptos? Świetny projekt podobno
No i 3 miesiące później APT na minusie -50%, ale właśnie kupiłem parę sztuk, tak samo DOT. Coś jeszcze teraz ciekawego jest od kupienia na dłuższą przyszłość? 1-2 lata?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: Spalony » sobota, 24 grudnia 2022, 16:11

Hej, to chyba mój pierwszy lub drugi post na tym forum mimo że śledzę od 2017 :D

Chciałbym bez żadnego naganiania zaproponować wam zainteresowanie się Reef Chain.

@socjolog szukałeś ostatnio czegoś co ma technologie a nie sztuczny hype

Blockchain Layer 1 , Zbudowany na Substrate, NPOS, obsługuje smartkontrakty EVM ( przyszłym roku chcą uruchomić kolejny VM), niskie koszta, opłaty spalane, self upgarde czyli brak forków, pracują nad wprowadzeniem ZeroKnowladge

Nigdy nie miał jeszcze swojej hossy, dowożą co kwartał to co obiecują. Przewszystkim nie obiecują za dużo tylko działają. Skupiają się głównie na technologii i budowaniu całego ekosystemu wokół developerów by jak najwięcej Dappek zmigrowac na ich chain.

Stawiają na UX i na wygodę używania technologii blockchain. Chcą być Apple wśród blockchainow.

Polecam się zapoznać ja mam torby od dawna ale to nie istotne. Uważam że gdy coraz więcej chainow ma swoje problemy z opłatami albo wiarygodnością, developerzy będą migrować swoje apki na Reef co zwiększy jego atrakcyjność. Liczę że będzie czarnym koniem następnej hossy albo dekady :D

Wesołych świąt kryptowariaty :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 grudnia 2022, 22:28 przez Spalony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: Janome » poniedziałek, 26 grudnia 2022, 21:18

Podzielę się moim składem na następną hossę, nie wszystko jeszcze kupione - celuję w ostatnie zakupy do lata 2023. Ogólnie wsadziłbym wszystko w ETH ale dodałem kilka innych pozycji 'na wszelki wypadek'.
Docelowo:

70% ETH

Dla mnie najlepsze ratio zysk/ ryzyko

10% BTC

Na wypadek gdyby POS zostało dojechane przez SEC. Dodatkowo jednak zawsze warto mieć - tylko tutaj mamy 100% że nikt nam środków nie zabierze (odpada upadek projektu czy też blokowanie adresu).

10 % Kaspa

Na wypadek renesansu POW. W skrócie: BTC 2.0

5% Cosmos/ Polka

Na wypadek gdyby L0 okazało się sukcesem. NIe mam przekonania ani do Polki ani do Cosmosa ale nie mają konkurencji więc jak tylko okaże się, że L0 to poziom potrzebny branży to można liczyć na duże wzrosty. Ale przyznaję, że to jedyna częśc mojego portfela, którego nie jestem na 100% więc może być tak, że jednak przemyślę sprawę i się tego pozbęde nie czekając na hossę.

5% zkEVM

link

Tutaj temat do śledzenia, potencjalny buzzword przyszłej hossy, większość projektów jeszcze nie wypuściła swojego tokena.


Większość projektów z top 30 zupełnie odpuściłem ponieważ uważam, że będą podążać tam gdzie btc i eth więc dywersyfikacja w moim przypadku nie ma sensu. Odpuszczam też projekty bazujące na NFT, Metaverse i DeFI powieważ uważam, że w większości to bezużyteczne gówno i miało już swoje 5 minut naganiania. Dla mnie potencjalne buzzwordy na następną hossę:

1. renesans POW
2. zkEVM
3. L0

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: rubel » wtorek, 3 stycznia 2023, 13:06

Ja z kolei planuje 50% bardziej bezpieczne:
BTC??, ETH, NEAR, ATOM, APTOS.

A kolejne 50% z projektów którym się przyglądam narazie. Nie wiem ile i które wybiorę ale daję sobie rok na zakupy. Oczywiście z tej listy będzie wiele odpadać, ale będą też dochodzić nowe znaleziska. Wiele z nich nie masz jeszcze swoich tokenów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I trochę większe capy:

Obrazek
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: Janome » sobota, 7 stycznia 2023, 12:36

rubel pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 13:06I trochę większe capy:


Przeanalizowałem alty do top 300 i to jest prawdziwy buffets shitcoin buffet. 9/10 projektów reklamuje się dosłownie tak: 'we are building a private, secure and fast blockchain for the future of web3/ defi'. Ewentualnie 'scalable solutions for ETH'. W kółko to samo.

W top 300 nic się dla mnie nie wyróżnia oprócz KAS.

Są fajne projekty jak JUNO i OSMOSIS ale w takich sytuacjach wolę po prostu zainwestowac w ATOM.

Bardzo oczekiwanym projektem jest Arbitrum, ale myślę, że tutaj będzie trzeba poczekać na pierwszy sell off po premierze tokena - początkowa cena będzie pewnie mocno przehajpowana. Na discordzie codziennie tona hindusów pyta kiedy premiera tokena.

Aptos może być w tej chwili w dobrej cenie do wejścia.

Popatrze w weekend na shity poniżej top 300, dopóki mnie głowa nie rozboli 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: Tazz28 » sobota, 7 stycznia 2023, 13:06

https://bittensor.com
https://twitter.com/bittensor_

"Bittensor is an open-source protocol that powers a decentralized, blockchain-based machine learning network. Machine learning models train collaboratively and are rewarded in TAO according to the informational value they offer the collective. TAO also grants external access, allowing users to extract information from the network while tuning its activities to their needs.
Ultimately, BitTensors vision is to create a pure market for artificial intelligence, an incentivized arena in which consumers and producers of this valuable commodity can interact in a trustless, open and transparent context.

Bittensor enables:

-A novel, optimized strategy for the development and distribution of artificial intelligence technology by leveraging the possibilities of a distributed ledger. Specifically, its facilitation of open access/ownership, decentralized governance, and the ability to harness globally-distributed resources of computing power and innovation within an incentivized framework.

-An open-source repository of machine intelligence, accessible to anyone, anywhere, thus creating the conditions for open and permission-less innovation on a global internet scale.

-Distribution of rewards and network ownership to users in direct proportion to the value they have added"


W skrócie blockchain oparty na AI, którego zakup dostępny jest na razie przez OTC:

1)https://bittensor.exchange - za BTC
2) https://discord.gg/33GkktVa - za USDT/USDC

Od lutego wchodzą na Polkadot. Posiadają tokenomię 1:1 z Bitcoina - na ten moment wykopane ok 3.6mln TAO - cena 35-40USD/TAO. Trzeba by było więcej pogrzebać ale może być obiecujące. Może ktoś doda coś od siebie czy to ma sens.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Perspektywiczne projekty pod kolejny cykl wzrostowy

Postautor: Janome » niedziela, 8 stycznia 2023, 13:16

Tazz28 pisze: sobota, 7 stycznia 2023, 13:06Może ktoś doda coś od siebie czy to ma sens.


Szkoda, że już na początku taka wysoka cena, w sensie psychologicznym nie widzę, żeby miało kosztować 10x więcej (380 $) czy 100X (3800$). Łatwiej przy nowych projektach uzasadnić wzrost z powiedzmy 0.0038 do 0.38 niż z 38 do 3800.

Ale projekt ciekawy, ale na razie trzeba się trochę pogimnastykowac, żeby mieć to gdzie trzymać.

Tylko trzeba pamiętać o innych projektach opartych na algorytmie/ AI które marnie skończyły w 2022

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości