Metaverse i Play to Earn

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » niedziela, 3 lipca 2022, 21:38

Cześć,


Pomimo wielkich spadków na krypto oraz nienapawającej optymizmem sytuacji makro-ekonomicznej, temat Metaversu oraz transformacja gier wideo, która zmierza w stronę integracji technologii blockchain w rozgrywkę (Play to Earn), wciąż jest gdzieś obok nas.



Zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematyką Metaversu i Play to Earn!
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2022, 14:09 przez Metaverse i Gaming, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Krypto Gaming

Postautor: Hehe » poniedziałek, 4 lipca 2022, 12:53

Jakby nie patrzec jest to dopiero raczkujacy temat, o ktorym w polskiej czesci internetu zbyt wielu informacji nie ma. Taki kanal jest jak najbardziej potrzebny. Forma, w korej zaczales go prowadzic tez jest bardzo przejrzysta i przyjemna w odbiorze. Zwlaszcza te co tygodniowe streszczenia newsow sa super pomyslem. Dobra robota, tak trzymaj!

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » środa, 13 lipca 2022, 17:35

Największe tytuły Play to Earn z premierą jeszcze w 2022 roku (kolejność losowa):
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2022, 14:10 przez Metaverse i Gaming, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » niedziela, 17 lipca 2022, 20:11

Wszystkie te tokeny mają podaż ograniczoną i możesz ją sprawdzić np. na coingecko: https://www.coingecko.com/en/coins/decentraland w "Max Supply".

Nie są to tokeny użytkowe, więc nie są "walutą w grze". Dla przykładu AXS (projekt Axie Infinity) ma oddzielny token $SLP, który służy do rodzenia nowych postaci i jest nagrodą za wygrane rozgrywki. Tak jak w MANA (Decentraland) ekonomia opiera się o handel tworzonych przez uczestników NFT, a sam token jest po prostu pewnego rodzaju reprezentacją wyceny projektu, ale służy również jako waluta za którą kupujesz przedmioty w grze. Tu trzeba by rozpisać każdy projekt po kolei w detalach, ale myślę, że nie jest to celem Twojego postu.

SCI_FI_Maciuś pisze: niedziela, 17 lipca 2022, 09:57jestem trochę rozczarowany tematem metaverse w kontekscie crypto.

Koncepcja Metaversu jest już z nami długi czas, ale zaczęła się przebijać dopiero w 2021 roku. Krypto istnieje znacznie dłużej. A zatem odpowiednia infrastruktura pod metaverse jest dopiero tworzona na szerszą skalę. To, na jakim etapie te 2 światy się łączą to technologia blockchain, która jest w stanie zapewnić wiele aspektów niezbędnych do funkcjonowania takiego wirtualnego świata. Niemniej cały temat dopiero raczkuje, więc nie ma co liczyć na fajerwerki już teraz.

SCI_FI_Maciuś pisze: niedziela, 17 lipca 2022, 09:57i raczej nie jest to dobra inwestcja długoterminowa.

Nie chcę się wypowiadać czy coś urośnie czy nie, bo nie wiem. Obserwuję natomiast co dzieje się w projektach działających w tych trendach i jak ogromne pieniądze są w nie aktualnie pompowane przez naprawdę dużych graczy. Nawet jeśli cała idea nie miała by sensu (metaverse), to kolektywnie te podmioty i tak mają wystarczającą moc, by stworzyć mocny hype, a wręcz przekonać wszystkich, że jednak ten sens jest. No, a za hypem idą wyceny np. tokenów.

Fajnie, że napisałeś! :D Daj znać czy dobrze Cię zrozumiałem.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » niedziela, 17 lipca 2022, 23:12

SCI_FI_Maciuś pisze: niedziela, 17 lipca 2022, 22:08te gry na razie wyglądają jak kiepskie mobilki
Haha, tak. Ja mam podobne wrażenia. Naprawdę dobre tytuły dopiero przed nami, ale na szczęście jeszcze w tym roku i osobiście uważam, że to dopiero one mają szansę zapoczątkować ten trend na dobre (odkładając aspekt sytuacji rynkowej na bok). Na ten moment z gier play to earn, na których faktycznie zarabiasz tokeny i ta rozgrywka ma sens to tyko https://www.voxies.io/ z tych które znam* (ale to też trzeba lubić, bo to gra taktyczna bez dynamizmu). Cała reszta to tak jak piszesz poziom mobilek z innej epoki. Jest za to już kilka gier z poziomu lub dwóch niżej niż AAA, które są obecnie w wersji beta i powinny wystartować niebawem.

Znacznie więcej tytułów pozwala za to zbierać NFT, ale za to obecna płynność na tych rynkach jest za niska by mówić o "zarobkach". Można je bardziej zbierać z nadzieją, że w przyszłości będą coś warte. Chyba, że jakiś mega rzadki item się trafi, ale rzadkie itemy... są rzadkie :D. Pozdrawiam!

*jak ktoś zna inne jakościowe tytuły to napisz proszę niżej - chętnie zbadam

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 lipca 2022, 09:37

jest cała zakładka GAMING w CMC - nie wiem na ile to wszystko faktycznie pasuje do tej kategorii - ale część z pewnością tak
https://coinmarketcap.com/view/gaming/

np. swego czasu sporo zarobiłem na ILV, STARL, UFO ;)
Zrobiłem swój przegląd niektorych pozycji z tej listy i niektóre wyglądają bardzo obiecująco (dla mnie, ale też moje kryteria zwykle nie pasują innym ;))

Aha, żeby nie było niedomówień - nie gram w żadne z tych gier - ja je wyłącznie oceniam na podstawie różnego rodzaju newsów, informacji które do mnie docierają i wykresu.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » poniedziałek, 18 lipca 2022, 09:55

adiqq pisze: poniedziałek, 18 lipca 2022, 09:37wego czasu sporo zarobiłem na ILV, STARL, UFO
Pisaliśmy o grach, które są warte uwagi, by zarabiać w nich tokeny, a nie zarabiać na ich tokenach :D. Czyli jakościowe gry, w które warto zagrać, a dodatkowo można zarobić.

adiqq pisze: poniedziałek, 18 lipca 2022, 09:37Zrobiłem swój przegląd niektorych pozycji z tej listy

Chcesz się nim podzielić?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 18 lipca 2022, 10:39

No dobtra, a jak to się ma do gigantów branży jak Blizzard-Activision. Oni mają karty pre-paid dostępne w kioskach/żabkach itd. Zasilasz konto na battl;e.net do wszystkich ich gier. Co ma się stać żeby zrezygnowali z zasilania EUR/USD i przeszli na krypto? Ja w przypadku przejścia na blockchain ich token kupuję w ciemno.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 lipca 2022, 11:52

Metaverse i Gaming pisze: poniedziałek, 18 lipca 2022, 09:55Pisaliśmy o grach, które są warte uwagi, by zarabiać w nich tokeny, a nie zarabiać na ich tokenach :D. Czyli jakościowe gry, w które warto zagrać, a dodatkowo można zarobić.
Tak, racja - ale jak pisałem, ja nie gram - szkoda mi czasu, natomiast na tokenach zarobię znacznie więcej niż tracąc czas i grając ;)
Metaverse i Gaming pisze: poniedziałek, 18 lipca 2022, 09:55Chcesz się nim podzielić?
Tak, jak tylko zrobię zakupy, to napiszę tutaj ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » poniedziałek, 18 lipca 2022, 12:21

adiqq pisze: poniedziałek, 18 lipca 2022, 11:52natomiast na tokenach zarobię znacznie więcej niż tracąc czas i grając
Dokładnie! A jaki jest główny czynnik, który stoi za mocną wyceną tokenu projektu gamingowego? Adopcja gry przez graczy! Dlatego pytam o wartościowe tytuły, w które dobrze się gra, bo one przyciągną najwięcej graczy i można spekulować, że cena takiego tokenu również będzie mieć dobrą akcję cenową :).

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
Kutalisk pisze: poniedziałek, 18 lipca 2022, 10:39Co ma się stać żeby zrezygnowali z zasilania EUR/USD i przeszli na krypto? Ja w przypadku przejścia na blockchain ich token kupuję w ciemno.
Co się musi stać? Myślę, że jednym z takim bodźców może być masywny sukces jednego z największych wydawców, który zaryzykował jako pierwszy. 


Jakiś czas temu Blizzard zrobił ankietę badającą zainteresowanie NFT, która bardzo szybko została wycofana, a wszelkie plotki o wprowadzeniu tej technologii oficjalnie zdementowane:
https://www.videogameschronicle.com/new ... arn-games/
Tu warto zaznaczyć przejęcie Blizzarda przez Microsofta, który buduje swój masywny Metaverse, więc jakakolwiek dotychczasowa polityka Blizzarda może ulec zmianie.


Niemniej Epic Games wprowadził już 2 tytuły blockchainowe na swoją platformę: “Grit” od Gala Games oraz Blankos Block Party (tytuły wciąż są w fazie testów). Tym samym to właśnie Epic Games może przepchać NFT do mainstreamowego gamingu jako pierwsze.


Również Riot Games zasugerował, że mogą dodać tokeny krypto do GTA 6 jako nagroda za misje itd. 




Studia mogą też zdać sobie sprawę (ale to już raczej po testach praktycznych), że przerzucając się na zarobek z prowizji za obrót przedmiotów w grze w formie NFT mogą zarobić więcej niż za po prostu ich sprzedaż bezpośrednią. Pozwól, że rozwinę swoją myśl:

Studio gier A wypuszcza 100 skórek po 30 zł każda. Sprzedali wszystkie i zarobili 3000 zł.



Studio gier B wypuszcza 100 skórek, które są do zdobycia z questów/bossów itd. Na początku nie otrzymują żadnych pieniędzy. Jeśli ustawili 10% prowizji za ich sprzedaż wtórną to pewnie po pewnym czasie (raczej dłuższym) zrównają się w zysku i przegonią poprzednie studio. Niemniej zanim to nastąpi studio A mogło już wydać kolejne 10 modeli skórek i mieć kolejne 30 tyś zł. 



Aczkolwiek… Wprowadzenie technologii NFT do tej drugiej gry da możliwość stokenizowania wszystkich lub większości przedmiotów z tej gry, od których również studio będzie czerpać 10% prowizji. Postacie zdobywają poziomy i zmieniają gear. Zbierają różne kolekcje w grze itd. Używane przedmioty stają się bezużyteczne i trafiają do sprzedaży. Na każdym z nich studio gier B mogłoby zgarniać prowizję pomnożoną setki lub nawet tysiące razy w zależności od ilości dokonanych sprzedaży tego 1 przedmiotu. Biorąc pod uwagę zasięg skali tych przedmiotów, to studio B bez cienia wątpliwości zarobi więcej. Mało tego - również gracze tej gry zarobią, co zbliży ich do marki i zwiększy do niej lojalność. 



To wciąż jednak teoria i trzeba ją dobrze rozegrać, by się ziściła. Pułapką może być chociażby to, że tych przedmiotów po prostu będzie za dużo, więc tylko te najrzadsze będą kupowane. Płynność siądzie i studio B idzie z torbami. Natomiast mądre głowy z największych studiów już pracują nad rozwiązaniami… ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: adiqq » środa, 20 lipca 2022, 10:40

Z mojej strony (z tej listy GAMING co wklejałem wyżej) dobrze wyglądają MANA, SAND, GALA, DEP (DEAPcoin).
Jeszcze BORA - ale tego nie kupiłem, bo nie zwykłem zakładać kolejnego konta z powodu kupna 1 coina.
Czas start - po miesiącu te które nie spełniają oczekiwań wylatują, te co spełniają zostają.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » środa, 20 lipca 2022, 19:14

SCI_FI_Maciuś pisze: niedziela, 17 lipca 2022, 22:08Coś mówiłeś na jednym z video na kanale o osobnym filmie o Decentraland -> bede oglądał
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2022, 14:11 przez Metaverse i Gaming, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » czwartek, 21 lipca 2022, 09:44

adiqq pisze: środa, 20 lipca 2022, 10:40DEP (DEAPcoin).
Jeszcze BORA
Dlaczego te 2?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: adiqq » czwartek, 21 lipca 2022, 09:51

Tak wyszło z mojej analizy - na podstawie tego, jak dany coin sobie radził w badanych przedziałach czasowych. Taka moja autorska metodologia.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » środa, 27 lipca 2022, 20:32

Projekt The Sandbox

Zapraszam do dyskusji:
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2022, 14:11 przez Metaverse i Gaming, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: rubel » czwartek, 28 lipca 2022, 10:13

Na obecną chwilę jest spory trend w inwestowaniu w gamefi przez fundy VC. Zrobiłem mały reaserch interesujących projektów które nie są narazie listowane: https://cryptorank.io/watchlist/7e2c18a63a71

Jeśli się komuś przyda, proszę bardzo. Projekty na watchliście przeszły moją pierwszą weryfikację ale należy zrobić przegląd bardziej szczegółowy pod kątem przede wszystkim tokenomii, teamów, vc inwestujących, założeń projektów itp.

Warto rozważyć kilka nowych projektów gamefi pod przyszłe portfolio.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: uzar007 » czwartek, 28 lipca 2022, 14:35

Na Lisku powstaje Topas City , ale wyjdzie raczej dopiero na początku 2023 roku. Link do wglądu poniżej.
https://topas.city/

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: adiqq » czwartek, 28 lipca 2022, 17:44

@rubel- co rozumiesz przez to że nie są listowane? Ja przez to rozumiem, że coin nie jest jeszcze ba żadnej giełdzie listowany, ale np. Można nim handlować na dexach
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: rubel » czwartek, 28 lipca 2022, 17:59

@adiqq miałem na myśli nowe projekty w różnych fazach (np. seed, strategy itp.) zbierania funduszy. Krótko mówiąc nie wypuściły tokenów. Więc warto się im przyglądać pod ewentualny zakup ale w dalszej perspektywie.

Polecam również https://www.dovemetrics.com/, na bieżąco widać w co fundy inwestują z historią wstecz do 2017r.
Ja w taki sposób szukam sobie ciekawych projektów pod zakupy w przyszłości, najwcześniej pewnie w 2023r.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 3 lipca 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Metaverse i Play to Earn

Postautor: Metaverse i Gaming » sobota, 30 lipca 2022, 20:19

rubel pisze: czwartek, 28 lipca 2022, 17:59Polecam również https://www.dovemetrics.com/,
Konkret, dzięki :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości