Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » wtorek, 19 października 2021, 23:52

Sporo się ostatnio dzieje na Terze prócz akcji cenowej. Fundamentalnie jednak mocno do przodu.

- Od dziś Wormhole obsługuje Terrę, oznacza to, że można robić bridge swoich tokenów Terra<->Solana<->Eth<->BSC. Najważniejsze tutaj jest jednak Terra<->Solana, bo pozostałe już funkcjonowały w ramach bridge'a Terry.

- Udane IDO tokenów Valkyrie Protocol oraz Nexus Protocol na Pylonie + Post IDO Loop Finance na Starterra.

- Prawdopodobnie na dniach Binance zlistuje natywny stablecoin Terry, czyli UST, ale to jeszcze info nieoficjalne.

W kolejce czeka kolejnych 60 projektów w tym roku, masa NFT oraz pierwsze gierki P2E.

Nudy nie ma:)

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://www.terrainfo.pl/

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Kasz » wtorek, 2 listopada 2021, 10:51

Hej, zapraszam do zapoznania się z ubiegłotygodniowym TerRaportem.

Terrainfo.pl

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: GetBitCoin_pl » sobota, 6 listopada 2021, 12:05

@msvklr orientujesz się jakie jest ryzyko deponowania swoich środków w anchor protocol ? Co może pójść nie tak?

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » wtorek, 9 listopada 2021, 14:11

GetBitCoin_pl pisze: sobota, 6 listopada 2021, 12:05@msvklr orientujesz się jakie jest ryzyko deponowania swoich środków w anchor protocol ? Co może pójść nie tak?
Ryzyko takie jak w całym DeFi, czyli smart kontraktowe. Poza tym nie widzę, protokół nie jest skomplikowany, póki co żadnych hacków nie było, prawie 6 miliarda TLV, działa od marca.

Grunt to zrozumiec skąd się bierze takie oprocentowanie, postaram się to wytłumaczyć posługując aktualnymi liczbami.

Obecnie mamy oprocentowanie roczne 19,5%. To sie tyczy depozytów zrobionych w UST, których w tej chwili jest 2 miliardy. Z grubsza w ciągu roku trzeba będzie dla tych depozytów wypłacić 400 milionów.

Skąd wziąć te pieniądze?

1. Pozyczonych jest obecnie 1285 milionów UST z oprocentowaniem 26,4%. Daje nam to w ujęciu rocznym 339 milionów. Aby zachęcic ludzi do pożyczania, pożyczkowicze w nagrodę otrzymują tokeny ANC o wartości 26,8% czyli w zasadzie pożyczka nic ich nie kosztuje. Ilość tokenów jest dostosowywana dynamicznie w zależności od akcji pożyczkowej. Jeśli jest ich zbyt mało, ilośc dystrybuowanych tokenów rośnie. Jeszcze pare miesięcy temu za pożyczanie mozna było zarobić kilkadziesiąt %, spadek tego procenta a jednocześnie dostateczna akcja jest zdrowym znakiem, ale trzeba miec na uwadze że jestesmy w ryku byka który sprzyja lewarowaniu się bez specjalnej zachęty. Reasumując, z pożyczek protokół obecnie ma 339M rocznie, więc dalej brakuje 60M.

2. Jako zastaw pod pożyczkę UST anchor póki co przyjmuje bLUNA i bETH. Pod spodem działa to tak, że Anchor bierze Twoje LUNY/ETH i je stejkuje zgarniając nagrody, Tobie wydając token b(bonded) pod który możesz wziąć pożyczkę. Obecnie jest zastawiona LUNA o wartości 3400M i ETH o wartości 380M. Obecnie stejking LUNY generuje 3,3% rocznie a ETH ok 5%. Czyli z LUNY mamy 112 M zysku rocznie a z ETH 19M, w sumie 131M.

Podsumowywując, na chwilę obecną Anchor rocznie musi wypłacić ok 400M odsetek ale w tym samym czasie zarobi 470M. Nadwyżka zostaje przekierowana do Yield Reserve która może być wykorzystana aby wypełnić cel oprocentowania jeśli protokół w danym momencie nie zarabia dość ze stejkingu i odsetek od pożyczonych UST. Na ten moment Yield Reserve wynosi 68M.

Wrzucając UST pod earn dostajesz w zamian token aUST który jest zaprogramowany aby rósł zgodnie z obecnym oprocentowaniem. Tutaj zaczyna się dodatkowa zabawa, bo aUST to płynny YBT (yield bearing token) i można go jeszcze wykorzystać, ale to już temat na kolejny rozległy post :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 10 listopada 2021, 11:20

@msvklr spoko, fajnie wyjaśnione i pewnie skorzystam w trakcie bessy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: domator » środa, 10 listopada 2021, 11:53

@msvklr czy interesowales sie ubezpieczniem depozytow UST? Jaka jest Twoja opinia na ten temat - chodzi tk o bledy w smartkontrakcie jak i odpegowanie od usd.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://www.terrainfo.pl/

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Kasz » środa, 10 listopada 2021, 14:41

@msvklr świetnie wytłumaczone!

Na terrainfo zamieściłem obszerny opis działania Anchor Protocol. Zachęcam do lektury https://www.terrainfo.pl/return-to-jeky ... -protocol/

@domator za ubezpieczenie depozytów będzie odpowiadał Ozone Protocol. Obecnie Ozone jest w trakcie audytów. Nadzór nad Ozone Protocol będzie miał Risk Harbor. Pisałem o tym tutaj: https://www.terrainfo.pl/risk-harbor-og ... -protocol/

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » środa, 10 listopada 2021, 20:19

@domator Tak jak kolega wyżej napisał, to jest sprawa w toku i jeśli audyt przejdzie pomyślnie to myśle, że można być spokojnym. Obecnie jest palone sporo luny z community fundu aby zapewnić dla Ozone środki. Przez najbliższe 2 tygo wykres market capu UST będzie ciekawy :) A co do samego ubezpieczenia, to zależy jakie będa mieli premium, jeśli zamiast 20% można będzie zarobić 18 to na pewno warto pomysleć.

Odpegowanie od UST na ten moment jest raczej czysto teoretyczne a niedługo pojawi się też dedykowany temu zagadnieniu projekt (White Whale) który będzie agregował środki uzytkowników i robił arbitraż aby jeszcze umocnić utrzymanie pega. Czyli coś co było do tej pory domeną wielorybów będzie dostępne też dla planktonu:)

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: maly_ZE » środa, 10 listopada 2021, 20:39

Jakieś predykcje co do możliwej ceny Terry na tej bańce?

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » środa, 10 listopada 2021, 21:44

Powiem tak, wszystko układa się pod duży wzrost wartości, UST jest dostępny na coraz większej ilości łańcuchów, powstają nowe aplikacje zwiększający zapotrzebowanie na UST więc.. cena może wszystkich zaskoczyć. Generalnie bet na LUNE to tak naprawdę bet na zdecentralizowanego stabla UST. A jeszcze jakby się zajęli prawnie USDT i USDC to może być naprawde grubo.

Moja liczba z dupy nie poparta żadną analizą: $450

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Fanek543 » czwartek, 11 listopada 2021, 21:32

Hej wszystkim, zwykle byłem tutaj obserwatorem ale mam obecnie problem który zmusił mnie do założenia konta...
Jakoś miesiąc temu stworzyłem sobie wallet na terra station, kupiłem Lunę na binance, przelałem i w sumie trzymałem część zdelegowaną, a część bez delegowania... Niestety dzisiaj rano się zalogowałem i okazało się, że cała wolna Luna zniknęła, a ta którą miałem w "delegacji" jest zablokowana na 20-parę dni... W historii mam wypłatę, która była kilka dni temu zrobiona na inny wallet...
Nie ma szans, żeby ktoś wykradł mój private key (miałem go zapisanego w szyfrowanym menedżerze haseł)...

Macie pomysł, czy jestem w stanie jakoś odzyskać moje środki? Jakim cudem ktoś wbił się na mój wallet?
Ściągam czasami różne appki związane z kryptowalutami... jest szansa że ktoś dostał się do mojego telefonu i "podsłuchał" klucz?

Czy policja jest w stanie coś zrobić czy szkoda tracić czas? Zakosili mi Lunę za 20 tysięcy...

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » niedziela, 14 listopada 2021, 13:17

@Fanek543 Policja na pewno nic nie zrobi więc szkoda prądu.

Ukraść można tylko na 3 sposoby, albo private key, albo znany seed albo osoba znająca hasło mająca dostęp do portfela. Ale to już ciężko ustalić. Współczuję straty :/

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 30 listopada 2021, 15:19

LUNA robi nowe ATH, co się tam dzieje? ;)

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » piątek, 3 grudnia 2021, 12:47

@GetBitCoin_pl
Z ciekawszych rzeczy teraz:
- w połowie grudnia, launch Astroport, czyli w końcu topowy DEX na Terze na miarę Uniswapa
- przede wszystkim dużo palenia LUNY, nawet przy tych cenach od tygodnia spalane jest ponad milion dziennie. Za tym idzie wzrost MC UST. Lider projektu twierdzi, że 10B do końca roku powinno pyknąć. Może zobaczymy w końcu pary UST na Binance? Nie wiadomo, ale to jest silny faktor który realnie zmniejsza ilość tokenów w obiegu.
- poza tym mnóstwo większych i mniejszych projektów w kolejce

Weźcie pod uwagę, że aby cena Luny rosła MC wcale rosnąć liniowo nie musi.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Kutalisk » niedziela, 5 grudnia 2021, 00:08

Piękna sprawa u mnie LUNA to już niemal 10% portfela i ciągle rośnie. Aż żal dupę ściska jak patrzę, że część sprzedawałem na oporze poniżej 4000 sat. w kwietniu i maju 21' (a wtedy wydawało się taką świetną decyzją) ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: GetBitCoin_pl » niedziela, 5 grudnia 2021, 00:27

Chyba te palenie luny ostro daje do pieca, w ogóle się nie przejmują spadkami na bitcoinie. Jak te palenie ma trwać do końca roku to kto wie jakie poziomy osiągnie ;)
(nie posiadam luny)

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: multan » niedziela, 5 grudnia 2021, 00:39

i jeszcze przy tym wszystkim ok 5% ze stakingu...

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » niedziela, 5 grudnia 2021, 16:49

Tutaj można obserwować dzienne zmiany supply:
https://terra.smartstake.io/history

A tutaj bieżący APR ze stakingu:
https://terra.smartstake.io/airdrops

Co wyróżnia Lune od innych Layer 1 to fakt, że wszystkie nagrody za staking pochodzą wyłącznie z fee, nie są używane dodrukowywane Luny jako incentive.

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » środa, 22 grudnia 2021, 19:09

Ciekawsze rzeczy na Lunie (Terra po polsku fatalnie się odmienia :D )



- Dużo dodanych MIMów (stablecoin) na Abracadabrze (Ethereum) do mintowania pod zastaw UST. Obecna w użyciu pula to już ponad miliard dolarów. Strategia degenbox umożliwia lewarowanie i APY ponad 100% na stablecoinach. Ryzyko likwidacji istnieje przy znaczacym depegu UST. Pod spodem cały mechanizm opiera się na Anchorze. Jaki to będzie miało długoterminowy wpływ na ekosystem i flagowe 20% Anchora? Zobaczymy, ale zainteresowanie jest ogromne i generuje duże zapotrzebowanie na UST

- Planujemy budować poważne liqidity na Ethereum i agresywnie eksportować UST. 250M na curve, 500M na wormhole.
https://agora.terra.money/t/proposal-to ... kemak/2968

- Anchor powinien niedługo jako kolejny collateral dodać bSOL, do tego planuje ekspansje na inne łańcuchy -> wieksze zapotrzebowanie na UST.

- W budowie jest tez platforma Forexowa. Terra z mozliwościa mintowania dowolnej waluty idealnie się do tego nadaje. Pytanie brzmi czy faktycznie jest w krypto zapotrzebowanie na coś takiego? Jak zwykle się przekonamy.

Ile trzeba spalic Luny przy danej cenie aby zmintowac konkretną ilość UST?
Obrazek

Dzieki temu że Luna wbiła do TOP10 w takim stylu zyskała masę uwagi nowych inwestorów którzy musza zrobić research aby odpowiedzieć na pytanie: dlaczego ten shitcoin rośnie?

Moja teza: 2022 będzie gruby i Luna ma potencjał osiągnąć obecne wyceny ETH (Market Cap)

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: msvklr » piątek, 24 grudnia 2021, 09:46

UST na Binance, już oficjalnie!

Piękny prezent na święta :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości