Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 4 stycznia 2014
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: JanBatory » piątek, 13 maja 2022, 17:52

uwaga na scam
Dostalem na wiadomosc na telegramie (ktos wykradl dane z grupy oficjalnej terra)

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 maja 2022, 18:05

@japu a widzisz, a nie wierzyłeś w Ust!!!! :lol:
Ciekawe, na Huobi depozyty włączone a i tak właśnie poszła pompka 100% :D
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: BitBoy » piątek, 13 maja 2022, 18:31

Wziąłbym z milion ale popularne strony do zamiany krypto nie obsługują już Luny. A nie mam konta na żadnej giełdzie. To się pewnie już nie podniesie ale wolałbym stracić ułamek jednego Monero niż za 2-3 lata żałować że ominął mnie jakiś historyczny TerraFUD.

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: lobor » piątek, 13 maja 2022, 18:37

Na Binance wznowili handel na parze z BUSD.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: japu » piątek, 13 maja 2022, 18:53

@mudol
A jak rozumiec to ze kucoin wczoraj podal hasha i success o 15:16 a ten hash pojawil sie w chainie dzisiaj o 17:32? Kto zawalil? Przeciez jesli wczoraj kucoin znal hasha to skad go mial?

Rozmowny
Posty: 89
Rejestracja: 23 lutego 2012
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: patryk006 » piątek, 13 maja 2022, 19:00

japu pisze: piątek, 13 maja 2022, 18:53@mudol
A jak rozumiec to ze kucoin wczoraj podal hasha i success o 15:16 a ten hash pojawil sie w chainie dzisiaj o 17:32? Kto zawalil? Przeciez jesli wczoraj kucoin znal hasha to skad go mial?


Jeśli wypłacałeś z giełdy to oni dodali tą transakcję już to wysłania i mieli hash, sieć prawdopodobnie zarejestrowała transakcję później gdy już została włączana / przepchnięta ?
Tx transakcji masz od razu, ale nie we wszystkich węzłach będzie tak samo szybko. Ale nie wiem jak działa dokładnie ich cała sieć, opieram się na podstawowej wiedzy z pow.

Chociaż nie powinni jej oznaczać jako "success", ale też nie znamy kodu giełdy w którym momencie ona sobie oznaczy że została wysłana prawidłowo.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: adiqq » piątek, 13 maja 2022, 19:06

succes na giełdzie, oznacza prawdopodobnie, że wyszła ona z giełdy, a nie że dotarła do adresu docelowogo. To był ten czas, gdy wyłączyli blockchain, więc pewnie sobie czekała, aż go ponownie uruchomili
W takich momentach, to się zawsze różne dziwne rzeczy dzieją, nie ma się co dziwić.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 13 maja 2022, 20:10

Ale zrzut zrobili na bimbaju, z 50 groszy na 1 grosz :D Ludziska kupują po 10k, 50k, 200k monet. Sprzedaż pokazuje 0 zł. Co tam się wyrabia :D

Kwon wymyślił, ze trzeba nagrodzić w wysokości 40% środków tych, którzy trzymali hajs w UST, a Ci co dowalili kasy na próbę wydźwignięcia kursu Luny dostaną wielkie zero, bo ich hajs ma ratować innych. Jednym słowem to idzie na dno :)

https://agora.terra.money/t/terra-ecosy ... -plan/8701
Ostatnio zmieniony piątek, 13 maja 2022, 20:40 przez Lord_Bafford, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Don8000 » piątek, 13 maja 2022, 20:40

Lord_Bafford pisze: piątek, 13 maja 2022, 20:10Ale zrzut zrobili na bimbaju, z 50 groszy na 1 grosz :D Ludziska kupują po 10k, 50k, 200k monet. Sprzedaż pokazuje 0 zł. Co tam się wyrabia :D


I jest cały czas po ten 1 grosz dokładana :D

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Eth » piątek, 13 maja 2022, 20:40

Wykupią :D
Że Binance blokuje te wypłaty. Niech ich szlag.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 19 marca 2020
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Pablos.Escobar65 » piątek, 13 maja 2022, 20:45

@revo
@Pablos.Escobar65 to szykuj dokumenty do weryfikacji źródła środków z przed 10 lat paszport i dowód osobisty + selfie jak masz dwie ręce jeden dokument w jednej dłoni jak masz jedną rękę to dwa dokumenty w jednej dłoni a jak nie masz rąk to w zębach dowód i paszport...że tez ktoś dalej korzysta z tej giełdy....po tym co tam się odwala.
(3/4.4)*10*(1.6/3)*(2/1.6)*(8/10) do PLN chyba tyle ułamkowo prawie 4x będzie licząc że to 20% ust będzie nic nie warte za chwile.
Wrzuciłem tam tysiąc złotych więc bez spiny. Weryfikacja z dowodu osobistego jest nawet jak złoto fizyczne kupujesz czy na innych giełdach się weryfikujesz inaczej nie możesz korzystać z pełnej funkcjonalności albo wcale. No chyba źródła dochodów jeżeli pracujesz to nie jest problem. Roczne zeznanie PIT czyli danina dla państwa. Chyba że nie masz źródła dochodu to wtedy faktycznie mógł być problem lub jakieś kombinacje z kontami bankowymi? I jak już wspominałem używam giełdy od 2017 i nigdy nie miałem żadnych problemów. :D

Dodano po 12 minutach 3 sekundach:
Wiem że Zonda nie jest zajebista i nic specjalnego nie oferuje a reakcja na kursy potrafi trwać jeden dzień roboczy czasami ale się przyzwyczaiłem :)

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
W sumie i tak ktoś wieszczył gdzieś czytałem że większość giełd krypto ma być przejmowana czy upadać! Nie wiem ile w tym prawdy ale jak widać po przekręcie z UST i LUNA jeszcze nie raz będziemy zaskoczeni.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: theone1 » piątek, 13 maja 2022, 21:03

theone1 pisze: piątek, 13 maja 2022, 11:00 Zonda zablokowała wpłaty Luny, co oznacza, że podaż Luny na niej jest mocno ograniczona...
no i niestety Zonda wpuściła chyba wpłaty z nienacka... nieładnie Zonda... :shock: :? :|

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Eth » piątek, 13 maja 2022, 21:04

Pisała, że otworzą o 20.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: japu » piątek, 13 maja 2022, 21:05

@patryk006
Troche to z dupy algorytm, ktory podaje status succes i hasha bez chocby jednego potwierdzenia z sieci. Chyba, ze gielda sama jest walidatorem i zaklada, ze transakcja sie bedzie prawidlowo propagowac.

@adiqq
Wydaje mi sie, ze wtedy jeszcze blokchain dzialal ale glowy nie dam. Sprawdze o ktorej zatrzymali siec.

Edit: Oficjalnie sieć zatrzymano na bloku 7603700, timestamp: 2022.05.12 18:01:00+02:00

To było 3h po tym jak KuCoin powinienbył puścić transakcje z godziny 15:16
Moja ustatnia udana transakcja była w bloku: 7602496, timestamp: 2022.05.12 15:11:58+02:00

O godzinie 15:16 sieć normalnie działała począwszy od bloku 7602529
IMHO to KuCoin coś nawalił.
Czy ktoś z Was miał jakąkolwiek transakcje po godzinie 15:16?
Ostatnio zmieniony piątek, 13 maja 2022, 23:17 przez japu, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: theone1 » piątek, 13 maja 2022, 21:07

Eth pisze: piątek, 13 maja 2022, 21:04 Pisała, że otworzą o 20.
gdzie?

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Eth » piątek, 13 maja 2022, 21:11

Po zalogowaniu na giełdę i wejście w Lunę. Na górze na pasku.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: theone1 » piątek, 13 maja 2022, 21:14

No to zaj.e.biście, bo ja nie wylogowywałem się przez cały dzień... :evil:

Dodano po 37 minutach 34 sekundach:
theone1 pisze: piątek, 13 maja 2022, 13:41 Czyżby jakaś interwencja/skup po 0,02 $ :?:

Obrazek
ktoś mi wytłumaczy jak to jest, że na stooqu kurs Luny wynosi w przeliczeniu ok. 9 gr a na Zondzie 1 gr i dosypują? :roll:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Bocianski » piątek, 13 maja 2022, 22:49

Kupilem wczoraj i dzisiaj za kilka stowek zl kilka tys. sztuk. Juz kilka razy udalo mi sie zarobic na podobnych spadach, wiec mozna napisac ze cos tam o takich zdarzeniach wiem. Patrze zawsze z psychologicznego punktu widzenia, jebac techniczna, bo to nie ma sensu. Wg mnie kilka scenariuszy, co stanie sie w najblizszej przyszlosci:

- Kwon stwierdzi ze to nie ma sensu, puszcza tweeta ze dzieki wszystkim za wspolprace, ale c'est la vie i zamykamy wpizdu. Daje na to zdarzenie mniej niz 1%. Jego kultura nie zna slowa porazka, nie moglby by sobie na to pozwolic, biorac pod uwage chec utworzenia nowych projektow - kazdy w miare obeznany z krypto odradzalby wejscie w nie (chociaz technicznie to nie jest on glownym winnym spadkow)

- Kwon puszcza tweeta ze dzialamy, obiecuje niestworzone nowe rzeczy, typu zabezpieczenia, inwestorzy itd. Otwieraja siec i jakos to hula, jednak brak zaufania i chec odrobienia strat jest tak duzy, ze kazda lekka gorka jest wyprzedawana i Luna z Ust nie sa w stanie odbic sie do jakiegokolwiek sensownego poziomu (typu powyzej 0.5-1$). W koncu po kilku tygodniach sam zalozyciel ma dosyc i powoli opuszcza projekt, wrzucajac co jakis czas tweeta ku pokrzepieniu tych co juz wisza na sznurach na lampach. Co bedzie dawalo fajne opcje dla tych co kupili jak Luna juz byla totalnie na glebie - mozna wtedy zarobic 5-10x. I dobra opcja na zarobek przy nastepnej pompce bitka za 2-3 lata (jesli nastapi). Na to daje najwieksze szanse - 60%.n

- Kwon rzeczywiscie poczuwa sie do straty i ma wyjebane na kase, liczy sie idea i probuje ze wszystkich sil odbic projekt - znajduje sie inwestor, system stawiaja od nowa, dodajac nowe zabezpieczenia, w chuj kasy idzie na developing, ogolnie jest miod i wszystko szybko idzie do gory - Luna za kilka msy 10$, na pompce krypto 1000$ i wszyscy co kupili teraz maja po 5 lambo w garazu. Szanse na ta sa malutkie - daje 4%.

- I ostatnia - Kwon robi naprawia na szybko co sie da, pamietajac ze tydzien krypto to jak rok w normalnym swiecie i ludzie szybko zapominaja, robi rebranding zeby zostawic juz zla slawe za soba i ciagnac inny podobny projekt, dajac mozliwosc wlascicielom tokenow migracje do nowego ekosytemu. I tu juz loteria - moze bedzie ciagnac sie opinia za tym gosciem i cena bedzie oscylowala w granicach kilkunastu/dziesiecu centow albo odbije i bedzie za kilkanascie miesiecy/rok-dwa fajny cash z tego. Na to daje tez spore szanse - pozostale 35%.

Podsumowujac - na 4 opcje 3 sa wg. mnie realne i mozna z tego zarobic lub przynajmniej nie stracic. Nikogo nie zachecam, bo w sumie mam to w dupie, ale wg mnie warto wydac jakas mala!! kwote. Ja mam o tyle dobra pozycje, ze po usrednieniu ceny kupowalem jakos za 3-4c za sztuke, teraz jest prawie za 2c, a juz nizej raczej ciezko bedzie spasc. Jak uruchomia z powrotem wszystko cena na pewno pojdzie ladnie do gory - od dynamiki wzrostow bede decydowal, czy sprzedaje wszystko od razu, czy przetrzymam polowe na lepsze czasy. A jak rozjebie sie totalnie na pysk i bedzie delisting wszedzie gdzie sie da, to stace najwyzej kilak stow i pojde na flaszke do szwagra sie wyzalic. Wedlug mnie rzecz warta przemyslenia.
Pozdro wariaty i nie ma sie martwic, jeszcze nie raz dostaniecie od zycia w dupe.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: Eth » sobota, 14 maja 2022, 04:14

Nawet jak to będzie chciał naprawiać, to pewnie będzie trzeba spalić trochę LUNY w przeliczniku 1 do 100 000? 10 000 000?
A to z całą pewnością i tak spowoduje, że ludzie dostaną mocno po dupie, a twórca triumfalnie ogłosi zmartwychwstanie projektu...

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Terra (LUNA) wątek zbiorczy

Postautor: beter2 » sobota, 14 maja 2022, 09:52

da się jakoś przez PancakeSwap (V2) i MetaMask kupić Lunę?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości