Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 11 sierpnia 2020
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: CrypS.pl » poniedziałek, 6 września 2021, 15:50

Chcesz dowiedzieć się czym jest Cardano, które po ostatnich wzrostach stało się 3 największą kryptowalutą na świecie? Zastanawiasz się jakie perspektywy ma przed sobą ADA i interesuje Cię stojący za nią zespół? Dobrze trafiłeś. W tym tekście rozbieramy na czynniki pierwsze fundamenty projektu Cardano ;)

:idea: https://cryps.pl/artykul/fundamenty-pro ... ardano-ada :idea:

Obrazek

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: fifipl » poniedziałek, 6 września 2021, 16:48

wszystko pięknie, mam tylko jedno pytanie. Czy jak dzisiaj kupię Cardano i wsadzę na papierowy portfel to za powiedzmy 10lat jak już wejdą te wszystkie aktualizacje w międzyczasie to nadal tam będą moje coiny ? Kupiłem wiele lat temu BTC i mimo kilku forków nadal mam swoje BTC bo "prawdziwe" BTC się nie zmieniło.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: miso20 » poniedziałek, 6 września 2021, 19:50

@fifipl czemu miałoby nie być skoro jest to projekt oparty o blockchain? Dostęp do twoich bitcoinów sprzed 10 lat masz dostęp z poziomu każdego forka bitcoina (a w zasadzie do forkowych bitcoinów).

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: fifipl » wtorek, 7 września 2021, 10:31

dzięki. No tak myślałem, zastanowiło mnie tylko to że w multi portfelu Guarda jaki posiadam jest możliwość przelania Coinów na dwa rózne adresy-portfele Cardano Byron i drugi portfel Cardano Shelley. A kupując na giełdzie dajmy na to Bitbay jest tylko Cardano bez żadnych "dodatków". Zakładam że kupuję i przelewam na portfel Cardano Shelley. A co jak bym przelał na Byron ? Nie ogarniam tego. Forki BTC tworzyły nowe monety. Miałem BTC i dostałem w prezencie Gold a BTC zostało takie jak było. Z Cardano chyba tak nie jest ? Czy może sie mylę ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: DosiaApriori » wtorek, 7 września 2021, 12:24

Cardano vs ETH 2.0, co w czym jest lepsze? Jeśli Cardano zdąży zrobić co ma do zrobienia przed ETH 2.0 to projekt ma szanse, jeśli ETH 2.0 wejdzie w miarę szybko (w ciągu 2 lat) i spełni swoje obietnice tzn. skalowalność/tanie transakcje brak katastrofalnych błędów to konkurencja będzie mogła się schować. (tak jak przy bitcoinie ile to jest lepszych projektów które niby mają mu zagrozić a on powolnie wprowadzając zmiany jest nie do ruszenia.)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: miso20 » wtorek, 7 września 2021, 13:08

@DosiaApriori z tego co się orientowałem to projektu celują w zupełnie odmienne nisze i dlatego wg mnie mają szanse koegzystować. Vitalik prezentował podejście: wydajmy jak najszybciej, nawet jak nie działa, ale jest zapotrzebowanie. Hoskinson przeciwnie, niech rynek czeka na dobry produkt, my w tym czasie obmyślimy cały system, damy do zbadania zespołom naukowym na świecie żeby wykryli buble i policzyli czy to ma sens. Vitalik dał niegotowy produkt, Hoskinson daje gotowy. Vitalik dał go jako pierwszy, Hoskinson teraz. Natomiast Vitalik celuje w szeroko pojętą kulturę zachodnią i klasyczne rynki finansowe, a hoskinson raczej w kraje rozwijające się, w afrykę i inne miejsca gdzie ludzie nie maja kasy i nie mogą się rozliczać sensownie. Trochę tak charytatywnie/altrusitycznie działa, ale faktem jest, że tam również jest potencjał wśród takich ludzi.

Wg mnie oba będą koegzystować, no chyba że sie okaże ze ADA jest tak przemyślana, że pozamiata ETH. Wcale nie powiedziałbym, że jak ETH 2.0. wejdzie pierwsze, to zmiecie cardano. NA eth było dużo bubli i ogólnie widzę w dyskusjach specjalistów, że narzeka się na budowę eth.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: Luczeq » wtorek, 7 września 2021, 21:12

Proponuję założyć oddzielny dział dla Cardano :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: miso20 » wtorek, 7 września 2021, 21:22

@Luczeq jest, ale nikt nic nie napisał. Bardzo to dziwne jak na coina, który od dłuższego czasu jest w top5. Chyba się jeszcze mało kto zapakował ;P

viewtopic.php?t=34976#p683438

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 11 sierpnia 2020
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Fundamenty Projektu - Cardano (ADA) - Czym jest? Jaki ma potencjał?

Postautor: CrypS.pl » wtorek, 14 grudnia 2021, 11:15

SundaeSwap, zdecentralizowana giełda (DEX) na Cardano uruchomiła testnet. Jest to pierwszy przypadek projektu, który wykorzystuje smart kontrakty Cardano do wymiany tokenów w publicznej sieci testowej ;)

:arrow: https://cryps.pl/sundaeswap-dex-na-card ... c-testowa/

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości