Dodatkowa funkcionalność dla Big Short Bets / pomysł na nową platformę

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dodatkowa funkcionalność dla Big Short Bets / pomysł na nową platformę

Postautor: DosiaApriori » piątek, 30 lipca 2021, 00:06

taki mam pomysł. Praw autorskich brak korzystać do woli.
wartości procentów i generalnie mechanika wersja alfa.

tą funkcjonalność bardziej bym widział dla dziennikarzy, niż dla sprzedawców pojedynczych inside info.
Chcę wiedzieć co się dzieje na świecie nie muszę wiedzieć tego od razu lecz chcę mieć w miarę dużą pewność że podawane informacje nie są fakeNews

Chętnie bym widział taką funkcjonalność że zastawiam część swoich tokenów pod moje konto/baita. określam po jakim czasie mogę mogę je odebrać od chwili ZLECENIA wypłaty. (pokazuje się informacja ile jeszcze dni tokeny będą zastawione)

jeśli kłamię to tokeny mogą mi zostać odebrane.
Jeśli ktoś twierdzi że kłamię zastawia część swoich tokenów i przedstawia dowody na moje kłamstwo.
Ja mogę wtedy przedstawić dodatkowe informację dot. sprawy.
Użytkownicy głosują kto ma rację. Przegrany traci swoje tokeny (ile % decydują głosujący).

aby głosowanie było skuteczne głosujący muszą zastawić minimum 30% wartości tokenów jaką zastawił oskarżony/oskarżyciel.
tzn jeśli oskarżony zastawił 1Mln tokenów a oskarżyciel 1tyś tokenów to aby przegrał oskarżony, głosujący przeciwko oskarżonemu muszą zastawić min 300tyś tokenów przeciwko niemu.
A aby przegrał oskarżyciel to zastawionych musi być min 300tokenów przeciwko niemu.
w innym przypadku sprawa zostaje oddalona tokeny wszystkim odblokowane lecz wszystkie dowody pozostają dostępne i sprawa jest w historii.


każdy głosujący określa Za czy Przeciw i karę w zakresie od 0 do 100%,
To czy wygrał oskarżony czy oskarżyciel liczone jest wg ilości punktów za/przeciw
każdy głosujący ma ilość punktów w wysokości ilość zastawionych tokenów x reputacja². (albo i nawet reputacja do potęgi 3 czy 4)


% kary jest średnią ważoną przy czym wagą jest ilość zastawionych tokenów x reputacja. Jest to wysokość kary ściągniętej z przegranego z jego zastawionych środków.
wygrany otrzymuje 70% z kary przegranego jeśli jego zastaw był równy/większy od przegranego jeśli jego zastaw był mniejszy od wygranego to dostaje 70% x (zastaw wygranego/zastaw przegranego)
pozostałe tokeny są rozdysponowane dla głosujących za wygranym sprawę.
Ci co głosowali za przegranym tracą swoje tokeny w wysokości: (ich głosowany %kary + %kary jaki był na koniec)/2
(np: głosowałem "oskarżyciel ma rację kara 100%", a wygrał oskarżony i średnia kara była 100%, to tracę cały swój zastaw. Jeśli głosowałem "oskarżony ma rację, kara na 30%" a wygrał oskarżyciel i średnia kara to 20% to stracę 25% z mojego zakładu na głosowanie)
uważam że głosujący muszą mieć motywację do analizy materiału dowodowego, żeby nie było nie wiem o co chodzi ale głosuje na chybił trafił bo nic nie stracę. (może maksymalna strata to 50% zastawu?)
Tokeny te wchodzą do puli nagrody dla dobrze głosujących.

jeśli głosowałem dobrze to moja nagroda jest proporcjonalna do ilości "punktów odbioru" każdy głosujący ma punkty odbioru w wysokości (100-|%kara przyznana - %kara jaką głosowałem|) x ilość zastawionych tokenów

______________________________________________________________
Wchodząc na profil użytkownika jest historia "spraw sądowych" i można sobie przeglądać o co jak i dlaczego. Jaka sumarycznie ilość przegranych/wygranych tokenów.

Jest to potrzebne gdy ktoś przegra bo ktoś inny miał większy kapitał, a jeśli dowody świadczą na jego korzyść to w opinii użytkowników może mieć inne zdanie. To samo w drugą stronę wygrał X pozwów ale użytkownicy po zachowanej dokumentacji dowodowej mogą sami uznać że nie wygrał lecz wykupił wynik.
______________________________________________________________

Fajna by była możliwość wsparcia przegranych jeśli uważam że sprawa była przekupiona, wpłacam X tokenów a każdy dostaje proporcjonalnie do straconych tokenów w tej sprawie. Tak wpłacone tokeny boostują widoczność konta użytkownika który przegrał sprawę (albo zwiększają reputację).

Każdy użytkownik może stackować z możliwością natychmiastowego wycofania, swoje tokeny boostując w górę lub w dół widoczność danego użytkownika (albo reputację).
Wtedy na profilu użytkownika jest informacja o tym jak jest boostowany ile w górę ile w dół.

jeśli użytkownik zastawi pod swoje treści zbyt dużą kwotę to musi się liczyć z tym że użytkownicy mogą go nie traktować poważnie ponieważ jest za duży aby móc go oskarżyć.
Wtedy taki użytkownik może zmniejszyć z 30% wymaganą ilość tokenów do ilości jaką chce. Przegranie sprawy z zastawieniem poniżej 30% tokenów powoduje że straci proporcjonalnie mniej.
(np. obniżenie progu z 30% na 10% zastawione tokeny użytkowników głosujących w wysokości 15%, przegrywa sprawę kara średnia 50%, wtedy straci 25% z całości zastawionych tokenów. / obniżenie progu z 30% na 5% zastawione tokeny użytkowników głosujących w wysokości 10%, przegrywa sprawę kara średnia 60%, wtedy straci 20% z całości zastawionych tokenów.)
Jeśli użytkownik zmienił standardową stawkę do oskarżenia informacja ta wyświetla się przy ilości zastawionych tokenów.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 sierpnia 2021, 12:06 przez DosiaApriori, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dodatkowa funkcionalność dla Big Short Bets / pomysł na nową platformę

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 3 sierpnia 2021, 09:24

@DosiaApriori Pisz na TG, tu chyba nikogo z teamu BSB nie ma :D
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dodatkowa funkcionalność dla Big Short Bets / pomysł na nową platformę

Postautor: DosiaApriori » wtorek, 3 sierpnia 2021, 11:05

@rav3n_pl No Ty jesteś ;D , Napisałem to samo w sandboxie. Na telegramie taki esej mam przekopiować? a poza tym dałem tutaj bo niekoniecznie to funkcja tylko dla BSB i im więcej osób zobaczy to potencjalnie więcej wytknie błędy logiczne dlaczego to nie ma sensu.

fake news ile ile takich było bez przechodniów?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dodatkowa funkcionalność dla Big Short Bets / pomysł na nową platformę

Postautor: DosiaApriori » środa, 4 sierpnia 2021, 19:43

kolejny pomysł na dodatkową funkcjonalność

subkonta dla użytkowników.
tzn. loguje się na swoim głównym koncie i w ustawieniach mogę dodać użytkownika (po adresie publicznym eth) który będzie zarządzał moim kontem w ramach uprawnień jakie mu przydzielę:
np: obserwacja, wydawanie tokenów do kwoty X przez/na Y czasu. Odpisywanie na komentarze, wystawianie baitów itd.

Działania innego konta mogłyby być oznaczane że są dokonywane przez konto Y w imieniu konta X oraz opcjonalna informacja (do np 200 znaków) od głównego konta o koncie "pracowniczym" (jeśli właściciel głównego konta tak chce)

Ja jako główne konto chciałbym mieć na portfelu sprzętowym, lecz chciałbym również mieć dostęp np do sprawdzenia wiadomości z wygodnego portfela we wtyczce do przeglądarki.
Albo potrzebowałbym aby dać trzeciej osobie (np. pracownik) dostęp do mojego konta.

Jak loguje się konto pracownicze to ma przy logowaniu na które chce się zalogować swoje prywatne (aktywne jeśli ma odpowiednią liczbę tokenów) czy jako użytkownik drugiego/innego konta

edit:
do pierwszego pomysłu dodatkowo:
opcję: że zapłata za tego baita jest na specjalne konto escrow/albo nie do ruszenia przez X dni. Jeśli będzie sprawa i sprzedający przegra (niezależnie od %kary) to cała kwota ta jest zwracana kupującemu (minus prowizje transakcyjne).
To dla tych co nie mają tokenów a chcą sprzedać drogą informację. wtedy Kupujący wie że jest zabezpieczony.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], juscik i 14 gości