eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: Tobi » wtorek, 28 września 2021, 13:00

Cześć. Jak przesłać ecash xec z binance na portfel sprzetowy ledger? Bo nie za bardzo mogę znaleźć na ledger walutę xec???

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: Naganiacz » poniedziałek, 11 października 2021, 23:37

Opublikowano we wtorek 5 paź 2021 najnowszą wersję Bitcoin ABC 0.24.3 https://www.bitcoinabc.org/releases/
Czy istnieje gdzieś takie cuś na 32-dwu bitową windę?
Czy po nowej synchronizacji węzłów, która jest zapowiadana na 15 listopada 2021 r. będzie nadal można wyłuskać XEC z BCH?

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: multan » wtorek, 12 października 2021, 21:59

@tobi nie ma na liście, to znaczy że Ledger nie wspiera, takie rzeczy można sprawdzić samemu https://www.ledger.com/supported-crypto-assets
@naganiacz a skąd wiesz, że to tylko na 64 bitową windę? próbowałeś instalować i nie poszło? Update sieci czy nawet fork nie wpływa na przeszłość, więc nie wiem dlaczego miałoby się nie dać wyciągnąć XEC z BCH.

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: Naganiacz » wtorek, 12 października 2021, 23:18

@multan wiem po dwakroć. Po pierwsze stąd, że nawet w nazwie instalki tego portfela przemycili info ... win64 ... A po drugie, żeczywiście próbowałem i nstalować na windzie 32 bitowej i nie poszło. Pojawił się komunikat, ,,sory Winetu,, - to taki żart oczywiście. Więc zainstalowałem na innym kompie z 64 bitową wersją Okienka i poszło ok ale nie jest mi do śmiechu bo zaczęła się synchronizacja z siecią co to ma mi na dysku zająć ciut ponad 100 GB i pokazało postęp, że będzie to trwać 9-ięć tygodni więc wymiękłem i nie za bardzo wiem o co chodzi i czy można pominąć ten krok, który uruchomił się automatycznie a do czasu zakończenia (chociaż postęp mogę ukryć ) to i tak z portfela nie mogę kożystać a światłowodu to ja niestety nie mam.

Dodano po 13 minutach 59 sekundach:
Jakiś czas temu zakupiłem trochę xec i mi się spodobało. Może coś jeszcze dokupię przed 15 listopada. Teraz bawię się z rozdzielaniem BCH - testowym na małych kwotach oczywiście, wg. porady z przed kilku postów. I na takie kwatki napotykam się, już trzeci dzień walczę i dopiero jestem w trakcie instalowania portfela bitcoin abc . Jak opanuję myk to zamierzam też się podzielić spostrzeżeniami.

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: multan » wtorek, 12 października 2021, 23:39

@naganiacz to inaczej, po co instalujesz portfel bitcoin ABC, który być może zawiera pełny węzeł, nawet nie wiem i nie będę sprawdzał bo mi to jest nie potrzebne.
W instrukcji sprzed kilku postów którą wklejałem była mowa o Electrum ABC, do którego podłącza się wallet z Electron Casha na którym trzeba mieć BCH. Instalacja wszystkiego i przeprowadzenie całej operacji rozdzielenia razem z instalacjami to za pierwszym razem w celu rozpoznania jakieś 20 minut, za drugim 5 minut. Electrum ABC poza tym, że wydzieli coiny z BCH jest normalnym portflelem eCasha.

Początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwietnia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: Sliwa07 » piątek, 29 października 2021, 08:47

:shock:

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: Naganiacz » wtorek, 9 listopada 2021, 19:55

Cześć. @multan masz rację-mój błąd, mam teraz nauczkę by nic nie klikać na szybko i to w dodatku po browarze. Instalacja portfela ElectrumABC v.5.0.2 na Windę (nawet w wersji 32bitowej) poszła błyskawicznie, nie było z tym żadnych problemów. Portfelowi ElectrumABC wskazałem właściwy plik portfela Electron-Cash v.4.2.5. Po wpisaniu hasła do ElectrumABC– tego samego co do Electron-Cash nagle zalogowałem się do ElectrumABC (bez tworzenia ziarna). Także ten krok mam już opanowany i muszę przyznać, że całkiem przyjemne w obsłudze są te portfele.
Niestety to już był ostatni niezbity dowód (na moją obecną wiedzę), że przy moich BCH nie mam XEC bo portfel ElektrumABC wyświetlił w dolnym lewym rogu wszystkie XEC jakie mam czyli 0,00.
Teraz opiszę to co być może spierdzieliłem wczesnej – ku przestrodze.
Przypomniałem sobie, że na BB mam jakieś dawno nie ruszane BCH (na BB mają one oznaczenie BCC) postanowiłem sprawdzić dokładnie jaki mam ich stan i jakie saldo było przed 15.11.2020 r. uświadomiłem tez sobie, że BB nie wspierał tego wydarzenia z 15.11.2020 r. więc teoretycznie przy moich BCH powinny być nierozdzielone XEC. Będę operował na przykładowych orientacyjnych wartościach aby przedstawić sytuację bardziej schematyczną niż skupiać się na prawdziwych wartościach bo nie jestem nudystą.
1. Przed 15.11.2020 r. na BB miałem 2,5 BCH – nieruszane;
2. W okresie po 15.11.2020 r. do końca 2020 r. na kwocie 0,5 BCH dokonywałem na BB handelku to sprzedaż to kupno i znowu sprzedaż;
3. Po tym handelku zostało na BB 2 BCH nieruszane aż do niedawno podjętej próby wyłuskania XEC. Zamysł był taki, że przy tej reszcie co nie była ruszana czyli przy tych 2 BCH będzie 2 000 000 XEC i warto by je wyłuskać.
Podjęte działania:
1. Przesłane 2 BCH na Binance – nie wiem k. po co ale trudno (gdyby jeszcze przed widelcem to byłby jakiś sens bo to wspierali ale po widelcu to już bez sensu);
2. Z Binance robiłem już mniejsze przelewy by wypróbować jak działają te portfele, o których wspomniałem na wstępie, i dodatkowo by mieć pewność sprawdziłem pozostałe opcje takie jak Guarda i Coinex – tonący brzytwy się chwyta no i nauka kosztuje – wszędzie porażka. Na Guarda po kliknięciu w Split i dalej w Split address pojawia się puste okno portfela tak jakby się portfel zawiesił i tak przy każdej kolejnej próbie po kolejnym logowaniu do portfela. Przypadek Guarda jest dla mnie ciekawy z tego względu, że mają tam na liście dwa BCH jeden opisany jako Bitcoin Cash a drugi jako Bitcoin Cash 2. Oba mają ten sam skrót BCH. Moje BCH zasiliłem jako Bitcoin Cash. Ostatecznie to wszystko co zostało (po tych przelewach próbnych) na Binance przelałem na Electron Cash 4.2.5 i tak zostawiłem na prawie miesiąc by se poleżało.

I wiecie co Pany? Jestem wielce skołowany i nie wiem co o tym myśleć. Zupełnie przez przypadek sprawdzam dziś swoje konto na OKEX bo kasę trza doglądać a mam tam jedną pozycję, którą doglądam i szok. Na OKEX pojawiły mi się XEC w ilości bardzo nieznacznie mniejszej (po przeliczeniu z BCH na XEC) niż ta jaką przelałem na Binance z BB, która jest obecnie prawie tożsama z tą, która leży na Electron Cash 4.2.5. Nie wiem skąd to się tam wzięło – czy można mówić o pomyłce? Jeżeli tak, to czy jak to ktoś zgłosi, to mogą mi te XEC zniknąć z giełdy i wrócić do osoby co to zgłasza jako pomyłka? Czy to może jednak moje XEC? Dodam, że na tą giełdę nigdy nie przelewałem BCH. Dodam też, że jak to zobaczyłem to od razu chciałem wypłacić na portfel ale się obecnie nie da bo opcja jest „blada” i pojawia się komunikat, że „Aktualizacja portfela. Zawieszono wypłatę”. Mogę dokonać transfer na subkonto handlowe i to sprzedać w parze do USDT.
Załóżmy, że to moje XEC, to czy coś zadziałało się w związku z obecnością BCH na Binacne czy w związku z późniejszą obecnością na Electron Cash?
Przypominam, że w wyniku tych testów mam jeszcze BCH na Guarda i Coinex i teraz jeżeli to co jest na OKEX zadziało się w związku z obecnością BCH na Electron Cash to uważam, że warto by zrobić przelew z tych dwóch miejsc na Electron Cash i poczekać czy się saldo XEC zwiększy na OKEX. Jeżeli to się zadziało w związku z obecnością na Binance to już więcej nic z tego nie wyduszę.
I na sam koniec ciekawostka – bo na Elektrum ABC nadal jest 0 XEC.
Na tą chwilę nic więcej mi do głowy nie przychodzi oprócz tego, że jak w powyższym tekście piszę o BB to ta nazwa tej giełdy już nie obowiązuje bo jest inna na C.

Dodano po 1 godzinie 30 minutach 51 sekundach:
Sorki . Nie na C lecz na Z.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: w00dz » poniedziałek, 15 listopada 2021, 15:39

@Naganiacz miałem podobną sytuację jak Ty, ale nie do końca. W moim przypadku przelałem część BCH z Ledgera na Binance i ku mojemu zdziwieniu równolegle dostałem też sporo coinów XEC. Dopiero googlając temat dowiedziałem się o forku :) Ale po przelaniu kolejnej części z Ledgera na Binance, nie dostałem nic. Zacząłem googlać temat i znalazłem jak uzyskać dostęp do tokenów XEC przypisanych do portfela z BCH na Ledger.

1. Pobierasz portfel ElectrumABC https://github.com/bitcoin-abc/ElectrumABC/releases
2. Instalujesz i tworzysz nowy portfel, ale nie robisz nowego seeda, tylko wybierasz opcję 'klucz sprzętowy', jeszcze nie klikasz dalej
3. Podłączasz Ledgera i uruchamiasz aplikację BCH
4. Klikasz dalej w ElectrumABC (patrz p.2)
5. Portfel pyta o format / przechowywane krypto, były 3 opcje do wyboru w tym BCH i BCH ABC. Wybrałem defaultowo zaznaczoną opcję BCH.
6. Po uruchomieniu się portfela, mam dostęp do wszystkich swoich XEC. Widzę też transakcję wypłaty części XEC na Binance - tą samą, którą dostałem na Binance. I nie mam pojęcia dlaczego część środków przeszła tam automatycznie, a pozostała część nie.

Mam nadzieję, że komuś pomoże mój opis :)

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: pael » wtorek, 16 listopada 2021, 11:39

Da sie to jakos wyciagnac z niezweryfikowanego konta na binance? Wyplaty po sieci zawieszone. Dodam, ze nie wiem skad mi sie pojawily te XEC jakis czas temu :lol:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: majster6 » piątek, 18 marca 2022, 20:38

Hej na bittrex mam bcha, niestety gielda wyslala powiadomienie, ze bedzie usuwana ta kryptowaluta. Niestety nie pamietam z jakiego forka to jest bo juz mi sie to wszystko pomieszalo, stad moje pytanie czy ktos wie jak to sprawdzic, co to jest dokladnie( zauwazylem, ze oznaczenia kryptowalut na roznych gieldach czasami oznaczaja co innego) i po jakiej sieci moge wyslac przed usunieciem i gdzie to wyslac ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1824
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: bitup » piątek, 18 marca 2022, 21:36

@majster6 Coinex chodzi xec w obie strony bez kłopotu i legitna giełda
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 30 sierpnia 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: karloo » sobota, 2 kwietnia 2022, 20:57

Xec pcha się w górę.

Ciekawa strona z przemyśleniami na temat ecash

https://proofofwriting.com/

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: Naganiacz » piątek, 29 marca 2024, 00:13

Pcha się w górę że chej chej ale pewnie za daleko się nie popcha.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

eCash (XEC) historycznie pierwsza kryptowaluta a teraz rebranding BCHA (fork forka forka)

Postautor: tomaroc » piątek, 29 marca 2024, 10:51

Naganiasz?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości