Historia transakcji w Monero XMR

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: kaishaku » czwartek, 8 kwietnia 2021, 19:33

Witam serdecznie, kupilem monero w 2018 roku i jak zaczela sie nagonka na XMR to musialem przenosic to z gieldy na gielde, bo kryptowaluta byla delistowana. W koncu kupilem Ledgera nano S i tam przenioslem finalnie swe srodki. Oczywiscie na ledgerze tez prosto nie bylo, bo nie maja oni portfela XMR tylko trzeba sie bawic i instalowac klienta na kompie (maja oni portfele do wszystkich gowno-coinow na rynku tylko nie do tego). Finalnie poprzez Ledger Nano S zdeponowalem srodki na adresie, ktorego obslugiwalem przez GUI Monero na PC.

Zagladam w 2020r. i oczywiscie klienta nie mam na komputerze, bo formatowalem kompa. Odzyskac dostep do konta tez nie jest prosto - klucz prywatny mam w ledger i po kliknieciu w "Pokaz 24 frazy Seeda" mialem puste pola. Przegladajac internet nie tylko ja mam taki problem, kolejne klody pod nogi (pozniej dziwicie sie, ze ludzie wola trzymac krypto na gieldzie). Odzyskalem to poprzez GUI Monero w taki sposob, ze doszedlem do daty przelania srodkow na to konto (ta data byla potrzebna do recovery) i udalo mi sie polaczyc z kontem. Moim oczom ukazalo sie saldo rowne 0 tylko czemu? Czy ja cos zle zaimportowalem? Teoretycznie nie, poniewaz normalnie przez GUI Monero do konta mnie loguje, mam dostep do tego adresu na ktore to wysylalem srodki. Pytanie czy byl jakis wlam, czy zle zaimportowalem klucz, a moze jeszcze cos innego? Niestety historia transakcji jest pusta, bo zapewne klient nie sciaga jej z blockchaina tylko z moich plikow, ktore sformatowalem. Da sie jakos dojsc do historii transakcji monero jak mam public i private key? Srodkow jakos duzo nie bylo ale jednak szkoda mi to stracic.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: miso20 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 11:15

@kaishaku Monero jest bardzo trudne w obsłudze i bardzo mało jest na ten temat. Spróbuj postawić pełny portfel Monero korzystając z zapisanego seeda. Ewentualnie zaznacz opcję pobrania blockahaina od pewnej wysokości, czyli o konkretnej daty (chyba jest taka opcja). Zastanów się kiedy najwcześniej miałeś tam środki i pobierz bazę z miesiąca wcześniej do dzisiaj.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
kaishaku pisze: czwartek, 8 kwietnia 2021, 19:33Da sie jakos dojsc do historii transakcji monero jak mam public i private key?
Tam są chyba 4 klucze i potrzeben są bodajże 3 żeby to podejrzeć. Najprościej jest odtworzyć cały portfel z seedem i całą bazę danych. Jeżeli to wykaże, że nie ma to znaczy, że w jakiś sposób zginęły.

Ewentualnie spróbuj jeszcze popytać na większych zagranicznych forach.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: kaishaku » wtorek, 13 kwietnia 2021, 23:42

No juz mi jakis konkret kolego podales, dziekuje. Seeda nie mam, bo bylem swiecie przekonany, ze bedzie on zapisany w ledgerze i nawet jest do tego specjalna opcja. Niestety z niewiadomych mi przyczyn tego seeda nie wyswietla i ten problem jest nawet szeroko opisany w internecie, bo nie tylko ja mam taki problem. Niestety odzyskanie seeda z ledgera do portfela monero jest zbyt trudne i trzeba znac sie na programowaniu - dla mnie odpada.

"Ewentualnie zaznacz opcję pobrania blockahaina od pewnej wysokości, czyli o konkretnej daty (chyba jest taka opcja). Zastanów się kiedy najwcześniej miałeś tam środki i pobierz bazę z miesiąca wcześniej do dzisiaj." - mozna to zrobic na GUI Wallet? Tak, dzialam tez na zagranicznych forach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: benq » środa, 14 kwietnia 2021, 07:30

@kaishaku
A próbowałeś w ten sposób?
https://github.com/LedgerHQ/app-monero/ ... /README.md

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: kaishaku » środa, 14 kwietnia 2021, 15:18

Odzyskalem Seeda korzystajac z Pythona. Co teraz? Dalej pokazuje mi niestety stan 0 xmr... W jaki sposob polecacie mi dojsc do historii? Na jakim wallecie najlepiej? Na Wallet Gui niestety nie widze takiej opcji.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 15:30

@kaishaku Próbowałeś odpalić pełny wallet XMR GUI korzystając z tego seeda? Jeżeli zsynchronizujesz cała bazę danych to powinny być te środki.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
Spróbuj jeszcze poczytać o różnych kluczach do monero https://www.monero.how/how-to-verify-yo ... e-view-key

Dodano po 31 sekundach:
kaishaku pisze: wtorek, 13 kwietnia 2021, 23:42mozna to zrobic na GUI Wallet? Tak, dzialam tez na zagranicznych forach.
Tak, właśnie portfel GUI miałem na myśli.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: kaishaku » środa, 14 kwietnia 2021, 15:37

No wlasnie jak odpalic ten pelen portfel Monero? Rozumiem, ze po wprowadzeniu seeda i odpaleniu sie walletu, zaczyna sie on sychnronizowac? I wystarczy poczekac tak? Czy przy recovery walletu z seeda potrzebna jest data stworzenia portfela lub wysokosc odzyskiwania portfela czy to jest opcjonalne?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 15:39

kaishaku pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 15:37zaczyna sie on sychnronizowac? I wystarczy poczekac tak?
Tak i tam powinna też być opcja od kiedy zaciągasz dane. Możesz pobrać cała bazę danych od początku istnienia monero (2014rok) lub od którejś daty. Najlepiej spróbuj pobrać całą bazę, tylko to potrwa pewnie parę dni i ważyć może parędziesiąt gb.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: benq » środa, 14 kwietnia 2021, 18:22

@kaishaku
Jeśli uda Ci się wybrać opcje z datą od kiedy to przyspieszy proces, ale generalnie nie zdziw się, jak przy 97% wciąż nie będzie widać Twoich środków/transakcji, wskoczą dopiero przy 100%, miałem tak kilkukrotnie. Na spokojnie ściągnij blokchain i będzie grało.

Dodano po 12 minutach 3 sekundach:
kaishaku pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 15:37Czy przy recovery walletu z seeda potrzebna jest data stworzenia portfela lub wysokosc odzyskiwania portfela czy to jest opcjonalne?
Jest to opcjonalne, przyspieszy pobieranie, ale absolutnie nie musisz pamiętać żadnych dat.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: kaishaku » środa, 14 kwietnia 2021, 18:52

Dobra, dało mi to trochę spokoju. Jestem ciekaw ile jest takich ludzi, którzy widząc zerowy stan swoich środków, odrazu wrzucają to w straty. Musiałem zrobić wręcz alpejskie ruchy, aby choć zbliżyc się do odzyskania XMR, a gdzie tu dopiero mowa o adopcji, infrastukturze? Mam jeszcze pytanie do Was. Mogę zawsze podać trochę wcześniejszą datę jak nie jestem pewien? Czy taki zabieg coś pomoże czy jest to równowznaczne z tym jakbym w ogóle tej daty nie podawał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: benq » środa, 14 kwietnia 2021, 19:36

@kaishaku
Oczywiście, że tak. Najważniejsze, żebyś nie podał późniejszej, żeby nie pominąć tych bloków, gdzie były Twoje transakcje. Każde skrócenie historii o ileś tygodni/miesięcy/lat to ileś GB danych mniej do pobrania - szybciej się zrobi.

Taak, technologia dla Kowalskiego, hehe. Może na następnej bańce. ;)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 22:05

kaishaku pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 18:52 Musiałem zrobić wręcz alpejskie ruchy, aby choć zbliżyc się do odzyskania XMR, a gdzie tu dopiero mowa o adopcji, infrastukturze
Dopiero zaczyna to nabierać kształtu w przypadku Bitcoina, a i tak jeszcze parę-paręnaście lat upłynie nim będzie to całkowicie user-friendly. Więc w przypadku Monero, to wgl możemy tego nie uświadczyć. Monero od zera jest inaczej zupełnie zbudowane niż Bitcoin - a prawie każdy altcoin, to po prostu skopiowany kod Bitcoina. Dlatego z monero jest trudno, ale taka jest cena najbardziej anonimowej waluty.

Podobno nawet słuzby nie potrafiły wyśledzić transferów w Monero, a były w stanie w Zcashu czy w mixerach btc. Także jak ktoś chce używać monero, to musi sporo zainwestować wiedzy, a jak chce spekulować, to lepiej odpuścić żeby nie zgubić monet xd.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
kaishaku pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 18:52Mogę zawsze podać trochę wcześniejszą datę jak nie jestem pewien? Czy taki zabieg coś pomoże czy jest to równowznaczne z tym jakbym w ogóle tej daty nie podawał.
Dokłądnie to ci sugerowałem tutaj:
miso20 pisze: wtorek, 13 kwietnia 2021, 11:17Ewentualnie zaznacz opcję pobrania blockahaina od pewnej wysokości, czyli o konkretnej daty (chyba jest taka opcja).
Jak nie pomoże, to pobierz mimo wszystko cały blockchain. Jak z seeda nie odtworzysz, to już nie wiem co.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: kaishaku » czwartek, 15 kwietnia 2021, 13:30

Dokładnie, dodatkowo monero jest gonione z każdej giełdy i delistowane przez swoją anonimowość. Jest kamykiem w bucie dla rządów, które poddają obecnie (bądź próbują) rynek krypto pod regulacje. Śmieszne jest trochę to, że chcąc, aby mojego monero było bezpieczne, umieściłem je na ledger nano s i jest tak bezpieczne, że nawet sam nie mam do tego dostępu :D Tak zrobie Panowie jak pisaliście wyżej tylko muszę się dorwać do dobrego łącza co by zassac blockchain :) Korzystając z okazji, że podjąłeś fajny temat co do fundamentów XMRa, może właśnie ta wyjątkowość pod tym kątem spowodować, że ta kryptowaluta będzie taką perełką wsród całego rynku krypto? Jak oceniacie fundamenty Monero na chwilę obecną?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: benq » czwartek, 15 kwietnia 2021, 13:38

@kaishaku
IMHO monero nie musi wykładniczo rosnąć (cena), ważne żeby przetrwało. ;)

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: miso20 » czwartek, 15 kwietnia 2021, 14:49

kaishaku pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 13:30Korzystając z okazji, że podjąłeś fajny temat co do fundamentów XMRa, może właśnie ta wyjątkowość pod tym kątem spowodować, że ta kryptowaluta będzie taką perełką wśród całego rynku krypto? Jak oceniacie fundamenty Monero na chwilę obecną?
Wg mnie jest to jedna z niewielu walut, która ma absolutną przyszłość. Problem tylko w tym, że może być to przyszłość półświatkowa głównie. Ale np. na Gemini bodajże monero jest. A to jedna z najbardziej uregulowanych giełd.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 14 marca 2020
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: nrth » czwartek, 15 kwietnia 2021, 15:23

Tak swoją drogą jeśli chodzi o półświatek to w darknecie korzystają tylko z Monero czy również z jakiś innych?

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: kaishaku » wtorek, 20 kwietnia 2021, 15:43

@miso20 , @benq bardzo Wam dziękuje :) Udało się odzyskać monero, co prawda nie było tego nie wiadomo ile ale zawsze coś :) Trzeba bylo sciagnac caly blockchain i dopiero wtedy srodki pokazaly sie i mozna bylo je wyslac :) Czyli tak jak napisaliscie, dzieki!

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: miso20 » czwartek, 22 kwietnia 2021, 09:52

@kaishaku no to super ;P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 74
Rejestracja: 21 kwietnia 2021
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: DosiaApriori » sobota, 24 kwietnia 2021, 23:15

miso20 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 22:07Podobno nawet słuzby nie potrafiły wyśledzić transferów w Monero, a były w stanie w Zcashu czy w mixerach btc.
i tutaj pokazuje się słabość częściowej anonimowości, transakcji prywatnych jest w tych systemach za mało aby rzeczywiście spełniało swoją role. Anonimowość z definicji ma tylko sens a nie opcja z której korzysta może 5% transakcji.
nrth pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 15:23Tak swoją drogą jeśli chodzi o półświatek to w darknecie korzystają tylko z Monero czy również z jakiś innych?

do darknetu nie zaglądam więc nie odpowiem, ale jak zlikwidują gotówkę to monero powinno być bardzo popularne bo w końcu półświatek (20-50% PKB) jest większy niż nam się wydaje bo: praca na czarno, premia pod stołem, napiwek, usługa fachowca bez faktury, fryzjer w lockdownie, wymieniać można.
Bez gotówki zostaje barter (wymiana) która ma bardzo wiele wad i tu widzę zastosowanie dla MONERO pieniądz dla "Gospodarki Ukrytej".

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Historia transakcji w Monero XMR

Postautor: miso20 » niedziela, 25 kwietnia 2021, 02:44

DosiaApriori pisze: sobota, 24 kwietnia 2021, 23:15słabość częściowej anonimowości,
Mylisz pojęcie prywatności z anonimowością. Prywatne jest schowane i nie na wierzchu, ale można się dokopać. Jest na rynku potrzeba na prywatność, ale niekoniecznie na anonimowość, np. chcąc schować majątek przed sąsiadem, a niekoniecznie przed służbami, bo jestem czysty. Anonimowość to całkowite ukrycie danych, do którego nie da się dokopać. Nie wiem czy jest możliwa anonimowość w necie. Trzeba by zbadać tę kwestie przede wszystkim pod kątem dostępu do internetu, bo używając monero musisz sie łączyć z jakiegoś ip. Choć jeżeli monero jest anonimowe, to urwie łańcuch.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości