Liechtenstein Cryptoassets Exchange

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Liechtenstein Cryptoassets Exchange

Postautor: blackraijin » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 17:59

LCX - Pomysł powstał w głowie Monty'ego Metzgera, a 27 Listopada 2017 przelał jego zarys na serwetkę którą miał pod ręką

Trzy produkty - 2 pierwsze już działające, a giełda dostępna od jutra, 5.01.2020 to:

1. LCX Terminal - pozwala handlować z jednego miejsca na 16 giełdach i 5249 parach, gdzie system automatycznie wyszukuje najkorzystniejsze oferty spośród wszystkich giełd i tam właśnie przeprowadza transakcję.

2. LCX Defi terminal - pozwala na oferty typu limit order na Uniswap.

3. LCX Exchange - Giełda. Początkowo będzie krypto-krypto, niedługo wprowadzone zostaną fiaty i STO.

Teraz skąd wiadomo że wprowadzą te fiaty i STO (a nie skończy się na obietnicach, tak jak to w krypto dość powrzechne...) oraz co w ogóle jest takiego ciekawego w tym projekcie poza dwoma pierwszymi, sami przyznacie ciekawymi kwestiami? Otóż LCX pod koniec roku 2020 uzyskało 8 z 10 dostępnych państwowych licencji Lichtensteinu. A licencje te zobowiązują do wprowadzenia w ciągu roku tego, co umożliwiają, czyli między innymi giełdę krypto/fiat oraz tokeny security.

Są to kwestie uregulowane prawnie przepisami państwowymi Lichtensteinu, podobnie jak obowiązek spalania tokenów używanych jako fee przy wszystkich operacjach w środowisku LCX. Wpływa to na deflacyjny charakter tokenu LCX. Tokeny palone są co kwartał, a obecnie wygląda to tak:
Max supply (reszta tokenów zamrożona do 2022r.): 953 165 775 z początkowego 1 000 000 000 (Edit: Nowy i stały Max Supply to 950 000 000
Circ. supply: 561 282 428
Marcet Cap: 21M
Cena: 0,037$

Tutaj do poczytania na temat ustawy TVTG rządu Liechtensteinu na temat kryptowalut: https://www.lcx.com/blockchain-laws-liechtenstein/
A tutaj do poczytania o tym które z dostępnych licencji otrzymało LCX: https://www.lcx.com/lcx-receives-licens ... htenstein/
Whitepaper i opis tokenu: https://www.lcx.com/documents/

Intencją twórcy jest prześcignięcie Binance, czyli wielkie plany o jakich śni zapewne niejeden. Argumentem jaki ma szansę przeważyć są licencje i regulacje prawne, które niezbędne były do wejścia w krypto klientów instytucjonalnych. Pośrednio to już się działo wcześniej, ale tutaj otwierają się nowe możliwości. Gwarancje rządowe otwierają prostą drogę do bezpośredniego zakupu kryptowalut przez spółki akcyjne i innych dużych klientów, którzy nie mogli sobie na to pozwolić wcześniej. Zbiega się to w czasie z kłopotami giełd zagranicznych (czy nawet tak błaha kwestia jak nasz Bitbay, który musi operować z Malty bo w PL jest nielegalny), kwestią Ripple i generalnym nastawieniem świata krypto na to, że rok 2021 może stać pod znakiem silnych nacisków na regulacje.


Zapraszam do dyskusji bo osobiście mam wrażenie że to jest początek czegoś dużego.


www.lcx.com



Będzie mi niezmiernie miło jeśli przy zakładaniu konta skorzystacie z mojego reflinku, za co otrzymacie 50 LCX, a ja część opłacanego przez Was fee: https://accounts.lcx.com/register/?refe ... ZLxOSHqWQm
Ostatnio zmieniony piątek, 30 lipca 2021, 11:18 przez blackraijin, łącznie zmieniany 8 razy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 18:50

widzę duży potenjał w tym - osobiście dokupiłem kolejna paczkę LCX ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: lighter18 » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 19:09

Dokładnie, tak samo mam trochę LCX.
Dziś lekka korekta, ale tak jak większości krypto ;)
Jestem ciekaw giełdy, która jutro się otwiera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 19:51

już dziś w nocy zrobili sell the news.
Ja nie zdazyłem wczoraj sprzedać o to że brakło mi 0,004 eth na gas bo wczoraj oplaty za transakcje było po 50$ chyba a miałem dust eth tylko plus źle wybierałem pory do spania akurat jak był górki
Do tego ten limit order na Uniswapie brzmi cudownie ale jest taki problem że fee żeby to zrobić to 0,02 eth za smart kontrakt plus gas fee za transakcje, jak wystawiłem jeden to mi wyszło za niego łącznie około 45$ bo fee za order 20$ + gas ~25$.
Ale nawet nie patrząc na fee bo mozna przecież ustawiać takie duże ordery żeby się to opłacało to wyszło tak z tym moim orderem że cena wzrosła i ludzie kupowali z Uniswapa za cene wyższą ale mojego ordera nie kupili !!!
Z tego co ustaliłem u ludzi z LCXa to przyczyna była ze wczoraj gwaltownie wzrosła cena gazu i były te clogingi czy jak to zwał na eth że sie zapychało i mój order się nie zrealziował. Tylko że mi się nie zrealizował ale ludziom co kupowali z Uniswapa manualnie nie orderami to jakoś działało bo widziałem jak leca transakcje na tym poolu.
Do tego nie moge dać Cancel na tym orderze i wisi z zalokowanymi moimi LCX w środku.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 20:04

trochę offtopic, ale to jest minus Uniswapa. Przy dużym obciążeniem sieci, lepiej posłać na giełdę, niż próbować na uniswapie. Jakiś czas temu, na różne "egzotyki" znalazłem takie giełdy jak Bilaxy,Bidex czy Mxc i to tam dokonuje niektórych transakcji. Do niewielkich kwot - a o takich mowa zwykle przy egzotykach - jak znalazł. Po transakcji od razu oczywiście na wallet ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 7 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: bombEER89 » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 20:36

Elegancki projekt, ja już siedzię w tym od maja i narazie nie zamierzam realizować zysków, póki co nie mieli fck upu, a ciągle coś robią, jedynie co to kurs słabo reaguje ale myślę, że to kwestia tego, że LCX jest jeszcze under off the radar :D

Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
@Rumcajs to w nocy to była lekka korekta, ja też to widziałem, ale jakoś się nie przejmuję tym, że spadło z 00006 na 00004 eth, cierpliwości ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 20:45

Jakiś whales co kilka minut sprzedaje po 100k LCXa, zostało mu jeszcze 2 mln coinów, moze za 3 godziny skończy to sprzedawanie i cena zacznie odzyskiwać, niedługo ma być start giełdy, ale żeby jej używać to trzeba mieć 29 000 LCX na "abonament" roczny zupełnie jak na TVP :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 20:49

Ze względu na obecną cenę gazu i zapchanie sieci ETH uważam że realizacja zysków w tym momencie niesie ryzyko że kurs nam nagle odjedzie. Korekty są spowodowane wyprzedawaniem partiami po 100k LCX wieloryba który kupował rok temu i opróżnia portfele o łącznej sumie >100M, z czego właśnie ponad 100 już poszło. Jest to omawiane na bieżąco na telegramie.
Osobiście uważam że po otwarciu giełdy cena może jeszcze wzrosnąć bo spóźnialscy będą mogli kupić LCX poza uniswapem, ale to zależy jaką przepustowość będą miały servery giełdy.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: shadow » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 21:02

Również mam niezłą paczuchę od maja/czerwca. Projekt rewolucyjny, szczerze mówiąc nie do końca wierzyłem, że uda im się uzyskać te licencje. Jeden z niewielu projektów, które naprawdę mogą namieszać. Póki co na long.

A co do Binance, to pierwotnie Lcx miał współpracować z Binance i być dla nich furtką na Europę. Niestety w 2019 pojawiły się jakieś zarzuty o praniu pieniędzy przez Binance i panowie Metzner i CZ rozstali się. CZ bardzo zależało na LCX'ie bo dość mocno obraził się na LCX'a i zdażyło mu się później kilka wpisów i wywiadów mających go zdeprecjonować u inwestorów. Binance zależało najbardziej na STO. Być może rzeczywiście czują, że wyrasta im ogromny konkurent.

https://www.ico.li/no-binance-branch-in-liechtenstein/

Strona powyżej często się lagguje, ale macie linka do Twitera, gdzie CZ nazwał Metzgera scamerem a wcześniej się z nim fotografował :lol:
https://twitter.com/montymetzger/status ... 2355894272

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » wtorek, 5 stycznia 2021, 17:01

Giełda rodzi się w bólach, kilka godzin opóźnienia ze startem ale już działa. Na razie tylko kilka par.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 7 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: bombEER89 » sobota, 9 stycznia 2021, 21:28

Jak tam, dokupujecie, sprzedajecie ? :D Ja dokupiłem, szkoda tylko, że nie sprzedałem na góreczce :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » sobota, 9 stycznia 2021, 23:10

@blackraijin
Jak z weryfikacją/wypłatami na tej giełdzie?
Gdzieś to jeszcze jest ewentualnie do kupienia? HITBTC/UNISWAP?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » sobota, 9 stycznia 2021, 23:27

Ja kupowałem to na wiosnę jeszcze na Idexie jak hulała ta giełda na sporych wolumenach. Na LCX.com jeszcze w praktyce nic nie robiłem. Szczerze to na razie wygląda to bardzo słabo. Dużo jakichś bugów w layoucie, coś kliknę i wyrzuca mnie na stronę główną. Generalnie rozczarowałem się debiutem giełdy, ale nie zmieniam nastawienia długoterminowego. Sam chętnie dowiem się gdzie @bombEER89 teraz kupowałeś bo kusi dokupienie.

Edit: na uniswapie można też kupić i głównie to robi obroty. Niestety płynność mała, a fee wysokie...

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 6 października 2016
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: JanuszBrodaty » sobota, 9 stycznia 2021, 23:38

Ja kupowałem na lcx.com i musisz przejść proces weryfikacji KYC, który trwa około 2 dni. Wpłata i wypłata poszła bez problemu. Giełda posiada "błędy wieku dziecięcego". Usuną je w najbliższych dniach. Generalnie jest tam mało devów ale za to dobrze doświadczeni. Nie są to ludzie z łapanki więc myślę że sobie poradzą. Obecnie ciężko jest kupić większą ilość tego coina właśnie ze względu na słabą płynność. Ale można skupować małymi partiami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » niedziela, 10 stycznia 2021, 05:09

Jak sie kupuje na LCX com ze tak spytam, bo tam mieli jedynie mozliwosc kupienia z liquidity i uniswapa, nie było chyba opcji kupić od teamu za jakąs niższa cene, na exchange nie ma jeszcze orderów bo start dopiero niedawno był. Na liquidity dziś 11%+ spreada więc i tak chyba uniswap lepszy mimo fee ale tam wada ze trzeba byc online w czasie dołka żeby dokupić lub górce zeby sprzedac, jak pisałem wyzej mi limit order jeden miałem i się zje*ał całkowicie ani dac cancel ani nie realizuje się jak cena dojdzie, i to nie tylko ja mam taki problem bo juz pare osób o tym pisało na ich czacie. Bo costam z gasem. jak ustawiałem ordera to ten gas mnie kosztował ponad 25 dolarów a potem mi mowia ze sie nie zralizował bo było za mało i co bedzie wisiał w nieskoncoznosc?? juz wole nasrac na to lcx i kupic-sprzedac z uniswapa bez limit orderu. A tak fajnie wygladał ten limit order na uniswapie, okazało się że w teori tylko

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 6 października 2016
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: JanuszBrodaty » niedziela, 10 stycznia 2021, 11:14

Trzeba poczekac na listing na normalnej gieldzie. Poki co handel jest utrudniony niestety..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » wtorek, 12 stycznia 2021, 15:42

Dzisiaj ogłoszono raport ze spalenia monet za Q4 2020. https://www.lcx.com/lcx-token-burn-q4-2020/
Spalono 3 165 775
Nowy Max Supply: 950 000 000

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » środa, 13 stycznia 2021, 15:19

Wczoraj po spaleniu tokenów za 4Q 2020 firma zaktualizowała politykę tokenową. Mianowicie skończyło się palenie tokenów wykorzystywanych jako fee transakcyjne :!: :!: , czyli stały MAX SUPPLY od wczoraj wynosi :idea: 950 000 000 :idea: Dla mnie jest to zaskakujący i rozczarowujący ruch :roll: :cry: (ale ja jestem ich hodlerem, więc nie jestem obiektywny. Przy spalaniu byłem na uprzywilejowanej pozycji bo mój procentowy udział w max suppply się zwiększał). Tłumaczą to tym, że zmniejszanie całkowitych zasobów LCX na rynku prowadziłoby do ograniczenia podaży i finalnie byłoby niekorzystne. Ludzie gromadziliby tokeny zamiast je wydawać, tak jak gromadzi się trudnodostępne dobra. :roll:

Wraz z tą zmianą ogłoszone zostały plany ekspansji na rynek azjatycki oraz amerykański :!: . Zamiar wprowadzenia LCX na :arrow: Krakena oraz :arrow: Coinbase ogłosił admin oficjalnego kanału na telegramie. Między innymi plany zawojowania rynku US wpłynęły na rezygnację z palenia tokenów, bo to groziło uznaniem przez amerykanów LCX za security token.

Na tym etapie działalności firmy takie zmiany mogą się zdarzać, early adoption to ryzykowna faza, ale może zostać wynagrodzona. :geek:

Jutro 14.01 o 16:00 naszego czasu na telegramie LCX AMA z Monty Metzgerem. Może napisze coś ciekawego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: blackraijin » piątek, 29 stycznia 2021, 19:25

Jak dla mnie giełda na razie okazała się niewypałem. Na razie po prostu jest - istnieje. Obrót symboliczny. Duży zawód, co ma odzwierciedlenie w cenie tokena. Może dzięki temu będę mógł powiększyć pozycje, ale musiałoby spaść poniżej 1 centa.

Na longterm informacja jest taka, że zatrudniają 30 osób: https://lcx.freshteam.com/jobs
:evil: Moim zdaniem to oznacza że ta bańka ominie LCX, bo na efekty pracy takiego zespołu pewnie z rok będzie trzeba poczekać.

Z drugiej strony to krypto i ultralowcap. Wszystko możliwe.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LCX - Dyskusja ogólna

Postautor: lighter18 » wtorek, 16 marca 2021, 05:51

Ktoś wie co jest powodem ostatnich dużych wzrostów na LCX?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości