Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » sobota, 5 listopada 2022, 10:20

Bardzo dobry news nt. Polkadot, zwłaszcza w kontekście długoterminowym ;)


Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: mimik1993 » czwartek, 24 listopada 2022, 00:28

Witam, dokonałem transferu kilkudziesięciu DOTów z mojego ledgera na błędny adres: 12Uq2Gy3XyegdgkqB54Nv4GgwhEg1a52wL3PwpHaSvMW8635
ID transakcji: 0x25c897b75a417dda80156754297972d9824dab33b444cb5851d72e56b941fa47

Sądziłem że jest to adres do wpłaty środków na giełdę Zonda, ponieważ z tego adresu jakiś czas temu zostały zaksięgowane środki na moim ledgerze. Byłem przekonany, że wykonuję przelew zwrotny na swoje konto giełdowe, pospieszyłem się, bo wygląda jednak na to że środki po drodze przeszły przez inny adres... Być może jest to adres należący do giełdy..? Czy jest szansa na ich odzyskanie? Kwota nie jest powalająca, jednak mimo wszystko żal i nauczka na przyszłość :/

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: warsaw_fan » czwartek, 24 listopada 2022, 08:15

@mimik1993 napisz od supportu Zondy,

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: mimik1993 » czwartek, 24 listopada 2022, 16:53

Dzięki, napisałem. Faktycznie jest to adres portfela giełdy, przy czym za zwrócenie środków które przelałem im przez pomyłkę wystawiają rachunek na okrąglutkie 100$ :roll: czyli w moim przypadku jakieś 30% z wartości transferu. Oto treść odpowiedzi (swoją drogą, czy waszym zdaniem jest to depozyt cross-chain?):

"Dziękujemy za kontakt z Zonda!

Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd, aczkolwiek adres portfela 12Uq2Gy3XyegdgkqB54Nv4GgwhEg1a52wL3PwpHaSvMW8635 to jest ogólny portfel Zondy, więc odzyskanie środków jest możliwe.

Odzyskiwanie kryptowalut i tokenów w depozycie cross-chain jest bardzo złożoną, ręczną procedurą, co za tym idzie, Zonda nie może zagwarantować pomyślnego wyniku tego procesu. Nie wszystkie depozyty są możliwe do odzyskania. Ponadto przy każdym odzyskiwaniu występują różne poziomy trudności, czasu i ryzyka bezpieczeństwa, w zależności od waluty, która została błędnie przesłana.

Umieszczam Panu link do naszej polityki odzyskiwania kryptowalut i tokenów w celu obszerniejszego wyjaśnienia tematu: https://zondaglobal.com/pl/legal/zonda- ... -i-tokenow

Zgodnie z naszą polityką pobieramy opłatę za tę operację stanowiącą równowartość 100 USD (w formie BTC, a w ETH dla ERC-20), by pokryć nasz koszt wydelegowania pracownika z uprawnieniami do portfeli giełdowych, a także zrealizowania kilku przelewów w ramach naszej polityki zarządzania portfelami giełdowymi."

Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 14 listopada 2022
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: warsaw_fan » czwartek, 24 listopada 2022, 17:10

@mimik1993 czyli wystawiłeś sobie rachunek za naukę w kwocie 100$ ;) Nadal 70% dla Ciebie, ale i tak szybko uciekaj z zondy, kompletnie nie warta giełda z tego co widać po wpisach w temacie o zondzie.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 24 listopada 2022, 19:17

jeśli to jest adres Polkadot, to o żadnym cross-chain nie ma mowy. Coś takiego występuję gdy skrzyżujemy np sieci btc i bch. Ten sam priv zawiaduje dwoma adresami w 2 sieciach i też nie jest to żaden problem.
Zonda jak zwykle ściemnia, kłamie w zasadzie.
Uciekaj i nigdy nie wracaj

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: mimik1993 » czwartek, 24 listopada 2022, 21:35

Dzięki Panowie za powyższe odpowiedzi, tak, mam świadomość że te 100$ mogę zapisać wyłącznie na własny rachunek. Zasze sprawdzałem adres do przelewu na giełdę i zawsze pokrywał się z adresem z którego wcześniej wpłacałem środki na ledger. Pierwszy raz w pośpiechu nie sprawdziłem i ZONK. :) Trudno, przeżyję. Według mojej wiedzy również nie może tu być mowy o żadnym cross-chainie skoro obydwa rachunki obsługują polkę, no ale "co ja mogie", chcę odzyskać 59DOT'ów to muszę posmarować bo zaraz odpiszą że przelew zwrotny leży poza ich kompetencjami. Polecacie Binance, czy jeszcze istnieją jakieś alternatywy?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości