Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 września 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: tomekjanos » poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:59

Jakaś predykcja dla DOT na najbliższe 48h ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: tomant » wtorek, 9 lutego 2021, 10:16

tomekjanos pisze: poniedziałek, 8 lutego 2021, 20:59Jakaś predykcja dla DOT na najbliższe 48h ?
Wzrośnie albo spadnie

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: aswell » czwartek, 11 lutego 2021, 16:37

Hej,

Miał ktoś problem z wypłata DOT z PolkaWallet?


Mam co prawda 1 DOT tylko ale przy próbie transferu ciągle jest błąd o braku możliwości pokrycia fee gdzie fee to 0.0154 a próbuje wysłać 0.8 DOT?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 września 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: tomekjanos » sobota, 20 lutego 2021, 13:52

Polka chyba za bardzo odjechała, może warto teraz sprzedać i ustawić na zakupy w okolicach 35$ ?? korekta należy się jak psu micha.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » sobota, 20 lutego 2021, 14:13

tomekjanos pisze: sobota, 20 lutego 2021, 13:52Polka chyba za bardzo odjechała, może warto teraz sprzedać i ustawić na zakupy w okolicach 35$ ?? korekta należy się jak psu micha.

Bądź tu mądry... Równie dobrze może pójść za chwilę pionowa dzida jak na BNB.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: jesieniara » sobota, 20 lutego 2021, 14:32

W moich na kolanie robionych analizach target mam na 41,7$ następny 48,7$ i następny 55,8$ . Porównując rajd 3lata temu to polka powinna się dopiero rozgrzewać.
Może ktoś jest bardziej doświadczony w analizie technicznej, jakiś wykres?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 8 marca 2021, 13:00

Chcę wysłać Polkę z binance na portfel exodus, przy zatwierdzeniu sieci Dot wyskakuje taki komunikat:

Token withdrawals will be processed via batch transactions. To ensure the safety of your funds, please check that your receiving wallet is able to accept batch transactions.

Czy coś może pójść nie tak? W exodus ten portfel Polkadot wyglada na natywny, nie w sieci eth.

Bo z Binance można wysłać Polkę w sieci BNB, ETH I DoT.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Zeyt » piątek, 12 marca 2021, 00:31

Na Polce możliwa bycza flaga, spora ;)
Spoiler:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dojade » poniedziałek, 22 marca 2021, 22:40

Witam wszystkich forumowiczów :)

Stwierdziłem ostatnio, że nie będę trzymał kasy na koncie bankowym bez sensu i zakupiłem sobie trochę Polki i Cardano.
Póki co obydwie waluty trzymam na Krakenie z czego Polke stakuje na 12%, a Cardano jedynie leży.

Naczytałem się sporo i naoglądałem różnych filmików i zdecydowałem się na zakup portfela fizycznego - Ledgera

Teraz mam 2 opcje:

1. Dalej stakować Polke na Krakenie. Dostaje tam 12%. Hajs można wyciągnąć od razu. Nie można wybierać ręcznie validatorów.
Cardano bez Ledgera wolę nie stakować z portfelów typu Exodus. Za małe zabezpieczenia. Wrzucę je na Ledgera i będę stakować poprzez
portfel Daedalus. Albo w ogóle nie będę stakowac.

Wydaje mi się, że Kraken został ogłoszony bankiem w USA w 2020 roku. Dodatkowo jest uważany za bezpieczny i niezawodny exchange z dwustopniową weryfikacją. Nigdy nie został zhakowany. Automatyczne wybieranie najlepszych validatorów przez Krakena przy stakowaniu (najprawdopodobniej Kraken sam jest validatorem) powoduje, że szansa na Slashing jest prawie zerowa. Chyba nawet niemożliwa.

2. Z Cardano zrobię to samo - przerzucam na Ledgera i albo stakuję albo nie, ale Polkę będę stakować poprzez Ledger Live, wybierając ręcznie validatorów. Największe wątpliwości mam właśnie odnośnie validatorów. Spędza mi to trochę sen z powiek.


Powiedzcie mi jak to jest z tym Slashing'iem?
Mówi się, że to niby delegowanie coinów jest bezpieczne przy nominowaniu odpowiednich validatorów. Z drugiej strony, jak validator zrobi się offline na ileś tam godzin, będzie chciał coś namieszać w sieci albo dopuści do "skażenia" bloku to można stracić nawet całe stakowane siano.
Z jednej stronie fajnie mieć rocznie te 12-15% na Polce i 6% na Cardano - z drugiej strony, groźba utraty sporej części kapitału jest szokująca.
Co o myślicie o tym całym stakowaniu?


Za stakowaniem przy pomocy na Ledger Live przemawia to, że hajs leży u Ciebie a nie u Twojego Exchange + musisz validatorów wybrać samemu, przez co możesz mieć "wpływ" na rozwój sieci. Minusem jest większa szansa na "Slashing" poprzez wybranie złych validatorów + to że musisz poczekać 28dni gdy chcesz wycofać stakowane siano - co mi nie przeszkadza, bo nie zamierzam tradować.

Za Krakenem przemawia to, że można siano wyciągnąć w każdej chwili i validatorzy są "pewni".
Minusem jest to, że sam nie wybierasz validatorów przez co nie pomagasz w decentralizacji (co mi aż tak nie przeszkadza),i przede wszystkim to, że jak będzie włam, to możemy stracić całą kasę.


Co o tym wszystkim myślicie?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Kamil Tudela » środa, 24 marca 2021, 09:59

Czesc, ja sciagnalem polka wallet i tam chcialem stalkowac. Ale okazalo sie ze trzeba bylo miec ok 150 DOT min. Teraz podaja ze min 75 DOT. Ja mialem duzo mniej, wiec wycofalem Dot na binance tam skad je kupilem i lezy na 12% na 30 dniowej lokacie ktora sie przedluza.
Na forum mowia ze trzymanie ma gieldzie to duze ryzyko, Zeszta na binance przed zrobieniem depozytu daja do przeczytania regulamin z ktorego jasno wynika ze oni beda sie bardzo starali zeby wszystko bylo ok, ale jakby co do czego to nic nie gwarantuja :).
Oszczednosci zycia bym im nie powierzyl, najwyzej pare groszy.

Jesli chodzi o walidatorow na polka wallet to mozna wybrac az 16stu i podzielic miedzy nimi DOTki, to zmniejsza ryzyko utraty czesci kapitalu.
Jak mowie mam za mala ilosc DOT zeby to przetestowac w praktyce.
Moj plan jest obkupic sie w crypto ale dopiero jak banka peknie i bedzie po taniosci.
A jak nie peknie to jak mowia " lepiej stracic okazje niz kase".
Na cowidowj wyprzedazy obkupilem sie w akcje: ETL, SAN,WWL, PKOBP, LTS, IPF. W sumie to czekalem 3 lata na wyprzedaz akcji. Teraz poczekam az bedzie wyprzedaz na krypto.
Wiecej nie zanudzam. Pozdrawiam
Mam nadzieje ze cos rozjasnilem.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 8 lutego 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Kamil Tudela » środa, 24 marca 2021, 15:57

Czesc podaje link do oficjalnej strony polkadot gdzie jest wyjasniony staking ze szczegolami.

https://wiki.polkadot.network/docs/en/learn-staking

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dojade » środa, 24 marca 2021, 16:43

Kamil Tudela pisze: środa, 24 marca 2021, 09:59oni beda sie bardzo starali zeby wszystko bylo ok, ale jakby co do czego to nic nie gwarantuja


Wiadomo. Jednakże z Krakenem do tej pory, przez te wszystkie lata ich działania, problemu nie było. Zrozumiałe jest dla mnie natomiast to, że to że się nic nie stało, nie znaczy że się nic nie stanie.
Kamil Tudela pisze: środa, 24 marca 2021, 09:59najwyzej pare groszy.

Pare groszy nie ma sensu stakować :)
Kamil Tudela pisze: środa, 24 marca 2021, 09:59Moj plan jest obkupic sie w crypto ale dopiero jak banka peknie i bedzie po taniosci.


Pęknie albo nie pęknie. Nie jest powiedziane że Polka albo Cardano spadnie. Cardano jest za 1e i podejrzewam, że jednak tańsze już nie będzie.
Jak Polka nagle skoczy do góry to nie spodziewam się aby spadłą poniżej obecne wartosci potem. No ale wiadomo, że nigdy nie wiadomo ;)

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dojade » środa, 24 marca 2021, 19:39

Ten Ledger Nano S to jakaś kpina. Przyszedł, niby można zainstalować od 3 do 20 aplikacji w zależności od rozmiaru, a ja nie mogę zainstalować dwóch: Cardano i Polkadota. Za mało miejsca na urządzeniu. Trochę parodia.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: owpiotr » środa, 24 marca 2021, 21:43

Dlatego ja jednak wolałem dopłacić do x, niż potem żonglować na urządzeniu...

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 10 września 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: tomekjanos » piątek, 23 kwietnia 2021, 07:04

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja obecnie z Kusama? Czy tu też są/będą aukcje parachainów?

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: fifipl » wtorek, 4 maja 2021, 12:48

Witam
ponad dwa miesiące idzie bokiem. Co sadzicie o projekcie? Niby wszystko super i spory potencjał i projekt świetny a tu taki Doge co to do niczego jest wzlatuje na księżyc. Może trzeba było jednak wrzucić kasę w psa albo papierki po lodach Ekipy ;)

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: owpiotr » wtorek, 4 maja 2021, 13:37

Tak patrząc na polkę w tym momencie, to na ten moment chyba nie ma jakiś protokołów, które by wnosiły jakieś mega wartości. Myślę, że tu się inwestuje głównie w 'przyszłość' podobnie jak Cardano 4 lata temu powstała a dopiero teraz zaczyna się coś rozkręcać...

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: fifipl » wtorek, 4 maja 2021, 15:40

może mnie ktoś oświecić dlaczego taka szalona różnica cenowa między Kusama a Polka ? Kusama jak rozumiem to taka mniej bezpieczna Polka, taka "piaskownica" do sprawdzania projektów. Tak więc na zdrowy rozum wartość projektów powinna być odwrotna. Kusama napompowana czy faktycznie to lepszy projekt ?

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: owpiotr » wtorek, 4 maja 2021, 16:06

Patrz na marketcap a nie wartość coina.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: fifipl » środa, 5 maja 2021, 09:06

Nie no oczywiście nie mam wątpliwości co do zajętego rynku przez te projekty. W końcu Polka dzisiaj na 8 miejscu a Kusama 47 i wolumen mówi sam za siebie. Zastanawia mnie tylko co skłania ludzi do windowania ceny Kusamy.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości