Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: emdecha » sobota, 22 sierpnia 2020, 17:42

Obrazek

https://www.coingecko.com/pl/waluty/polkadot
https://polkadot.network/
https://polkascan.io/polkadot
https://polkadot.network/PolkaDotPaper.pdf
https://www.youtube.com/channel/UCB7Pbj ... znc7mEGNgw

Polkadot to sieć wielołańcuchowa (multi-chain), która zebrała 145 milionów dolarów w 2017 roku i od tego tak naprawdę słuch o niej trochę zaginął… W przeciwieństwie do wielu projektów blockchain, projekt ten nie wziął jednak pieniędzy i nie zapadł się pod ziemię. Jego zespół, kierowany przez współzałożyciela Ethereum, Gavina Wooda, jest w końcu gotowy do uruchomienia. Czy jest w stanie dotrzymać złożonych obietnic czy też przybywa zdecydowanie za późno?

Polkadot umożliwi przeniesienie wszystkich rodzajów aktywów między łańcuchami do dowolnego łańcucha bloków znajdującego się w jego sieci. Obiecuje wysoką skalowalność, ponieważ wspólny zestaw walidatorów zostanie wykorzystany do zabezpieczenia transakcji na wielu łańcuchach bloków. Nowe łańcuchy bloków dołączające do Polkadot mogą od samego początku korzystać z tego modelu bezpieczeństwa. Model zarządzania Polkadota dzieli pewne podobieństwa z Tezos, w ramach którego aktualizacje sieci są proponowane i głosowane przez społeczność.

Podczas gdy większość projektów dotyczących interoperacyjności koncentruje się na umożliwieniu wymiany aktywów między łańcuchami, Polkadot idzie nieco dalej. Umożliwia bowiem wymianę danych w ten sam sposób i dodatkowo obsługuje obliczenia między łańcuchami. Przykłady zastosowań Polkadot obejmują inteligentne łańcuchy kontraktów, sieci przetwarzania danych, oracle chains, Internet Rzeczy, przechowywanie plików i tożsamości. Zasadniczo wszystko, co możesz obecnie robić na blockchainach, będziesz mógł robić w sieci blockchain Polkadota, z dodatkową korzyścią płynnego przenoszenia zasobów między łańcuchami.


więcej: https://bithub.pl/wiadomosci/polkadot-c ... en-pociag/

Zapowiada się rewelacyjna kryptowaluta. Warto zainteresować się projektem. Zapraszam do dyskusji.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: ChomiczyPlan » środa, 26 sierpnia 2020, 16:56

Coraz głośniej o Polkadot się robi, filmy na YT wychodzą jak grzyby po deszczu, zdecydowałem się zakupić tego trochę na long term.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: FuraTeściowej » czwartek, 27 sierpnia 2020, 13:30

Trochę przegapiłem ostatni etap wzrostów DOT ale chyba załaduje się niedługo raz a porządnie i zostawię to na dłuższy czas.
Jak CMC przeliczy ich kapitalizację to DOT będzie w top 10 :!: Widziałem też ,że obecnie 58% tokenów jest stakowanych.
Jakby ktoś wiedział więcej na temat stakingu ( na ile trzeba zamrozić tokeny, ile czeka się na odmrożenie) to chętnie poczytam ( łopatologiczną wersję) gdyż nie mam czasu tego śledzić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Rumcajs » czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:41

No właśnie ja to też na oko przeliczylem i marketcap mi wyszedł jakis gigantyczny i stwierdziłem że nie kupie czegoś tak masakrycznie drogiego ale niektórzy już przepowiadają nowe Eth i już na masie giełd jest widze, sam niewiem teraz czy jest sens jeszcze kupować bo może zacznie cena spadać jak CMC przeliczy to i ludzie zobaczą ze to jest w top15 to moze stwierdzą ze to przesada i będzie jakaś korekta czy coś. Dunno. Kupiłbym ale chyba to trzeba było zrobić dawno dawno temu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 27 sierpnia 2020, 17:34

https://www.coingecko.com/pl/waluty/all
Polkadot jest już top6 nawet.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: FuraTeściowej » czwartek, 27 sierpnia 2020, 18:08

Doczytałem jak wyglądało ico i reszta tych sprzedaży OTC itd. Cena ICO to 30$ za 1 DOT. Teraz po denominacji 1 DOT to 100 DOT. Ostatnie presale to 1 DOT za 125$ / 100 = 1.25$. Cena jest już x 5 więc pytanie co dalej :?: :?:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: koparki » środa, 9 września 2020, 17:25

Rumcajs pisze: czwartek, 27 sierpnia 2020, 14:41No właśnie ja to też na oko przeliczylem i marketcap mi wyszedł jakis gigantyczny i stwierdziłem że nie kupie czegoś tak masakrycznie drogiego ale niektórzy już przepowiadają nowe Eth i już na masie giełd jest widze, sam niewiem teraz czy jest sens jeszcze kupować bo może zacznie cena spadać jak CMC przeliczy to i ludzie zobaczą ze to jest w top15 to moze stwierdzą ze to przesada i będzie jakaś korekta czy coś. Dunno. Kupiłbym ale chyba to trzeba było zrobić dawno dawno temu.
Też mam podobne przemyślenia mimo że była korekta i przecena, ale to ciśnie w górę lepiej niż średnia na rynku. Dlaczego aż takie hype, dlaczego jest już kilkasetprocent powyżej ICO ? szum podobny do tego gdy na rynek wchodził Zcash, który miał zdetronizować Bitcoina. Nie sprawdzałem jeszcze kto stoi za tym , kto jest dużym opiekunem tego projektu i czy mają moc aby zdetronizować ETH(które grzebie się zbyt długo z 2.0 i w końcu moga się wykoleic na tym grzebalstwie) , byle shitcoin nie pojawia się na raz na wszystkich duzych giełdach i to od razu w top10, bardzo przypominało mi to debiut ZEC-a , za którym stoi pośrednio, w cieniu DARPA, agencje rządowe Izraela itp. mimo wszystko ZEC nie zawojował świata krypto i nie jest zamiennikiem Bitcoina. Debiut EOS albo ALGO nawet LISK też miał otoczkę detronizatora ETH, też pojawił się momentalnie na wszystkich giełdach i miał dużą kapitalizację także chętnych do zastąpienia ETH jest wielu.
---

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: ardb » czwartek, 10 września 2020, 10:57

Zainteresowałem się ostatnio tym projektem, ale dokumentacja wydaje się strasznie bełkotliwa i nie mogę jakoś znaleźć najbardziej podstawowych informacji, w szczególności jak powstają nowe dot-y, ile ich już jest, w jakim tempie powstają, co zrobić, żeby wygenerować swoje (pomijając te "presale", o którym wszędzie trąbią). Jest niby projekt NODE do odpalenia: https://github.com/paritytech/polkadot. Jest instrukcja jak go skompilować i odpalić ale ch... wie co ten NOD-e właściwie robi. Nigdzie nie ma wyjaśnione. Czy produkuje jakieś DOTy a jeżeli tak to gdzie je umieszcza itp.
Jest takie zdanie:

Obtaining DOTs
If you want to do anything on Polkadot, Kusama, or Westend, then you'll need to get an account and some DOT, KSM, or WND tokens, respectively. See the claims instructions for Polkadot if you have DOTs to claim. For Westend's WND tokens, see the faucet instructions on the Wiki.


Czy to znaczy, że DOT-y można tylko od nich kupić a wydobywać się nie da? I co znaczy "do anything"? Jaką ktoś miałby mieć motywację, by stawiać takiego noda, jeżeli nie ma z tego żadnych profitów?

Szczerze pisząc nic z tego nie rozumiem, może za głupi jestem :(

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Kutalisk » sobota, 31 października 2020, 22:16

Jaki wallet polecacie/używacie do DOT?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 7 marca 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Crypto.com » poniedziałek, 2 listopada 2020, 08:51

Dla fascynatów DOT przygotowaliśmy nie lada okazję ;)

:arrow: Crypto.com Syndicate
Sesję sprzedażową DOT z 50% rabatem - już 10 listopada.
Do udziału wymagany stake (zamrożenie) minimum 5000 CRO na Crypto.com/exchange oraz wyrobienie minimum $5000 wolumenu handlowego na giełdzie za ostatnie 30 dni.

:arrow: Crypto.com Supercharger - trwa jeszcze 27 dni!
Udział w Liquidity Mining Pool DOT, gdzie za depozyt minimum 100 CRO gwarantujemy nagrody w DOT.
Środki do LP można wpłacić jednym kliknięciem z poziomu naszej giełdy oraz aplikacji.
                                               
  Crypto.com  Telegram  Giełda  Karty Visa  
                                               

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » piątek, 20 listopada 2020, 17:39

koparki pisze: środa, 9 września 2020, 17:25Też mam podobne przemyślenia mimo że była korekta i przecena, ale to ciśnie w górę lepiej niż średnia na rynku. Dlaczego aż takie hype, dlaczego jest już kilkasetprocent powyżej ICO ? szum podobny do tego gdy na rynek wchodził Zcash, który miał zdetronizować Bitcoina. Nie sprawdzałem jeszcze kto stoi za tym , kto jest dużym opiekunem tego projektu i czy mają moc aby zdetronizować ETH
Gavin Wood, który na rzecz Polkadot porzucił całkowicie swoje zaangażowanie w ETH. W swoim opracowaniu nt. DOT Kamil Jarzombek z bloga Independent Trader, widzi spory potencjał i nazywa potencjalną receptą na ograniczenia ETH. Osobiście przyglądam się ale bardziej ze względu na okazję pod spekulację i załapanie się na ewentualną pompkę. Tak naprawdę temat jest świeży, o Polkadot wciąż generalnie cicho, a już jest lekko w TOP10 kapitalizacji. Ewentualny wzrost zainteresowania może pobudzać wyobraźnię jeśli chodzi o wzrosty ceny.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: kirucha2 » sobota, 21 listopada 2020, 21:44

Smieszne sa te porownania do ETH.
Kiedys byl hype na ilosc ilosc transakcji. 100k tx/s co drugi projekt mial w testach, jak sie skonczylo kazdy wie :)
Prawda jest taka, ze projekt jest kilka lat do tylu do "ograniczen" ETH , a przeciez ETH ciagle idzie do przodu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » środa, 2 grudnia 2020, 18:14

kirucha2 pisze: sobota, 21 listopada 2020, 21:44Smieszne sa te porownania do ETH.
Być może tak, być może nie. Nie znam się na tyle na krypto od strony technologicznej żeby to ocenić, bazuję jedynie na informacjach. Osobiście na podstawie przeszukiwania internetu widzę tu potencjał do wzrostów w dłuższym terminie. Co do pokonania, czy choćby zbliżenia się do ETH nie mam pojęcia- czas pokaże.

“Polkadot is only trading at 10% of the value of Ethereum,” said Dan Morehead, founder of Menlo Park, California-based Pantera Capital Management, which has traded in Polkadot. “And our theory is that it has a much higher than 10% chance of being a competitor to Ethereum.”

To fragment tego artykułu:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... f-polkadot

Jutro pomiędzy 16-22 jest też konferencja o Polkadot z udziałem m.in. Gavina Wooda, więc będzie okazja dowiedzieć się więcej:
https://www.crowdcast.io/e/polkadot-dec ... 2g3ud-3UKU

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: marchewka999 » piątek, 4 grudnia 2020, 11:53

Mam następujący problem: Na Ledger Nano S mam w Managerze zainstalowaną aplikacje Polkadot, ale gdy wchodzę w zakładkę accounts nie mogę jej dodać. Pomoże ktoś ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Kutalisk » piątek, 4 grudnia 2020, 21:18

@marchewka999 nie jest to intuicyjne, też miałem podobny problem, wszystko masz tutaj ładnie opisane:
https://wiki.polkadot.network/docs/en/learn-ledger

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 7 września 2019
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Jasio92 » poniedziałek, 7 grudnia 2020, 19:40

Szukam, szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy ktoś może się orientuje czy DOT pojawi się na BitBay?
Jeżeli nie, to chyba to są moje ostatnie chwile na tej giełdzie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: dondziadzia » wtorek, 8 grudnia 2020, 08:18

Jasio92 pisze: poniedziałek, 7 grudnia 2020, 19:40Czy ktoś może się orientuje czy DOT pojawi się na BitBay?
To pytanie raczej do BitBay ale pewnie prędzej czy później DOT się tam pojawi. Z naciskiem na później :D

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 7 września 2019
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Jasio92 » wtorek, 8 grudnia 2020, 19:05

dondziadzia pisze: wtorek, 8 grudnia 2020, 08:18Jasio92 pisze: ↑ poniedziałek, 7 grudnia 2020, 19:40
Czy ktoś może się orientuje czy DOT pojawi się na BitBay?
To pytanie raczej do BitBay ale pewnie prędzej czy później DOT się tam pojawi. Z naciskiem na później
BitBay był pierwszym miejscem gdzie zapytałem.
Niestety odpowiedzi nie uzyskałem.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: koparki » czwartek, 31 grudnia 2020, 13:13

ktoś obserwuje fundamenty projektu? bo jest obecnie lider wzrostów, przyczyna?
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Polkadot (DOT) - ogólna dyskusja

Postautor: Zeyt » czwartek, 31 grudnia 2020, 13:16

@koparki https://www.coindesk.com/polkadot-surge ... ndorsement

Kwota może nie powala, ale promocja sama w sobie winduję cene
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk1999 i 13 gości