Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: Mayoris » środa, 22 lipca 2020, 13:16

Jest projekt, który jeszcze obecnie jest „under the radar” , mało kto o nim mówi w porównaniu do innych projektów, które mają swój „hype” (choć to też pojęcie względne). Jest to projekt o nazwie Ampleforth – symbol AMPL, z obszaru DeFi. Projekt był w fazie IEO w 2018 r i sprzedał się w 11 sekund [cena 0.98 $ za token] na Bitfinex (jeden z inwestorów, ale o tym później) . Najpierw może kto za nim stoi:
nie będę sypał nazwiskami, bo raczej nic nam nie mówią – (będziecie mieli wszystko na załączonych grafikach), ale zespół twórców to bardzo wykształceni specjaliści, informatycy, inżynierowie z takich uniwersytetów jak Berkeley, Yale, UCLA, Rice – mający doświadczenie w pracy w Google, Uber, Visa, IOST itp. – technicznie dream team, który sam o swoim projekcie mówi: “the best of both Bitcoin and stablecoin”.
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Teraz advisorzy – ludzie z Facebooka, Pantera Capital, MiT (wg rankingów nr 1 technologicznie uniwersytet na świecie) i Stanforda – jakby tego było mało – Oxford i Harvard – czy może być coś bardziej zaufanego jak wyżej wymienione?
Spoiler:
Obrazek
Inwestorzy – tu również mamy dream team, bo zainwestowały w ten projekt takie osoby/fundusze jak: Pantera Capital, True Ventures, Founder Collective, Slow Ventures, CEO Coinbase Brian Armstrong, FBG Capital, Huobi Capital, Spartan Group, Nima Capital, Skunk Capital czy Bitfinex.
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Oprócz tego mają partnerstwo z ChainLink (dostarcza im Oracle), a audyt Certiku otrzymał notę 98/100.

Dlaczego ten projekt jest/będzie wielki i jest okazją na duże wzrosty i potencjalnie duże zyski?
Ideą tego projektu jest stworzenie stable coina, a raczej elastic stable coina, który będzie regulowany poprzez algorytmy biorące pod uwagę market cap, ilość tokenów, cenę, sprzedających, kupujących [popyt/podaż]. Jest to dość skomplikowane, opisane w ich whitepaper, red book – w skrócie polega to na tym, że co 24 godziny o 4 rano polskiego czasu - protokół dostosowuje się do wymienionych wyżej i aktualizuje ilość tokenów, które są w obiegu biorąc pod uwagę cenę odpowiednio zwiększając/zmniejszając ilość tokenów i odpowiednio dostosowując dystrybucję tokenów na portfele hodlerów. Jest to tzw. "rebase".
Proces podzielony jest na 3 części:

Faza ekspansji (Expansion) -> gdy cena jest powyżej 1.06 -> wtedy "rebase" jest dodatni i zwiększa się ilość tokenów w obiegu
Faza równowagi (Equlibrum) -> gdy cena waha się od 0.96 do 1.06 - wtedy nie ma "rebase" i nie zwiększa się ilość tokenów w obiegu
Faza kurczenia (Contraction) -> gdy cena jest poniżej 0.96 -> wtedy "rebase" jest ujemny i zmniejsza się ilość tokenów w obiegu

Nas jako, że chcemy na tym zarobić - interesuje, aby cena była powyżej 1.06 $ - wtedy tzw „rebase” jest pozytywny, a my otrzymujemy odpowiednią ilość tokenów AMPL na swój jakikolwiek portfel erc-20 gdzie trzymamy tokeny [metamask, giełda kucoin itd.]. Ich mechanizm przewiduje również sytuację odwrotną, jednak teraz jesteśmy w takiej fazie, którą można potocznie nazwać „luką w systemie”, bo jakby ich algorytm nie nadąża nad popytem na tokeny AMPL, dzięki temu co 24 godziny otrzymujemy „rebase” pozytywny wielkości 5-25%! (w skrócie podam, że jakby cena wynosiła 1.5 to byłby dodatni "rebase" wynoszący 5%, jakby cena wynosiła 0.5 - ujemny rebase wyniósłby -5%)
Oto ile wynosił "rebase" w ostatnich 10 dniach:

27,19% , 14,42% , 6,37%, 6,50%, 9,21% , 15,17% , 14,82% , 15,61% , 18,16% , 16,67%

I tak może być codziennie przez nieokreślony nam czas (dziś zapowiada się kolejny "rebase" ok 16-17%), dlatego, że jesteśmy w takiej fazie tzw ekspansji, gdzie dopiero zaczyna się hype i fomo na ten projekt, i coraz więcej „grubasów” zaczyna to rozumieć inwestując coraz większe środki – stąd taki paraboliczny wzrost i wolumen w ostatnie dni, bo nic tak nie płaci jak AMPL. Cena AMPL, będzie dążyć do tego stabilnego przedziału 0.96-1.06 USD tzw. Equlibrum, ale nastąpi to prawdopodobnie wtedy gdy market cap będzie wynosił kilka miliardów USD w celu ochrony tak wielkich wahań cenowych, taki jest cel tego projektu:

Maple Leaf Capital: “only when AMPL scales to say billions of dollars, the wealth it takes to deviate AMPL away from 1 would increase significantly.”.

Cele tego projektu zostały podzielone na 3 etapy - najłatwiej będzie jak po prostu wkleje to:
Obrazek

Ogólnie projekt ten to genialny eksperyment, na własne oczy można się przekonać jak działa chciwość ludzka i jak działa potęga procentu składanego, gdzie nawet jak ktoś kupi teoretycznie na górce (nie wiemy jak się zachowa wykres) - to za parę dni może wyciągnąć wkład lub uśredniać sobie cenę wejścia w dół w przyśpieszonym tempie.
Projekt ma 3 opinie - ludzi, którzy o tym usłyszą można podzielić na 3 grupy:

1) to tacy ludzie, którzy myślą, że to Ponzi albo błąd w smart kontrakcie - sieją dezinformację (w tym wielu influencerów, których trzeba przycisnąć aby zrobili głęboki research - wtedy zmieniają zdanie),
2) to tacy ludzie którzy myślą, że to perpetum mobile (potocznie można to tak nazwać kiedy jesteśmy w fazie ekspansji, która się kiedyś skończy i możemy zejść do fazy kontrakcji) ,
3) ludzie, którzy zrozumieli projekt i zarabiają na tym czy to wykorzystując fazę ekspansji i potęgę procentu składanego czy to stosując "day-trading" lub dostarczając płynności czy korzystając z tzw. Geyser (zainteresowani sobie znajdą)

PS: Początkowo jak wprowadzałem ten projekt do polskiej społeczności na telegramie - spotkałem się trochę z hejtowaniem, że polecam na górce, polecam ponzi itp - te same osoby obecnie zarabiają na tym krocie, ot taki paradoks, podła mentalność i niewdzięczność, dlatego proszę zróbcie własny research - przeczytajcie WP i Red Book projektu, przytoczę tu słowa CEO tego projektu Evan'a Kuo
Spoiler:
Obrazek

a jak już zarobisz i będziesz chciał się odwdzięczyć za informację i moją pracę - to wtedy możesz mi wysłać tipa na portfel eth ;): 0x2F54eebcCD06af9ce62B5f6349eAde870ad3AAac

Przydatne linki:
https://www.ampleforth.org - strona projektu
https://www.ampleforth.org/dashboard/ - różne statystyki, wykresy
https://www.ampltalk.org/app/forum/ampl ... ch-faqs-41 - odpowiedzi na najpopularniejsze pytania
https://www.ampleforth.org/redbook/ - coś takiego jak whitepaper, ale w przyjaznej formie

Zapraszam również na polską grupę projektu - na telegramie https://t.me/ampleforthpolska
i na mojego twittera: https://twitter.com/cairath
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lipca 2020, 23:26 przez Mayoris, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: adiqq » środa, 22 lipca 2020, 13:21

Mayoris pisze: środa, 22 lipca 2020, 13:16Jest projekt, który jeszcze obecnie jest „under the radar” ,
aktualnie chyba żaden coin, który się kwalifikuje pod DeFi, nie jest jest już "under the radar" :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: cornl » środa, 22 lipca 2020, 13:31

AMPL zaczyna nadawać z siła 5G 😁 ale pole do ekspansji ogromne.

P.S.
Uwielbiam memy z Telegrama 😁

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » środa, 22 lipca 2020, 15:55

Nie taki znowu nieznany. Popatrzcie na najlepiej skapitalizowany token na Uniswap:
Screenshot_2020-07-22 Uniswap Info.png
Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Mayoris pisze: środa, 22 lipca 2020, 13:16dlatego proszę zróbcie własny research
Podaj zasadę działania ale nie tak ogólną jak podałeś wyżej. Skąd system wie o swojej wycenie?

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
Ampleforth price today is $2.62 with a 24-hour trading volume of $31,101,342. AMPL price is down -1.3% in the last 24 hours. It has a circulating supply of 150 Million coins and a max supply of 341 Million coins. Uniswap (v2) is the current most active market trading it.

Dodano po 55 sekundach:
Czy rzeczywiście max supply to 341 mln monet? Z opisu wynika, że ilość monet jest nieograniczona (ograniczona popytem).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: Mayoris » środa, 22 lipca 2020, 16:32

Z tym znanym/nieznanym to zaznaczyłem, że to względne jest - ktoś powie, że pierwszy raz o tym słyszy, inny powie, że wie od dawna - w mojej opinii jest to wciąż "under the radar" w porównaniu do innych projektów (tu oceniam np to czy najwięksi influencerzy na tweetach, czy youtube o tym mówią), polecam też sprawdzić np na lunarcrash.
Podałem przydatne linki, jeśli ktoś się zainteresuje to sam zaglądnie do red booka, wp czy chociażby faq i znajdzie odpowiedzi na pytania odnośnie supply (nie ufać coingecko/cmc ;) czy algorytmów tym rządzących. Moim celem było zainteresować projektem "z grubsza". Tu jeszcze wp w bardziej szczegółowej formie:
Ostatnio zmieniony środa, 22 lipca 2020, 16:56 przez Mayoris, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: Awesomist » środa, 22 lipca 2020, 16:34

Z DeFi obecnie jest tak, że to jest wskakiwanie do pędzącego pociągu - może się uda ale też jest duże ryzyko, że się wykolei lub skończy się para w lokomotywie ;)
Akurat AMPL na pewno nie jest under the radar, imho wręcz przeciwnie - dużo osób teraz właśnie tak o tym pisze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » środa, 22 lipca 2020, 18:22

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Już ostatni screen (I hope...):
Screenshot_2020-07-22 Ampleforth (AMPL) Token Tracker Etherscan(1).png
Dodano po 1 godzinie 14 minutach 53 sekundach:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 listopada 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: amadi12 » środa, 22 lipca 2020, 18:42

na 4chanie bez przerwy od 3 tygodni o nim piszą, budzi mieszane uczucia :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » środa, 22 lipca 2020, 18:51

amadi12 pisze: środa, 22 lipca 2020, 18:42na 4chanie bez przerwy od 3 tygodni o nim piszą, budzi mieszane uczucia
Poeksperymentuję to napiszę. W tej chwili wiem już, że kontrolę sprawują wyrocznie z chainlinka. Rebase odbywa się o 4-tej rano naszego czasu. Wykres ceny rośnie do tej godziny i tuż przed spada. To logiczne. Ludzie sprzedają na górce licząc na odkup po rebase. Czy jest to opłacalne? Ciężko powiedzieć. Jeśli będę miał czas to zrobię wykres.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 22 lipca 2020, 20:40

Liczba tokenów wg https://www.ampleforth.org/dashboard/ miesiąc temu: 18m
Liczba tokenów wg https://www.ampleforth.org/dashboard/ teraz: 340m
Kurs miesiąc temu: $1
Kurs teraz: $2.6
Pozycja w CoinMarketCap miesiąc temu: pewnie >500
Pozycja w CoinMarketCap teraz: 35

Zarobek posiadacza $1 w tokenach kupionych przed pompą w ostatnim miesiącu: $1 * 340/18 * 2.6/1 - $1 = $49 - $1 = $48. Bagatela! Ryzyko realizacji gigantycznego zysku przez starych hodlerów: olbrzymie.

Mimo powyższego, uważam, że - przy gotowości ryzykowania większości zainwestowanego kapitału, bo jak kurs runie w przepaść, dodatkowo z ujemnym rebase, nie będzie czego zbierać - cały czas jest wcześnie na wskoczenie do tego ekspresu, ponieważ pompa jest rozkręcana zaledwie miesiąc. Mylę się? (Zakładam oczywiście brak negatywnego bodźca - np. pęknięcie bańki DeFi byłoby takowym.)

---

To musiało być dyskutowane już dziesiątki razy w kręgach Ampleforth, dlatego z pewnością dostanę szybką i przekonującą odpowiedź: Dlaczego AMPL nie wpadnie w spiralę śmierci, kiedy na duży spadek ceny nałoży się ujemne rebase? Dlaczego mieliby znaleźć się chętni na wyciągnięcie kursu?

Mogę sobie wyobrazić takich chętnych przy odpowiednio niskiej kapitalizacji, będącej w zasięgu możliwości pojedynczych graczy; wtedy wykupienie całej podaży i wywindowanie kursu na dodatnie rebase stałoby się atrakcyjne i lukratywne dla kornerującego. Ile wynosi odpowiednio niska - trudno zgadnąć.

---

Co do stabilności kursu przy wysokiej kapitalizacji: Bitcoin ma już setki miliardów dolarów kapitalizacji, a podwojenie się jego ceny w miesiąc jest ciągle czymś normalnym. Gdzie jest zatem próg osiągnięcia stabilności? Na bilionach, ich dziesiątkach, setkach, a może biliardach dolarów kapitalizacji? A może to, teoretycznie przekonujące, mnie również, założenie-oczekiwanie jest w istocie błędne?


e: poprawki $18m -> 18m, $340m -> 340m
Ostatnio zmieniony sobota, 25 lipca 2020, 16:40 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: BitJanusz » czwartek, 23 lipca 2020, 09:04

HEY HEY HEYY

Wystarczy, czy mam rozwinąć? ;)

AMPL to Bitconnect 2.0, ale - tak jak dłuuugo o tym dyskutowaliśmy z @fusywszklanejkuli wczoraj - kwestia sprowadza się do tego, czy jest wcześnie i to łatwy pieniądz, czy też jest późno i ryzyko wyzerowania konta jest ogromne.

Argumenty za to, że jest wcześnie:
- tylko ok. 10k aktywnych portfeli, chociaż ta wartość wzrosła o 50% w dwa dni...
- shillowanie na 4chanie rozpoczęło się ok. 3 tygodnie temu, to jeszcze ujdzie.

Argumenty za tym, że już po sprawie:
- 300 milionów kapitalizacji, 35 miejsce w CMC. Zakładając, że przy obecnym Rebase dochodzi jakieś 10-15% coinów dziennie - ile czasu zajmie, nim w takim tempie AMPL przegoni BTC? co 10 dni ilość coinów powiększa się czterokrotnie przy obecnej cenie.... Już teraz kapitalizacja jest porównywalna z LEND który przecież jest o wiele większy i bardziej znany, no i po dziesiątkach tysięcy % wzrostów.
- cena wzrosła o kilkaset % w miesiąc. A ten coin MA sufit, ponieważ dodruk wali coraz szybciej ze wzrostem ceny. Myślicie, że osiągnięcie wartości, przy którym dziennie CMC będzie się podwajał/potrajał jest możliwe? ;))

Strumień profitu załamie się natychmiast po spadku kapitalizacji, stąd agresywne naganianie na 4chan. To aż prosi o agresywny wyleszcz, dojście do negatywnych rebase, skupienie od tracących ludzi coinów i pompę powrotną.

Kupienie za niepowalającą sumę dla hecy nie wydaje mi się złym pomysłem, na all-in o wiele za późno.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » czwartek, 23 lipca 2020, 09:23

BitJanusz pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 09:04Kupienie za niepowalającą sumę dla hecy nie wydaje mi się złym pomysłem, na all-in o wiele za późno.
Tak właśnie zrobiłem. Okruszkowy all-in czyli pozbierałem jakieś drobiazgi, które zawsze pałętają mi się po transakcjach i wszystko zamieniłem na AMPL. Strata będzie niezauważalna. Wyjdę połową jeśli się podwoi ale szczerze wątpię czy do tego dojdzie. :)

Przy okazji nurtuje mnie pytanie jak liczony jest stan konta tokenu na danym adresie posiadającym AMPL po rebase? Czy po prostu jest tam zawsze określona zakupiona ilość tokena (nie taka jak nam się wydaje, że kupiliśmy) a "rzeczywista" ilość tokenu jest znana po odpytaniu kontraktu o ile multiplikować? Tak mi się wydaje bo przecież nie jest tak, że o 4 rano na wszystkie konta ktoś przelewa.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: adiqq » czwartek, 23 lipca 2020, 09:50

Ale jaja...jak wchodziłem w ten projekt (za standardowo mała stawkę, jak na tego typu projekty u mnie), to nawet nie wiedziałem, że tego może przybywać :lol:
teraz z ciekawości patrze na konto - jest ponad 2 razy więcej, niz w momencie kupna :shock:
kupowałem 5 dni temu...więc ten rebase chyba jest większy, niż wyżej w poście jest napisane...

Dodano po 6 minutach 5 sekundach:
BitJanusz pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 09:04Kupienie za niepowalającą sumę dla hecy nie wydaje mi się złym pomysłem, na all-in o wiele za późno.
mam takie samo zdanie

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
maky pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 09:23Przy okazji nurtuje mnie pytanie jak liczony jest stan konta tokenu na danym adresie posiadającym AMPL po rebase? Czy po prostu jest tam zawsze określona zakupiona ilość tokena (nie taka jak nam się wydaje, że kupiliśmy) a "rzeczywista" ilość tokenu jest znana po odpytaniu kontraktu o ile multiplikować? Tak mi się wydaje bo przecież nie jest tak, że o 4 rano na wszystkie konta ktoś przelewa.
wiem z historii ile dokładnie kupiłem.Oprócz tego mam zapisane w xls. Teraz jest zupełnie inna wartość. Nie ma żadnych śladów, saldo jest inne i nic więcej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » czwartek, 23 lipca 2020, 11:41

adiqq pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 09:50wiem z historii ile dokładnie kupiłem.Oprócz tego mam zapisane w xls. Teraz jest zupełnie inna wartość. Nie ma żadnych śladów, saldo jest inne i nic więcej
Myślę, że jest tak jak pisałem wyżej. Pod spodem jest jakiś token a widzimy wartość uzyskaną z jego pomnożenia przez multiplikator wynikający z kontraktu. Wynika z tego, że ilość tokenu (tego pod spodem) jest stała. Zmienia się tylko multiplikator czyli teoretycznie nie ma górnej granicy. Niech ktoś techniczny od ETH się wypowie jeśli wie jak jest w rzeczywistości.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: ambroży » czwartek, 23 lipca 2020, 13:59

Wygląda to spoko, mamy spadki, może czas na wejście, ale.. czy na tym etapie naganiania sądzicie że wpadniemy chwilowo tak jak Bitjanusz sugeruje poniżej 0,96$ aby oczyścić atmosferę?

Czy wystarczy jakikolwiek wallet ze wsparciem ERC20 np ledger na załapanie się na dodatkowe tokeny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » czwartek, 23 lipca 2020, 14:35

ambroży pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 13:59Czy wystarczy jakikolwiek wallet ze wsparciem ERC20 np ledger na załapanie się na dodatkowe tokeny?
Ponieważ dodatkowe tokeny pojawiają się "automagicznie" to tak. Wystarczy mieć tokeny na dowolnym swoim adresie.
ambroży pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 13:59Wygląda to spoko, mamy spadki, może czas na wejście, ale.. czy na tym etapie naganiania sądzicie że wpadniemy chwilowo tak jak Bitjanusz sugeruje poniżej 0,96$ aby oczyścić atmosferę?
Ja dzisiaj już bym nie wchodził. Co prawda nie minęły 24 godziny ale już wiem jak to działa. Ilość tokenów bazowych jest stała a to co widzimy to w rzeczywistości ich cena, która w chwili obecnej rośnie. Kupując kupujesz określoną ilość tokena bazowego a widzisz na koncie jego wartość. Takie rozwiązanie jest bardziej intuicyjne, ludzkie. Zamiast widzieć swoje BTC widzisz USD mówiące o tym ile te BTC są warte w danym momencie. Stan konta zmienia się co 24 godziny a ty możesz iść do sklepu i zapłacić w USD nie zastanawiając się nad przeliczaniem. Po prostu wiesz ile masz. Jutro może będziesz miał więcej albo mniej w USD ale na koncie zamiast BTC (którego będziesz miał tyle samo jeśli nie wydasz) zobaczysz stan USD. Cała tajemnica.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 23 lipca 2020, 14:37

ambroży pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 13:59Czy wystarczy jakikolwiek wallet ze wsparciem ERC20 np ledger na załapanie się na dodatkowe tokeny?
Tak. Nic nie trzeba robić, operacja jest w kontrakcie (nie masz kolejnych transakcji przychodzących z tokenami).
Np na takim Kucoin też nic nie musisz robić - naliczają automatycznie.
Ale jak robiłem sobie symulację w arkuszu, to przy wahaniach $2.5-$3 jakie się utrzymywały nie ma sensu tradować :P
Teraz rypło, i to ciekawe - przed bonusem. Ostatni "krach" z $4 był po bonusie i ciągnął się cały dzień.
A wczoraj szło w górę do +-20 a potem ciągle w dół.
Ktoś chyba faktycznie realizuje zyski ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » czwartek, 23 lipca 2020, 16:55

rav3n_pl pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 14:37Ktoś chyba faktycznie realizuje zyski ;]
Policzyłem sobie, że zgodnie z filozofią AMPL stałej części mam "jakby" 12,5 BTC...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: maky » sobota, 25 lipca 2020, 08:12

Może komuś się przyda:

https://www.livecoinwatch.com/price/Ampleforth-AMPL

Dodano po 12 minutach 36 sekundach:
Kapitalizacja AMPL daje mu miejsce 19 lub 21.
Ja już wyszedłem na swoje. Teraz czekam na spektakularny krach. :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ampleforth - AMPL - projekt, jakiego jeszcze nie było

Postautor: adiqq » sobota, 25 lipca 2020, 09:24

maky pisze: sobota, 25 lipca 2020, 08:12 Teraz czekam na spektakularny krach.
tylko dlatego czekasz na krach, bo sam już zarobiłeś? ;)
Ja osobiśćie liczę tutaj na dużo więcej...tak jak i w przypadku większośći pozostałych coinów DeFi....a korekty mniej lub bardziej głębokie, to coś normalnego i oczywistego....

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: juscik i 20 gości