DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: revo » niedziela, 10 stycznia 2021, 21:11

Jeszcze pytanie co do uniswap jak dokonuje się wymiany z coinu A na coin B ( bez route ) to płaci się 0,3% fee dla sieci + jedną opłatę za gaz czyli obecnie ok 2 $ ale gdy występuje route czyli droga z coinów A na B i C to opłata dla sieci wzrasta na ok 0,6% i teraz pytanie czy opłata za gaz też wzrasta podwójnie? Czy w ogóle wzrasta czy zostaje taka sama ?@adiqq @maky
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: maky » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 09:38

revo pisze: niedziela, 10 stycznia 2021, 21:11Jeszcze pytanie co do uniswap jak dokonuje się wymiany z coinu A na coin B ( bez route ) to płaci się 0,3% fee dla sieci + jedną opłatę za gaz czyli obecnie ok 2 $ ale gdy występuje route czyli droga z coinów A na B i C to opłata dla sieci wzrasta na ok 0,6% i teraz pytanie czy opłata za gaz też wzrasta podwójnie? Czy w ogóle wzrasta czy zostaje taka sama ?@adiqq
Wzrasta ale tylko troszeczkę. Musisz zrozumieć jak działa ETH aby przewidywać jaki to może mieć wpływ na gaz. Każda operacja, którą wykonuje EVM (Ethereum Virtual Machine - czy jakoś tak) kosztuje niewielką ilość gazu. Im więcej czynności do wykonania - tym więcej gazu. Tak więc w twoim przykładzie jest niewielka dodatkowa czynność do wykonania/policzenia i opłata wzrośnie. Nie będzie to jednak duża wartość ponieważ większość pracy, w obu podanych przypadkach będzie ta sama.

Przy okazji zwracam uwagę, że przy czynnościach, których skutku nie można przewidzieć jak wymiana na Uniswap warto dawać opłatę za gaz, która gwarantuje wejście transakcji w następnym bloku. W innym przypadku cena wymiany może się zmienić i twoja transakcja nie dojdzie do skutku a za gaz i tak zapłacisz ponieważ i tak trzeba było policzyć, że transakcja jest niemożliwa do wykonania.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: zgredek666 » niedziela, 24 stycznia 2021, 19:26

Jaki macie obecnie średni koszt transakcji swapa na stable coiny na uniswap ?
Mi wychodzi średnio koło 23$ i przyznam, że średnio się to opłaca....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: maky » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 00:16

zgredek666 pisze: niedziela, 24 stycznia 2021, 19:26Jaki macie obecnie średni koszt transakcji swapa na stable coiny na uniswap ?
Mi wychodzi średnio koło 23$ i przyznam, że średnio się to opłaca....

Myślę, że demokratycznie mamy wszyscy taki sam koszt. Raczej nie ma wśród nas właścicieli kopalni, którzy mogliby wybiórczo wybiewrać z mempoola. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

qba
Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: qba » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:10

Nie mogę znaleźć tego posta, jednak mignęła mi na forum wspominka na temat połączenia różnych blockchain'ów i ewentualnego rozwoju projektów pod tym kątem. Mając to w pamięci wpadł mi w oko PolkaBridge $PBR, projekt który niedawno ruszył. Trzeba poobserwować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: maky » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:16

qba pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:10połączenia różnych blockchain'ów
Działający jest REN. Można zwrapować sobie niekustodialnie na przykład BTC. Na ile to rozwiązanie jest pewne i bezpieczne - czas pokaże.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: zgredek666 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:42

To jeszcze dopytam, czemu jest taka różnica w obliczeniu gas fee w przesyłaniu środków z coinbase wallet a np: https://etherscan.io/gastracker w wyrażeniu $.
Na gastracker pokazuje, że opłata low przy 55 gewi to około około 1.7$ a na coinbase pokazuje 6$, skąd może wynikać taka różnica ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: adiqq » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:45

zgredek666 pisze: poniedziałek, 25 stycznia 2021, 09:42a na coinbase pokazuje 6$, skąd może wynikać taka różnica ?
może wynikać z tego, że giełdy mają swoje minimalne fee za wypłatę. Pomiędzy poszczególnymi giełdami te wysokości mogą się nawet znacznie róznić
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: zgredek666 » poniedziałek, 25 stycznia 2021, 10:01

Tylko to jest opłata w portfelu coibase nie wypłata z giełdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: Majkos » piątek, 29 stycznia 2021, 01:36

Elo, wyplacal ktos z compound lub aave . Na aave mam do wyplaty ale cos mi z AETH na ETH nie zeswapowalo a nie chce zatwierdzac, wole najpierw zapytac. Jak te wyplaty dzialaja na jednej lub drugiej platformie , napisze ktos w szczegulach. Adiqq w sumie to samo najpier napisalem ci na priv w sumie bez sensu, moglem od azu tu sie zapytac . :/


Edit czy kontrakt na DAI bedzie kosztowal tyle samo co na np usdc
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: Majkos » piątek, 29 stycznia 2021, 20:24

@maky @adiqq @zgredek666 @qba @revo
i kto tam jeszcze jest :D
Czy to prawda ze jezeli wykonuje smartcontract i wpisze za duzy limit gazu na 80 000 a kontrakt zuzyje 42000 to reszta gazu zostanie zamieniona na eth i zostanie w portfelu . Bo mam za tranzakcje prawie 80$ i kombinuje jak zmniejszyc gas . I gdzies mi wlasnie wpadla ww informacja.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: adiqq » piątek, 29 stycznia 2021, 20:32

jesteś w gorącej wodzie kąpany...czekaj aż cena gasu spadnie....pisałem ci

Dodano po 45 sekundach:
teraz compound proponował mi 28$ za podpisanie kontraktu ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: Majkos » piątek, 29 stycznia 2021, 20:57

@adiqq rade wzialem se do serca, i czekam ale z natury jestem kombinator i zawsze kombinuje jak obejsc system :D. Tak znalazlem sie w krypto, takze jako micro miner na poczatku mojej przygody, a teraz zglebiam defi . Dzieki za odp

A mi wlasnie za wyplate 20 $ zaproponowal 98$ :twisted:
adiqq pisze: piątek, 29 stycznia 2021, 21:03ale pamiętaj, poniżej 50 spada sporadycznie i na krótką chwilę...wiec niestety...
Dzieki adiqq bede polowal.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 stycznia 2021, 21:05 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: adiqq » piątek, 29 stycznia 2021, 21:03

ale pamiętaj, poniżej 50 spada sporadycznie i na krótką chwilę...wiec niestety...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: maky » sobota, 30 stycznia 2021, 11:16

Majkos pisze: piątek, 29 stycznia 2021, 20:24Czy to prawda ze jezeli wykonuje smartcontract i wpisze za duzy limit gazu na 80 000 a kontrakt zuzyje 42000 to reszta gazu zostanie zamieniona na eth i zostanie w portfelu .
Limit gazu służy tylko i wyłącznie do określenia ile maksymalnie jesteś skłonny wydać. Zostanie zużyte tylko tyle gazu (ETH) ile będzie potrzebował kontrakt. I tu pojawiają się dwie pułapki:
- jeżeli ustawisz za niski limit gazu to kontrakt będzie wykonywał się do momentu aż zużyje limit a potem da ci komunikat, że się nie udało ze względu na brak gazu, co najgorsze ten gaz zostanie zużyty
- niektóre kontrakty wykonują różne dodatkowe czynności za które ty płacisz, czasami są one proste (mniej gazu) czasami trudniejsze (więcej gazu). Znam kontrakt, który czasami zużywa czterokrotnie więcej gazu niż normalnie! Mam nawet bota, który co blok sprawdza ile tym razem kontrakt potrzebuje gazu i alarmuje mnie kiedy jest tanio. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: blackraijin » sobota, 30 stycznia 2021, 11:21

O kurde, a byłaby możliwość żebyś takiego bota udostępnił? Świetna sprawa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: maky » sobota, 30 stycznia 2021, 11:23

blackraijin pisze: sobota, 30 stycznia 2021, 11:21O kurde, a byłaby możliwość żebyś takiego bota udostępnił? Świetna sprawa.
Dla większości kontraktów nie jest to potrzebne.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: Majkos » sobota, 30 stycznia 2021, 11:41

@maky
maky pisze: sobota, 30 stycznia 2021, 11:16Limit gazu służy tylko i wyłącznie do określenia ile maksymalnie jesteś skłonny wydać.
Czyli po chlopsku, jesli kontrakt policzy se fee np 50$ to nie jest powiedziane ze tyle zurzyje i np uzyje tylko 25$ tak ?

Bo np wczoraj chcialem puscic testowe 20$ a kontrakt policzyl fee na aave 90$ ale mimo to nie musi tyle uzyc czy rozumuje to dobrze ?
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: blackraijin » sobota, 30 stycznia 2021, 11:55

Tak, ale jeśli wyliczy Ci 50$ to raczej weźmie koło 45$ niż 20$. Możesz sobie każdą transakcję sprawdzić na etherscan'nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DEFI - dyskusja na temat zdecentralizowanych finansów

Postautor: maky » sobota, 30 stycznia 2021, 12:07

Majkos pisze: sobota, 30 stycznia 2021, 11:41Czyli po chlopsku, jesli kontrakt policzy se fee np 50$ to nie jest powiedziane ze tyle zurzyje i np uzyje tylko 25$ tak ?

Bo np wczoraj chcialem puscic testowe 20$ a kontrakt policzyl fee na aave 90$ ale mimo to nie musi tyle uzyc czy rozumuje to dobrze ?
Jeżeli używasz MetaMaska to on pyta kontrakt ile potrzeba gazu na daną transakcję, dodaje trochę zapasu i podaje ci na tacy. Gaz zużyty ostatecznie jest trochę niższy nisz ten, który podaje Metamask. Nie wiem ile to jest 10-20%?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości