Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » piątek, 26 marca 2021, 16:38

Zadro pisze: piątek, 26 marca 2021, 15:58tóry z coinów wg Ciebie warto zamienić na CFX?
Tutaj sam musisz podjąć decyzję...nie wiem co i w jakich cenach kupowałeś....jak na którymś z wymienionych coinów masz zysk, to możesz zrealizować część lub całość zysku i wejść w nowego coina...ale to tylko i wyłącznie twoja decyzja, nikt nie podejmie jej za ciebie.
Zadro pisze: piątek, 26 marca 2021, 15:58 Raczej myślałem o ATOM, bo od jakiegoś czasu stoi w miejscu.
j.w. ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: owpiotr » piątek, 26 marca 2021, 18:20

Chciałbym zauważyć, że taki system jak COSMOS fajnie się rozwija ale taki ATOM to w sumie został stworzony nieco jakby obok i nie wiadomo po co, w samym systemie nie ma wielkiego znaczenia, chyba...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » sobota, 27 marca 2021, 11:26

Na pierwsze podsumwoania odnośnie NFT jeszcze trochę za wcześnie - ale potwierdza się to, o czym pisałem wcześniej. Coiny z topki wypadają lepiej.
na chwilę obecną:
THETA +170%
CHZ +338%
ENJ 155%
MANA 205%
natomiast pozostałe już słabiej - OGN +22%, AUDIO +80%, ale pozostałe w okolicy 0 lub na minus....
Z drugiej strony patrząc, początku inwestycji w DeFi wcale nie były lepsze ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: Daytrader » sobota, 27 marca 2021, 12:31

adiqq pisze:Na pierwsze podsumwoania odnośnie NFT jeszcze trochę za wcześnie - ale potwierdza się to, o czym pisałem wcześniej. Coiny z topki wypadają lepiej.
na chwilę obecną:
THETA +170%
CHZ +338%
ENJ 155%
MANA 205%
natomiast pozostałe już słabiej - OGN +22%, AUDIO +80%, ale pozostałe w okolicy 0 lub na minus....
Z drugiej strony patrząc, początku inwestycji w DeFi wcale nie były lepsze ;)
Gdzie najlepiej kupić CFX bez zbędnych weryfikacji?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » sobota, 27 marca 2021, 14:18

Daytrader pisze: sobota, 27 marca 2021, 12:31Gdzie najlepiej kupić CFX bez zbędnych weryfikacji?
Chyba MXC - ma na myśli wymiane ETH lub USDT na CFX
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: RevWolt » niedziela, 28 marca 2021, 12:55

Zmieniam alty jak rękawiczki ale chyba pora kupić coś z myślą trzymania tego rok-dwa albo i dłużej. Wybór padł na ADA, w Kwietniu mają być wprowadzone smart kontrakty.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: a_light » poniedziałek, 29 marca 2021, 15:21

adiqq pisze: sobota, 27 marca 2021, 14:18
Daytrader pisze: sobota, 27 marca 2021, 12:31Gdzie najlepiej kupić CFX bez zbędnych weryfikacji?
Chyba MXC - ma na myśli wymiane ETH lub USDT na CFX
CFX niedawno pojawił się na Binance. Na razie brak pompy.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: Zadro » czwartek, 8 kwietnia 2021, 15:16

Co się stało, że CFX tak ostro podskoczył w marketcapie i klasyfikacji? Jest już na 95. miejscu.
Wydaję mi się, że jeszcze kilka dni temu był na 200 czy 400 pozycji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: rubel » czwartek, 8 kwietnia 2021, 16:39

RevWolt pisze: niedziela, 28 marca 2021, 12:55 Zmieniam alty jak rękawiczki ale chyba pora kupić coś z myślą trzymania tego rok-dwa albo i dłużej. Wybór padł na ADA, w Kwietniu mają być wprowadzone smart kontrakty.
Zmiana altów jak rekawiczki to hazard, kupowanie teraz altow na longterm to tez nie dobra decyzja bo jestesmy w hossie ktora predzej czy pozniej sie skonczy i alty poleca jak zwykle 90%. Czas na kupowanie altów na rok dwa trzy był w 2019 i 2020 ale wtedy nie wielu chcialo kupywc np cardano po 5centów. Teraz najlepiej trzymać średnioterminowo czyli te kilka miesięcy do konca hossy. Ada to rzeczywiście dobry wybór ale na twoim miejscu potrzymał bym poprostu do końca hossy. Pamiętaj że alty notują największy swój wzrost po szczycie na btc czyli jak jesteśmy na rtn. Prześledź sobie pierwszy i drugi tydzień stycznia 2018 na róznych altach. Ogólnie uważam że takie skakanie na altach to strata czasu, nerwów i nie potrzebne napięcie. Lepiej kupić coś w dobrej cenie i dowieźć w miare do końca. Ostatecznie wynik przy takim hold pewnie będzie lepszy niż te skakanie.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 19 marca 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: Maciej071 » czwartek, 8 kwietnia 2021, 17:06

@rubel Ja właśnie od pewnego czasu tak skacze i skacze - efekt jest taki że jestem na minus i parę siwych włosów więcej. Gdybym przetrzymał to co miałem to był bym grube procenty do przodu. Cóż chyba faktycznie trzeba coś kupić i przetrzymać parę miesięcy.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: RevWolt » czwartek, 8 kwietnia 2021, 17:07

@rubel ostatecznie przed tą korektą co była miałem kupić ada/xrp/xlm za 20% tego co mam gdzie większość miała iść na xrp pomysł był dobry ale spóźniłem się o jeden dzień. Zmieniam alty bardzo szybko i z tego jest zysk, jednak lepszy miałbym gdybym potrzymał te alty troszkę dłużej bo np. MBL miałem kupione przed tą pompą uciekło 120k zysku. NKN również sprzedany godzinę przed pompą a tu już zysku straconego nie liczę, lune jeszcze pamiętam kupywałęm po 5zł a sprzedałem po 8zł, xrp kupiłem tego samego dnia co go zaczynali pompować ale nie sprzedałem go i kisiłem, doge sprzedałem jak zrobił 40% (kolejnego dnia zrobił ponad 1000%). Teraz muszę odrobić straty i kupię ADA10%/xrp5%/xlm5% ewentualnie zastanowię się nad czymś jeszcze. Co ciekawe, rośnie zainteresowanie altami a USA będzie drukować $$ https://trends.google.pl/trends/explore ... n%20season

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 20 marca 2021
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: Rysa » czwartek, 8 kwietnia 2021, 17:10

@rubel uważam podobnie. Cudem jest trafić z kupnem w dół i sprzedać na górze gdy analiza fundamentalna nie sprawdza się tutaj prawie wcale a i technicznie z wykresów ciężko jest przewidzieć konkretny ruch. Dlatego jestem zwolennikiem jednego dobrego zakupu i trzymania w opór. Obawiam się tylko, że każdy zakłada cykliczność btc i altów jakby się jeszcze nie nauczył, że ten rynek jest nie do przewidzenia i nie zdziwiłbym się gdyby nie doszło do żadnego drastycznego spadku na btc tylko rósłby spokojnie a alty zostałby na takim poziomie jak są, czyli część rosła część spadała z ogólną tendencją wzrostową na bardzo niskim poziomie (podobnie jak uważam, że będzie teraz na btc, czyli bez boomu będzie stale powoli rósł z delikatnymi do 15% obsuwami.) Ale jak będzie czas pokaże.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: RevWolt » czwartek, 8 kwietnia 2021, 17:37

Właściwie to można przewidzieć co będzie rosło, jeśli np. teraz nadejdzie nowy świeży kapitał to ludzie głównie podzielą się na dwa obozy: skupywanie tanich altów i szybka ich sprzedaż, skupywanie topki i długie trzymanie ich. W ostatnich dniach głównie było pompowane to co było tanie, bo lepiej brzmi dla kogoś nowego 2000 TRX jak 0,2btc. Gdy btc zaczynał wczoraj i przedwczoraj korekcić i spadać była panika ale ludzie zamiast wymieniać shity na dolary i te trzymać kupywali za to największe alty jak ltc,link,xrp,ada,dot i to kiedyś było pewne.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: dojade » czwartek, 15 kwietnia 2021, 00:41

RevWolt pisze: niedziela, 28 marca 2021, 12:55 Zmieniam alty jak rękawiczki ale chyba pora kupić coś z myślą trzymania tego rok-dwa albo i dłużej. Wybór padł na ADA, w Kwietniu mają być wprowadzone smart kontrakty.
@RevWolt Kupiłem trochę ADA za 1.1 Chciałem jeszcze dokupić ale wszyscy odradzają. Mogłem jak jeszcze stało za 1.25
Powiedziano mi nawet, że jestem samobójcą, że chce kupić teraz ADA. Wydałbym jeszcze parę / paręnaście tysiaczków. Jest sens czekać aż to wszystko spadnie?
Przede wszystkim czy ADA na pewno spadnie poniżej 1$? Nawet podczas bessy? Jak podchodzisz do tego ADA długoterminowo? Ja też myślę tylko i wyłącznie długoterminowo - ponad 3 lata, może dłużej.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: RevWolt » czwartek, 15 kwietnia 2021, 06:37

To początek wzrostów cardano, niedługo będzie się dziać a ada jako jedyna nie była spompowana a. Eth też był tani a teraz top2, ja ade będę już trzymać do końca.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 14 sierpnia 2020
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: rockalypse » czwartek, 15 kwietnia 2021, 08:45

Jaka jest szansa, że ADA będzie kiedyś po 10$?

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: spidersEverywhere » czwartek, 15 kwietnia 2021, 10:03

RevWolt pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 06:37To początek wzrostów cardano, niedługo będzie się dziać a ada jako jedyna nie była spompowana
od początku roku blisko 1400% to mało dla coina o takiej kapitalizacji? W zeszłym roku można było kupić spokojnie za ok 3 centy, momentami nawet za mniej niż 2 centy. Nie mówię, że nie wzrośnie... ale to chyba już nie początek wzrostów.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: RevWolt » czwartek, 15 kwietnia 2021, 10:19

Bardziej chodzi mi o to że w ostatnim czasie te topowe coiny już urosły a Ada jeszcze czeka i moim zdaniem warto wejść teraz. Oczywiście dawno temu lepiej, a sam szukam czegoś nowego i taniego z potencjałem.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 22 marca 2021
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: dojade » czwartek, 15 kwietnia 2021, 23:11

rockalypse pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 08:45 Jaka jest szansa, że ADA będzie kiedyś po 10$?
Kiedyś to może i będzie. "Kiedyś" to mocno nieokreślona jednostka czasu ;)
Też bym ADA początkiem wzrostów nie nazwał. Gorzej jak kupie teraz a za miesiąc spadnie poniżej 1$ i będzie się tak trzymać przez następne parę lat...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » piątek, 17 września 2021, 18:51

Dawno tutaj nie pisałem, ale chyba warto odświeżyć wątek.
Wszystkie alty o których tutaj pisałem, zrealizowałem z mniejszym lub większym zyskiem. w okolicy marzec-kwiecień stopniowo przelewałem wszystko na giełdy i realizowałem zyski do ETH i BTC, bo spodziewałem się jednak innego scenariusza, niż tego który miał miejsce :)
Musicie mi uwierzyć na słowo (nie chce mi się wklejać screenów) - ale w dołku kiedy bitek był po około 30k$ nakupiłem trochę altów - lepszych i gorszych, jak zwykle, kilka z nich myślę ma szanse na naprawdę dobry wynik. Nie będę wymieniać wszystkiego, bo trochę tego jest, z topki to LUNA,LINK,MATIC,FTM,RUNE,KCS,SXP, takżę VRA,ILV...sporo shitów z nastawieniem bardziej na long niż medium...DBUY,TRU,STARL
Niektóre kupowałem na Uniswap/1inch, bo nie są jeszcze listowane na giełdach....teraz jest z tym problem, ze względu na wysokie ceny gasu...nie opłaca się w takie wynalazki wchodzić nawet małym kapitałem, ze względu na cene gasu właśnie...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], ChomiczyPlan i 10 gości