Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » wtorek, 9 marca 2021, 13:32

Od razu zaznaczam - róźnie wyglądało to w róźnych coinach - w niektórych na teraz zostało tylko 30% a w niektórych 100% kupionych coinów. Sumaryczny wkład w inwestycję dawno został wyciągnięty, a zyski były realizowane kilka razy. Resztę zostawiam na..."moon"
kupowane w licu, część trochę później,podaję tylko stopę zwrotu wg kursów na dzisiaj rano
AAVE - 1190%
LUNA - 2707%
ALGO 238%
SNX - 714%
RUNE - 1253%
UMA - 231%
BNT - 488%
REN - 1765%
LRC - 369%
RSR - 721%
NMR - 103%
NXM - 147%
AKRO - 711%
REQ - 100%
MLN - 54%
TRB - 765%
SWTH - 76%
IDEX - 8,66%
ARPA - 16%
AST - 237%
MET - 168%
DF - minus 31%
OKS - minus 42%
Niektóre pozycje (których tutaj nie ma w wykazie) całkowicie zamknąłem jakis czas temu, część w okolicy zera, część ze sporym zyskiem, a pojedyczne na małej stracie)
widać wyraźnie, że najlepsze stopy zwrotu zostały osiągnięte przez coiny z tzw. czołówki, czyli topka DeFi. Podobna zasadę zastosowałem przy kupowaniu NFT (pisałem o tych zakupach w innym wątku) - i po tygodniu widać, że to była dobra i słuszna decyzja.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » niedziela, 14 marca 2021, 12:09

w innym wątku pisałem, a jakoś tutaj zapomniałem - 2 tygodnie temu weszłem w NFT - i to był dobry wybór
Wtedy kupiłem TOP5 - THETA,CHZ,ENJ,FLOW i MANA
Dzisiaj dokupiłem WAXP,OGN,SAND,AXS,UOS i DEGO. Stawki zwyczajowo jak u mnie na wynalazki ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: marcinzkomina » niedziela, 14 marca 2021, 16:41

A co myślicie o tekenach STO? Dla mnie to pochodna NFT tylko z dużo większą użytecznością. Hedera ma od tygodnia pompę, LCX wzrasta o dobre 100% w parę dni, POLY od dołka x20. Ktoś ma jeszcze jakiegoś alta STO na oku w którego warto zainwestować?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » niedziela, 14 marca 2021, 18:00

nic nie myślę.
CMC 2281 jest poza moim zainteresowaniem. Mam swoje zasady, które rzadko naginam. LCX też sprzedałem jakiś czas temu, bo nie spełniał moich oczekiwań. To na co go zamieniełem, sprawiło się dobrze lub bardzo dobrze....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: owpiotr » poniedziałek, 15 marca 2021, 10:24

Dzisiaj pojawiła się wycena Alice i po paru godzinach wpadła do pierwszej 100tki, teraz już powolutku cena topnieje ale wystrzał jak na początek spory, przebił moje dotychczasowe projekty z binance.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » wtorek, 16 marca 2021, 12:29

adiqq pisze: poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:29 Widać wyraźnie, że wejście w DeFi to był strzał w dziesiątke...dodałem jeszcze LUNA i PNT.
powiem szczerze, że czego jak czego, ale tego to się nie spodziewałem...
LUNA - na chwilę obecnę w $ mam 5244% i w parze do btc ponad 770%
kupiłem swego czasu za zwyczajową stawkę 1% budżetu (ówczesnego!) a teraz po realizacji 1/3 zysku, LUNA to prawie 6% mojego (aktualnego!) budżetu...

z bieżących spraw - wszedłem w CHR,AUDIO,TVK, pozamykałem kilka starych pozycji - DF,SWTH,OKS - i może jeszcze coś...generalnie nie lubię mieć zbyt dużo coinów naraz, staram się przestrzegać limitów, choć w takim czasie jak teraz trudno o to ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: owpiotr » wtorek, 16 marca 2021, 13:33

Ja czekam aż mi UNFI z projektów defi wystrzeli, na razie sobie spokojnie dodaje płynności co w sumie też trochę przynosi. Ogólnie warto trzymać projekty, które jeżeli kursem są słabe to mają wartość dodaną czyli można za ich pomocą stakowac, dodawać płynności itp.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » środa, 17 marca 2021, 20:43

adiqq pisze: niedziela, 14 marca 2021, 18:00 LCX też sprzedałem jakiś czas temu, bo nie spełniał moich oczekiwań.
Teraz odkupiłem - LCX ma 2 szansę ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: RevWolt » niedziela, 21 marca 2021, 13:00

Witam, chciałbym zapytać osoby które inwestują w nowe projekty które nie są na giełdzie i mam partę pytań:
-Jak zapłacić za walutę którą nie jest na giełdzie? Przyjmują btc/eth i inne krypto?
-Czy aby kupić to i trzymać gdzieś dostaję osobny portfel z seedami?
-Gdzie to potem trzymać, będę mieć ledger nano x ale podejrzewam że tam tylko i wyłącznie można trzymać waluty które już jakiś czas są na rynku

bMh
Początkujący
Posty: 544
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: bMh » niedziela, 21 marca 2021, 14:49

@RevWolt Mozesz tez zajrzec na Binance Launchpad gdzie tokeny dostajesz za BNB bodajze

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 marca 2021, 15:16

RevWolt pisze: niedziela, 21 marca 2021, 12:56Te dzienne korekty bolą ale patrząc tygodniowo to stan portfela rośnie, tak swoją drogą zastanawiam się nad inwestycjami w całkowicie nowe projekty ale nie wiem jak za to się zabrać i jak to ma wyglądać i najważniejsze gdzie będą trzymane te nowe coiny? Płacić chciałbym tylko i wyłącznie w krypto z giełdy albo z portfela sprzętowego (który dojdzie za jakiś czas).
Najlepszą metodą dla mnie byłoby coś takiego, inwestuję w rokujący projekt który dopiero co startuję i przelewam powiedzmy 1000USD W BTC/ETH czy innej walucie i dostaje jak rozumiem adres do portfela gdzie jest ta waluta? Trzymam rok albo i pół i sprzedaje tylko wtedy gdy przyniesie fajny zysk, stratę mogę akceptować a i trzymać mogę nawet kilka lat.


+ do tego 2 posty wyżej.

Pomieszałeś to mocno, po pierwsze jeśli chcesz kupować projekty co dopiero startują to NIE możesz płacić za nie coinami które masz na giełdach, bo tokeny co kupujesz są wysyłane na Twój adres z którego płaciłeś za nie (ewentualnie jaki im podasz), a ze na giełdzie każdy coin ma swój adres inny to nie może ci giełda przyjąć jakiś tokenów na adres eth jesli na tej giełdzie tego tokenu nie ma (w uproszczeniu). Wszędzie w tych ICO, IDO czy jak tam zwał piszą żeby im nie wysyłac zapłaty z giełd. Giełda to nie wallet, żeby tak zrobić musisz użyć właśnie swojego Ledgera i apki Ledger Live, lub jeśli chcesz te nowe tokeny kupować na uniswapie to instalujesz metamaske i podpinasz do niej ledgera i wtedy wszystko co kupujesz masz u siebie.
Ledger jest w stanie uciągnąc mase coinów nawet nowych bo ty nazywasz je nowymi coinami ale większość to są pewnie tokeny erc20 czyli na eth lub jakieś na BSC (binance smart chain) i kazdy nowy mozesz trzymac na swoihc adresach eth i bsc, tak naprawde nowych coinów z własnym mainetem nie ma dużo bo takich tylko pewnie by ledger nie obsłużył.
A jak znajdziesz cos gdzie masz inwestowac a ta waluta leży nie u ciebie to pewnie trafiles na scam ;D Moze zacznij od czegoś prostszego lub kupuj projekty jakieś z launczpadów gdzie one były weryfikowane takie co wyszly np z polkastarter czy trustswapa czy DDIM ewentualnie coś na BSC bo tam jest mniejsze fee niż kupowanie z Uniswapa na eth.
Da sie nieraz płacić w eth/btc/usdt/usdc zależy to od tego gdzie kupujesz , jakie IDO. Po drugie nikt Ci nie daje żadnego portfela z seedami, coiny/tokeny sa zwykle wysyłane do ciebie więc musisz mieć gdzie je przyjąć czyli albo metamaska sama (ale to do tokenow na eth i bsc) jak niemasz ledgera lub poczekaj az bedziesz miał

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: RevWolt » niedziela, 21 marca 2021, 15:21

Dobra, dzięki za wyjaśnienie. Poczekam za portfelem i będę się bawił jak go kupię i dopiero jak będę go mieć zacznę inwestować w to co według Was którzy już troszkę w tym siedzą będę inwestować a im świeższy projekt i zweryfikowany tym lepiej. Bardziej chodzi mi o to by zainwestować i trzymać te coiny z myślą na kolejną bańkę za kilka lat i nie muszą kilka miesięcy po zakupie zrobić 1000% bo wieże że kolejna bańka (jeśli nastąpi) będzie bańką altów które są bardziej wartościowe dla mnie jak sam bitcoin.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » niedziela, 21 marca 2021, 15:32

Rumcajs pisze: niedziela, 21 marca 2021, 15:16 kazdy nowy mozesz trzymac na swoihc adresach eth i bsc, tak naprawde nowych coinów z własnym mainetem nie ma dużo bo takich tylko pewnie by ledger nie obsłużył.
Na adresie ledegerowym ETH możesz mieć, tyle, że LL ich nie obsłuży, ale można się posiłkować Metamaskiem. Ostatnio się zorientowałem, że ponad pół roku wcześniej, przelałem na ledgera token którego on nie obsługuje ;) No ale sprawdziłem MM i jest...żaden problem
Ja osobiście unikam wchodzenia w to co kolega wyżej pisze, ryzyko jest dla mnie nie do zaakceptowania ;)
Mam wypracowaną "swoją metodę" - i nie widzę powodu, żeby zmieniać coś, co dobrze funkcjonuje. Powtórzę się, ale chyba warto - lepsze jest wrogiem dobrego :)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: emceef » niedziela, 21 marca 2021, 22:45

Ma ktoś konto na bittrexie/coinmetro? Jest pewien coin, który chętnie bym kupił ale nei chce KYC robić

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: owpiotr » niedziela, 21 marca 2021, 23:04


RevWolt pisze:Dobra, dzięki za wyjaśnienie. Poczekam za portfelem i będę się bawił jak go kupię i dopiero jak będę go mieć zacznę inwestować w to co według Was którzy już troszkę w tym siedzą będę inwestować a im świeższy projekt i zweryfikowany tym lepiej. Bardziej chodzi mi o to by zainwestować i trzymać te coiny z myślą na kolejną bańkę za kilka lat i nie muszą kilka miesięcy po zakupie zrobić 1000% bo wieże że kolejna bańka (jeśli nastąpi) będzie bańką altów które są bardziej wartościowe dla mnie jak sam bitcoin.
Myślę, że nie masz co czekać pierwszym krokiem jest zainstalowanie przeglądarkowego metamaska, do tego nie jest potrzebny ledger (oczywiście najlepiej trzymać krypto na cold wallecie). Po zainstalowaniu możesz już wszystko ogarniać sobie, tylko że korzystając ze smart chain ethera niestety opłaty zabijają, natomiast projekty powstające na bsc pewnie 90% do następnej hossy nie dotrwa...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 marca 2021, 01:11

@RevWolt

zapomnij o trzymaniu nowych coinów kilka lat , to tak nie działa. To tzreba pilnować plus 9 na 10 coinów/tokenów co teraz wychodzą za kilka lat nie bedzie już istnieć, do tego dodaj wszystkie swapy i mainnety po drodze, bo pełno projektów wychodzi co mają być na polkadot a powstaja jako erc20, wejdziesz za kilka lat a tam same duchy na adresach.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » środa, 24 marca 2021, 09:58

Nie wiem czy pisałem tutaj o tym - ale sukcesywnie powiększam swoją pozycję w ZIL. Sporo powyżej standardu - aktualnie powyzej 2% portfela.
To samo dotyczy CFX - to IMHO kolejny kandydat na sprawienie dużej niespodzianki w przyszłości ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » czwartek, 25 marca 2021, 12:11

adiqq pisze: środa, 24 marca 2021, 09:58To samo dotyczy CFX - to IMHO kolejny kandydat na sprawienie dużej niespodzianki w przyszłości ;)
No i dzieje się i będzie sie działo jeszcze więcej niedługo. Jestem o tym przekonany.
Mało kto chyba zdaje sobie (tu i teraz) sprawę, że Conflux Network, to gotowy cały ekosystem DeFi, z wieloma gotowymi rozwiązaniami, o których pisał @maky tutaj viewtopic.php?f=105&t=34970&p=692118&hilit=defi#p692118
z bardzo szybką siecią i symbolicznymi opłatami....wszedłem ponadstandardowo, mocniej jeszcze niż w ZIL ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: adiqq » piątek, 26 marca 2021, 09:26

tym razem, bez żadnych coinów w które wchodzę, na jakiś czas robię sobie przerwę z nowymi inwestycjami, ale tak do przemyśleń każdemu - CMC z marca kolejnych lat
25 marzec 2018 https://coinmarketcap.com/historical/20180325/
24 marzec 2019 https://coinmarketcap.com/historical/20190324/
22 marzec 2020 https://coinmarketcap.com/historical/20200322/
26 marzec 2021 https://coinmarketcap.com/

nie chodzi rzecz jasna o ceny, a o pozycję jaką poszczególne coiny zajmują w CMC
Nie wierzę w coiny, które sukcesywnie z roku na rok są coraz niżej w rankingu. Co wcale nie znaczy, że one nie dadzą zarobić. Bo pewnie dadzą, ale w perspektywie długoterminowej, moim zdaniem nie będą dobrym wyborem.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - subiektywna analiza pod mid-longterm

Postautor: Zadro » piątek, 26 marca 2021, 15:58

Hej, przeczytałem cały wątek. Wielkie gratulacje dla autora. Czaję się na ostatni typ czyli Conflux Network. Podpowiesz proszę który z coinów wg Ciebie warto zamienić na CFX? Obecnie mam: DOT, RUNE, ZIL, ADA, ATOM, PERL, RSR, LTO. Tak też wygląda mój cały portfel. Raczej myślałem o ATOM, bo od jakiegoś czasu stoi w miejscu.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości