Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
33
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: BitJanusz » środa, 25 września 2019, 09:17

reklamacji nie przyjmuję :D Strategie mają to do siebie, że czasem przestają działać i trzeba wymyślać od nowa. Niemniej, ta działa od... dawna. W zasadzie przez całą bessę.

Strategia ta zakłada, że na rzędzie płaskich świec 4h założyliśmy pozycję i zaczęła ona rosnąć (zdecydowanie wyszła górą). Wchodzenie w trakcie ryczących trendów jest obarczone większym ryzykiem.

Na przykładzie TNT: jak ujeżdżać uptrendujący coin zakładając wejście po wypłaszczu (4h).

1. Ustawiamy SL na poprzednim dołku po pierwszym wybiciu
2. Gdy padnie Higher High (niebieskie strzałki) przesuwamy SL najniższy punkt na 4h PRZED tym HH.
3. Powtarzamy aż cykl zostanie złamany. Oczywiście nie musimy czekać do SL. Możemy wyjść np. poprzez take profit na wysokim podbiciu na 1d ("pik chciwości" jak ja to nazywam) lub po prostu po zrobieniu satysfakcjonującej nas kwoty %, na Binance uptrendujące coiny robią często po 100-200% od dołka więc te wartośći (100% albo 200% są dobrym TP na limit sell IMO).

istotne zasady:

1. Higher high to nie jest przebicie o 1 satoshi, tylko wyraźne wyjście ponad poprzedni top. Nie musi być wysokie, ale nie może być naciągane. Double top w którym nasz "HH" wzrósł o ułamek % ponad poprzedni szczyt to nie HH. Należy o tym pamiętać, by nie wyznaczyć HL nieprawidłowo (za wcześnie, przez co sprzedamy dno lokalnego ruchu).
2. Szczytem HH jest zawsze koniec ruchu "fali". Można wyznaczać mniejsze HH w ciągłym ruchu, żeby mieć coś po drodze (tak, żeby SL nie był wciąż w momencie wejścia, jeśli ruch jest jednym długim parciem UP).
3. Higher low to nie jakaś przypadkowa świeczka w trakcie ruchu falowego UP, tylko wyraźny i możliwy do wyróżnienia ruch na 4h w przeciwnym do trendu kierunku. To szalenie istotne.
4. Nie warto ustawiać SL o minimum spreadu od poprzedniego dołka. Tutaj też był taki wyleszcz o 1 satoshi. Ustawcie chociaż dwa :mrgreen: przebicia o minimalne wartości, tak UP jak i DOWN są pomijalne.

Obrazek

Jedna uwaga: to, że padnie 4h nie oznacza, że musi potem konsekwentnie paść nowy dołek - ba, czasem to głebszy wyleszcz. Ale z doświadczenia to jesteśmy w stanie ujechać większość trendu tą metodą i wyjsć na dużym plusie. NA OGÓŁ - bo nie zawsze - po zrobieniu lower 4h kurs zaczyna korektę całego tego ruchu, który ujechaliście i jest to źródło frustracji, straty czasu i straty finansowej. CZASEM korekta ta jest szybka i wracamy do robienia wyższych górek, ale zwykle (NA BESSIE) będzie to tygodnie upierdliwych spadeczków albo - jeszcez gorzej - błyskawiczne zjechanie o kilkadziesiąt %, zżerając cały zysk. Na ten przykład gdybym nie podbijał SL na MTH, to bym wyszedł na ruchu od 150 do 220 czy jakoś tak... ze stratą (nagły silny spadek do 140 wczoraj). A tak SL na 187 i mam 25% profitu w kieszeni.

ps. powinienem za to brać kasę na discordach i tłiterach. Żaden oszust discordowo-twitterowy nie napisał nigdy, że właśnie TO jest najlepszą i często JEDYNĄ strategią, jaką potrzebujecie przy ujeżdżaniu coinów, tak na hossie jak i bessie... Prześledźcie pięć losowo wybranych uptrendujących coinów na 4h np. RCN czy LINK i wyjdzie wam że jak trafiliście na wypłaszczu to na każdym w zasadzie nadal byście byli na pozycji i czasem już pod 100% zysku albo byłby już wzięty.

pps. Jak chcecie mi podrzucić w zamian za wiedzę "tajemną" jakiś dar na stoplossy (bo wczoraj ich trochę poszło :mrgreen: ) albo jak ugracie dzięki temu killerski profit zamiast nędznego kawałeczka olbrzymiego ruchu to śmiało :mrgreen: Sam nie zawsze stosuję tę strategię i prawie zawsze żałuję, że nie stosuje jej w 100% przypadków :mrgreen:

BTC:

1JKLFM16eL2MdwfMhz6N2Aqsx6SUKuJLbD

LTC:

LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Tak żeby być modnym e-żebrakiem. Ale serio, gdyby mi to ktoś powiedział pół roku temu, to miałbym 4x większy stan konta niż mam obecnie, bez kitu.

ppps. na BTC to nie chce działać, za dużo szpilek, wyleszczeń i dzikich ruchów. Tylko shitcoiny z Binance. One jak rosną, to rosną. Jakoś łatwiej oddzielić uptrend od downtrendu.

pppps. z powodzeniem można powyższe stosować również w innych interwałach np. 15 min podczas PND. Z tym,że oczywiście w krótkich interwałach będzie więcej "fal" i możemy złapać jakąś krótką falę pośrednią.
Ostatnio zmieniony środa, 25 września 2019, 11:57 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 3 razy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: prezes » środa, 25 września 2019, 10:16

@BitJanusz wszystko fajnie by było gdybyś nie wyjechał z tym żebraniem o datki na stoplossy. Tak to cały czar strategii prysł, przynajmniej w moich oczach ale ja to chyba jestem już przewrażliwiony.

Uprzedzając hejty w moim kierunku, bo pod moimi filmami są linki referencyjne i ktoś mógłby mi znowu zarzucić hipokryzję w tym co piszę, to już tłumaczę. To co sam gram i pod co gram mówię na moim kanale za darmo i żyję z tego co ugram. Linki są do giełd/brokerów u których gram, dzięki mnie mają nowych klientów, a że nie jestem taki skory do robienia prezentów brokerom, to za to że ich reklamuję wrzucam link referencyjny, przez to muszą niejako podzielić się ze mną częścią swojego zysku. Jeżeli chodzi o procent jaki jest z tych linków do tego co ugram na rynku to są to jakieś ułamki procenta, zupełnie pomijalne przeze mnie obecnie ale dzięki tym linkom nie czuję się że jestem frajerem roku robiąc prezenty firmom które żyją z ludzi grających u nich. Wg mnie jest to WIN-WIN-WIN. broker - win (ma nowych klientów), ja - win (jakby mi się powinęła noga na rynku to starczy może na chleb ze smalcem), użytkownik - win (nie musi korzystać z linku ref. a ma polecaną platformę sprawdzoną przeze mnie, na której sam gram).

PS
Nie polecam niczego czego sam nie używam.

PS2
Jestem na cięty na sprzedawanie super strategii inwestycyjnych/sygnałów/botów do autom. handlu itp. bo skoro są takie super i bez ryzyka, to wystarczy wziąć kredyt i all in, jak ktoś nie ma od kogo to ja mu chętnie pożyczę kasę na mały procent, niech mi tylko pokaże wyniki regularnych zarobków za ostatnie 5 lat na tej strategii :mrgreen:

PS3
@BitJanusz sorry za mały offtop.

PS4
@BitJanusz Twoja strategia wygląda OK, fajnie że dzielisz się nią za darmo.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: BitJanusz » środa, 25 września 2019, 10:35

@prezes dzięki :) z tymi datkami to raczej żart był, bo wiadomo,że nikt mi nic nie wyśle i zresztą wcale tego nie oczekuję. Ale tak sobie myślę, że może wejdzie jakiś znudzony milioner, użyje i stwierdzi, że rzuci januszowi 100 koła w bitku za dobry pomysł, to czemu mu tego nie umożliwić :mrgreen: :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: Wymazywanie » środa, 25 września 2019, 10:50

prezes pisze: środa, 25 września 2019, 10:16Jestem na cięty na sprzedawanie super strategii inwestycyjnych/sygnałów/botów do autom. handlu itp. bo skoro są takie super i bez ryzyka, to wystarczy wziąć kredyt i all in, jak ktoś nie ma od kogo to ja mu chętnie pożyczę kasę na mały procent, niech mi tylko pokaże wyniki regularnych zarobków za ostatnie 5 lat na tej strategii
Ale tu jest co innego.

Tu on pisze jak coś robi, a dodaje na końcu, po podaniu za darmo jakiegoś pomysłu, że jak ktoś chce, to jego adres BTC.

Kolejność w sprzedawaniu strategii jest inna: tam najpierw płacisz a potem dostajesz kota w worku.

Fajnie, że wyjaśniłeś reflinki.

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
BitJanusz pisze: środa, 25 września 2019, 10:35z tymi datkami to raczej żart był, bo wiadomo,że nikt mi nic nie wyśle
Daj adres LTC np. czy Doge a taniej będzie wysłać tipa. :)
Do drobnych tipów te waluty są lepsze niż BTC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: BitJanusz » środa, 25 września 2019, 11:00

@Wymazywanie to dodałem LTC - a co tam, może wpadnie syn Kulczyka i dozna oświecenia :mrgreen:

Taka jeszce mała uwaga do tej (oraz innych) strategii: czasem trafi się niestety wyleszczenie, czyli 4h zamknie się niżej, a potem nastąpi silne wybicie. Aby się ubezpieczyć, można zastosować (tuż po sprzedaży) stop buy ponad poprzednim szczytem, JEŚLI ten szczyt nie jest za wysoko (tzn. jeśli kolejny stoploss nie będzie ze stratą 20-30%). Generalnie uważam, że stoplossy nie powinny przekraczać 10%, najlepiej, jeśli są z przedziału 3-5%. Wtedy na dwa-trzy wały wystarczy jedno podbicie o "marne" 10%.

Jeśli uptrend jest jescze młody (2-3 wybicia HH i HL), to można podpiąć się w trakcie, a nie na wypłaszceniu, licząc, że trafimy na dłuższy trend. Wtedy ustawiamy LIMIT BUY np. w połowie zniesienia ostatniego ruchu, a stop - standardowo, poprzedni HL. Często wpadają. Ja tak SONM kupiłem np.

EDIT oczywiście chodziło mi o HIGHER low, a nie LOWER low w całym artyukule. Sorry, chyba była za wcześnie dla mnie. Poprawiłem.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 25 września 2019, 14:05

Ta strategia jest tak stara jak sama analiza techniczna. Drobną różnicę pomiędzy jej wariantami stanowi sposób określania, kiedy kurs uciekł wystarczająco daleko, by można było uznać dany dołek (a czasem też któryś słupek kontynuacji trendu po dołku) za nadający się dla stopa.

Schabacker, Technical Analysis and Stock Market Profits, rok 1932:
After prices have moved away from a good forecasting pattern such as we had in this case, there will occur minor set-backs, gaps, continuation patterns, and ‘‘congestions’’ or indeterminate sideways movements which, as we have learned, establish new minor support points and give us a basis for the placing of new stop orders. In ‘‘Rubber’’ we have already had one such – the set-back on September 25, to 31 1/2 – and after prices moved up and well away from the pattern, we could place a new stop-loss order at 30, 5% under the bottom of this minor dip, or better at 29 7/8 since it is good practice to put stops slightly below the round figures such as 25, 30, 50, etc. Shake-outs tend to be stopped at those points.

But here we have another question; how soon is it safe to move a stop order? Again we shall have to lay down a rather arbitrary rule for our general guidance with the understanding that it may be qualified by our study of the habits of the stock. Our rule is to wait until the price ranges of two days are entirely beyond the price range of the day that establishes the new stop-loss level. If we are working in an up-trend, as in our US Rubber example, we wait until the low prices on two days are higher than the highest price during the bottom day of the dip.

Edwards, Magee, Technical Analysis of Stock Trends, rok 1948:
In this chapter, we are not talking about what makes a Major Top or Bottom or what makes an Intermediate Top or Bottom. We are speaking of the Minor Tops and Bottoms that give us important hooks on which to hang our technical operations. Stop-order levels, trendlines, objectives, and Supports and Resistances are determined by these Minor Tops and Bottoms. They are of prime importance to us as traders. (...)

Usually, these Minor Tops and Bottoms are well marked and perfectly clear. Often they are not. Sometimes, it is not possible to say definitely that this or that place is or is not a Top or Bottom. But it is possible to set certain standards, practical working rules, that will help us in making these points, and these rules will not fail us too often.

A good rule for setting stop levels is to consider that a Bottom has been made when the stock has moved “three days away” from the day marking the suspected low of the Bottom. If a stock reacts for some days and finally makes a low at 24, with a high for that day at 25, then we will not have an established Bottom until we have had three days in which the stock sells at no lower than 25 1/8. The entire price range for three full days must be entirely above the top price for the day making the low. This is the three-days-away rule, and it would apply in reverse in declining markets, in which the range for three days must be entirely below the entire range of the day making the high.

This gives a rule for setting an original stop order. It also gives a rule for changing the stop order. As soon as the stock has moved three days away from a new Bottom, we move the stop order to a position below that Bottom. (We have already explained in Chapter 27 how we determine the distance this stop level should be below the Bottom.)

Ja również jestem miłośnikiem takich metod.

e: poprawka linku
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 września 2019, 14:31 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: stokarz » środa, 25 września 2019, 15:03

fusywszklanejkuli pisze: środa, 25 września 2019, 14:05Ja również jestem miłośnikiem takich metod.
Kłopot w tym, że trójkąt jest zniżkujący, wsparcie w okolicach 6k może kiedyś nie wytrzymać, a stopy i likwidacje zwiększą dynamikę wybicia. Kurs zrobi wtedy to samo, co w wyżej wymienionym przypadku Ripple. Nici z wygaszenia zmienności pod wybicie w górę.


Delikatny Offtop, ale bardzo polecam przeczytać tematy i odpowiedzi zalinkowane przez @fusywszklanejkuli

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 08:47

@fusywszklanejkuli cieszę się, że wpadłeś :) tak, masz rację, że to takie podstawy podstaw, ale wiesz, co mnie szczególnie boli/wkurza/drażni? że na dziesiątkach stron oraz kont naganiaczy (kiedyś, kiedy byłem jeszcze mniej ogarnięty w AT), jakie przerobiłem, nie spotkałem się z tym, by ktoś wytłuszczył właśnie taką podstawę spekulacji na rynku o zdecydowanych trendach. Zamiast tego katowano ekipę uznaniowo interpretowanymi figurami, podwórkowym EW, wszystko o:

1. dwa szczeble powyżej poziomu początkującego (a statystyczny człowiek nigdy nie przekracza tego etapu, ponieważ główni traci! a czemu traci? bo jest początkujący. Błędne koło)
2. nieprawidłowo, niezgodnie ze sztuką interpretowane (niski poziom merytoryczny naganiaczy)
3. z pominięciem podstaw, co dawało tragiczne skutki. metod bardziej zaawansowanych, moim zdaniem, nie powinno się stosować jeśli metoda prostsza daje silne sygnały, że coś jest nie tak.

Na altach w obecnej postaci właśnie jest bardzo przyjaznym PROSTYM metodom rynek. jeśli alt zaczyna uptrendować, to rośnie w niezwykle prosty do gry sposób, waląc konsekwentnie wyższe dołki i górki. To marzenie tradera - banalne momenty wejść (wypłaszczenia) oraz banalnie proste uptrendy (praktycznie bez wyleszczeń, niezwykle silne i nie tworzące struktur innych niż funkcja wykładnicza). W przeciwieństwie do BTC, który jest znacznie prostszy do gry z poziomu 1d niż 4h, o minutówkach nie wspominając. Na BTC jedyną skuteczność osiągam grając pod rysowanie DUŻYCH struktur (wielotygodniowych), wszystko inne jest obarczone taką ilością fejków, że szkoda czasu...

Zmierzam do tego, że moim zdaniem początkującemu (a raczej takich tu głównie mamy i fajnie by było za darmo trochę ich nakierować) wystarczy wytłuszczyć, na czym polega właściwie "trend is your friend". Ano właśnie na tym. To taki, jak zauważyłeś, elementarz, baza AT - mnie takie autentyczne zrozumienie tej bazy zajęło (z przerwami) prawie dwa lata :mrgreen: bo próbowałem różnych dziwnych strategii i ambitnych ruchów, a szwankowały podstawy.

Taka mała dygresja - finalnie zrozumiałem, że fale Elliotta bezpośrednio wychodzą z takiej bazy (falowość ruchu - HL/HH) i próbują wyjść o krok dalej, tj. przewidzieć ciąg takich fal up-down w ramach większych sturktur - aczkolwiek próba opisania relacjami (głównie licz z ciągu fibonacciego) takich fal z grubsza jest skazana moim zdaniem na porażkę. Zwłaszcza na altach widać, że załamanie ruchu wzrostowego prowadzi w krótkim tempie albo do zniesienia praktycznie całego ruchu, albo do ordynarnego nowego low na 1d...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: prezes » czwartek, 26 września 2019, 11:17

Wielu traderów którzy regularnie zarabiają na rynku przeszło przez cały cykl, od podstaw poprzez skomplikowane AT i wracając do podstaw na których właśnie zarabiają. Część przechodzi poziom pierwszy podstawy i na zawsze już ugrzęźnie na poziomie drugim (mega skomplikowanym) nigdy nie zaczynając zarabiać, tylko przez cały czas testuje nowe metody, nowe kursy, nowe sygnały, nowe boty itd.

Zdecydowana większość omija podstawy i przechodzi od razu do punktu drugiego, czyli skomplikowanych AT, bo gdzieś coś przeczytali, ktoś im coś powiedział, obejrzeli jakiś filmik, kupili jakieś szkolenie albo jakąś super metodę zarabiania na rynku itd. Ci są największymi dawcami kapitału i mają małe szanse cofnąć się do poziomu pierwszego, bo nigdy tam nie byli ale nadal uparcie twierdzą że poziom pierwszy jest dla małych dziewczynek, a nie dla takich zawodowców jak oni ;-)

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
Bardzo dobrze, że BitJanusz pokazuje proste sprawdzone metody, bo to może co niektórych otrzeźwić, po co sobie komplikować życie, jak można upraszczać.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: shinya56 » niedziela, 29 września 2019, 14:37

Dobrze piszecie. W sumie ten temat mógłby być podwieszony dla początkujących.

W tradingu sprawa jest prosta. Im mniej tym lepiej.

1. Na pierwszym miejscu psychologia tłumu i jednostki.
2. Druga sprawa. System transakcyjny jak najprostszy. Określić trend i pod niego grać. Mamy trzy opcje wzrostowy, spadkowy i horyzontalny.
3. Zarządzanie kapitałem i ryzykiem.

Z doświadczenia wystarczy klasyczna analiza techniczna. Cena otwarcia, zamknięcia, cena max., cena min. i wolumen.
Świece japońskie.
Do tego wyznaczenie wsparcia i oporu. Dla mnie linie ukośnie nie działają. Fałszywe wybicia itd.
Wskaźniki. Jak korzystać to z dwóch-trzech. Trzeba najpierw określić trend. Wskaźniki trendu nie zadziałają w trendzie horyzontalnym. Oscylatory są nieużyteczne podczas trendu wzrostowego i spadkowego.

W analizę techniczną zaawansowaną można się bawić w inwestowaniu długoterminowym. Na mniejszych interwałach to psychologia.
Tyle w temacie. Do tego trzeba wspierać scenę traderską w Polsce :D

EDIT. Polecam książkę.
Obrazek

bit
Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: bit » piątek, 10 stycznia 2020, 16:24

@shinya56 @shinya56
shinya56 pisze: niedziela, 29 września 2019, 14:37EDIT. Polecam książkę.

co to za polecana ksiazka byla ?

znalazlem cos takiego, ale to chyba nie to:
Obrazek
https://www.swiatksiazki.pl/mastering-t ... iazka.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poradniczek: Jak trzymać pozycję na lokalnym uptrendzie? strategia chciwego Janusza.

Postautor: shinya56 » piątek, 10 stycznia 2020, 18:37

@bit
"Czarny łabędź" - Nassim Nicholas Taleb

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/247272/czarny-labedz

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości