Zcash (ZEC) - RAPORT by stokarz

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 258
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
46
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash (ZEC) - RAPORT by stokarz

Postautor: stokarz » czwartek, 30 maja 2019, 18:33

Obrazek


Witajcie w najnowszym raporcie! Tym razem wziąłem pod lupę dobrze znanego nam wszystkim Zcash'a (ZEC). Ta, pozostająca przez eony w trendzie spadkowym kryptowaluta, ma historię bogatszą od Satoshiego. Zaczyna się ona w latach 90.... Ale dość z tym. Ciekawi kto dumpuje na was ZECi?


Link do pełnego pdf: https://docdro.id/LWYUZUu
Wprowadzenie:
Nadchodzi zmierzch ery bezpieczeństwa publicznego. Wielki Brat nie tylko patrzy, lecz również rozsiadł się na dobre, przeciągnął i rozpoczął aktywne działanie w celu realizacji swojego planu. Kiedy opinia publiczna debatuje nad coraz to nowymi, niecierpiącymi zwłoki sprawami, dziesiątki państw z chęcią dokonują zakupu technologii kontroli społecznej, made in China. Dziesiątki bilionów dolarów, jakie zostały dotąd przeznaczone na ten cel prze Chiński rząd, zdają się nie iść w błoto. Technologia kontroli obywateli stała się faktem i od kilkunastu miesięcy testowana jest w kilkunastu państwach na świecie.
Czy kryptowaluty mogą pomóc w ochronie przed autorytatywnymi rządami, chcącymi za wszelką cenę kontrolować naszą prywatność?


Raport dotyka dwóch głównych zagadnień:


Łącząc wiedzę odnośnie powstających obecnie alternatywnych metod płatności, cechujących się brakiem kontroli i anonimowością – kryptowalut, a także znając podłoże problemu rosnącej kontroli społecznej na przykładzie Chin i Ekwadoru, postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy kryptowaluty są skutecznym narzędziem w walce z brakiem społecznej prywatności. Przykładem, który rozważę będzie kryptowaluta Zcash oraz to, jak ma się ona w stosunku do największej aktualnie kryptowaluty – Bitcoina.

Dokument jest również standardowym raportem na temat kryptowaluty Zcash. Tym razem jednak, w przeciwieństwie do poprzednich raportów, kluczowe wnioski i ocena projektu podzielone zostaną na dwie sekcje – każda z nich dotykać będzie jednego z dwóch głównych tematów. Wpierw ocena ogólna i kluczowe wnioski o Zcash, po szczegółowej analizie technologii tej kryptowaluty, zespołu, finansów projektu, rynku, itd. Forma ta sama jak w przypadku reszty moich analiz.

Druga zaś część skupi się na możliwości zastosowaniu Zcash w walce z wyżej opisanym przeze mnie problemem braku prywatności i kontroli obywateli – gdyż Zcash z założenia ma być kryptowalutą oferującą bezpieczeństwo i prywatność finansową. Moim zdaniem, do właśnie takich sytuacji stworzony został Zcash.Sekcja I – standardowa analiza Zcash (ZEC)


Kluczowe wnioski:

• Kryptowaluty nie są prywatne z definicji  w publicznych blockchainach użytkownicy narażeni są na utratę anonimowości, co pokazują liczne badania naukowe.
• Nowe usługi analityczne od Google i firmy takie jak Chainlysys skutecznie deanonimizują kryptowaluty i ich użytkowników.
• Centralne ośrodki zbierające setki tysięcy wchodzących i wychodzących transakcji dokonywanych za pomocą kryptowalut – giełdy – są wrażliwym punktem jeśli chodzi o prywatność.
• 95% adresów w Zcash jest publiczna.
• Tak wysokie wykorzystanie publicznych adresów ZEC powoduje, że również adresy prywatne – typu „z” – mogą stracić funkcje prywatności.
• Największe giełdy wymiany par walut ZEC/BTC i ZEC/FIAT – np. Gemini i Coinbase, nie akceptują prywatnych adresów ZEC.
• Aby Zcash stał się rzeczywiście prywatny, adresy shielded – prywatne, musiałyby być obowiązkowe.
• Zcash znajduje się w odwiecznym trendzie spadkowym, z powodu niskiej adopcji, dumpowaniu coinów z Funding Reward oraz braku hodlowania kryptowaluty przez górników.
• Electric Coin Company, firma twórcy Zcash – Zooko Wilcoxa, organizacja posiadająca całą technologię Zcash – ma zapewnione finansowanie do końca 2020 roku. W ostatnich miesiącach operuje na deficycie budżetowym. Fundusze firmy to, na ten moment, około 5 milionów USD.
• Zcash nie nadaje się do wykorzystania jako rzeczywiście prywatna kryptowaluta, tym samym niemożliwe jest zastosowanie go (w obecnej formie) do walki z zagrożeniem prywatności cywilnej ze strony autorytatywnych rządów, np. w Chinach lub Ekwadorze.
• Drużyna Zcash składa się z światowej klasy deweloperów i naukowców – Zcash posiada zatem doskonałe zaplecze do dalszego rozwoju technologicznego i być może, badacze będą w stanie sprawić, aby Zcash docelowo stał się w pełni prywatny.Ogólna ocena projektu:
5/10


Sekcja II – Zcash jako narzędzie do przeciwdziałania problemowi kontrolowania społeczeństwaOcena projektu
2.5/10Zapraszam serdecznie do dyskusji!


Archiwum raportów:

Ambrosus (AMB)
https://ambrosus.pl/latwe-wejscie-w-blo ... de-system/
NEO (NEO)
https://www.docdroid.net/bmUvPow/neo-ra ... tokarz.pdf
Stellar (XLM)
https://www.docdroid.net/WS10r86/stella ... tokarz.pdf
LISK (LSK)
https://www.docdroid.net/1PCleep/lisk-l ... tokarz.pdf

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anty, wojteks102 i 2 gości