Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: hazi » poniedziałek, 1 lutego 2021, 17:15

@tomaroc no więc właśnie to jest ten haczyk wszystko jasne.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 1 lutego 2021, 17:31

Ja wiem, że trochę wróżenie z fusów i OT... W praktyce pytanie powinno zabrzmieć "kiedy BTC może trochę spaść?", ale że to temat o altach... Planując zakup większej ilości altów za fiaty powinienem kupić teraz/ wstrzymać się aż BTC spadnie <- kiedy może to nastąpić?

Zadałbym to pytanie w temacie o rozważaniu kursu BTC, ale szybciej bym dostał bana niż piesek leciał na pompie pierwszego dnia ^^
Dzięki za wyrozumiałość!
Dobrych trejdów wszystkim życzę! 8-)

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: matheo » poniedziałek, 1 lutego 2021, 17:38

Wytlumaczy mi ktos czym sa i jaka jest idea tych tokenow BTCDOWN, XRPDOWN itp ?
Jaka jest korzysc z postawienia longa na BTCDOWN zamiast po prostu shorta na BTC ? Po co mi to ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:01

matheo pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 17:38aka jest korzysc z postawienia longa na BTCDOWN zamiast po prostu shorta na BTC ? Po co mi to ?


jeśli longa to na BTCUP ;) ale do meritum - różnica taka , że Cię nie zlikwiduje , a to że cena po ostrych jazdach już raczej nie wrócić na te same poziomy to już inna sprawa 8-) ale o tym pisał wcześniej
tomaroc pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 16:59Masz codziennie oplatę 0.01% w dodatku jak dynwmicznie pojdzie nie w tą stronę to wiecej stracisz.. bo nawet jak z czasem wróci to jyz sie nie zbalansuje.


tu masz całą masę tych wynalazków

https://ftx.com/markets/lt

często tam gram - zmienność jest zajebista , opłat codziennych jak na binanece brak , jedyne czego nie można robić z tymi wynalazkami to NO HODL !! :mrgreen:

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: laki666 » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:14

co to za wałki na tym XRP do poludnia 2,75 a teraz 1,41

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pabblo_pl » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:22

Cóż pogratulować tym co wchodzili po 0.20 parę.
Ale jak 1D zamknie się na podobnym poziomie to obstawiam 0.09 za XRP :D
Miałem stawiać shorta przy 0,58 i przegapiłem wzrostu i spadku :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:30

XRP szybka korekta, w sumie chyba już można zacząć akumulować, chociaż RSI na 4h jeszcze wysoko, ale na 1h już w okolicach 30 :D -50% fiu fiu :D



@japu dumpokorekta :D

### edited: 2021-02-01 18:40 ###
Sushi rośnie jak szalony :D @Dovakhiin pewnie ucieszony fest :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:41 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: japu » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:34

Czy to koremta czy dump to sie niedlugo okaze ;)

Gaduła
Posty: 316
Rejestracja: 1 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Gordu » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:38

Jak komuś się chce to równiez bym poprosil o opisanie tych rzeczy typu xrp up/down jak sie na tym gra ? ;d nigdy sie w to nie bawiłem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Jazda » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:40

Oczywiście, że dump. Pisałem o tym nie dalej jak wczoraj :) Ubrali kogo trzeba w XRP po 0,75$ i luz, kolejnych szczęśliwych łapaczy okazji w okolicy 0,45-0,50$. Zabawa trwa, karawana jedzie dalej. :mrgreen: Ale wedle opinii kolegi z forum, to wszystko w dobrej wierze w celu popularyzacji crypto i wciągnięciu na dłużej nowych gniewnych :D
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pablo12 » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:40

odkupione w okolicach 0.45 - 0.5 ale mam stracha i chyba odpuszcze pokład na stracie od zysku :P Co myślicie? Bo kurde nie mam pomysłu co z tym robić. Za duże to zniesienie wg mnie

@jazda tak chyba jest i póki mam duży zysk mimo teraz spadku od 0.45 to chyba opuszcze okręt :D

Ale coś mi się wydaje że pojdzie odbicie bo takim spadku w okolice 0.5 - 0.55
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:43 przez pablo12, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: laki666 » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:43

witam
powiedz od kiedy akumulować XRP pytanie do anagamidev
dzięki za odpowiedź

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:44

@laki666 fajnie jakby jeszcze dali znowu 0.3$ i można byłoby sprzedać ponownie połowę za 0.6$ i mięć coiny za friko :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 30 stycznia 2021, 12:35 @_det no ja nie gram na dźwigni, mi raczej chodzi o to, że z perspektywy długoterminowego swinga, jak coś spadło 90% to w dłuższym terminie powrót na szczyty daje teoretycznie +1000% :D Zatem kupowanie na takiej przecenie i aż do tego +900% to tak naprawdę okazja, a jak jesteśmy nadal na -80-99%, to tutaj odbywają się często pompki na 100-300% i są często w większości znoszone, ludzie właśnie psychicznie nie wytrzymują takich ruchów, takich wahań oraz fiksują się na coraz to niższych interwałach, bo zmienność może nawet rosnąć w wartościach procentowych, aczkolwiek w stosunku do ATH to to są ruchy na 1-2% :D Dlatego tak jak mówię, warto patrzeć długoterminowo i sobie myśleć tak: aha, skoro wiem, że długoterminowo XRP wbije te 2-4$(bezpieczne założenia) to czy kupię na 0.3$ czy na 0.2$ czy na 0.1$ czy nawet na 1$ wszystko mi gwarantuje zysk w długim terminie, mniejszy bądź większy, dlatego na chłodno sobie uśredniam i akumuluję, żeby właśnie np. jak kupię na 0.3$ i będę miał zys +100% na 0.6$ sprzedać coś z satysfakcjonującym zyskiem i mieć coś za pazuchą, gdyby rynek nagle nie chciał korekcić tylko poszedł pionowo do góry jak np. BTC czy DOGE ostatni i cieszyć się tą pompą :D Zatem trzymaj się i nie panikuj :D Take it easy, bądź cierpliwy :D
Spoiler:
Oraz należy pamiętać, że rynek to gra konkurencyjna, jedni zarabiają więcej inni mniej, chociaż jest krótki okres czasu, że przynajmniej HODL'erzy wszyscy są zarobieni, należy wyczuć ten moment i zrealizować przynajmniej część zysków szczególnie jeśli jest to już 200% czy ileś set tam więcej :D Wyciągnąć wkład, zabrać 100% zysku czy ile tam i resztą już bawić się :D I tutaj w poniższym poście warto spojrzeć na to z perspektywy grubsa czy swinga długterminowego były mega emocje w okolicach 3k-10k$ na BTC, ale z perspektywy dzisiejszych cen jawi się to jako mega promocja i okazja inwestycyjna :D Pamiętamy, że XRP ma ATH na poziome 3$ :D Od dzisiejszej ceny to jest +900% :D A tak jak mówię, wejście teraz na 0.3$ i sprzedanie na 0.6$ daje nam +100%, więc przykładowo wchodząc za 100kPLN(powiedzmy zaokrąglając cenę do 1PLN) na 2PLN można sprzedać połowę czyli odzyskać wkład 100kPLN i mieć 50k darmowych XRP :D Nie mówiąc już o lokalnych wahaniach na 80% czy 40% czy 100% :D Nie zasypiajcie gruszek w popiele, wykorzystujcie spadki, bessy i konsolidacje po dużych spadkach :D
anagamidev pisze: wtorek, 18 grudnia 2018, 06:43 ============================

Pamiętajcie ETF'y to największe gówno, całkowite zaprzeczenie idei kryptowalut i tokenów. Zaprzeczenie idei, że każdy jest sam dla siebie bankiem, że ma bank w swojej kieszeni. Just saying :D Wszelkie kontrakty na BTC to zło i gówno :D Dlatego jeśli ktoś jest bitcoin maximalist to zawsze powinien mieć jakieś BTC, żeby przeciwstawić się rynkowi, kiedy faktycznie jest już przepomowany, tak jak to miało miejsce ostatnio, grubasy skupiły wszystko, większość hodler'ów all out wyprzedała się na 10k$ i na 20k$ już mało kto cokolwiek kisił :D
Warren Buffett zaryzykował pół miliona dolarów, żeby udowodnić, że duże fundusze hedgingowe w długim okresie nie przyniosą lepszego zysku niż rynek. Po dziewięciu latach okazuje się, że miał rację.
Instytucje zarabiają dokładnie tak samo jakbyście zarobili Wy. One nie mają własnego kapitału tylko mają kapitał od zwykłych ludzi, którzy inwestują, z tym, że żeby taka instytucja funkcjonowała to potrzebuje mnóstwo funduszy, żeby utrzymać pracowników, systemy informatyczne, a także wypłacać duże pensje/premie zarządzającym :D Kupujcie na dołkach, inwestujcie długoterminowo, lepszy powolny wzrost niż dzikie 'to the moon', bo co szybko rośnie musi szybko spaść i to nie jest wina żadnych kontraktów jak niektórzy sobie myślą :D To jest wina ludzi, że kupują na szczycie na hype, a później jak spada, to zamiast dokupywać i uśredniać to spierdalają z rynku i wszystko leci na pysk :D I nawet jakbyśmy wbili w grudniu 40k$ to korekta byłaby tym bardziej bolesna. Pamiętacie 1 BTC to 1 BTC, 1 LTC to 1 LTC, 1 Lisk to 1 Lisk, dzisiaj jest tani, jutro może być tańszy, a kiedyś tam może być w końcu wart te tysiące, setki tysięcy :D [luźne przemyślenia]
Teraz mamy korektę 50% bez żadnego większego odbicia, 80% osób pewnie jest pod wodą, jeśli ktoś kiedykolwiek myślał o inwestycji w BTC, to taki moment to skarb, szansa 1 na milion, nawet jeśli to chwilowo spadnie do 1k$, poustwawiać sobie zlecenie na 3k$, 2k$ i 1k$ dodatkowo i może coś się złapie, ale do dołka już niedaleko, a do szczytu 16000$, a kolejne ATH to coś dużo wyżej niż 20k$ :D 100k$ soon :D Kupując teraz przy powrocie do 6k$ chociażby już ma się 100% zysku, więc można od razu sprzedać i ma się BTC za friko :D
Spoiler:
I ja nie mówię tego nie dlatego, że jestem załadowany(sam solidarnie ciągle przeznaczam na cypto połowę swojej wypłaty, mimo, że nie musiałby), ale dlatego, żeby zagrać na nosie wszystkim grubasom, w kontrze do tych wszystkich naganiaczy z youtube'a i twitter'a, którzy siedzą teraz cicho, bo czeka nas bessa, ale bessa to nie koniec świata, raz, że kupujcie nisko, dwa, że często są takie nagłe wybicia jak na LTC np. chwilę temu :D Przykładowo taki grubas chciąc zakumulować BTC za kilka milionów może robić szpilki długości 1k$ kupując w zakresie od 3k$-4k$, a takich grubasów jest pewnie dużo, żeby później sprzedać przykładowo na 18k-20k$, więc warto korzystać :D Tu 10%, tam 20%, kiedy indziej nawet 2% i w ciągu roku cena potrafi się uśrednić masakrycznie :D Dużo osób, które nagniały i mówiły jaki BTC jest super, teraz nie potrafią wykrzesać z siebie żadnych pozytywów, bo cena jedynie spadła, oni zapewne też mimo wszystko pewnie wyprzedały się za szybko i teraz mają mało BTC, albo w ogóle nie maja, albo już są załadowani po korek i dupa im się pali, a nie mają innego przychodzu :D Najlepiej po prostu kupować regularnie za część kapitału, który regularnie zarabia się w stabilnej pracy, żeby w razie czego nie żałować i nie mieć noża na gardle :D BTC i kryptowaluty to przyszłość, HODL on for dear life :D Nawet przez analogię do poprzedniej bańki, kupowanie teraz na 3k$ to tak samo jak kupowanie na 200$, czyli idealnie dołek bessy :D
200 / 1175 * 100% = 17.02%
3333 / 19888 * 100% = 16.75% # więc nawet korzystniej procentowo, przy powrocie na ATH to +500% zysku :D
Sugerując się poprzednią bessą, powinniśmy po osiągnięciu dołka w kilka dni/tygodni powrócić na 6k$ :D Nawet użytkownik fibo ostatnio narysował strzałkę na 18k$ :D
Zabawne jest to, że był taki czas, że 5$ wydawało się drogo za BTC :D

------------------------------
BEAR TRAP WARNING :D Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że do 1k$ też może spaść, wszyscy co teraz zrzucają podejmują duże ryzyko, no chyba, że faktycznie nikt nie akumuluje BTC albo tak naprawdę mało osób ciągle siedzi w crypto i nie ma komu bronić kursu :D Poza tym ktoś musi im chcieć sprzedać te BTC tak nisko :D 100k$ soon :D
Spoiler:
There is no need to be upset :D 1.000.000 PLN(słownie jeden milion polskich złotych) za BTC za jakiś czas :D
Spoiler:

Spoiler:
Spoiler:

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pabblo_pl » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:44

@pablo12 Z XRP czekał bym do zamknięcia 1D, jeszcze mogą to wybronić.
Chyba że to łowienie łosi i ubieranie naiwnych w XRP..

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 stycznia 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: fullxda » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:47

Xrp Powoli odbija sie od dna ;)

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: hazi » poniedziałek, 1 lutego 2021, 18:47

@anagamidev a na jakie krypto jeszcze jesteś mocno nastawiony pomijając xrp.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 1 lutego 2021, 19:04

Sushi mnie dobiło, przed tą pompa sprzedałem sporo sushi i kupiłem 1inch...

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Daro » poniedziałek, 1 lutego 2021, 19:16

ubrałem to ubranko model XRP niech się dzieje wola spekulantów

Gaduła
Posty: 316
Rejestracja: 1 marca 2014
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Gordu » poniedziałek, 1 lutego 2021, 19:31

w co władować ciężko zarobiony szmalec z XRP ??? xd

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: _det » poniedziałek, 1 lutego 2021, 20:04

@anagamidev Póki co lecimy w kanale zniżkującym, RSI na 1H a no jest chłodne, ale jeszcze nie szura flakami o asfalt :)
tzn krew się jeszcze nie leje.

e: ale faktycznie może być odbicie 4h zmienia się o 21 a z wykresu wynika że o 21 będzie się przecinał kanał z MA 99 i teraz kurs będzie sobie bocznikował (chyba) i się schładzał dalej... i o ww dotrze do tego przecięcia. A no i jeszcze może zahaczyć o dolną linię, aby spowodować wyprzedaż (będzie krew do pełni szczęścia :) ).

Dodatkowo na 1H też jedzie już brzuchem na MA 99 - zobaczymy czy utrzyma.

A no i takie moje spostrzeżenie - trypel jakoś bardziej respektuje wyrkes 1h od 4h.

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 lutego 2021, 20:17 przez _det, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości