Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Początkujący
Reputacja: 269
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: mudol » piątek, 9 sierpnia 2019, 21:22

@BitJanusz wchodzisz w IOST jeszcze raz?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2980
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 9 sierpnia 2019, 21:30

@mudol na razie nie, to był jednorazowy strzał i wyjście po 20% zysku. Teraz czekam na rozwiązanie sytuacji z HOT, dziś pojawił się popyt, 7 sato powinno być lokalnym dołkiem, a jak nie, to nastawię się na powiększenie pozycji niżej. nie lubię uśredniania, ale HOT aż prosi o korektę do 12 sato, prędzej czy później (a najlepiej do 14). Wychodzę z założenia, że korekta zrobi 2x dołka, jak zwykle na tego typu shitcoinach, więc jak spadnie do 4-5-6 to skupię i obstawię x2 tej wartości jako limit sell.

Z rana pewnie siądę do wykresów żeby zobaczyć, czy coś wygląda ciekawie. Ale BTC długo się już określa i niestety raczej jak pójdzie UP to będzie kolejny pogrom a daję wybiciu większe szanse niż spadkowi.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3684
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 9 sierpnia 2019, 21:57

AION/ETH, wczoraj trochę skupowałem :D Ogólnie AION jest dość tani w $, dzisiaj lekka pompeczka :D Ogólnie ja go zacząłem wczoraj akumulować dopiero długoterminowo :D Przecena z 10$ do 0.08$ :D Jak wróci na ATH to będzie pięknie :D
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
Obrazek
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 00:07

Jak w parze z ETH to luz, poleca razem.

Obstawiam elegancką pompę na btc w weekend i kolejne -20% na altach . Nie zdziwi mnie gdyby wybicie poszło już dziś ok. 2 w nocy czyli jak zawsze :) zobaczymy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9857
Reputacja postu: 
25

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 01:18

Rumcajs pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:56 Też oglądałem o tym ale u Phila K. na kanale. Że albo dominacja nie wzrośnie powyżej chyba około 70% i zaraz będzie alt sezon albo wzrośnie i to bardzo i dopiero jak BTC dojdzie do ceny takiej że ludzie stwierdzą że nie kupują btc bo za drogi to zaczną wchodzić w alty i wtedy będzie alt sezon ten drugi scenariusz właśnie jest przewidywany na koniec roku/poczatek nastepnego jakby btc dobił do poprzedniego ath około 20k $.
Słuchajcie gościa, co przy Lisku za kilka $ był święcie przekonany, że będzie za 100$ w tym roku (i dużo innych podobnych przykładów np. Iota) oraz który żyje z naganiania leszczy na szkolenia i płatne forum? :mrgreen: Typek na youtube w zasadzie czyta market capa i powtarza bzdury jakie obiecują w ICO pół-scamach i to dla nowych wielka wiedza. :roll: Tacy goście nie żyją z grania na giełdzie, ale ściemniania innych ludzi; roztaczania wizji wzrostów (bo amatorzy i bagholderzy maja wtedy morko w majtach) lub ze sprzedawania produktów typu szkolenia, zamknięte grupy itd.

To jest RAK.
Na wykopie były ciekawe dyskusje o tym "specu".

https://www.wykop.pl/wpis/43024621/pier ... -temat-na/
https://www.wykop.pl/wpis/43023505/znal ... lorda-shi/
https://www.wykop.pl/wpis/33564195/powi ... y-szkodni/
https://www.wykop.pl/wpis/31069913/phil ... was-przed/
https://www.wykop.pl/wpis/41870085/niez ... toriale-m/

Pierdolę takich gości jak ten Phil Konieczny. On wysysa z leszczy drobne, bo ludzie chcą czegoś się nauczyć i łatwo się nabierają na takich internetowych cwaniaczków."Crypto-influencerzy" yuotubowi ja pierd... gdzie ja jestem. I jego chyba subskrybuje największa ilość ludzi z kanałów yt polskich o crypto. To tylko świadczy jakie ameby w crypto weszły. W komentarzach na yt miziają swego guru jak kotek myszkę.

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 12:10 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 11:17

100% racji @Wymazywanie . Krypto roi się od jakichś "influencerów", to są zwykli oszuści napaleni na lajki, donejty i wpływy z prywatnych grup. W dodatku większość z nich to po prostu osoby o bardzo marnej wiedzy, zwłaszcza jeśli próbują coś działać w TA i potem widzisz w takich anal-lizach, że połowa jest niezgodnie ze sztuką, a reszta to jakieś życzeniowe naginanie faktów.

Weteran
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0

Postautor: Maggix » sobota, 10 sierpnia 2019, 11:20

W temacie analiza kursu BTC połowa analiz jest o kant dupy rozbić a przecież jest zgodna ze sztuka bo tam prawie sami fachowcy . Wracając do tematu altow kto przewidział że LTC po halvingu tak poleci na pysk ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 11:35

@Maggix

Mnóstwo ludzi. Buy the rumor, sell the news. :)

Litecoin technicznie nie zrobił nic nadzwyczajnego. Standardowa korekta spadków do 0,618 zakończona odrzuceniem.

Obrazek

może nawet kupię trochę niedługo, skoro osiągnięto zakres wyjścia dołem z tego ABW.

Nawiasem mówiąc to jest to, co działa mi na altach, a co nie działa mi na BTC o czym rozmawialiśmy z @akos w wątku o BTC. Kombinacja poziomego oporu daily + 0,618 ruchu (jak widać - zadziałało jak marzenie!). ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 12:14

BitJanusz pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 11:17 100% racji @Wymazywanie . Krypto roi się od jakichś "influencerów", to są zwykli oszuści napaleni na lajki, donejty i wpływy z prywatnych grup. W dodatku większość z nich to po prostu osoby o bardzo marnej wiedzy, zwłaszcza jeśli próbują coś działać w TA i potem widzisz w takich anal-lizach, że połowa jest niezgodnie ze sztuką, a reszta to jakieś życzeniowe naginanie faktów.
Forum jest pod tym względem fajne, że tu sporo osób pisze, które mają dużo do powiedzenia, ale nie robią z tego interesiku typu szkolenia, płatne grupy, wciskanie reflinków, kanały yt z naganianiem i tworzenie influencerstwa z dupy dla leszczy którzy nie potrafią nic sami przeczytać, tylko dzielą się przemyśleniami za darmo, a zarabiają i tak sami swoimi umiejętnościami.

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
@BitJanusz Algo ciekawe ruchy, niestety nie mam nic. Mam LTC ale średnio idzie. Myślę o ryzykownym przerzuceniu LTC na stracie w Matic czy One, bo mogą być dynamiczniejsze ruchy, ale trochę dawno nie podejmowałem takiego ryzyka i nie wiem... Potrzebuję dosłownie 10-15% zarobić by być bardzo zadowolonym.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 12:27

@Wymazywanie no przy Twoich kwotach musisz trzymać się raczej płynnych altów a nie gówien ;) LTC fajnie wygląda pod potencjalne odbicie prawdę mówiąc, ale to hazard z double bottom, ostatnio tylko kasę tak traciłem próbując :oops:

bo już nie ma pchającej siły w postaci halvingu i myślę, że obecne spadki wyleczyły marzycieli z wiary, że po halvingu masz z automatu hossę

może BTC zrobi coś podobnego? patrząc na wykres LTC/BTC trudno nie dostrzec podobieństw :mrgreen:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1

Postautor: wojteks102 » sobota, 10 sierpnia 2019, 12:51

BitJanusz pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 12:27bo już nie ma pchającej siły w postaci halvingu i myślę, że obecne spadki wyleczyły marzycieli z wiary, że po halvingu masz z automatu hossę

Plus dochodzą słuchy o braku aktywności deweloperskiej w okół samego LTC (potwierdzone przez Charliego):

Halving na LTC za jakiś czas może się okazać jednym z bardziej przespekulowanych wydarzeń na altach (przynajmniej na jakiś okres)
Gdyby nie to jak wygląda rzeczywistość makroekonomiczna + sytuacja na indeksach XAUUSD i RUSSELL 2000 to pewna grupa przeciwna Bitkowi i ogółem krypto mogłaby w bardzo prosty sposób wykorzystać rzeczywistość cenową i fundamentalną po halvingu LTC aby zdołować cenę BTC i jeszcze bardziej wartościowych altów.
Jeśli nawet wierzyć w teksty ze szklanych ekranów, że "everything is fine" to jeśli tak słabe dane idą z UK to jest kwestią czasu, że indeks DJT potwierdzi sentyment spadkowy wypadnięciem z dużego trójkąta na interwale 1D/1W, mimo że technicznie na oscylatorach sytuacja nie wygląda aż tak słabo. Jestem bardzo ciekawy jak się to rozegra na kryptowalutach, biorąc pod uwagę w większości ujemną korelację miedzy ruchami na indeksach a tymi na parze BTCUSD.

P. S. Jeśli możecie to doprowadźcie do tego aby jak najmniej bliskich dla was osób wzięło kredyty.
P. S. 2. Tak, nadal trzymam swoje alty :mrgreen:

Weteran
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
1

Postautor: szlagaag » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:06

Mnie ciekawią te artykuły typu "Nastała era bitcoina, sprzedajcie swoje altcoiny".

Takie naganianie jak na zakup krypto podczas bańki 2017 ,to teraz jak już spadliśmy z większością po 90+% a w parze do btc robimy nowe low to teraz należy sprzedawać. Czyli już blisko do odwrócenia trendu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:10

Maggix pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 11:20Wracając do tematu altow kto przewidział że LTC po halvingu tak poleci na pysk ?

LTC w przedeniu halvingu było po 90-93$ i poleciało do ok. 107$ ale na krótko. Teraz spadło i jest za 85-86$. Nie wydaję mi się to jeszcze jazdą "na pysk", to raczej pompka do 107$ była chwilową fluktuacją, a okolice 90$ bazowe dla ostatniego czasu i pod nie dużo nie zleciało tak naprawdę. Bez tej pompki do ok. 1007$, to dość nudno na LTC tak naprawdę ostatnio.

Dodano po 42 sekundach:
szlagaag pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 13:06Mnie ciekawią te artykuły typu "Nastała era bitcoina, sprzedajcie swoje altcoiny".
Możesz podać linki do tych artykułów? Są na bitcoin.pl, bithub, tokeneo czy gdzie? Dzięki
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2597
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:40

@Wymazywanie ogólne nastawienie na twitterach, innych, nie chce mi się szukać ale też mi to miga co widzi @szlagaag
Przy schizie na BTC, odbijaniu, przebijaniu oporów DT wrócą na kursy dołowanych altów. Też na to liczę.
Tutaj i swobodnie spamuje :) : https://discordapp.com/invite/3y9TNbT
https://primexbt.com?signup=95256 Platforma z dźwignią Crypto - Waluty - Akcje MISTRZOSTWO DT :mrgreen:
https://ftx.com/#a=1276841 Platforma lepsza niż Bitmex, lepsza niż Finex - nowość

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1

Postautor: DjVegas98 » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:46

TNT znowu wybuchło :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:55

Dlatego ja skupuje LINKi TNT, HOTy i tym podobne shity które lubią co jakiś czas zrobić akcję miesiąca :mrgreen:

szybko sprzedaję i ustawiam się niżej :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:55

BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 14:15

Zaznaczyłem okres wakacyjny przez ostatnie 3 lata (wraz z obecnym, więc 4) na wykresach 1d dla BTC oraz obu par LTC i ETH. Wychodzi na to, że nie było raczej szału w wakacje, jedynie 2017 odstaje na BTC i trochę na LTC. Spadanie wydaję się najczęstszą opcją w tym czasie dla tych par. 2016 to już był uptrend, a również spadało.

Jak będzie w tym roku? Cóż już widzimy, że w 2019 mamy w tym okresie wzrost na BTC ale nie jakiś porażający, a na altach głownie spadek. Pytanie więc należy zadać, co dalej, bo pozostałe 3 tygodnie do końca sierpnia raczej niewiele zmienią nawet jeśli trochę urośnie.

Nie wiem co dalej, ale zwróćcie uwagę, że przełom sierpnia z wrześniem często zwiastował ruch góra/dół - dla altów z przewagą dołu (pary za $ patrząc).

Nie sugeruję żadnych wniosków oprócz jednego początkowego - że w wakacje nie było szału i często spadało, a jedynie w 2017 dla BTC i LTC było wzrostowo (dla ETH już nie). W zasadzie tyle.

Wykresy:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 17:48

Lekka korekta na BTC i jakie pompy :D Alty muszą być tak zduszone, tak wyciśnięte, tak zgniecione, że szok :D Aż strach pomyśleć jak to zacznie puchnąć :D

Wróć do „Pozostałe”