Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3074
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 25 listopada 2021, 08:07

@adiqq i dlatego powstały dwa osobne tematy, w tym piszemy o krótkoterminowej, no dziwne aby nagle w 3 dni wyskoczyło 500% i kupione na dołku i sprzedane na szczycie :lol: od hodlowania i trzymania miesiącami monet jest inny temat.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kisiel » czwartek, 25 listopada 2021, 09:16

Mam pytanie, a bawicie się w kopiowanie? Nie mówię takie 1 do 1, ale jednak. Ten adres ma ponad 1 000 000 000 $ w tokenach. Trochę go obserwuje. Ostatnio ostro wszedł w galę ponad 20 000 000 $, LRC ponad 16 000 000$. Dzisiaj wjechał w SAnda ponad 9 000 000 $ Na razie pozbył się 10% LRC. Chociaż sushi kupił po 11 i teraz sprzedaje rano paczkami po 10 %. Jest za 8. Oczywiście o ile przelew na giełdę to sprzedaż.

0x72a53cdbbcc1b9efa39c834a540550e23463aacb

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KamilZ » czwartek, 25 listopada 2021, 11:47

Dash zbliża się do końca trójkąta symetrycznego i przewidywane jest paraboliczne wybicie górą.
Spoiler:
Obrazek
Spoiler:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 25 listopada 2021, 12:20

@KamilZ Nie widzę żadnego sensu, by ktoś kiedykolwiek miał pompować jeszcze DASH.
To już jest pieśń przeszłości, tak jak LTC, TRX, DGB, GLM, BCH, XMR, XLM, IOTA, XEM, NANO, LSK i inne tego typu stare dziadki...
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KaTa90 » czwartek, 25 listopada 2021, 12:24

ICP - blisko wyjścia z trójkąta, wybicie 46$ da sygnał do ostrego pójścia w stronę 55$ - tam spodziewam się mocnego oporu aż do poziomu 64$. Dopiero przełamanie 64$ pozwoli na odwrócenie trendu i dynamiczne wzrosty łamiąc 80$, 94$, 130$

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
Podobnie wygląda sytuacja z RLC :) Blisko wyjścia z trójkąta i solidny opór 4,3-4,8$. Przebicie 4,8$ da wzrosty do poziomu 6,6$

Weteran
Posty: 7380
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2731
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pael » czwartek, 25 listopada 2021, 12:59

DjVegas98 pisze: czwartek, 25 listopada 2021, 12:20 Nie widzę żadnego sensu, by ktoś kiedykolwiek miał pompować jeszcze DASH.


Exit pumpy jako ze jest tam duzo mcapu.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4260
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 25 listopada 2021, 13:06

DjVegas98 pisze: czwartek, 25 listopada 2021, 12:20To już jest pieśń przeszłości
ZEC też jest "pieśnią przeszłości" a ładnie dał zarobić ostatnimi dniami. Nie wysyłajmy weteranów zbyt prędko do grobu bo potrafią nieźle zaskoczyć.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 25 listopada 2021, 13:09

@kozaki_wiesi - ja nie raz pisałem, że jedno nie stoi drugiemu na przeszkodzie. Może dać zarobić, a potem iść do grobu ;)
Zarobić można dosłownie na wszystkim - co nie zmienia w niczym faktu, że najlepsza lata te projekty mają dawno za sobą.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: japu » czwartek, 25 listopada 2021, 13:24

@adiqq Ale to by znaczyło, że np. takie "oszczędzanie" w kryptowalutach nie ma w ogóle sensu (może faktycznie nie ma), bo za 10 lat posiadane coiny mogą być dostępne jedynie na liście deadcoins...
smutne to.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 25 listopada 2021, 13:30

@japu - dlatego na tak długi okres nie miałbym odwagi wziąść czegoś innego niż BTC i może ETH. A jak tworzyłem w jednym wątku swój portfel inwestycyjny na longterm - to zaznaczyłem tam wyraźnie, że mogę okresowo dokonywać w nim zmian. Mnie to nie dziwi, bo jak się prześledzi czołówkę CMC z poszczególnych lat, to takie wnioski się od razu same nasuwają...
Oszczędzanie w kryptowalutach ma jak najbardziej sens - ale zapominanie o inwestycji na 10 lat za wiele sensu IMHO nie ma.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 26 września 2021
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Elbing

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wszyscy » czwartek, 25 listopada 2021, 13:38

Mam dylemat z icp...
Próbować łapać retesty czy po prostu hold...
Bawiłem się tak z tvk i któregoś pieknego razu mi uciekł a ja się oczywiście obraziłem :roll:
Oczywiście niepotrzebnie bo poszedł znacznie wyżej już beze mnie..

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 25 listopada 2021, 13:43

@wszyscy - ja tam po prostu trzymam ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KamilZ » czwartek, 25 listopada 2021, 13:50

DjVegas98 pisze: czwartek, 25 listopada 2021, 12:20To już jest pieśń przeszłości, tak jak LTC, (...) LSK i inne tego typu stare dziadki...
Porównywanie już tylko tych dwóch projektów do Dash wskazuje na bardzo słabe rozeznanie w temacie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 25 listopada 2021, 14:28

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 25 listopada 2021, 13:06Nie wysyłajmy weteranów zbyt prędko do grobu bo potrafią nieźle zaskoczyć.

Może racja, aczkolwiek nie lubię staruchów dlatego, że większość czasu spadają, a jak dają zarobić to relatywnie mało i rzadko w porównaniu z nowszymi projektami.


@KamilZ Dla mnie DASH może być nawet blochainem nr UNO.
Jak coś spadło przez lata z TOP 5 na 70 miejsce to sorry, ale coś jest chyba nie tak od strony popytowej.
IMHO Jest 100x mniejsza szansa, że DASH z powrotem tam wróci, niż pozostanie na tyłach rankingu.

Może jeszcze jestem za młody, ale nie rozumiem jednej retoryki.
Podam ją na poniższym przykładzie.

Kupiłem Litecoina za 1zł lata świetlne temu i dawał mi on super zarabiać od 2013 aż do 2017 roku.
Jak jestem spostrzegawczy to ewidentnie zauważę, że mój portfel od początku hossy na BTC (powiedzmy listopad 2020) zaczyna bardzo słabo sobie radzić w porównaniu z resztą altów, a w szczególności nowych projektów.
Dla mnie jako inwestora oraz spekulanta powinien być to pierwszy jasny sygnał, że może najwyższa pora wybrać coś innego.
Dlatego, że przez cały 2020 i 2021 rok mój portfel jakby "zatrzymał się w miejscu" i nie odnotowywuje większych zysków.
Przede wszystkim jak pisał kiedyś Papa Brandt, powinno się być wiernym nie aktywom, tylko zawsze swoim pieniądzom.
Jak coś by mi przez rok "kiblowało" w miejscu jak LTC w 2020, to jako człowiek chcący regularnie zarabiać, powinienem porzucić sektę Charliego Lee i wybrać się z moimi pieniędzmi gdzie indziej.

To samo postępowanie można przyrównać np. do DASH.
Są ludzie co kupowali go 100x taniej i dalej pierońsko są zarobieni.
ALE JAKI SENS MAM TRZYMAĆ TO DALEJ, JAK OD 2 LAT WYKRES SŁABIEJ SOBIE RADZI NIŻ BTC I NOWE ALTY??

Fajnie zarobić pierwszy milion i hodlować go w naszej "perełce", ale jeszcze chyba fajniej jest zarobić drugi milion na czymś nowym? ;)

japu pisze: czwartek, 25 listopada 2021, 13:24Ale to by znaczyło, że np. takie "oszczędzanie" w kryptowalutach nie ma w ogóle sensu (może faktycznie nie ma), bo za 10 lat posiadane coiny mogą być dostępne jedynie na liście deadcoins...
smutne to.


Ma sens tylko nie w tak długich ramach czasowych.
Ponieważ CAŁY CZAS stare wypierane jest przez nowe.
Taka kolej rzeczy po prostu.
Kiedyś modne były coiny P2P electronic Cash, a teraz np. modne są coiny NFT, MEME, DEFI, L2, etc...
Z tym nie wygrasz po prostu, chyba, że sam rynek kiedyś się zmieni.
Ta zasada nie dotyczy jedynie BTC i póki co jeszcze odrobinę ETH.

To co napisałem powyżej zdaję się mieć sens.
Obkupujesz się w nowy projekt (tak jak kiedyś był nim LTC), ale jak zauważasz pierwszą słabość po latach w długim terminie, to po prostu powinieneś bez wyrzutów sumienia przejść na coś innego.
Bardzo banalne, ale za razem niesamowicie trudne do pojęcia.
Jakby każdy tak myślał jak ja, to by nie powstawały religie jak LSK i LTC.
I te "dziadki" krypto powchodziły by sobie w końcu w coś nowego...





Na sam koniec jeszcze dopowiem.
Może obecnie to zbyt odważna teza, ale być może już teraz to początek końca tokenów ERC-20 i DEX'ów na nich opartych.
Jeżeli ETH coś nie wymyśli, to prędzej czy później ludzie przejdą do tańszej konkurencji, bo nie będzie im się widziało płacić 100$ za każego SWAPA i 30-40$ za przelewy po tej sieci.
A konkurencja nigdy nie śpi...
Także może się okazać, że kupienie ERC-20 na 5 lat, jako preferowana "forma oszczędności" może okazać się baaardzo złym pomysłem. :roll:
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 listopada 2021, 15:36 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 2 razy.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KaTa90 » czwartek, 25 listopada 2021, 14:51

wszyscy pisze: czwartek, 25 listopada 2021, 13:38 Mam dylemat z icp...
Próbować łapać retesty czy po prostu hold...
Bawiłem się tak z tvk i któregoś pieknego razu mi uciekł a ja się oczywiście obraziłem :roll:
Oczywiście niepotrzebnie bo poszedł znacznie wyżej już beze mnie..
Tak jak @adiqq napisał - trzymam. Robiłem ten sam błąd - daytrading, jak uciekło to czekałem na spad i uciekało jeszcze dalej. Cieszyłem się bobkami 5-10%, dopóki nie uciekło mi na 30-100% i więcej :) Wtedy plułem sobie w brodę, że takie zabawy miałem ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 25 listopada 2021, 14:54

@KaTa90
Lepiej może nie tykać, bo jest po bardzo dużych spadkach oraz wypłaszczu.
A jak w końcu wybije to już pewno będzie pozamiatane.

Osobiście na ICP/BTC celuję w zakres 0.001100-0.001200 jako 0.5-0.618 fibo całego downtrendu od 6 września.
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KamilZ » czwartek, 25 listopada 2021, 15:15

@DjVegas98 1. Zgadzam się co do sekciarstwa w krypto, bardzo męcząca sprawa.

2. Być może mój błąd polega na patrzeniu na krypto, jak na giełdowe spółki akcyjne.

Widząc mydlenie oczu i brak wartości dodanej w LSK i LTC pomyślałem, że zespół i projekt Dash, mający spore wartości dodane, w długim terminie wypłynie na powierzchnię i zostanie doceniony przez rynek.

Rynek crypto może być jednak zbyt młody na sprawiedliwą wycenę rynkową, lub sam fakt przystąpienia do niego bardzo mocno filtruje inwestorów fundamentalnych, a premiuje inwestorów emocjonalnych.

Pod dym kątem patrząc, opłaca się śledzić memowe nowinki i za nimi cynicznie podążać wyrywając ochłapy na tadingu i spekulacji.

3. Trading i spekulacja (oraz analiza techniczna), są dla mnie fundamentalnie nie do przyjęcia, gdyż nie uważam się za tego 1% szczęściarza wśród 99% statystycznie tracących na tych czynnościach.

Inwestując w BTC też inwestowałem pod kątem fundamentalnej wartości, a nie mody (zacząłem od WhitePaper).
Gdzieś to się wszystko rozjechało po drodze. :(
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 listopada 2021, 15:19 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7380
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2731
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pael » czwartek, 25 listopada 2021, 15:18

DjVegas98 pisze: czwartek, 25 listopada 2021, 14:28Może obecnie to zbyt odważna teza, ale być może już teraz to początek końca tokenów ERC-20 i DEX'ów na nich opartych.


Im dluzej odwlekane bedzie wdrozenie eth 2.0 tym gorzej, tylko kto ich moze wysadzic z siodla z konkurecnji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 25 listopada 2021, 15:20

@pael Nie jestem expertem od technologii, ale chyba na sieciach Polygon oraz FTM jest to możliwe przy groszowych opłatach.
Tylko to zajmie jeszcze pewno sporo czasu, bo większość ludzi jest dalej technologicznie w 2017 - I mean do przelewów LTC, a do smartkontraktów ETH.
Będzie miło jak jeszcze @adiqq potwierdzi. ;)



//Swoją drogą co ten chleb (BRD) tak podrożał nagle o 700%?! :mrgreen:
Jakiś kryzys w piekarniach?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Wygadany
Posty: 554
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KaTa90 » czwartek, 25 listopada 2021, 15:49

@DjVegas98 Przypuszczam, że ktoś dostał info, że wchodzi w parę z USDT itp itd ;) Tak samo było z IDE, C98 itp itd :) Oficjalna wiadomość zapewne za 2-5 dni, kiedy już będzie spompowane ;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pawel296 i 7 gości