Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » wtorek, 22 września 2020, 17:11

Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 10:14IMO uśrednianie ma sens tylko wtedy jeśli jesteśmy bardziej hodlerami niż traderami i wierzymy, że długoterminowo krypto będzie rosnąć.

Nie ma sensu uśrednianie. Granie na giełdzie i wierzenie, że dany projekt wypali to jest hazard, a nie inwestowanie.

Jak ktoś gra za 1000 zł to tak naprawdę nie odczuje straty 50 %. 500 zł zarobi w 2-3 dni.
Masz kogoś kto inwestuje 1 000 000 zł. Rynek spada 40%. W plecy jesteś 400 000 zł. Dokupujesz za 400 000 zł. Zainwestowane masz 1 000 000 zł.
Od tego momentu niech spadnie 50 %. Kolejne 500 000 zł w plecy.

Podsumowując.
Zainwestowane 1 400 000 zł. 900 000 zł w plecy. W tym momencie rynek może jeszcze spać, odbić albo projekt trafi na czarna listę i jesteś 1 400 000 zł do tyłu. Po takim czymś psychika Tobie siądzie, a nie będziesz myślał o uśrednianiu. Taki prosty przykład na uświadomienie.

W to nie wierzę hehee

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kAArter » wtorek, 22 września 2020, 17:24

@shinya56 Moim zdaniem masz rację ale nie do końca.
Nie ma przecież takiego zero jedynkowego podejścia, jeśli ktoś przez 10 lat będzie kupował złoto fizycznie co miesiąc po innej cenie to ona też mu się uśrednia.Za 10 lat owszem może się okazać że overall jest -30% z inwestycji.Ale nie ma inwestycji bez ryzyka utraty części czy całości kapitału ( no chyba że jest to mnie uświadomcie :P )

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 17:28

shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 17:11Nie ma sensu uśrednianie. Granie na giełdzie i wierzenie, że dany projekt wypali to jest hazard, a nie inwestowanie.
No nie zawsze.

Jak kupiłeś BTC za 6000$ długoterminowo, a potem np. w marcu spadło do 3xxx i znowu dokupiłeś, bo stwierdziłeś, że to świetna okazja to co, źle i nie miałeś prawa tego zrobić, bo to uśrednianie? Uśrednianie nie ma sensu, jak masz gówniane aktywo typu jakieś TNT i dokupujesz niżej tylko dlatego, że liczysz na odbicie. Pomijam już fakt, że czasem nie masz wolnych środków i nie możesz wejść za tyle ile chcesz. Jak już Ci takowe środki się pojawią, a aktywo w które wierzysz jest tańsze to też nie masz prawa dokupić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » wtorek, 22 września 2020, 17:34

@kAArter
Jak chcesz zarabiać na rynku jest tylko jeden sposób na dłuższą metę. Szybko ciąć straty. Zyskowne pozycje przytrzymać dłużej.

Ludzie robią dokładnie odwrotnie. Trzymają straty i je uśredniają w dół, a zyskowne pozycje szybko zamykają.
Psychika to najsłabszy punkt w tej zabawie. To jest bardzo trudne, żeby nauczyć się właściwego podejścia. Kilka lat z tym walczyłem.
Do tego cierpliwość i pokora do rynku. Na koniec i tak rynek wygra :lol:
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 17:28ak kupiłeś BTC za 6000$ długoterminowo, a potem np. w marcu spadło do 3xxx i znowu dokupiłeś, bo stwierdziłeś, że to świetna okazja to co, źle i nie miałeś prawa tego zrobić, bo to uśrednianie?

To teraz zobacz jakby rynek poszedł w drugą stronę. Jesteś w plecy. Kilka razy zarobisz, ale z którymś z kolei wywali Ciebie z całej pozycji.
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 17:28 a aktywo w które wierzysz jest tańsze to też nie masz prawa dokupić?

Lepiej zapomnij to słowo. Tutaj trzeba szybko podejmować decyzję, a nie wierzyć.

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 17:43

shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 17:34To teraz zobacz jakby rynek poszedł w drugą stronę. Jesteś w plecy. Uda się tak kilka razy zrobić, ale z którymś z kolei wywali Ciebie z całej pozycji.

przecież uśrednianie nie oznacza, że nie masz nigdy SL i nie zmieniasz decyzji...

a teraz pomyśl co by było jakby aktywo w które wchodzisz za każdym razem wywalało Ci SL. To jest takie samo teoretyzowanie.

Już pomijam, że uśrednianiać możesz w górę dokupując aktywo, które rośnie.

Jak Warren Buffett dokupował akcje spółek, które miał już w portfolio to znaczy, że nie umie grać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9215
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7047
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 22 września 2020, 17:55

@Fridaytrader dokładnie tak, każdy uśrednia tylko nie zdaje sobie z tego sprawy :D Przykładowo jest na rynku przez cały rok, tzn. jest bańka na defi, coin'y robią po kilkaset/kilka tysięcy procent i jak ktoś mając kapitał do inwestowania cały x(duża suma) i nie zrobił w tym czasie x razy dwa albo razy trzy, a wyłapuje ruchy na 10-20% po czym połowę traci na stop loss'ach to jest trochę niepoważny :D Właśnie tutaj też trzeba brać pod uwagę specifikę takiego rynku, że coś potrafi mocno spaść, ale jednocześniej później zrobić znowu kilkaset procent w górę :D Takie są fakty :D Oraz trzeba brać pod uwagę fazę rynku, czy jesteśmy po dużych wzrostach, czy po dużych spadkach :D Dlatego takie uśrednianie bardzo dobrze się sprawdza, ale nie twierdzę przecież, że najbardziej optymalna strategia :D Ale powiedzmy mam te 1M$, tutaj kwota nie ma znaczenia, i skupuję BTC po dużym spadku powiedzmy od 6k$ w dół, to nawet jeśli BTC spadnie do 1$ to średnia wyjdzie 3k$, a jeśli np. na 1$ jestem w stanie dołożyć drugie tyle to już odbicie do 2$, mnoży mój kapitał razy 2 i zwraca mi się cała inwestycja, o to chodzi, że w przypadku nawet fuck up'a można wyjść cało na jakimś dead cat bouncie :D Tak czy siak najważniejszy jest money management :D @shinya56 cały czas podaje skrajne przykłady właśnie jak ktoś tego MM czy strategii nie ma :D A trzymanie zysków też trochę to takie baju baju dla frajerów, bo można być długo na zysku, a później nic z tego nei mieć albo wejść na stratę nawet, sam jestem tego przykładem, dlatego wiem co mówię :D Tym bardziej jak zachowuje się rynek, że coiny nie chcą trzymać wartości tylko robią pompki na kilkaset procent, po czym wracają do punktu wybicia i tak w kółko :D Zatem bardzo łatwo wyłapać kapitał robić +100%, jak już zrobimy +100% to możemy tą kasę wyciągnąć i bawić się za połowę i dopiero w przypadku jakiegoś niepowodzenia czy głębszych spadków go uruchamiać i znowu wyłapywać rychy na +100% :D Przy mojej strategii zawsze jest jakaś realizacja zysku i czekanie na głębsze spadki wypłaszczenia, regularne profitowanie i staranie się utrzymywanie realacja 50/50, czy 33/33/33, BTC/ALT/FIAT :D Bo nie wiem jak jutro rynek się zachowa :D Może za dwa miesięce wszystko będzie 50% tańsze niż dzisiejsze ceny, a za rok będzie 200% droższe niż dzisiejsze ceny :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 18:05

Już pomijam fakt, że cała strategia dokładania do shortów/longów jak "załapie" Ci ruch to nic innego jak uśrednianie punktu wejścia...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » wtorek, 22 września 2020, 18:16

@Fridaytrader @kAArter

Chłopaki przeczytajcie historie największego spekulanta, który zjadł zęby inwestowaniu. Lepiej uczyć się na cudzych błędach, a nie swoich. Jak czytam, żeby uśredniać w dół i kupować dołki to od moderatora powinien być ban za takie rady.
Obrazek

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 18:20

shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:16@Fridaytrader @kAArter

Chłopaki przeczytajcie historie największego spekulanta, który zjadł zęby inwestowaniu. Lepiej uczyć się na cudzych błędach, a nie swoich. Jak czytam, żeby uśredniać w dół i kupować dołki
a gdzie ja coś takiego napisałem?

A książkę znam. Fatalne zakończenie.
shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 17:11Nie ma sensu uśrednianie. Granie na giełdzie i wierzenie, że dany projekt wypali to jest hazard, a nie inwestowanie.
Ty za to napisałeś takie kwiatki. Ja pisałem wcześniej o tym, że uśrednianie shitów nie ma sensu, z Twojego posta wynika, że choćby dokładanie do longa/shorta jak jesteś na plusie też nie, bo wyraziłeś się ogólnie. Pomijam już fakt przyrównania inwestycji w projekty w które się wierzy do hazardu. Dobrze, że tego nie wiedziałem jak parę lat temu kupowałem CDP/Nvidie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9215
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7047
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 22 września 2020, 18:27

shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:16Jak czytam, żeby uśredniać w dół i kupować dołki to od moderatora powinien być ban za takie rady.
Nadal nie rozumiesz :D Ja nie mówię, o kupowaniu dołów tylko kupowanie po dużych spadkach, a czy trafimy w dołek czy nie to już kwestia szczęścia i emocji innych graczy :D Jakiś czas temu ktoś sprzedawał na 3k$ BTC będąc święcie przekonanym, że spadnie do 500-1k$, ktoś inny od niego odkupił i dzisiaj ma +200% czyli x3, a liczył na 100k$ :D Ale wiesz dokładanie do zysków też na takim dynamicznym rynku jest zwodnicze, tym bardziej jak to potrafi spaść do punktów wybia tak jak mówiłem wcześniej, czyli jeśli nawet coś rośnie od 1$ do 100$ i regularnie dokładamy to wyjdzie nam średnia 50$, cały czas zarabiamy, budzimy się po kiku dniach i mamy spadek 50%, a w tym czasie nie było nas przed wykresami :D Przykład Link ostatnio :D I wtedy masz zagwozdkę, bo wchodzisz w stratę i nie wiesz czy trzymać czy nie :D Powiedzmy, że trzymasz i to ostatecznie spada 90% to już jesteś na grubej stracie :D I właśnie tutaj jeśli masz jaja dokładasz drugie tylko odbija 100% czyli 80% spadku od ATH i teoretycznie możesz wyjść na zero :D Ja tylko pokazuję pewną koncepcję :D Ta koncepcja zadziałała na BTC, LTC, ETH, Lisk, STEEM, ZEC... i wielu innych coinach :D A przykładowo jeśli na 10 coinach masz zysk 2-3x, a na 2 masz stratę x, to relacja wychodzi 20-30x do 2x na korzyść zysków :D

I ja osobiście uważam, że jeśli ktoś mówi, żeby dokładać do zysków już po dużych wzrostach to wg. bardzo źle doradza, bo w dłuższym terminie straci, bo kiedyś przyjdzie ta korekta, a lepiej mieć większy potencjał zysku niż większy potencjał spadku :D

A tracili majątki, bo nie mieli MM :D Czyli taki Livermoore czy inny jak zarobił na giełdzie 100M$, to powinien połowę wyciągnąć i grać drugą połową i starać się powtórzyć wynik, a w zasadzie zawsze startować od takiej samej kwoty :D Im grubszy jesteś tym łatwiej Cię wyleszczyć, bo jeśli jesteś największym graczem, czyli zgarnąłeś więcej niż 51% rynku, to do ugrania jest już tylko 49%, szansa, że uda Ci się z rynku wygolić 99% całego kapitału graniczy z cudem :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 września 2020, 18:35 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » wtorek, 22 września 2020, 18:28

Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:20Pomijam już fakt przyrównania inwestycji w projekty w które się wierzy do hazardu. Dobrze, że tego nie wiedziałem jak parę lat temu kupowałem CDP/Nvidie.

Nvidia i CDP to są fizyczne firmy, które tworzą nowe technologie. Procesory graficzne z każdą kolejną generacją co raz bardziej wydajne. Do tego branża gier komputerowych i na konsole, która już dawno prześcignęła rynek filmowy. My mówimy o projektach widmo, które istnieją na whitepaperach.
Jest jednak różnica.
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:20a gdzie ja coś takiego napisałem?
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:20Ty za to napisałeś takie kwiatki. Ja pisałem wcześniej o tym, że uśrednianie shitów nie ma sensu, z Twojego posta wynika, że choćby dokładanie do longa/shorta jak jesteś na plusie też nie, bo wyraziłeś się ogólnie.

To nie było do Ciebie. To jest strategia @anagamidev, który zaleca skupowanie każdego większego dipa. Już kilka osób na forum z większym doświadczeniem wyjaśniło jego metodę.

@Fridaytrader
Napisałeś, że przeczytałeś książkę "Wspomnienia gracza giełdowego". Przeczytaj jeszcze raz. Tam jest kilka razy powtórzone, że uśrednianie strat to jest największy błąd.

Kolega @anagamidev przyjął taką strategię, ale patrząc na historię to ludzie w ten sposób tracili majątki.

Nie lepiej szybko sprzedać nawet ze stratą 10% i odkupić jak poleci jeszcze 30% ? Już nawet nie wspominam o psychice. Wyobrażam sobie ludzi w jakim są stanie co weszli za BTC po 20 000 $, a kurs od tego czasu nie podszedł do ATH. W tym czasie było kilka nadziei, później znowu załamka. Zszargane nerwy.
W takim stanie łatwo o kolejny błąd. Później depresja, załamanie psychiczne i w najgorszym razie kaplica. Z tego co pamiętam to ludzie wchodzili za kwoty >100 000 zł.

Kolejny etap jest taki, że po 2-3 latach zapominają o stracie i grają w ten sam sposób. Powtórka z rozrywki. Zero analizy i wyciągania winsoków.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 września 2020, 18:47 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9215
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7047
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 22 września 2020, 18:45

shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:28Nie lepiej szybko sprzedać nawet ze stratą 10% i odkupić jak poleci jeszcze 30% ? Już nawet nie wspominam o psychice. Wyobrażam sobie ludzi w jakim są stanie psychicznym co weszli za BTC po 20 000 $, a kurs od tego czasu nie podszedł do ATH. W tym czasie było kilka nadziei, później znowu załamka.
No właśnie o to chodzi, że nie wato było tracić nadziei i należało grać dalej :D Tzn. nawet jeśli ktoś zainwestował na 20k$, a ta cena to chyba tylko w 1 dzień była czy nawet w jednej godzinie :D To wątpię, że ktoś nagle zainwestować cały majątek :D Zatem skoro liczył na 40k$ to powinien tym bardzij kupować od 10k$ w dół, zakładająć, że dołożyłby drugie tyle i skupował od 10k$ w dół do 3k$ to wyszłaby mu średnia cena 6.5k$(zakłądając, że tam nic nie uśredniał na lokalnych odbiciach) :D Poza tym uśrednianie to też sprzedanie nawet na stracie na lokalnej górce i odkupienie więcej po korekcie z tym, że jeśli długoterminowo liczymy na wzrost może być to ryzykowne :D Zatem po wbiciu 100% czyli na 13k$ mógł sprzedać wszystko, wyjść na 0 i poczekać na głębszą korektę i ponownie starać się uśredniać czyli kupić jakąś przecenę 30-40%, po czym odsprzedać trochę wyżej i robić tak w kółko, jeśli będziesz regularnie profitował to cena średnia będzie Ci się obniżać :D Czyli np. jeśli coś kupić na 10k$ sprzedasz na 20k$ i cena spadnie z powrotem do 10k$ to jeśli grasz w miarę stałym kapitałem to masz średnią 5k$, czyli znowu albo spadnie albo pójdzie do góry, jeśli spadnie to znowu dokupujesz za jakiś nadmiarowy kapitał, jak odbija, zrezlujesz zysk i to co masz na HODL Ci się uśrednia, a masz cały czas kasę na niższe dołki :D Ty za to proponujesz, żeby pogodzić się z porażką, nic nie robić i wrócić na kolejnej hossie, po której znowu przyjdzie spadek 80-90% :D I ja właśnie zrobiłem analizę, wyciagnąłem wnioski i wyekstrahowałem właśnie, z tego, że takie uśrednianie mniej lub bardziej będzie się sprawdzać w miarę dla profitującego regularnie tradera na tak dzikim rynku z dużymi amplitudami :D

### edited: 2020-09-22 19:00 ###
shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:54To się tak fajnie pisze po fakcie. Tu kup, tutaj sprzedaj. Jak zainwestujesz realne pieniądze to wchodzi nowy czynnik "emocje". Pod wpływem emocji człowiek nie myśli racjonalnie i całe te gadanie to można wyrzucić do kosza
Proszę ja Ciebie bardzo :D
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 26 marca 2019, 00:57 @osobliwy_nick właśnie niedoceniasz wyjątkowości i unikalności tego aktywa, chyba nawet nie rozumiesz jak wielu. BTC spadał znacznie częściej do 0 niż piszesz. Ja tylko mówię, że nawet jeśli BTC spadnie do 1$, to założę się, że znajdzie się te 17000 osób, które czysto spekulacyjnie zaryzykują te 1000$ i później będą to pompować, nawet jeśli napompują do 100$, to będzie to ROI 10000% :D Oczywiście już mieliśmy taką sytuację i wiemy jak się to ostatecznie skończyło, w późniejszym etapie poszło do 20k$ :D Jeśli BTC miałby spaść do 1$, a za 10 lat znowu wbić te 20k$ to jestem za :D Zresztą ja sobie cały czas akumuluję, przed bańką miałem 40 parę BTC, licząc z altami, później na tym spadku na 3333$ dokupiłem drugie tyle i miałem ponad 80 BTC, dzisiaj po tych ostatnich dwóch miesiącach mam ponad 3x więcej, więc nawet jak spadnie do 1k$, to nadal twierdzę, że mi się to opłaci i że wrato grać długoterminowo oraz nigdy nie sprzedawać poniżej ceny zakupu :D Bo jeśli sprzedajemy poniżej to godzimy się ze stratą i ktoś na nas zarobił i już nie ma motywacji do pompowania w ogólności to mówię :D Ja nie naganiam tylko od trzech miesięcy trąbię, że jesteśmy tak nisko, że warto grać i jeśli rynek odbije to ładnie wszystko nam się zwróci co wypracowaliśmy tutaj na dołkach :D Zabawne jest to, że właśnie teraz kiedy BTC stoi w miejscu i ładnie dziala procent składany, bo alty latają góra w dół na tych samych poziomach, tacy jak Ty wieszczą bark bańki, a tutaj nie trzeba żadnej bańki :D Rozumiem, że dla Ciebie jak BTC rośnie w ciągu 3 tygodni o 300% to jest normalne i wszystko cacy, a jak BTC później spada o 80% w ciągu roku, to już nie jest cacy :D Jak dla mnie na rynku nie ma wielkiej filozofii, widzę promocje to kupuję, a jak widzę mocny wzrost ceny to sprzedaję :D

Tymczasem 4h, możliwy morning star :D

Spoiler:
anagamidev pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 22:05 @fusywszklanejkuli nie wiem jak Ci odpowiedzieć, czytam każdego i biorę pewne scenariusze pod uwagę. Nie jestem nieomylny, mimo, że poświęciłem dużo czasu na trejding, ciągle popełniam mnóstwo błędów. Jednak suma sumarum cały czas na plus. Po prostu jeśli ktoś chce potwierdzenia odwrócenia trendu to może poczekać, ja jak już wielokrotnie pisałem czekałem aż LTC wybije, zrealizował pół roczenego ISHS w pełni, przeciął MA50/MA200 na 1d. Dla mnie już zaczął się alt season i bottom is in :D Oczywiście może sobie pójść jakaś szpilka czy po prostu jakiś krótkotrwały spadek, ale ja akumuluję w strefie 0-4k$, sugerując się strefą procentowo z poprzedniej bessy 200-400 -> 3333-6666$, a mam kupione w większości BTC na 3333$ i uśrednione do 2k$ ok. :D Mi ta metoda działa i się nią dzielę :D Zakładam, że BTC wbije jeszcze 100k$ w ciągu kilku lat i będę do tego czasu uśredniał :D Ogólnie to ja wiem, że może jeszcze spaść i pod 1k$, tylko takie czekanie i banie się grania dla mnie jest bezsensowne jako bagholdera uśredniacza :D Ogólnie granie na dźwinig to całkiem inna bajka niż granie tak jak ja robię tutaj nie można trzymać długo pozycji, a mnie nie ruszy spadek do 1$ :D Ucieszę się, dokupię i uśrednię, a sprzedam na 100k$+ :D Czy to na koniec tego roku czy za 10 lat :D A uśredniając cały czas estymowana wartość moich crypto assetów rośnie pomimo bessy :D Kiedy wrócimy do 20-50% ATH chociażby na parze z dolarami to będę mulitmilionerem, strach pomyśleć jak jeszcze wbijemy nowe ATH :D Jeszcze kwestia najważniejsza. Założyłem, że Bitcoin i cryptowaluty to rewolucja idąca w ślad za rozwojem Internetu i że większość tych coin'ów będzie co najmniej store of value i hedge'em przeciwko inflacji. Jeśli one pospadają do zera i już nigdy nie odbiją nic nie zarobię. Ale mam satysfakcję z tego co robię i jaram się handlowaniem :D Ogólnie wiele osób boi się kryptowalut jak diabeł święconej wody, nie wiem z czego to wynika, ale przecież zainwestowanie chociażby 100PLN czy tysiaka to nie jest wiele i tak ta kasa leżałby na koncie, a potencjalnie takie kryptowaluty dały najlepiej zarobić w ciągu ostatnich 10 lat. Nawet te wszystkie PeerCoin'y i NameCoin'y, podczas ostatniej hossy powbijały swoje ATH na parze z dolarami :D



(4444 + 3333) / 2 = 3888,5 :D

### edited: 2019-02-25 00:20 ###


### edited: 2019-02-25 00:59 ###
Ten wykres jeszcze ciekawie wygląda :D

Ostatnio zmieniony wtorek, 22 września 2020, 19:01 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » wtorek, 22 września 2020, 18:54

anagamidev pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:45Ty za to proponujesz, żeby pogodzić się z porażką, nic nie robić i wrócić na kolejnej hossie, po której znowu przyjdzie spadek 80-90%

Bzdury wypisujesz. Ja właśnie nie godzę się z porażką. Osoby co są na minusie 80% już dawno pogodzili się z porażką.
Tnę straty nawet na tych 10 %, ale dalej mam kapitał na inwestycje. Ludzie mają kapitał powiedzmy na 2-3 zakupy dipów i dalej zostaje "nadzieja", że odbije. Kto będzie do przodu jak wejdę 90% kapitału co mi został po 80 % spadkach ? W takim przypadku ja mam większą elastyczność. Podzielę sobie kapitał na trzy części i i przetestuję rynek.
anagamidev pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:45 zatem po wbiciu 100% czyli na 13k$ mógł sprzedać wszystko, wyjść na 0 i poczekać na głębszą korektę i ponownie starać się uśredniać czyli kupić jakąś przecenę 30-40%, po czym odsprzedać trochę wyżej i robić tak w kółko

To się tak fajnie pisze po fakcie. Tu kup, tutaj sprzedaj. Jak zainwestujesz realne pieniądze to wchodzi nowy czynnik "emocje". Pod wpływem emocji człowiek nie myśli racjonalnie i całe te gadanie to można wyrzucić do kosza.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 września 2020, 21:29 przez shinya56, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 18:56

shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:28@Fridaytrader
Napisałeś, że przeczytałeś książkę "Wspomnienia gracza giełdowego". Przeczytaj jeszcze raz. Tam jest kilka razy powtórzone, że uśrednianie strat to jest największy błąd.
nigdzie nie napisałem, żeby uśredniać straty, więc nie wiem skąd przekonanie, że tak uważam.

W przypadku krypto napisałem wyraźnie o tym, że ma to sens, jeśli długoterminowo widzimy sens ekonomiczny wzrostu wartości danej monety/tokenu i wspomniałem nawet wyraźnie, że chodzi o przypadki, gdzie mamy silne przekonanie/wiarę, że dane krypto będzie zyskiwać na wartości. I nie chodzi mi tu o piardolamondo a'la Lisk, ale sensowną analizę fundamentalną.

Przykładem jest Binance Coin o którym wspominałem już kilkukrotnie, gdzie jego wartość jest ściśle skorelowana z funkcjonalnością jaką oferuje. Czy jak przy Czarnym Łabędziu dokupowałem tanio BNB to z góry ten ruch jest złym posunięciem? Pomijam fakt, że wiemy jak sytuacja się skończyła (tj. BNB urósł i to znacząco), ale gdyby sytuacja się powtórzyła to zrobiłbym dziś to samo i wciąż mam przekonanie, że byłby to dobry ruch (a jako posiadacz BNB w tym momencie dokupując - uśredniłbym).

Ty piszesz cały czas o powiększaniu pozycji na stratnych altcoinach. Moim zdaniem to prędzej podchodzi pod zasadę gry przeciwko trendowi, bo jak już wcześniej pisałem uśrednianie może odbywać się w obu kierunkach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » wtorek, 22 września 2020, 19:06

Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:56nigdzie nie napisałem, żeby uśredniać straty, więc nie wiem skąd przekonanie, że tak uważam.

Odpisałem Tobie w poprzednim poście. Czytaj ze zrozumieniem.
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:56Ty piszesz cały czas o powiększaniu pozycji na stratnych altcoinach. Moim zdaniem to prędzej podchodzi pod zasadę gry przeciwko trendowi, bo jak już wcześniej pisałem uśrednianie może odbywać się w obu kierunkach.

Ty chyba mnie pomyliłeś z @anagamidev Piszę cały czas, żeby właśnie tego nie robić :roll:
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 18:56 Czy jak przy Czarnym Łabędziu dokupowałem tanio BNB to z góry ten ruch jest złym posunięciem? Pomijam fakt, że wiemy jak sytuacja się skończyła (tj. BNB urósł i to znacząco), ale gdyby sytuacja się powtórzyła to zrobiłbym dziś to samo i wciąż mam przekonanie, że byłby to dobry ruch (a jako posiadacz BNB w tym momencie dokupując - uśredniłbym).

Czyli jedziesz na nadziei, że coś urośnie. To nie jest profesjonalne podejście.

Przeczytaj sobie jeszcze to. Najpierw to trzeba mieć właściwe podejście do inwestowania, a nikt o tym mówi.
Obrazek

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 19:33

shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 19:06Ty chyba mnie pomyliłeś z @anagamidev Piszę cały czas, żeby właśnie tego nie robić
chodziło mi o to, że dla Ciebie uśrednianie to zawsze powiększanie stratnych pozycji, a tak nie jest, bo uśredniać możesz też w górę (kupując coś co miałeś wcześniej, a zaczęło rosnąć) bądź dokładając do zyskownego longa/shorta.
shinya56 pisze: wtorek, 22 września 2020, 19:06Czyli jedziesz na nadziei, że coś urośnie. To nie jest profesjonalne podejście.
analiza fundamentalna to dla Ciebie nadzieja? Jak widzę, że coś ma realne zastosowanie i będzie na to coś popyt to nadzieja? To na czym Ty jedziesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 22 września 2020, 21:07

Cięcie strat cieciu strat nie równe.
Jeśli ktoś sprzedaje przy -10% z myślą o kupnie czegoś innego, kiedy te coś inne też w dupe dostaje jak i 95% binance (zakładając ruchy na btc) to jest to głupota.

Jeśli ktoś sprzedaje przy -10% z NADZIEJA czy tam WIARA że spadnie niżej i rzeczywiście spada np. 40% I KUPI to SAMO..to jest to.... SZCZESCIE :)

Jeśli rynek leci to sprzedaje się z myślą aby tanio kupić, a jak 95% rynku leci to sensu nie widzę w coś innego lecieć:)

W coś innego lecialem jeśli sprzedawalem wyżej od zakupu i wchodziłem w coś co wg mnie było nisko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6750
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6572
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 22 września 2020, 21:11

Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 17:28Jak kupiłeś BTC za 6000$ długoterminowo, a potem np. w marcu spadło do 3xxx i znowu dokupiłeś, bo stwierdziłeś, że to świetna okazja to co, źle i nie miałeś prawa tego zrobić, bo to uśrednianie?
Longterm nie powinien być kojarzony z jakimś bezmyślnym kupnem bez SL.

To gra jak każda inna, tylko w innej skali - masz SL, masz TP, tylko np. grasz ruch wielomiesięczny, a nie tygodniowy.

Dopuszczenie do straty rzędu 50% to słabe zarządzanie ryzykiem.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 22 września 2020, 21:28

Sys I tfuel to typy na wzrosty :)

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 22:39

BitJanusz pisze: wtorek, 22 września 2020, 21:11Longterm nie powinien być kojarzony z jakimś bezmyślnym kupnem bez SL.
dla mnie zdecydowanie częściej kojarzone z tym jest kupowanie jakiś shitcoinów na "szybkie wzrosty" :) inwestorzy long term są z reguły dużo lepiej przygotowani do swoich zakupów. Odnoszę wrażenie, że dla Ciebie inwestorzy longterm to bagholderzy, a to nie jest to samo.
BitJanusz pisze: wtorek, 22 września 2020, 21:11Dopuszczenie do straty rzędu 50% to słabe zarządzanie ryzykiem.
50% czego? Z tego co często piszesz wchodzisz all in w swoje pozycje, zatem 50% strata dla Ciebie to połowa całego depozytu przeznaczonego na granie. Czy to jest dobre zarządzanie ryzykiem? No pewnie, że nie. Jak ktoś był w stanie dokupować bitka za 3xxx USD to znaczy też tyle, że wcześniej nie grał całym kapitałem. Dla niego to może być świetna okazja na zakupy. I zapewniam Cię, że nie brakowało osób, które z przyjemnością robiło zakupy podczas black swana, a to właśnie dlatego, że nie grali całym kapitałem.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości