Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 14 lipca 2019, 12:32

A tym czasem lecimy raczej w stronę co najmniej 10k. Altcoiny reagują, lecz trochę im brakuje do nowego low.

Tego ostatniego odbicia od czasu nowych dołków nie można było nawet death bounce'm nazwać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 13:25

ptr111 pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 05:10Takie podobne podejście mieli wcześni inwestorzy Bitcoina, którzy wchodzili za przysłowiowe grosze(powiedzmy te kilkaset$ 3 lata temu)
Nie no, nie jajcuj proszę. BTC po kilkaset $ to było kupowanie stosunkowo "drogiego" bita, który był kupowany mocno na bańce lub po rozbitej bańce do 1163$, po padzie Goxa i w silnej bessie. Prawdziwi EA bitcoinowi to ci, co albo kopali za darmo prawie, albo kupowali przez 1 bańką (za centy czy max kilka dolarów), ew. po pęknięciu 2 bańki za kilka dolarów nadal.

Odnośnie Egotii, piszesz, że to dobry projekt, pytanie czy jak cena była niska, też był tak samo dobry. I druga kwestia czy on naprawdę aż tak dobry, by wzrost obrazował fundamentalną wartość czy zwykły trafi i przypadek. W grupie 1000 czy 2000 altów, które mają zmienną cenę i są na różnych giełdach i którymi interesuje się łącznie wiele milionów ludzi na świecie i wiele kapitału łącznie jest zaangażowanego, to co pokazuje na wykresie Ergotia może być zwykłym przypadkiem. Duża grupa + sporo ludzi na rynku + sporo kasy na rynku niemal z konieczności generuje co jakiś czas kwiatki typu Ergotia.

Odnośnie fundamentów, jeśli Ergotia jest dobra, uwierz mi, że znajdziesz i 10 czy 50 czy więcej też dobrych projektów, których wykresy będą płaskie, jak po nieudanej reanimacji pacjenta. Dla mnie Ergotia to szum, przypadek, entropia spekulacyjna wyglądająca na dowód na istnienie Boga, która jednak musi się przydarzyć w odpowiednio dużej próbce.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Odnośnie posta:
Bit-els pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 05:14@Wymazywanie @ptr111
Podobne zdanie ma DjVegas (...)
pewnie to racja. Dla mnie jednak nawet "prawdziwe fundamenty" to i tak zazwyczaj głównie paliwo spekulacyjne bardziej niż realny ogromny popyt, który musi kupować akurat na bańce do "użycia pozaspekulacyjnego" coina.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » niedziela, 14 lipca 2019, 16:13

@Bit-els
Ty chyba pisałeś, że Twój znajomy, który interesuje się Bitcoinem, mówił, że BSV to prawdziwy Bitcoin ? Mógłbyś rozwinąć temat ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bit-els » niedziela, 14 lipca 2019, 16:24

najważniejszy dla niego jest chyba metanet, czyli możliwość uzywania btc niczym eth. Plus duże bloki. W sumie o tym wszystkim pisze Zdch. Gdyby odrzucic Craiga to inaczej bysmy patrzyli bsv

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Corso » niedziela, 14 lipca 2019, 18:06

zmasakrowało znowu moje ALGO :P uciekło 1700usd :mrgreen:
czas chyba wyjebać te wszystkie ścierwa - w tak trudnych czasach możesz ufać tylko królowi

:mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 18:46

@Corso Ja wywaliłem za 1$ średnia, a zakup był 1.02$ średni. Z -2300$ wyszło i się cieszę, bo strata sięgała -23000$ przy zjeździe do 0.8$. Wczoraj próbowałem wejść, kupiłem na próbę mało, za 3000$ jakoś, ale nie szło i wywaliłem i straciłem -50$. Ciekawe, że w nocy jednak odbiło i to do dolara, więc można było wczoraj brać jednak ale wywalać w nocy/rano, bo teraz masakracja na wszystkim.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » niedziela, 14 lipca 2019, 19:11

@Wymazywanie

No może trochę przesadziłem z tymi "przysłowiowymi groszami" ale nawet ci co kupili po te kilkaset$ i obierając sobie target na poziomie kilku tyś$ czy nawet kilkunastu(który zrealizowali) to i tak wielkie graty dla nich za cierpliwość i konsekwentne trzymanie się wizji, że kiedyś wejdzie do BTC kapitał instytucjonalny, no i wszedł ;)

Wątpię czy te wzrosty Egretii były ot tak przypadkiem, jak sugerujesz. Zakładam że ten solidny trend wzrostowy który miał początek w 2 połowie marca, był pewnie konsekwencją bezproblemowego wdrażania punktów mapy drogowej, zawierania jakiś znaczących partnerstw, dodaniem nowych giełd lub zwiększenia działań marketingowych etc, co poskutkowało napływem nowego kapitału i wzrostem ceny. Po prostu mocne fundamenty, duży obiecujący potencjał, bezproblemowy solidny, konsekwentny rozwój - z biegiem czasu mocno zaprocentowały. Wpływ na tak imponujące wzrosty, też mógł być wynikiem tego, że jednak gdzieś tam znaleźli swoją niszę, skupiając się na wdrażaniu blockchainowych aplikacji na tym całym HTML5(uznanym na świecie języku programowania, stosowanym przez wiele koncernów) co też mogło dać tam jakieś poczucie wyjątkowości dla wielu inwestorów. Kolejnym pomocnym czynnikiem mogło być też to, że projekt nie przechodził kolosalnej pompy i zrzutu na poprzedniej bani jak np XVG, DCR czy wiele innych.
Zatem wg mnie ww mix czynników prawdopodobnie spowodował takie ponadprzeciętne imponujące wzrosty, a nie jakiś przypadek. Taka moja opinia.


@BitJanusz
Też wg mnie DCR jest wartościowym projektem, ale przejście ogromnej pompy i zrzutu na poprzedniej bani, może stanowić poważną przeszkodę w ponownych imponujących wzrostach. Możliwe, że ogólnie większość altów która przechodziła megapompę na tamtej bani, może od czasu bessy mieć poważne problemy z wydźwignięciem się z nizin czy wspinaczce na kolejne wyżyny, nawet mimo mocnych fundamentów i obiecującego potencjału.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 14 lipca 2019, 20:33

Obrazek

Binance 1w

nie ma nawet jak wyznaczyć zakresu spadku z fib extension, bo 1.618 wypada poniżej zera... :?

Myślę, że ma szansę na odpalenie, tylko kiedy? może gdyby BTC spadł na 8k i tam konsolidował, to byłoby odbicie na IOST po kapitulacji.

ale gdy się spojrzy na całość... to może być niezły klin... :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 14 lipca 2019, 20:47

Obrazek
taki tam... malutki wzrost :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:32

Dawno nie widziałem aż tak złych VOL na shitcoinach Binance. poniżej 10 BTC na wielu z nich, wtf.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:38

@BitJanusz No niesamowity okres teraz mamy. zarobić ponad 10 procent bez żadnej dźwigni jest ciężko jak nigdy dotąd. Praktycznie na większości altów mamy 7 red tygodniówek teraz. Podziękujmy tetherowi :D


edit:// Dominacja jest przeje*anie wysoka. tylko przez 2 dni 7,8 grudnia w 2017 była o jeden procent wyżej ( pomijając oczywiście okres wcześniej)

Przebicie 71.90% może zaprowadzić nas na bardzo niebezpieczne poziomy
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:47 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:38

No masakra jakaś, to nie tylko dziś ale ostatnie dni coraz gorzej, nie dośc że wszystko spada ciągle, dominacja BTC rośnie to jeszcze volumeny zanikły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 15 lipca 2019, 15:51

@DjVegas98 Spójrz na to z innej strony: to w 2017 dominacja BTC miała zwykłą dużą fluktuację (osłabienie) przez bańkę całego rynku i pompowanie kasy w każdego gniota na każdej giełdzie crypto. Teraz, po prostu, wraca do normy. To normalny stan, że BTC mocno dominuje, a rzadszy i nietypowy, że nie dominuje w % udziale kapitalizacji rynku. Dominacja na poziomie 40-50% przez BTC była zwykła anomalią przez idiotyzm pompowania czegokolwiek "bo wszystko rośnie".

Nie patrzcie na crypto poprzez pryzmat 2017, ale nieco szerzej. Za dużo osób chyba zostało mentalnie w 2017 w swoim podejściu do altów.

https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7524
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pael » poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:01

Kupuje ktos takie akcje jak to z waves?
Po co gosc rzucac takie info, lepiej odwrotnie, podpompowac wstepnie, ludzie zobaczyliby, ze cos sie kroi, info i pompa wlasciwa. Tak to co, charytatywnie rzuca info, a potem sam bedzie zbieral po zawyzonej cenie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: blink » poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:03

pael pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:01Kupuje ktos takie akcje jak to z waves?
Po co gosc rzucac takie info, lepiej odwrotnie, podpompowac wstepnie, ludzie zobaczyliby, ze cos sie kroi, info i pompa wlasciwa. Tak to co, charytatywnie rzuca info, a potem sam bedzie zbieral po zawyzonej cenie?


Tak zdecydowała społeczność

Weteran
Posty: 7524
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pael » poniedziałek, 15 lipca 2019, 16:08

Ta...

Shall we giveaway half of our ICO funds for those who comment on that post? YES!

zostawie zarcik:
Bitcoin up --> Alts down
Bitcoin down --> Alts down
Bitcoin sideways --> Alts down

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 15 lipca 2019, 21:49

No teraz zaczyna to przyjmować wręcz absurdalne wymiary. BTC spadł dzidą na 9700$ - alty spadły do 10% względem BTC. BTC wzrósł kilkoma dzidami do 10,8k - alty spadły do 10% względem BTC. :roll: :roll: Przyznam szczerze, miałem jedną małą pozycję i znów diabli ją wzieli - SL. Do tego ten wolumen na Binance na sporej części altów - żałość totalna. Transakcja na niektórych raz na parę minut...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 15 lipca 2019, 21:58

Biadolicie Hipolicie 8-) na /usdt całkiem dobre już zyski, niezdążyłem tylko eth kupić, a EOS mi w nocy SL zjadł, ale rano odkupione i już sprzedane z zyskiem. Nawet co mi się nie zdarza, na parze ETN/BTC zarobione +10%, ale na tym bota testuję więc wliczony w straty ewentualne "nierówności" na kursie.
Obecnie gram na takie "chwilówki", wskakuję przy lekkich odbiciach i dosłownie za parę chwil sprzedaję, przez te pesymistyczne nastroje na forum nie jestem w stanie dłużej utrzymać pozycji.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » wtorek, 16 lipca 2019, 00:11

Nadal dominacja BTC wysoka.
"Kryptopomocnicy" "Twitter" nawołują sprzedawajcie alty czyli definitywnie nastał okres ich kupowania:)
INS ładnie podskoczył. Zainwestowałem w REN, LTC, TRX

Jak dla mnie to co dzieje się teraz na rynku nie będzie z korzyścią dla całego rynku krypto.
Wolumen gotówki z rynku wpływający na giełdę +7% kwartał do kwartału.
Ulica nie pakuje się jeszcze - zapewne odstrasza ich wszechobecny KYC

Alty umarły, miejmy nadzieje że BTC nie podzieli losu Altów...
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lipca 2019, 00:20 przez MinningClub, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 lipca 2019, 00:15

Podręczny zestaw do tradowania altów:
Spoiler:
Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości