Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » sobota, 16 maja 2020, 11:38

Co myślicie o tym APPC wczoraj wszedłem za 1 k na górce i przegrałem 70 $ wiem że tak się nie robi ale po poście BitJanusza się najarałem na większą pompke , mam jeszcze 130 $ wolnego kapitału myślicie że opłaca się teraz dokupić APPC żeby jakiś + wszedł pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 16 maja 2020, 12:18

@vasiliew23 pamiętaj żeby nie wchodzić na FOMO - pozycję najlepiej zawieraj po spadkach albo po wypłaszczeniu, ewentualnie ustawiaj limit buy tak z 10% pod obecną ceną żeby złapać szpilkę w dół.

Moje targety nie są w 100% dokładne plus ja z nich często rezygnuję albo modyfikuję je w locie widząc co się dzieje na wykresie, czego nie mogę tutaj opisywać bo wyszłoby setki postów dziennie.

Co do APPC - zobaczymy, ten coin ma bardzo niski VOL i pusty orderbook, zainteresowanie kogokolwiek grubszego oznacza automatyczną pompkę. Wciąż uważam, że większa szansa obecnie jest na okolice 380 sato niż na 300, ale - ponownie - mogę się mylić grubo, np. jeśli bitek teraz odpali dzidę na 10,5k, to zobaczymy raczej 300 niż 380.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » sobota, 16 maja 2020, 12:20

ja jestem tu na forum od jakiś 3 lat i tylko czytałem ale teraz wole się poradzić mądrzejszych to co teraz uciekać z APPC do BTC ???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » sobota, 16 maja 2020, 12:30

vasiliew23 pisze: sobota, 16 maja 2020, 11:38Co myślicie o tym APPC wczoraj wszedłem za 1 k na górce i przegrałem 70 $ wiem że tak się nie robi ale po poście BitJanusza się najarałem na większą pompke ,


Sory stary, bez obrazy ale poczytaj wejscia, wyjscia i zawieranie pozycji np. tu https://www.edukacjagieldowa.pl/gieldow ... /trojkaty/
albo pinbar, insidebar, nie mowie ze sam to umiem, tez sie ucze, ale nigdy nie napisze ze wskoczylem bo ktos cos napisal i przegralerm i co teraz.

Szanuje rady @BitJanusz i innych ktorzy sie tu udzielaja a pisanie ze ktos cos i ja przez to przegralem moze wiele osob odstraszyc, zniechecic do zamieszczania spostrzezen. Nie pisze zlosliwie.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » sobota, 16 maja 2020, 12:36

Kurcze nie chciałem nikogo obrazić ani nikogo zniechęcić BitJanusz z tego co widzę jest ogarnięty w temacie po prostu ,zapytałem czy ten appc ma jakąś szanse wiem że to nie jest porada sorry jeszcze raz :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 16 maja 2020, 13:56

@vasiliew23 trochę bez sensu grasz, czemu realizujesz stratę na końcu bessy/początku hossy? Zauważ, że teraz wchodząc gdzieś, żeby odrobić stratę i zarobić 10% już potrzebujesz ruchu na 20% :D Odwróćmy sytuację, jest hossa, sprzedajesz BTC po 18k$, idzie do góry, panikujesz, że pociąg Ci odjeżdża i odkupujesz na 19k$, bo będzie już tylko rosło. Trzymasz kilka dni i nagle zrzut na 10k$. Tutaj jest bessa, więc wszystko jest rozciągnięte w czasie, ale sytuacja jest analogiczna. Jeśli wchodzisz w coś na long, to staraj się mieć jakąś większą perspektywę, czyli spójrz na 4h, 1d jeśli grasz na wzrost na 1h, czy jest potencjał wzrostu w dłuższym terminie i warto ryzykować wchodzenie na dołku lokalnym, gdyż w przypadku fuckup będziesz mógł później wyjść z zyskiem oraz zadaj sobie pytanie jakie jest prawdopodobieństwo, że cena już nigdy nie wróci do Twojego break even. Poza tym APPC to tutaj jest to samo co GAME, albo spadnie do zera i stracisz wszystko albo zarobisz baaaardzo dużo :D Ja osobiście radziłbym zaryzykować i nastawić się na HODL, gdyż rakieta jest gotowa do startu i w każdej chwili może opuścić wieżę :D Twenty seconds and counting... all engines running...

Oczywiście APPC może jeszcze spaść i do 100 sat czy 200 sat :D Trzeba jeszcze uwzględniać cenę w $ i BTC, bo może być tak, że BTC teraz pójdzie do 11k-12k$(+10% ok.), w tym czasie APPC spadnie na 200 sat(-33%), czyli cena w $ się praktycznie nie zmieni, lekko spadnie, następnie BTC spadnie do 10k$, a wtedy APPC odpali np. znowu do 900 sat(+200-300%) i ostatecznie okaże się, że lepiej było trzymać APPC czy nawet dokupować :D Musisz też sobie dać jakiś szerszy horyzont czasowy, a nie panikować z godziny na godzinę :D Dlatego lepiej nie grać all in i uśredniać pozycję budować ją pod większy ruch partiami wg. mnie :D Bo np. na taki ruch +20% nieraz będzie musiał poczekać kilka dni :D Nie zawsze rośnie w godzinę jak dzisiaj VIBE :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3113
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 16 maja 2020, 18:58

mudol pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 21:49 Taka mała podpowiedź, choć nie wiem jak to wygląda z innymi coinami, Richard Ells, czyli po prostu Rysiek, a wszystkie Ryśki to fajne chłopy, główny ceo waluty Electroneum zapowiedział w piątek, że wszystkie wallety giełdowe przechodzą w tryb off, z uwagi na jakieś tam zmiany, mniejsza o jakie, ale... Kolejny raz się sprawdziło, że jak w/d są zablokowane, to gdzieś zawsze idzie jakaś pompka, no i dziś ponownie,
Tak bardziej jako ciekawostka, ETN od tygodnia 300%, co ciekawe, rzeczywiście znów był mail od Ryśka, ale jakoś nie czytałem/olałem a szkoda.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mxxm977 » sobota, 16 maja 2020, 20:14

VIBE.
"We're happy to announce VIBE OR DIE v2020.1.0 is live and ready for gameplay!!! This is the most significant update to VIBE OR DIE yet!!! Check out all the details and whats next for VIBE in our..."

via @blockfolio

#VIBE $VIBE
https://blockfolio.com/coin/VIBE/signal/EyHdNN3lS3

VIBE, w którego inwestowałem 2 lata temu właśnie wybił 50 procent w 24h... A coś mnie tak kusiło żeby zostawić... ;)
A tak na poważnie, z tego co pamiętam, bardzo fajny projekt. Koncerty w VR itd (chyba, że coś pomyliłem)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 16 maja 2020, 21:31

@BitJanusz Ehh, chyba pora w LINK niebawem wsiadać. :D

Obrazek

Chociaż nie wiem, czy nie zaczekałbym jeszcze na wybicie tej różowej lini (44k sats), bo to tylko 10%, a raczej jak ją pokona to będzie to V - kształtne bycze wyjście, a miejsca w kanale żeby się nachapać będzie jeszcze sporo.
No teoretycznie można by wejść już teraz z jakimś sensownym SL, ale dzisiejszy wystrzał ma jakiś niemrawy ten volumenik. :roll:

Ale z drugiej strony kurde no, jak tu nie łapać tak blisko ważnego wsparcia?
Bo przecież jak kurs pokonałby tą żółtą linię wsparcia klina, to byłoby to coś zupełnie nowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 16 maja 2020, 22:23

@DjVegas98

Chciałem kupić rano za 392, ale porównując z dotychczasowymi falkami - korekta wybicia zeszła jednak dość głęboko jak na LINK.

Wydaje mi się, że może być z grubsza powtórka tego, co widać na Twoim rysunku po prawej stronie. Czytaj jeszcze jedna fala spadkowa zakończona akumulacją.

Wybije to jednak klin dołem, więc sentyment może być nieciekawy.

Gdybym miał na tę chwilę nakreślić scenariusz dla LINK, to chyba jednak skłanaim się ku zejściu tak w zakres 320-350 z przodu, fałszywe wyjście dołem z klina, pomulenie tam i hopka po nowe ATH.

Zejście poniżej 240 neguje ten scenariusz.

Coś takiego mogłoby się stać, gdyby bitek odpalił teraz dzidę ku górze kanału (10700$ czy coś takiego).



ps. wchodzimy w fazę gwałtownego odbicia na altach. Pewnie po kilku dniach zacznie być obwieszczany alt season. Wtedy należy standardowo wyjść lub ustawić ciasne SL, bo idzie korekta wybić ;) Twitterowcy nie rozpoznają alt season nawet wtedy, gdy wyskoczy zza krzaków i kopnie ich w dupę. Moja intensywna gra na altach zaczęła się z powodu wykrycia lokalnego alt season, oczywiście. Ponad tydzień temu :twisted:



ps. w sumie zastanawiam się, czy dramatycznie marny orderbook APPC nie jest przyczyną gównowolumenu na tym coinie.
Bo jak tu realnie postawić stop loss w akcji na kilka bitków, jeśli 1 BTC zrzuca kurs o 10% od ręki?
Myślę, że wielu ugrzęzło na pozycjach i mogę tylko czekać na ratunek poprzez zjedzenie ich ścianek.
To dobry moment, by rozkręcić większą aku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 16 maja 2020, 22:46

APPC/BTC, 1h :D


ARN/BTC, 1h :D


### edited: 2020-05-18 02:09 ###
HIVE/BTC, 1h, zgodnie z oczekiwaniami, lekka pompeczka :D


TNT/BTC, na razie spada ciągle dziadostwo, mógłby już wystrzelić, RSI zmrożone :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » poniedziałek, 18 maja 2020, 11:48

Ja dokupiłem Appc po 326 a teraz oglądam philakoniecznego i mówi o Unibright i zaś mam mętlik w głowie czy nie przerzucić kasy :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 18 maja 2020, 18:39

I na to właśnie czekałem.

Obrazek

Jest wybicie, jest wolumen. Jeśli nie padnie HH, to wychodzę.

Liczyłem na wcześniejszą pompę, ale wyszło jak wyszło. Trochę mi przeszło koło nosa przez to np. AMB które obserwowałem już jakiś czas.

@vasiliew23 , powinieneś być już na plusie :)


gdyby wyszło górą, może się sprawdzić ORGR, byłby idealny setup.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 maja 2020, 18:40 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » poniedziałek, 18 maja 2020, 19:04

No wyszedlem wlasnie i na plusie dzieki Bitjanusz teraz nie licze na 2k % jak od zawsze i tylko robilem na straty baghold i upadek jakiegos szita , a co myslisz o Unibright jest jakas szansa na jakis wzrost jeszcze czy czekac na spadek appc i dokupic

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 18 maja 2020, 19:06

BitJanusz pisze: poniedziałek, 18 maja 2020, 18:39gdyby wyszło górą, może się sprawdzić ORGR, byłby idealny setup.
O tego chodzi? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 18 maja 2020, 19:22

@anagamidev

raczej taki:

Obrazek

Ale musieliby napompować tak do zamknięcia dziennej, potem kaplica raczej. Niby się ożywiło, pojawił się wzrost wolumenu i pojawił się orderbook, ale bez szybkiej kontynuacji będzie lipa i lepiej się ewakuować.

@vasiliew23 Nie mam pojęcia o tym Unibright, ja grywam tylko na Binance :) jeśli dziś nie napompują APPC to lepiej go nie kupuj aż spadnie do 310 czy coś.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 16 maja 2020
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: vasiliew23 » poniedziałek, 18 maja 2020, 19:40

Dobra to zostaje w btc na razie i czekam na rozwój sytuacji :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 18 maja 2020, 19:43

@BitJanusz Jak zerknąłem na volumen to dupa raczej z tego będzie.
Musieliby przebić konkretnie, a zlecenia zapierdzielać przynajmniej kilkanaście na minute.
Stary, oklepany schemat.
Natrzaskają setki zleceń przez 5min, a jak widzę po tym, że przez następne 5min jest góra kilkanaście zleceń to z reguły zawsze kończy się tą klapą.
Wyjątkami oczywiście były dłuższe trendy, ale wzrosty były odpowiednio wolniejsze i bardziej rozciagnięte w czasie(tylko i wyłącznie dlatego, że inne alty również wtedy rosły).
Wyjątkiem była ta dzika pompa z lutego, gdzie wolumen był ponad tysiak BTC, wtedy ewidentnie na tym grano.
Ale z reguły od sierpnia 2019 od kiedy kurs spadł do poziomów znanych dzisiaj, każda taka duża zielona świeczka 2h,4h jest bez wyjątku gaszona.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 18 maja 2020, 19:52

@DjVegas98 no 15min słabe, 1h też. Ale mój target nie jest jakoś wybujały, AMB-y i inne BNT-y powybijały dużo więcej ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 18 maja 2020, 20:05

@BitJanusz Chociaż póki co nie tykam APPC(poza twardym SL), bo dominacja fajnie spadła, a i APPC zauważyłem bardzo często dołącza do rosnących altów najpóźniej.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości