Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » niedziela, 30 czerwca 2019, 16:08

Duże altowe bluechipy mogą być w fazie zmiany trendu do BTC , na wielu jest podwójne dno , dominacja btc jest rekordowa i przy powyżej 60% w historii wybijały alty. Ceny alt do btc niemiłosiernie niskie, przesadnie nisko powyceniane do btc. Mozliwe że nawet umiarkowany spadek btc nie będzie ciagnął za soba altów co juz wystarczy do profitu na parach alt/btc
patrzcie ltc,eth,zec,xmr,xrp,dash w relacji do btc skala np.30m

warto tez zwrócic uwagę na alty z niższej ligi takie jak np. SIA (SC) i kilka innych

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
Wymazywanie pisze: niedziela, 30 czerwca 2019, 15:56To jest poważny projekt. Ten Dev, profesor MIT, jest laureatem nagrody Turinga.

taka mała podpowiedź, sprawdź jaką maja pulę finansowania i jak ono bedzie wygladało w przyszłości, zaangażowanie funduszów VC i ogólnie sprawdź czy podpięli się krwiopijcy kapitaliści i marketingowcy ;)
https://www.coindesk.com/algorand-raise ... token-sale
portfele funduszy które się zaangażowały:
https://www.usv.com/portfolio
https://www.pillar.vc/portfolio
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 30 czerwca 2019, 16:13

@koparki VC na pewno, jeden VC kupił ich presale tanio przecież. Wsparcie mają spore. Jednym z ich doradców jest typek, który pomaga w fujbuka Librze. Bardziej mnie interesuje jednak technicznie czy ich pomysł na blockchain to jest coś wartościowego. Podobno mocno przepustowy itd. https://finance.yahoo.com/news/next-big ... 28293.html
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » niedziela, 30 czerwca 2019, 16:58

teraz widzę że to poważna sprawa, projekt był brany pod uwagę jako silnik GlobalCoina ale się nie dogadali ;)
Co do 1000tx/s to z tego co wiadomo Vitalik pracuje nad wielokrotnie większą przepustowością bo nie mozna uznać sieci za wystarczającą przy przepustowości porównywalnej np. z VISA . Chodzi o to że taka sieć np. ETH nie będzie spełniała wyłącznie roli płatniczej, tam maja hulać aplikacje i biznesy zdecentralizowane z róznych dziedzin a sama funkcja płatności jest między innymi. Dla przykładu IOST chwali się możliwościami 100000tx/s i dobrą decentralizacją, chyba nie gorszą od algorand (spora, zmienna grupa walidatorów).
tu masz wyjaśnioną ideę decentralizacji sieci ALGORAND https://www.coinspeaker.com/algorand-ap ... alization/
Nie wiem , nie wnikałem jak to ma wyglądać w POS w ETH ale myślę ze Vitalikowi jest bliska właśnie idea decentralizacji bo krytykował on POS-y takich sieci jak EOS i TRON
---

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » niedziela, 30 czerwca 2019, 17:27

BitJanusz pisze: sobota, 29 czerwca 2019, 15:59Mówiłem, żeby to g@wno kupować ale takiej pompy się nie spodziewałem.
No ale tak obiektywnie patrząc gówno/shitcoin to to nie jest, skoro tacy giganci jak Google i Oracle zamierzają korzystać z ich technologii i 2 dni temu przyjął ich Coinbase i Coinbase pro. Te dwie ostatnie pompy właśnie były spowodowane przez te wydarzenia. Wielkie gratki dla tych co dostrzegli duży potencjał projektu i weszli na bessie za 20c - 50c i zrealizowali teraz sowite zyski. Ja przegapiłem te 2 pompy i żałuję że dużo wcześniej bliżej nie zainteresowałem się tym projektem. Może jak bardziej przykorekci tak do $2,5-3 to wejdę

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 30 czerwca 2019, 18:16

@ptr111

teraz to już bym uważał, skoro główne eventy właśnie minęły to spokojnie może wejść w korektę. Przydałoby się zbić tak z 50% wzrostów prawdę mówiąc.

Ale może będzie rosnąć dalej, kto tam wie. Mnie ten coin zaskakuje od dawna. Jak na coś, co rozpoczęło się od shillowania na forach przez leszczy - heh!

aha, autor posiada tony tego. Dla mnie to czerwona flaga, rynek ma to jednak gdzieś.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 lipca 2019, 09:08

HOT konsekwentnie robi x2 dołków swoich korekt, więc liczę na wzrosty w region 24-25 sato i sprzedaję. Kupowałem od 16 do 13.

Dodano po 20 minutach 51 sekundach:
Trójkąty zwyżkujące na wielu altach. To dość skuteczna formacja, polecam.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: btcB1289 » poniedziałek, 1 lipca 2019, 09:27

@BitJanusz Mógłbyś na przykładzie jakiegoś alta pokazać jak wygląda mniej więcej taki trójkąt zwyżkujący ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 lipca 2019, 09:41

@btcB1289

GTO na przykład :) zobacz na 1h albo 4h na binance względem BTC.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kondzio » poniedziałek, 1 lipca 2019, 10:28

Bitjanusz a można wiedzieć w czym teraz siedzisz ? ;)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2019
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BialyGoral » poniedziałek, 1 lipca 2019, 12:15

BitJanusz dał byś jakiś dobry cynk :D
BTC będzie spadać czy rosnąć waszym zdaniem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 1 lipca 2019, 14:56

APPC też sobie nieźle całkiem radzi, cena w USD robi wrażenie bo jest większa 2x niż w styczniu/lutym, na BTC nie spadł jakoś super ostro, "tylko" 3x w BTC od marca więc jak na shitcoin całkiem nieźle sobie radzi. Jedna z niewielu małych walut, która sensownie działa (odsyłam do poprzedniego postu w tym temacie, opisałem jak działa pokrótce) Tylko ten volumen mały na razie... :/
Ale takto jak alty wejdą w nowy trend APPC wydaje się, że wcale nie będzie odstawał. Jeszcze cały czas jest możliwe partnerstwo z Huawei, gdyż mają oni potężną platformę z apkami (200mln userów), a Huawei w dalszym ciągu testuje i pracuje nad swoim nowym OS, który z doniesień wynika, że jest szybszy o ponad 60 procent od Androida. Jakby im się udało podpiąć swój sklep Aptoide do nowego OS Huawei jako preinstalowany, wtedy możliwy byłby nawet skok ala pamiętny ENJ po randce z Samsungiem.

https://appcexplorer.io/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 1 lipca 2019, 22:39

@kondzio

Korzystam teraz ze strategii @Wymazywanie. Wchodzę na krótko, szybko realizuję zyski. Daytraduje LINK i dokupuje różne alty gdy wykres mi się podoba (nawet nie pod wielkie AT, bardziej pod szpile i intuicję). Dziś zrobiłem kilka swingów, z których jestem zadowolony, m.in. sprzedałem ZIL za 174 (top ruchu był 175 jak na razie), skupiłem LINK poniżej 30000 żeby dosłownie chwilę później wypchnąć za 34900, kupiłem LOOM za 530 by opylić za 620...

Staram się już nie przywiązywać do coinów specjalnie, bo to bez sensu. Za dużo martwych kotów po drodze, a takie 5-10% z zyskownego swinga naprawdę fajnie się kumuluje i nie czekamy jak jeleń na muna, który nie chce wystąpić.

Obecnie próbuję swinga na Monetha (MTH) oraz wciąż liczę na podbicia ATOM.

Jedyny mój mid/longterm to ETH skupiony po 25x-26x sato z przodu. Już lekko na plusie.


Mam też trochę BNB poniżej 3 z przodu kupionych i liczę na to, że pozbędę się ich za ok. 347. BNB mnie nie przekonuje ostatnio. Bez jankesów to juz nie to.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 1 lipca 2019, 23:19

BitJanusz pisze: poniedziałek, 1 lipca 2019, 22:39Wchodzę na krótko, szybko realizuję zyski.
Dokładnie, zwłaszcza że BTC niepewne i lata. Ten "lęk" że ominie nas super pompka jest śmieszny. Alty są raczej niezbyt silne i nie zanosi się na bańkowy altsezon. A jak się skubnie w kilka tygodni z 20-30 razy po kilka %, to żadnej bańki nie trzeba by ładnie zarobić.

Na altach nie gram od przedwczoraj chyba. Miałem Algo za 1.5$ i sell za 1.56-1.58$ i nie odkupowałem już tego (i słusznie). Teraz BTC bardziej śledzę i gram.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 2 lipca 2019, 11:13

co za pech, zabrakło dosłownie ułamka, by pozbyć się BNB...

Swoją drogą fajna reakcja - BTC odbił odrobinę, -10% na altach z miejsca :mrgreen:


EDIT: spekulantom altowym proponuję przyjrzeć się, które alty najgorzej zareagowały dziś na to (MARNE i błyskawicznie zniesione) wybicie BTC. Będzie widać, które z nich to wydmuszki, które przy powrocie byka zaczną kolejny cykl po 20% zjazdów dziennie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 lipca 2019, 13:34

W nocy o 3 zaryzykowałem i kupiłem niemało mojego ulubionego shitcoina czyli Algo. Ostatni trade to buy 1.5$ sell 1.57$ i potem nie grałem i super, bo poleciał ostro w dół, umoczyłbym strasznie i łatwo na tym. Target na sell - myślę, że na zieloną linię downtrendu zaznaczoną na wykresie. 1.2-1.25$ coś takiego. To taki skromny target, bo on leci juz tyle, że może warto zagrać na przebicie tej linii i gdzieś na 1.3-1.4$.

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » środa, 3 lipca 2019, 13:41

też widzę tam okazję tradingową, zresztą na altach wiele jest takich okazji ...

monero/btc - stosunek ryzyka do nagrody ładny TERAZ na tą minutę ;) mozna dać bliski stop po przełamaniu dołków, wydaje się że ich nie przełamie lub zrobi to na chwilę :?: Przeglądałem , nie ma złych newsów dla monero (poza możliwym banem na giełdach ale to wydaje się być juz wliczone w cenę ;) )
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 3 lipca 2019, 15:31

Ja ujeżdżam AST oraz MTH. Na FTM zrobiłem swing, ale tylko 5% ugrałem, wydaje mi się, że kończy się para (a może się mylę i zaraz zrobi +100%? w każdym razie nie ufam wykresowi tego czegoś).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 lipca 2019, 15:57

W czerwcu na twitterze pojawiły się chyba u dwóch czy trzech osób porównania Algo z Matic - por. ruchów cenowych po wejściu (duży dump itd.). Sprawdziłem wtedy i faktycznie były spore podobieństwa. Teraz znów pomierzyłem i wrzucam tutaj. Oczywiście nie sugeruję, że dalej będzie tak jak na Matic czyli pompa, potężna pompa (jakoś 1200% chyba). Podobieństwa są jednak duże więc fajnie się to ogląda. Łatwo wyróżnić 3 sekwencje (i to na nich opiera się porównanie).

1. Dump początkowy: Algo -62% w 2.5d // Matic -67.4% w 3.25d*
*(tak, wiem, że to ze szpili pomiar, ale reszta pomiarów nie i są podobne)

2. Odbicie po dumpie: Algo +47% w 1.2d // Matic +51.4% w 0.7d

3. Zjazd finalny po odbiciu: Matic -41% od odbicia w 9d i -71% od pocz. high w 13d
Nie wiemy czy to już ale por.: Algo -46% od odbicia w 6.5d i -70% od pocz. high. w 10.5d*

*(zapomniałem dodać ten pomiar czasu a zrobiłem screena, zmierzyłem po nim już)

Jak dla mnie podobieństwa są nie do zaprzeczenia - a wręcz są zaskakujące! Oczywiście ostatnie porównanie z obecnym dołkiem Algo jest na wyrost, bo nie wiemy czy to już dołek. Oczywiście na Matic była szpilka na początku, ale na szczęście reszta świeczek na obu wykresach "normalna". Oczywiście na Matic była na początku też szybka pompka i z niej sekwencje dopiero, a na Algo od razu te sekwencje.

Obrazek

Obrazek

Nie wiem skąd są tak duże podobieństwa i nie mam żadnej wiedzy o Matic ani nigdy na nim nie grałem. Domyślam się, że być może te same boty ( :?: :!: ) obsiadły oba coiny na starcie a warunki początkowe spekulacji (podaż, zainteresowanie, wolumen itd.) były jakoś nieco podobne, skoro przebieg ceny kształtował się na początku bardzo podobnie robiąc 3 wyraźne opisane ruchy oraz % i czas.

Jeśli ktoś ma lepsze wyjaśnienie proszę pisać.

Odnośnie Algo - NIE JEST to post naganiający ubrany w ładne wyliczenia. Wręcz przestrzegam przed grą na tym przez początkujących/średnio zaawansowanych. Te wyliczenia to twarde dane ale nie znaczą, że Algo będzie kontynuowało drogę Matica. Żałuję, że nie mam jaj do grania tego Algo na dłużej na pewnym etapie (bo mam w głowie myśl o tym porównaniu i że może coś dalej powtórzy z Matica oraz że nie miał żadnego uptrendu oprócz lokalnego odbicia jako korekty spadku), ale póki co granie na dłużej niż kilka godzin czy dni nie dało nikomu żadnego zysku i jest ryzykowne, bo Algo leci ostro, często jest liderem spadków na Binance. Niezadowolenie wynikające z dużej ilości monet, nawet jeśli tylko malutki ich % jest w obiegu, jest jednak zauważalne. Podobnie szybki spadek pod cenę aukcji (2.4$, choć mają mieć chyba refundacje do 2.16%). Może to skutecznie ograniczyć ew. rozmiar wzrostu i zrobić z Algo sleepera na długo. Póki korzystam z małych wahań, to mi to nie przeszkadza, ale chciałoby się kiedyś trafić na binancową pompkę na sporo %.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 3 lipca 2019, 17:14

@Wymazywanie

ja tu widzę taką różnicę, że MATIC opadał na niskim wolumenie aż do świecy odwrócenia (co jest bardzo bullish) natomiast ALGO konsolidował i z tej konsolidacji wyszedł dołem na zwiększonym volumenie, co jest dla odmiany raczej bearish.

Kolejna różnica - Binancowy coin vs. coin "zwykły". Kiedy wychodził MATIC, Binance był "u szczytu formy". To też na pewno przyczyniło się do siły pompy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 3 lipca 2019, 17:38

BitJanusz pisze: środa, 3 lipca 2019, 17:14Kolejna różnica - Binancowy coin vs. coin "zwykły".
Nie rozumiem. Który coin z obu jest binancowy a który "zwykły" i dlaczego?
Matic wyszedł pod koniec kwietnia, więc nie jest to tak daleko. Nie wiem co to za pomysły jakoby wtedy był jakiś "szczyt formy" Binance. Jesteśmy zaledwie 2 miesiące później, Binance nadal jest wiodąca giełdą i niewiele (lub nic) się nie zmieniło.
BitJanusz pisze: środa, 3 lipca 2019, 17:14ja tu widzę taką różnicę, że MATIC opadał na niskim wolumenie aż do świecy odwrócenia (co jest bardzo bullish) natomiast ALGO konsolidował i z tej konsolidacji wyszedł dołem na zwiększonym volumenie, co jest dla odmiany raczej bearish.
Zarówno Matic jak i Algo po odbiciu powoli opadały na słabnącym wolumenie - opadały o bardzo podobny % w podobnym czasie. Więc nie rozumiem jaką tu widzisz różnicę. Odnośnie wolumenu, dynamika jego przebiegu jest również podobna - duży na początku i na odbiciu i na dołku a poza tym słabnący. Algo ma mniejszy spadek wolumenu słabnącego w stosunku do wychyleń wolumenu niż Matic.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości