Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: amneziahaze » wtorek, 22 września 2020, 23:22

Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 17:43przecież uśrednianie nie oznacza, że nie masz nigdy SL i nie zmieniasz decyzji...
Ale wtedy jesteś skazany na giełdę, a nie holdowanie, wiec reasumując jedno drugiemu przeczy i takie pieprzenie głupot, że DT i zbyt duże lewarowanie się - to statystycznie niby zamienniki do stabilnego zarabiania. G***o prawda, trzeba mieć nikłe pojęcie o rynku by wypisywać tego typu głupoty, bo to nie jest takie proste na jakie wygląda(tak jak cyjanamidew i spółka z.o.o probują nieudolnie teoretyzować, chyba specjalnie wszystko na odwrót). :lol:

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 22 września 2020, 23:35

@amneziahaze
z tym, że to nie jest żaden zamiennik stabilnego zarabiania to jasna sprawa. Dla mnie to nie jest w ogóle strategia gry/metoda. Niekiedy stawiam kilka bidów zamiast jednego i to też jest uśrednianie, ale dalekie od skupowania dipów na shitcoinach, w zasadzie jedyny punkt wspólny jest taki, że licząc cenę wejścia w Excelu używam tej samej formuły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » wtorek, 22 września 2020, 23:54

Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 22:39inwestorzy long term są z reguły dużo lepiej przygotowani do swoich zakupów.
Mitologizacja tych słynnych longtermowców widzę trwa... :roll:

Nie, oni nie są "lepiej przygotowani", bo niby z jakiej racji? Jak grasz na wyższym interwale, to nagle dostajesz +50% do wiedzy? ;)

Po prostu grają na innym interwale. Mają więcej czasu na reakcję, ale też najczęściej gorzej radzą sobie z flash crashami albo dużymi wyleszczami, które wymuszają szybkie odkupienie bez czekania na zamknięcie świeczek 1d lub 1w.
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 22:39Odnoszę wrażenie, że dla Ciebie inwestorzy longterm to bagholderzy, a to nie jest to samo.
To złe odnosisz wrażenie - wskazałem jedynie, że jak ktoś dopuszcza 50% straty, to coś spierdzielił po drodze. Wprawdzie alciarze czy krypciarze mają raczej większy margines błędu, niż taki np Brandt (który zdaje się nie dopuszcza do straty powyżej 1% całego kapitału?), ale -50% to już ciężki fuckup.

Czyżbyś był na etapie fascynacji "inwestowaniem" ? To Cię może trochę zgaszę, ale to nie polega na kupnie bez SL z nastawieniem, że jakoś to będzie bo "to genialny produkt" :mrgreen: zupełnie nie. Tak często myślą osoby początkujące, albo zniechęcone nieudanymi swingami.
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 22:39Jak ktoś był w stanie dokupować bitka za 3xxx USD to znaczy też tyle, że wcześniej nie grał całym kapitałem. Dla niego to może być świetna okazja na zakupy.
Kupno przed dużym spadkiem oznacza, że kupiłeś w złym miejscu. To naprawdę bez znaczenia, czy porozbijamy to na 10000 transz po dolarze, czy walniemy all-in - ten konkretny zakup (transza) był obiektywnie kiepski, czyż nie?

A czy następne pozycje/transze były dobre? możliwe. Tego nie neguję.

Z doświadczenia: jedno większe wejście w dobrym miejscu (odwróceniu trendu) przebija próbę uśredniania (grze przeciwko trendowi). Próbowałem i tego, i tego. Wiele, wiele razy. Uśrednianie ma mnóstwo wad, chociażby to, że aby wyjść na swoje gdy pierwsze transze są nieudane musisz konsekwentnie kupować paskudny wykres po drodze w dół (bo przecież na tym to polega), a gdy wykres krzyczy NIE KUPUJ - to nie masz poniekąd wyboru, bo to jedyna metoda by odratować utopioną już w kiepskich miejscach kasę.

Czyli tylko pierwsze pozycje są przemyślane, pozostałe są niejako wymuszone, co zmniejsza Twoją kontrolę nad tym, co robisz.
Fridaytrader pisze: wtorek, 22 września 2020, 22:39I zapewniam Cię, że nie brakowało osób, które z przyjemnością robiło zakupy podczas black swana, a to właśnie dlatego, że nie grali całym kapitałem.
Tylko że "nie brakowało osób" to nie jest walidacja strategii dla przeciętnego gracza. ;)

Dodatkowo te osoby, które z "przyjemnością" robiły zakupy wydają się niezmiernie mądre, gdy patrzymy w lewą stronę na wykresie. ;) Wiesz, że gdyby Bitmex nie wyłączył silnika likwidacji podczas black swana, to bitcoin spadłby tego dnia do zera? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » środa, 23 września 2020, 00:35

@BitJanusz
ja o jednym, Ty o drugim i tak możemy sobie odbijać piłeczkę.

uśrednianie przedstawione przez anagamideva jest bezwzględnie sprzeczne z jakąkolwiek sztuką i z tym chyba wszyscy się zgadzamy. Zdarza się natomiast, że dokupienie czegoś taniej bądź drożej jest uzasadnione. Wówczas też mamy do czynienia z tym mitycznym "uśrednianiem". Nieuzasadnione jest dokupowanie tylko dlatego, że coś spadło, bo to jest argument nawet bardziej "przeciw" niż "za" (gra przeciw trendowi) i co do tego nie ma wątpliwości.

Jak zaczynałem swoją przygodę z krypto to kupowałem BTC małymi transzami, co miesiąc, podobnie było z takimi walorami jak wspomniany wcześniej CDP czy Nvidia. Siłą rzeczy uśredniałem, czasem nawet kupując taniej niż wcześniejsze transze (aczkolwiek nie przeżyłem wówczas spadku -50%). Nie uważam z perspektywy czasu, że to była zła decyzja, a tylko fartownie pozwoliła mi zarobić. Było to robione według jakiegoś planu, który wtedy miałem. SL też miałem "określony", ale do niego nie doszło, o ile dobrze pamiętam to był on całkiem wąski jak na wahania rynku.

W tym wątku już kilkukrotnie pisałem, że te "buy the dip" nie ma większego sensu. Tak się składa, że zakładam dość ciasne SL, które z resztą w ostatnich czasach często mi wchodziły i ratowały przed dużymi stratami. Niemniej myślę, że jeśli będziemy mieli powtórkę z lockdownem i covidem i BTC zanurkuje do jakiś abstrakcyjnych poziomów, czy socjologowego 500$ to po drodze kupię go w partiach i za te 2000 i za 1500, dokonam zatem tego brzydkiego słowa na U.

Jeszcze słowo odnośnie SL i marginesu błędu. Krypto jest mega ryzykownym rynkiem. Grając tutaj jakimś % kapitału ruchy -20%/+20% to może być -2/+2% Twojego portfela. Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc załadować się w 100% w jakieś aktywo krypto ze SL na poziomie 1%.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: amneziahaze » środa, 23 września 2020, 01:15

Fridaytrader pisze: środa, 23 września 2020, 00:35Zdarza się natomiast, że dokupienie czegoś taniej bądź drożej jest uzasadnione. Wówczas też mamy do czynienia z tym mitycznym "uśrednianiem".
No tak, tylko jakie pozycje wtedy postawisz i czy będziesz dokładać dalej przeciw trendowi. Kompletne denko jest ciężko wtedy ustalić, bo przy panic sell AT i parametry nie działają, zaś na kontraktach tym sposobem przy maksymalnym ATR lecisz od razu na margin calla, krytpowaluty lecą jednocześnie do piekła hell is no limit, czego jednym z przykładów jest chociażby sytuacja po bańce z 2007. Są rzecz jasna wyjątki gdzie risk reward jest dużo bardziej sprzyjający
Spoiler:
Obrazek
, ale to na pewno nie jest jeden i ten sam procent spadków, bo na krypto zasięg zrzutów mieści się w absurdalnych granicach 40-90%. I druga kwestia jaką to ma wartość fundamentalną skoro muł BTC nie spełnia swoich pierwotnych założeń, a pozostałe które spełniają szorują o dno pod względem wartości. Mniej "chaotycznie" na wyższych interwałach wygląda to na indeksach. Takie strzały jednak trafiają się raz na ruski rok, i też ciekawostka - ta sytuacja z marca to wyjątek wyjątków, bo timing spadków kompletnie nie da się porównać z pozostałymi historycznymi, stąd taka kotłownia w social mediach i straszenie końcem świata jednocześnie. Niektórzy zresztą zrobili sobie z tego całkiem intratny biznes, a brokerzy i giełdy krypto dzięki tym szkodliwym praktykom są rzecz jasna w 7 niebie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7040
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » środa, 23 września 2020, 07:53

LINK/USD, 1d, ładna korekta prawie 60%, RSI na poziomach dawno niewidzianych :D


Longtermowo każdy uśrednia, tylko nie zdaje sobie z tego sprawy, a to wynika z prostego faktu czyli tego, że trudno jest pobić rynek :D Jedni sobie to uświadamiają i próbują pod to dobrać strategię, a inni mają inne metody, jednak w dłuższym terminie nie ma to znaczenia, bo sprowadza się to do uśredniania :D Strata na stop lossa jest uśrednianiem w górę :D
Spoiler:
Warto też pamiętać, że nawet jeśli coś jeszcze może urosnąć 10-20%, a ostatecznie i tak pewnie spadnie 90% to nie opłaca się zbytnio dokładać nawet do super zarabiającej pozycji, gdyż na rynku crypto korekty po 20-50% często bywają tylko przystankami w dalszej jeździe w górę :D Tak czy siak będzie to uśrednianie czy to w górę czy to w dół :D A ja mówiłem o uśrednianiu długoterminowym czyli jeśli coś spadło 90% i później 90%, to albo w końcu taki coin odbije i zrobi duży up, dając nam setki procent zysku albo zostanie zdelistowany czy zapomniamy :D Czyli ryzykując niewiele, możemy zyskać dużo :D Dodając do tego dywersyfikację i asynchronizację pompek na coin'ach, gdzie na jednym np. zarobimy faktycznie krocie, to do tego, który ciągle spada możemy dołożyć część zysku i tam właśnie uśradniać pozycję, czyli jeśli mamy pozycje wielkości 10k$ i jesteśmy na dołku po kolejnym spadku 90% dołożyć drugie tyle, to już niewielko odbicie z perspektywy ATH(czy najszej pierszej pozycji, gdzie i tak kupowaliśmy na promocji w szerszej perspektywie) mnoży nasz kapitał x2, gdzie możemy wyciągnąć cały zainwestowany hajs :D

Oczywiście tutaj toczy się cały czas walka między grubasami i animatorami rynku, oni próbują cenę zbić jak najniżej, jak najwięcej zakumulować i później mieć przewagę i sterować rynkiem :D Przykład SUSHI i całego defi, jak im nie uda się odkupić od bagholder'ów coin'ów to porzucają projekt i tworzą nowy, przykład DEFI :D Gdzie gość od tego scamu co rusz wypuszcza nowe token'y, a większość ostatecznie i tak straci :D

Dlatego tak jak mówię, że BTC i ETH jako jedyne są pod tym względem w miarę pewne, nawet jeśli mocno spadną i jestśmy w stanie dołożyć drugie tyle, bo wiemy, że to dobre projekty, to trudno będzie nas wyleszczyć bardzo trudno, tym bardziej jeśli już mamy zysk w setkach procnet czy uśrednione BTC do niskich poziomów :D Jeśli ktoś ma 100 BTC uśrednione do 1$, to dopiero spadek do 0.99$ wchodzi mu w stratę :D A jak można było uśrednić 100BTC do 1$? Kupić 200BTC na 5k$ i sprzedać 100BTC na 10k$ :D Czyli tak odzyskujemy cały wkład i mamy 100 BTC za friko :D Jeśli na crypto spadki po 80% są normalne i później jest odbicie na 200-400% czyli x3-5 to łatwo tą sztukę powtarzać do znudzenia :D

A granie z trendem i liczenie, że jeszcze jakiś coin zrobić up do góry, po czym z historii crypto wiemy, że większość tj. blisko 99% i tak ostatecznie korekci 90% - nawet najlepszy projekt ETH spadł 90% po ostatniej bańce, to naganianie do grania z trendem po setkach procent wzrostu jest średnim pomysłem długoterminowo i jest wsadzaniem kogoś na minę :D Bo potencjał wzrostu maleje, potencjał wielkości spadku rośnie, a ostetecznie i tak coś zalicza korektę 80-90% :D Ja Długoterminowo zalecam po prostu uśrednianie na poziomach właśnei niskich na bessie, czyli w granicach 80-90% na altach, a teoretycznie jeśli dobrze zbudujemy na tych poziomach pozycję i odpali kolejna bańka to już nic nie musimy robi przez pewien czas tylko czekać aż podrośnie, zacznie się pionowy wzrosty i euforia na rynku :D Wtedy powoli sprzedajemy dopiero, czy uśredniamy pewną częścią kapitału/coin'ów pozycję czyli staramy się wyłapywać górki, jak uda nam się odkupić niżej to odkupujemy i jedziemy dalej ale ostatecznie i tak trzeba to sprzedać jak już RSI się przegrzeje czy na 4h czy 1d :D A po korekcie jak już zaczyna orać dno to okazuje się, że szeroki zakres na sprzedaż był dobry w gruncie rzeczy :D NIe trzeba sprzedawać na szczytach żeby zarobić :D Specifika rynku :D

I to zadziałało na wielu coin'ach w ostatnich dwóch latach :D BSV czy LTC zrobiły setki procent po pierwszym spadku 400-500%, odpowieni MM i trudno jest w topi, a można właśnie uśrednić pozycję do 0 i mieć darmowe coin'y na long term :D Ja oczywiście jako longermowiec zakładam jakąś bańkę :D Ale tak jak mówię, że wystarczy ruch na 100-200%, mamy pomnożony kapitał coiny za friko i jesteśmy w sytuacji win-win :D
anagamidev pisze: sobota, 15 sierpnia 2020, 04:34 ### edited: 2020-08-15 20:44 ###
LINK/USD, może czas w końcu na jakiegoś short'a :D


Ostatnio zmieniony środa, 23 września 2020, 08:32 przez anagamidev, łącznie zmieniany 10 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » środa, 23 września 2020, 07:57

BitJanusz pisze: wtorek, 22 września 2020, 23:54Uśrednianie ma mnóstwo wad,
Pisze też o tym Bulkowski w swoim cyklu "Ewolucja gracza gieldowego" Dopuszcza dokup po spadkach, ale na pewno nie na zasadzie, spadło o 50%, to jest to okazja. Wręcz przeciwnie, pisze, że lepiej zainwestować w spółki które w ciągu roku wzrosły o 100%, niż te które spadły o 50% - i z racji niższej ceny mogą wydawać się atrakcyjne w zakupie. Poparte to jest wykresami, jak to u niego wychodziło...
Książki mogę polecić...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: amneziahaze » środa, 23 września 2020, 08:19

anagamidev pisze: środa, 23 września 2020, 07:53na rynku crypto korekty po 20-50% często bywają tylko przystankami w dalszej jeździe w górę
Raczej 20-30%. Przy więcej od 30%, a tym bardziej okolice -50% to już jest możliwa zmiana long trendu, i wtedy zasięgi ruchu/timing też ulegają zmianie.
anagamidev pisze: środa, 23 września 2020, 07:53Tak czy siak będzie to uśrednianie czy to w górę czy to w dół
Zależy od ATR, bo jak masz go nisko - nie zaliczysz w przypadku błędnej decyzji większego drawdowna czy fakapa, a przy dokładaniu na stratnej pozycji wygląda to tak jakbyś płacił mi umożliwiając skuteczne i bezbolesne upłynnienie zysków. ;) To raczej przy rosnącym ATR lepiej piramidować w górę, bo nawet przy korekcie 30% możesz sobie przy dłuższym runie sporo poczekać i ucieknie Ci sporo zasięgu, jeżeli załóżmy jest to zasięg od low - powiedzmy +50-70%.
Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 23 września 2020, 07:53A ja mówiłem o uśrednianiu długoterminowym czyli jeśli coś spadło 90% i później 90%, to albo w końcu taki coin odbije i zrobi duży up, dając nam setki procent zysku albo zostanie zdelistowany czy zapomniamy
Dobra, reszty nie czytam, bo widzę wijesz się jak węgorz w składzie pomidorów. Wcześniej pisałeś -35%, teraz piszesz -90%... po tym masz na wielu krypto odbicie 50-100% i lecisz kolejne -70-90%, więc jeżeli finansujesz sam sobie stratę to może się to nie pokryć ze wcześniej poniesionymi kosztami uśredniania do dołu. Nie rób zamieszania może, każdy przecież wie o co Ci chodzi, ale statystycznie weź traf tego jedynego sposród tysięcy upadających projektów m.in. po 2017. To jest niepoważne, bo nic nie wnosi - choć byłoby fajnie gdyby zamiast robić zamieszanie rzeczywiście znaleźć projekt i w pełni wykorzystać jego potencjał.
anagamidev pisze: środa, 23 września 2020, 07:53Dlatego tak jak mówię, że BTC i ETH jako jedyne są pod tym względem w miarę pewne, nawet jeśli mocno spadną i jestśmy w stanie dołożyć drugie tyle, bo wiemy, że to dobre projekty
W 2017-2018 ETH był o wiele "lepszy" czytaj funkcjonalny, tańszy w trasferach, a spadł ile? 95%? Nie wiem co Ty robisz, ale skoro holdujesz krypto to chyba odczułeś stratę w marcu, jak każdy kto holdował top10. Pierwszą korektę przed tym zrzutem ETH zaliczył przypomnę -25%, więc tym bardziej można było odnieść wrażenie, że to tylko "korekta techniczna".
anagamidev pisze: środa, 23 września 2020, 07:53to naganianie do grania z trendem po setkach procent wzrostu jest średnim pomysłem długoterminowo i jest wsadzaniem kogoś na minę
To nie do końca prawda, bo przecież stale rosnąca cena(nie licząc sztucznie pompowanego shitu defi i innych scamcoinów) świadczy o sile popytu i obrocie. Jeżeli zalicza po tym płytką korektę i dalej jest popyt no to chyba można się domyślić że bardziej prawdopodobna jest kontynuacja trendu. Natomiast przy zmianie trendu i przełamaniu zasięgu wcześniejszych korekt większośc hodlerów wyprzedaje się na odbiciach, a inni szpece to wtedy właśnie skupują w nadziei, że warto kumulować straty do dołu.
Ostatnio zmieniony środa, 23 września 2020, 08:52 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 9 razy.

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » środa, 23 września 2020, 08:24

amneziahaze pisze: środa, 23 września 2020, 01:15No tak, tylko jakie pozycje wtedy postawisz i czy będziesz dokładać dalej przeciw trendowi.

nie dokładam przeciw trendowi, bo nie uśredniam nigdy w taki sposób, nie griduję. Ja lubię w miarę "stabilne" jak na ten rynek coiny, które mają dno uklepane przynajmniej kilka razy. Jeśli cena spada poniżej tego poziomu, a ja wcześniej coś dokupiłem to oczywiście, że mogę wywalić pozycję, bo moje założenia co do supportu nie mają już sensu. Podam przykłady, dla moich ulubionych utility coinów, czyli: BNB, ENJ, THETA oraz BAT.

BNB - dno kilkukrotnie uklepywane na poziomie 16xxxxx satoshi
ENJ - 500-600 satoshi
THETA - 1000 satoshi
BAT - 1500-1800 satoshi

aktualnie co prawda wszystkie mam sprzedane, ale w przypadku BATa kilkukrotnie powiększałem pozycję w okresie od nowego roku. Pierwsze zakupy o ile pamiętam były w okolicach 2200 sato, potem zdarzyło mi się dokupić za 1900 i 2100. Dokupowałem go, jak pozostałe coiny realizowały zakładane przeze mnie targety i część kapitału z zysku lokowałem w pozostałe.

W tym momencie BAT kwalifikuje się jako pierwszy z wymienionej 4 przeze mnie do zakupu, bo jest już blisko strefy, gdzie cenę za niego uznaję jako atrakcyjną i w miare uklepaną jako dno. Oczywiście poczekam sobie aż sytuacja się uspokoi, nie muszę za wszelką cenę kupować dołka. Jakbym go jednak kupił, a ten zaczął spadać jak shitcoin to bym go wywalił bez skrupułów.
amneziahaze pisze: środa, 23 września 2020, 01:15ale to na pewno nie jest jeden i ten sam procent spadków, bo na krypto zasięg zrzutów mieści się w absurdalnych granicach 40-90%
no to na pewno i też o tym piszę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7040
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » środa, 23 września 2020, 09:06

Cóż link ładnie korekci, a rósł przez całą bessę altową może w końcu zacznie się ten prawdziwy alt season :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » środa, 23 września 2020, 14:34

kurcze a ja przesłałem sobie LINK na Bitfinexa i chciałem zmienić na BTC a tu zonk ??? wymieniają tylko na USD lub USDT - a chciałem trochę pograć

Dodano po 15 minutach 11 sekundach:
to znowu czas na UNI i SUSHI :) ładnie odbijają - mam nadzieje że boty się dopiero podłączą :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7040
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » środa, 23 września 2020, 15:01

SUSHI/USDT, 4h bullish engulfing, być może jakiś double bottom :D A co do linka po takiej korekcie 60% tutaj może być jakieś odbicie mocniejsze :D Tylko trzeba uważać :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » środa, 23 września 2020, 22:43

Jakiś czas temu liczyłem sobie punkt wejścia dla ARPY i wychodziło mi 211 sato, ale patrząc na to z jaką łatwością spada nie ma póki co sensu się w to pakować. Niektóre alty wręcz histerycznie reagują na 1-2% spadki bitka. TFUEL natomiast zasługuje na wyróżnienie, w ogóle sama Theta póki co bardzo ładnie zachowuje się podczas sraczki pozostałych altów. Theta od dołka wzrosła już procentowo wyżej od TFUEL. Ze względu na ich korelację możliwe, że i TFUEL zacznie się niedługo wspinać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 24 września 2020, 09:21

@Fridaytrader tfuel musi do niedzieli zdecydować gdzie pójdzie:) jak dla góra.


Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » czwartek, 24 września 2020, 09:49

@Dovakhiin
W przypadku TFUEL to bałbym się tylko nagłej korekty na THETA, która idzie w tym momencie na ATH. Póki co jednak wzrosty na Thecie wyglądają dużo "dojrzalej" niż w przeszłości, bo dzień po dniu dokładane są %, a nie pojedyncze dzidy, które zazwyczaj dużo łatwiej się znosi (czyli to co się działo w maju). IMO, jeśli bitek nie zaliczy jakiegoś zjazdu rzędu 1000$ w dzień, który pociągnie za sobą 99% altów to w tym niebezpiecznym okresie TFUEL wygląda jako rozsądna opcja.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kAArter » czwartek, 24 września 2020, 22:14

Na Linku fajnie udało się złapać dołek ale chyba zaraz będzie trzeba wyskakiwać jak poleci jeszcze jakaś ostatnia prosta

licze na jakąś korekte i ponowne wejście o ile BTC nie postanowi jeszcze czegoś dziwnego zrobić ale póki co wygląda to nieźle

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitHub.pl » piątek, 25 września 2020, 08:03

Zobaczcie to, rewelacyjne opracowanie od @stokarz : https://bithub.pl/bithub-plus/dlaczego- ... -rynek-63/
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 25 września 2020, 12:56

Ładne wzrosty na THETA/TFUEL. Swoją drogą ciekawe, bo mało mówi się o tych coinach, a bardzo ładnie sobie radzą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Dovakhiin » piątek, 25 września 2020, 13:03

Pisałem o tfuel :) trzeba było się przyjrzeć.. Ja ciut żałuję że nie wszedłem grubo poniżej 90...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 25 września 2020, 13:29

@Dovakhiin Jak finalnie rozwiązałeś kwestię SUSHI? Zrealizowałeś stratę?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości