Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 1 września 2019, 12:37

@maxi82 ogarniesz ten burdel w tym temacie? Bo znów @Wymazywanie i @anagamidev zaspamowali ten temat :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 1 września 2019, 13:58

@mudol Nie zachowuj się jako oszołom. Nasze posty dotyczą tematu inwestowania/spekulowania na altach jak najbardziej, od strony taktyki/podejścia. A jak chciałbyś wątku typu każdy wrzuca jakie będą pump and dumpy to polecam wizytę u specjalisty. Ten wątek niczym się nie różni oprócz nazwy od wątku: viewtopic.php?f=45&t=12116&start=12740 Rozdrobniono w nim na 2 tylko to, co było pisane wcześniej w 1 wątku.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 1 września 2019, 18:40

@Wymazywanie No i widzisz Ty po prostu nie ogarniasz TAK prostej rzeczy jak czytanie tematu ze zrozumieniem, od inwestowania długoterminowego jest ten drugi temat, Ty kolejny raz ROZWALASZ temat bzdetami o bagholdingu, który z krótkim terminem raczej nie ma nic wspólnego. więc to TY nie zachowuj się jak oszołom, bo kolejna osoba Ci zwraca uwagę, że włazisz na forum bo Ci się nudzi.
Wymazywanie pisze: niedziela, 1 września 2019, 13:58A jak chciałbyś wątku typu każdy wrzuca jakie będą pump and dumpy to polecam wizytę u specjalisty.
No widzisz, cały czas właśnie takie p&d były tu wrzucane, dopóki Ty się tutaj nie pojawiłeś, więc to raczej Ty powinieneś poszukać specjalisty, ale wybierz takiego lepszego, nie z nfz, bo ten Cię oszukuje.

Powstukaj swoje mądrości o bagholdingu do drugiego tematu a ten zostaw dla normalnych ludzi, którzy potrafią przeczytać do czego służy ten temat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 1 września 2019, 21:58

@mudol W obu tematach jest jednak to samo. Czyli głównie daytraderzy/swingtraderzy shitów i czasem topów. Większość ludzi tu nie ma pojęcia o inwestowaniu a longterm to dla nich niby kilka miesięcy. A prawdziwych pndumpów chyba nie widziałeś, skoro nazywasz tak to co tu się pisze czyli w większości zwykłe lokalne małe ruchy shitów opisywane np. przez @BitJanusz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 1 września 2019, 22:10

@Wymazywanie uuuuuu znawca i wyrocznia przemówiła co to p&d :lol: gościu! Idź wymuuundrzać się do innych tematów a ten po prostu OLEJ, zostaw nas tych biednych szaraczków z radością jak ugramy te 10-20% bo takie się tu zdarzają czy to się wyroczni @Wymazywanie podoba czy nie. Nie musisz się udzielać w każdym temacie, nagrody Nobla, Satoshiego czy Craiga nie ma tu na forum.
Wymazywanie pisze: niedziela, 1 września 2019, 21:58Większość ludzi tu nie ma pojęcia o inwestowaniu a longterm to dla nich niby kilka miesięcy
Dlatego właśnie o tych pięknych terminach o których piszesz, my , tutaj w tym temacie nie piszemy. My tutaj piszemy o tym, że we wtorek Pan Mietek będzie miał 10 złotych garnków do opędzlowania na targowisku na końcu pod topolą, a na parze IOST/BTC spodziewamy się napadu na tira jutro o 12.00. Nie interesuje nas w tym temacie czy lisk wróci do 34$ czy btc pierdyknie o sufif 100K. Chcesz, udzielaj się w drugim temacie.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » poniedziałek, 2 września 2019, 00:54

REN - testuje support. Licze na piękne odbicie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 2 września 2019, 06:38

A tymczasem dominacja znowu leci na przetestowanie niedawnego topa...


Należy pamiętać, że tylko w 3 dniach od lipca 2017 była dominacja większa bądź równa dzisiejszej ( 9-10.08.2019)

Kupno dzisiaj altcoinów w perspektywie długoterminowej wydaje się bardzo atrakcyjne i może okazać się świetnym pomysłem.
W dniu dzisiejszym dorzucam do kilku altów kolejne 20% ze stabli, porozstawiając oczywiście sensowne SL.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 2 września 2019, 09:13

@mudol Odp. ci w komentarzu. Jakby co ulżyj sobie więcej, po mnie to spływa i tylko bawi.:)
@DjVegas98 Jeśli grasz raczej pod pary alt/btc to tak, pod alt/usd już niekoniecznie. Ciekawie wyglądają wykresy 1w dużych altów do btc (ltc, dash, eth, xmr). Na te 4 alty głównie się czaję i często mam ltc, xmr.

Obrazek
Obrazek
(Ps. sądzę, że to nie big HS)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 2 września 2019, 09:14

spokojnie, dominacja pewnie jeszcze spadnie :D

na razie wszystko wskazuje na to, że BTC w końcu się określi (up lub down) i wtedy alty spadną lub spadną :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 2 września 2019, 09:41

@BitJanusz Pamiętasz jak pisaliśmy kiedyś o Dead Cat Bounce? Że to nie tylko odbicie w trendzie spadkowym i spadek dalej, ale (posiłkując się Bulkowskim pisałem wtedy), że to formacja sytuacyjna, a jej powodem jest dobry news w trendzie spadkowym. Doskonałym przykładem okazało się Algo teraz. Silny trend spadkowy, dobry news, silne odbicie i finalnie zdecydowany powrót do trendu spadkowego. Wielkość odbicia była bardzo myląca, ciężko byłoby powiedzieć jak wzrosło z 0.5$ do około 0.9$, że miną zaledwie 2 tygodnie i będziemy grubo na nowych dołkach.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 2 września 2019, 10:07

Niby proste, oczywiste maksyma dotyczące trendów, że "trend is your friend", ale to się doskonale sprawdziło tutaj.
Ktoś kto uparcie skupował/inwestował w alty w od kwietnia przeciw rynkowi, dopóki nie dostaniemy obiecujących sygnałów zwrotnych doprowadził się do olbrzymich strat.Niby po jego odwróceniu będziemy w końcu kiedyś zarabiać, ale na giełdzie chodzi o to chyba, żeby tracić jak najmniej i w efekcie zarabiać na bieżąco zgadza się? ;)
Ja na szczęście nie płynę pod prąd od samego początku, bo wszedłem w czerwcu i tak stosunkowo małą transzą z całości, aczkolwiek też pluje sobie w mordę, że pominąłem wariant ze SL. Chociaż i tak najgorzej nie wyszedłem na tym bo uśredniałem trochę, że ostateczny rezultat mnie aż tak nie boli. (Schemat na APPC mega uratował mi dupę :P)
Ale z drugiej strony bardzo się cieszę, bo nikt mi nie dał w życiu lepszej i cenniejszej lekcji jak sam rynek.
Po każdej takiej mini porażce człowiek może nie staje się mega mądrzejszy, ale będzie o wiele bardziej rozsądny i ograniczał błędy na podstawie własnych doświadczeń.


Swoją drogą jak już machinka z altami miałaby się kiedyś rozkręcić na dobre, równie destrukcyjnym podejściem może okazać się sprzedawanie na każdej mniejszej górce, lub ich shortowanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 2 września 2019, 10:57

Z tym, że ta machina może dopiero w dalekiej przyszłości się rozkręcić albo wcale;) a ta sprzedaż na górce to zawsze jakiś zysk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 2 września 2019, 11:44

@mudol To co? Sprzedasz pierwszy lepszy top i potem wyjdziesz na stałe z rynku? Czy odkupisz drożej z zamiarem zarobienia więcej?
Ma to sens ale w bessie, bo jak sprzedasz lokalny up to potem kupujesz dopiero na fajnym wypłaszczu, zakładasz ciasny SL i jedziesz. Nie dosć, że masz więcej stuffu niż wcześniej to komfort gry.
Na hossie może nie być już tak fajnie bo jeden, drugi, trzeci raz się uda złapać i mieć więcej, a potem jak ci odleci pociąg o paredziesiąt % na hossie i już przez cały ten czas nie wróci do takich poziomów, żebyś odkupił przy najmniej tyle samo, co wcześniej to potem co?
Zostanie Ci tylko decyzja czy odkupić mniej za drożej, czy podziękować grzecznie rynkowi :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 2 września 2019, 12:39

Może wytłumaczę, nie obchodzi mnie kiedy wejdę, ważne aby wyżej wyjść ;) zysk to zysk :) Tak samo ze spadkami, sprzedaję wtedy, kiedy jest jeszcze możliwość odkupienia niżej niż sprzedałem. Parę razy mnie już SL wyleszczył i trochę ostrożniej do niego podchodzę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 2 września 2019, 18:16

Co to mogło się stać, że alty poprzeskakiwały o paredziesiąt miejsc w m.capie?

Jeszcze o 14 patrzyłem to ten był na 290 którymś miejscu

https://coinmarketcap.com/currencies/ost/
A ten na 440

https://coinmarketcap.com/currencies/appcoins/


Jakaś nowa fala coinów, czy bugi myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 2 września 2019, 19:38

@DjVegas98 CMC już w zeszłym tygodniu pisało na twiterze, że nowy algorytm wprowadzają, stąd te przetasowania.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » poniedziałek, 2 września 2019, 22:26

$Ins jak zwykle nie zawodzi - zawsze marne +12%
$ren - walczy juz 24h. Wsparcie jak na razie działa.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » poniedziałek, 2 września 2019, 23:24

Dajcie znac dlaczego ETC tak mocno rośnie, wiem ze wszystko jest w google ale nie zadałem sobie tego trudu. Wiem że będzie hardfork ale jakie będzie miał znaczenie? czy nagle na sieć ETC przeniosą się projekty z eth eos-a i trona - nie nie przeniosą się.
Czy ETC dąży do lepszej skalowalności niz ETH-POS? - nie, zapewne nie , wiec dlaczego takie zwyżki na tym śmieciu ?
---

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Batler » poniedziałek, 2 września 2019, 23:53

@koparki może przez te lokaty ETC na binance (14% w skali roku) + hardfork, czego więcej trzeba

Mnie z kolei ciekawi wabi, tydzień pojeździłem tą kolejką góra, dół i wczoraj zakończyłem zabawe przy 1428 sat, z przeświadczeniem że bitkoin ruszy to odkupie po 12## sat, ale można było się jeszcze kilka razy przejechać. Zabawa trwa.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » poniedziałek, 2 września 2019, 23:57

Batler pisze: poniedziałek, 2 września 2019, 23:53może przez te lokaty ETC na binance (14% w skali roku) + hardfork,

przeciez dzis jest +8% w skali 24godzin i masz bez ryzyka w swoim własnym portfelu zamiast ulokowane gdzieś gdzie predej czy później moze być hack.
Hardfork - jakie ma znaczenie poza rozwojem o który pytałem a co do którego mam watpliwości... w chwili wolnego czasu poszukam info samodzielnie.
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości