Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 9 maja 2019, 17:59

@BitJanusz ty chyb jesteś specjalista od tego Binance, ja tu mam konto od kilku dni. Właśnie chodziło o tego Pivx, bo na bittrex chcą weryfikacji. Udało się wczoraj z tego Pivx w dobrym momencie wyskoczyć z zyskiem ale co tu właściwie hula w tych altach w co warto by było wejść. Bo przyznam tu tyle nie znanych mi altów że szok, większość nie wiem czym właściwie jest..a właśnie się rozsiadam przed kompem i coś bym poklikał, co z tym BAT ,tam się coś dzieje ? A sobie wejdę (bo Tethera posiadając dłużej jak 10 minut mam drgawki ) :mrgreen: , to waluta z realną funkcjonalnością, jest ich niewiele. A KMD jeszcze się trzyma na + to potrzymamy, zagapiłem się wczoraj (zresztą leży na ledger od 5.5 więc póki ta zawieszenie wpłat trwa, wiele nie zrobię)

I pytanie ostatnie, bo nie znam giełdy. Tu nie ma dźwigni i pozycji long/short widzę. Trochę lipa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kAArter » czwartek, 9 maja 2019, 20:16

Takie pytanko bo staram się ułozyć w glowie potencjalne wydarzenia.Skoro przy takim runie btc jak w tym momencie nawet topowe alty spadają zamiast rosnąć,To przy potencjalnej korekcie ja tu widze flashcrashe po 20% a przy jakimś mocniejszym spadku np 4,4 to jeszcze większą przecene.Czy myślę źle ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: frc991 » czwartek, 9 maja 2019, 20:53

socjolog2008 pisze: czwartek, 9 maja 2019, 17:59 I pytanie ostatnie, bo nie znam giełdy. Tu nie ma dźwigni i pozycji long/short widzę. Trochę lipa
Obecnie nie ma takich narzędzi. Zapowiedzieli, że wkrótce uruchomią margin trading. Trwa debugging.

Większość alt'ów w stosunku do ETH od kilku dni leci po 5-15% dziennie (ETH jest dość stabilne na ten moment, więc łatwiej ogarnąć co się dzieje na rynku). Imho niezła okazja dla kogoś kto przespał noworoczny rajd.
Zastanawiam się tylko co się stanie na wykresach, jak BTC wykręci nura na południe. Pójdą bokiem? Jeszcze spadną? W scenariusz recovery raczej nie wierzę, a jeśli będzie ta druga, spadkowa opcja, to naprawdę, wyleje się krew.
Chciałbym jednak zauważyć, że jeszcze miesiąc, dwa temu, to właśnie alty robiły po 100-500-1000%, a BTC szedł wyłącznie bokiem. Ludzie byli zestrachani, że spadnie jeszcze. Narobili sosu na altach i przerzucili na BTC. Myślę, że jak zaczną dystrybucję BTC i zaliczy on korektę, to wtedy zaczną cykl od nowa. Ktoś kiedys na tym forum baaaardzo szczegółowo opisał cykliczność tego rynku.

Jak u was sytuacja? Ja stoję z boku, niech uspokoją sytuację z Tetherem i With/Depo na Binance.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 9 maja 2019, 21:23

zdaje się, że ja to opisywałem.

Jak BTC zacznie spadać, to alty zaliczą najpierw lekki wzrost, potem spadek, a potem paniczny spadek IMO.

Dopiero potem pojawi się V-ka i zakończy się cykl spadkowy.


Przy spadku 8500$ alty osiągnęły bottom szybciej, niż BTC - tak przy okazji. Potem poszła V-ka i zaczęły się huraganowe wzrosty.

Wyprzedaż się nasila, IMO do dna bliżej, niż dalej.

Nie chcę zniechęcać nikogo do zakupu, ale na ten moment nóż może spaść jeszcze duuużo niżej na wielu altach. Szkoda, że Binance wprowadził blokadę limit buy/sell na dużą rozpiętość... bo flash crashe są cholernie dochodowe gdy się uda taki złapać.



@socjolog2008 szczerze to niestety nic nie wiem o BAT :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 9 maja 2019, 21:34

Ciekawym dosyć projektem z oryginalnym pomysłem wydaje mi się Simple Token (OST). Pracują nad zmniejszeniem przeciążenia na chain'ie ETH używając pomocniczych łańcuchów bloków. Tworzą API, by każda firma mogła z łatwością połączyć swój token z aplikacjami. Mają ogromną aktywność na Githubie, na Twitterze, ostatnio wydali wallet SDK na IOS i Andka, więc na razie widać, że praca wre.

Technicznie wygląda to jak i reszta altów na razie, ale patrząc na wykres z przeszłości ten token miał wyjątkową tendencję zawsze do OGROMNYCH pomp po dużych, nawet średnich spadkach. To co koledzy wyżej pisali wcześniej, że ładne "V-ki" na niektórych altach mogą nam się porobić jak bitcoin trochę "ochłonie", więc z racji jego burzliwej przeszłości dopatrywałbym się jakiejś na nim, jeżeli alty znowu powrócą za jakiś czas, szansy na potencjalną DUŻĄ pompkę.


Obrazek
Obrazek

Tak P.S Moim zdaniem na wszystkich altach w sumie trochę wygląda mi to na ostateczną kapitulację patrząc na wygląd świeczek daily/weakly na różnych altach, może nawet ostatnią bo to jest na moje oko trzecia taka duża obniżka, bo w sumie dynamika oraz zakresy spadków teraz są najbardziej wyróżniające się od tych luty/marzec 2018, lipiec/sierpień 2018 i stare powiedzenie "Do trzech razy sztuka" może wypalić. No bo ciężko mi byłoby w sumie uwierzyć, że coiny, które przykładowo były na poziomie 600-800 w altseasonie w marcu teraz, tak jak np. OST, miałyby przez następny miesiąc spaść jeszcze o 50-70%, wtedy taki BTT, Pundi czy DENT musiałyby chodzić po 2-3 Satoshi :D. Chociaż ten rynek potrafi być nieobliczalny. W każdym razie dawałbym temu o wiele mniejszą szansę i ten miesiąc albo czerwiec spodziewałbym się mocniejszych "V-ek" na dużej części rynku lub powolne odreagowania spadków i mulenie w ramach akumulacji w sumie już do następnego bull runu. Ciężko mi jest sobie na tę chwilę wyobrazić czwartą taką dużą falę spadków jak te co wymieniłem.

Albo rzeczywiście zaczyna powoli wypełniać się proroctwo, że tylko Bitcoin i nieliczni zostaną sami na rynku i wbije 100k soon :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 9 maja 2019, 21:39 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: frc991 » czwartek, 9 maja 2019, 21:36

socjolog2008 pisze: czwartek, 9 maja 2019, 17:59co z tym BAT ,tam się coś dzieje ?
BitJanusz pisze: czwartek, 9 maja 2019, 21:23@socjolog2008 szczerze to niestety nic nie wiem o BAT
Aktualnie na etapie sell-the-news. Zobaczcie na ten chory wzrost - to zostało spowodowane okresowym wzmożeniem popularności przeglądarki Brave. Poszła plota o uruchomieniu BraveRewards opartym na BAT (po szczegóły odsyłam do technicznych artykułów). Uruchomili, to sprzedają :) A, uruchomili, ale tylko w kilku krajach i w bardzo ograniczonym polu, ale ważne że coś się ruszyło w tej kwestii.
BitJanusz pisze: czwartek, 9 maja 2019, 21:23zdaje się, że ja to opisywałem.
Jeśli tak, należy Ci się mega plus. Gdy pierwszy raz czytałem ten post, nie dowierzałem, że są aż tak cwani. Teraz to widzę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: socjolog2008 » piątek, 10 maja 2019, 06:28

@frc991 ale BAT dał zarobić W 12H ,póki jestem zamknięty w Binance w akwarium coś trzeba pograć, nie ma wyboru.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: jondoexxx » piątek, 10 maja 2019, 08:13

Na BNB piękna przecena w stosunku do BTC.

Jak BTC w końcu przykorekci, to obstawiam, że BNB spadnie do ok 11,5 USD (200&377 MA na D). W parze z BTC byłyby to okolice pewnie 0.00224 BTC. Choć z wykresu Weekly to 0.00175 w parze z BTC też realne. Wszystko moim zdaniem zależy od tego jak się rozwinie sytuacja z hackiem i z #safu.
No i wtedy będzie sobie trzeba zadać pytanie, czy kupić te 500 BNB pod IEO czy nie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 10 maja 2019, 09:53

Jasne, że kupić. Jeśli kogoś nie stać na 500 to chociaż 50 bym brał.

oczywiście jeśli będą jakieś dziwne i brudne zagrywki po tym hacku to lepiej sobie odpuścić więcej niż 50. ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 10 maja 2019, 10:04

Powinno Was udobruchać:


Przedwczoraj "Pan Szklana Kula" znów przewidział wzrosty na JOT, więc dziś staram się znów go wyhaczyć i może coś tam zaryzykuję na jakimś typie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 11 maja 2019, 23:27

Całkiem możliwe, że mamy pierwszych kandydatów na V-recovery.

Cardano - wolumen na 4h wzrósł zdecydowanie. Jeśl tempo i kierunek zostaną utrzymane, to warto wypatrywać podobnych przypadków na innych altach.

Również DCR wygląda zachęcająco, chociaż wolumen tutaj wypada zdecydowanie słabiej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 12 maja 2019, 01:16

Ciekawe jakby bitcoin dokonał korekty na dniach i wszedłby tymczasowo na dłużej w trend boczny, to jakby nam się odpalił next alt season poziomy cenowe powinny być chyba wyższe niz te z 15-20 marca bodajże prawda? Bo na logikę skoro mamy więcej kasy na rynku to jeżeli będą pompy, powinny być one większe?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 12 maja 2019, 09:57

ChomiczyPlan pisze: niedziela, 12 maja 2019, 09:26no i co się stanie z altami, które na wykresie alt / btc biją rekordy niskich wartości
Jak bitek dołował to tragedia, bo spadnie jeszcze niżej...
Alty dołują - tragedia, bo polecą niżej...
A to tylko promocja :idea:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 12 maja 2019, 11:07

KryptoBanita pisze: niedziela, 12 maja 2019, 09:57A to tylko promocja :idea:
tak, ale nie wiadomo, z jakiego poziomu realnie będzie ta promocja.

Cardono na póki co chyba jednak falstart zaliczyło, nie zanosi się jeszcze na V-kę. Możliwe, że czeka nas kolejna partia przecen o -10/20%. Stara dobra zasada z wall street, nie łapać noży, nie walczyć z trendem.

za to po kilku V-kach można rozwać all-in, bo to cholernie zyskowna zabawa wtedy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 12 maja 2019, 11:13

BitJanusz pisze: niedziela, 12 maja 2019, 11:07...nie łapać noży, nie walczyć z trendem.
Będę bogaty jak się tylko tego nauczę :?
Ehhh...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 12 maja 2019, 11:17

@KryptoBanita

to nie jest łatwe, bo działa przeciw psychice, której naturalnymi reakcjami jest FOMO podczas wzrostów, FUD poczas spadków.

Najlepsze wejścia są na wypłaszczeniach. Wtedy można łatwo zauważyć zmianę kierunku. Wyjście po wypłaszczu też jest proste (np. SL na 5500$ przy BTC na 6k) - z grubsza wiemy, że złamanie długiej konsoli up/down daje histeryczne dzidy.

V-ki to również dobre miejsca na wejścia.

Wchodzenie w trakcie "ryczących trendów" - OK, ale po szybki profit.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 maja 2019, 13:37

tym razem alty - a przynajmniej ltc zareagowaly dosc spokojnie na zjad na bitku
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » niedziela, 12 maja 2019, 21:05

Warto przyjrzeć się na binance dlt.
Tradycyjnie już co kilka dni DLT jest pompowane. (w tym tyg zaliczyłem +28%, +20%)
Zresztą bardzo prosto pompować tą walutę - w zasadzie nie stawia oporów.
Jakaś grupa robi cykliczne fomo na tej walucie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 13 maja 2019, 09:24

wczoraj pierwszy zakup od dawna, wskoczyłem w THETA, 1227 sato. Moim zdaniem theta jest generalnie w strefie dołkowej, zobaczymy, czy się nie pomylę.

Oczywiście suma nie powala, bo nie było V-ek jeszcze.


Patrząc na 4h - dołek wydaje się być gdzieś tutaj na wielu altach. Dopiero teraz IMO można rozważyć jakieś zakupy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: paprykarz18 » poniedziałek, 13 maja 2019, 10:27

Może warto przejrzeć program Consensusa. Jak widziałem, będzie m.in. POLY, ARK. Wykresy nienajgorsze, ja się skusiłem. Tym bardziej, że trafiłem na plotkę, iż ARK ma ogłosić coś mega.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości