Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wamak » sobota, 31 sierpnia 2019, 18:53

Obecnie przy wyborze altów kieruję sie tym, które sensownie w tym roku wzrosły od dołka. To oznacza, że wzrosty z 2017r. nie były ich pojedynczym wybrykiem.
Najlepiej tu wygląda LTC, BCH (skorelowane z BTC, więc nic dziwnego), potem ETH i XMR.
DASH słabo odbił i znowu mocno spadł. Z jednej strony tanio, ale żeby nie było tak, jak z ZEC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 31 sierpnia 2019, 19:16

Wymazywanie pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 18:36Bzdury. Ja nie piszę przecież, że nie warto skupować, bo sam przecież też kupuję. Ja głównie krytykuję takie wesołkowate zachęcanie od znacznie wyższych cen jakie robisz, bo każdy widzi, że bardzo łatwo wpędziło to - np. liskowiczów - w nieciekawy bagholding.
Ech, no i znowu niekonsekwencja :D Ja uargumentowałem przecież dlaczego kupuję i skaczę z radości kiedy mi spadają jeszcze dobre coin'y dodatkowo :D Poza tym baholding jest nieunikniony :D To, że coś kupujesz trzymasz, a to rośnie to też jest BAGHOLDING!!!!!! :D I zyski też są papierowe, tak samo jak starty są papierowe dopóki ich nie zrealizujesz :D I zgadzam się, ze jeśli taki Lisk urósł z 1PLN do 140PLN to warto było realizować zyski i ciąć ewentualne straty :D Ale jak już spadł 90%+ to wg. mnie warto już przyakumulować i przetrzymać ewentualne dołki, a najlepiej dokupować za jakiś bezpieczny kapitał :D Im niżej tym lepiej przecież, a np. takie 10PLN nie jest jakoś szczególnie nieosiągalne w perspektywie kilku lat :D
Kupując Liska na 5PLN za 1000PLN na longterm przy powrocie na 10PLN co najmniej da mi to zwrot w postaci 2000PLN :D
Kupując Liska na 4PLN za 1000PLN na longterm przy powrocie na 10PLN co najmniej da mi to zwrot w postaci 2500PLN :D
Kupując Liska na 3PLN za 1000PLN na longterm przy powrocie na 10PLN co najmniej da mi to zwrot w postaci 3333PLN :D
Kupując Liska na 2PLN za 1000PLN na longterm przy powrocie na 10PLN co najmniej da mi to zwrot w postaci 5000PLN :D
Kupując Liska na 1PLN za 1000PLN na longterm przy powrocie na 10PLN co najmniej da mi to zwrot w postaci 10000PLN :D
Kupując Liska na 0.1PLN za 1000PLN na longterm przy powrocie na 10PLN co najmniej da mi to zwrot w postaci 100000PLN :D

Oczywiście można na 10PLN zrealizować zysk i wyciągnąć 1000PLN, np. z 5PLN to będzie 1000PLN i 100Lisk za friko z potencjałem 14000PLN przy powrocie na 140PLN :D
Oczywiście można na 10PLN zrealizować zysk i wyciągnąć 1000PLN, np. z 4PLN to będzie 1000PLN i 150Lisk za friko z potencjałem 21000PLN przy powrocie na 140PLN :D
...
Oczywiście można na 10PLN zrealizować zysk i wyciągnąć 1000PLN, np. z 1PLN to będzie 1000PLN i 900Lisk za friko z potencjałem 126000PLN przy powrocie na 140PLN :D

Przegram jedynie jeśli LISK już nigdy nie będzie droższy niż 10PLN, a że cały czas co nieco uśredniam to trochę nawet zarabiam obniżając cenę średnią :D Oczywiście jeśli chcesz tutaj grać kapitałem 100kPLN to pewnie nie będzie Ci się to pylić, ale jak grasz kapitałem kilka tysiaków, to jest spoko wg. mnie :D Są też inne coin'y i tam warto też dywesyfikować właśnie przez co nie jest się grubasem tylko na jednym rynku, a zawsze gdzieś wybije, gdzie zarabiając co nieco można wrzucić w jakiegoś Liska i jak Lisk wybije to znowu w innego wypłaszczonego coin'a, a ze gramy małym kapitałem na danym coin'ie to też nie potrzeba jakiegoś wolumenu, a mniejsza płyność wręcz jest błogosławieństwem i daje fajne okazje :D Paradoksalnie :D Nie gramy tutaj na żadnej dźwigni, ani nie napalamy się na jakieś mega swingi :D

Ryzykujemy mega małym kapitałem po takich spadkach i oczekujemy mega dużych zwrotów, a chyba doskonale zdajesz sobie sprawę, że to nie może zdarzyć się to w kilka dni, tym bardziej jak spojrzysz na historyczne wykresy, że wypłaszczenia ciągną się niemiłosiernie, ale jak już wybija z dna to idzie niemalże pionowo patrząc na wykresy 1w/1M i wtedy warto sprzedawać i nie warto akumulować :D Bo przy takich wzrostach i silnych trendach sprzedanie na szczycie graniczy z cudem, a nawet jeśli to i tak będziemy w 1% rynku, któremu udaje się ta sztuka i też z matematycznej kalkulacji jasno wynika, że im wyżej tym więcej kapitału potrzeba na skupienie małych ilości, jak jakiś bagholder się wyspie to goli wszystkich kupujących do zera i jeśli nie reinwestuje to kapitał z giełdy znika dramatycznie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 31 sierpnia 2019, 19:33

anagamidev pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 19:16 To, że coś kupujesz trzymasz, a to rośnie to też jest BAGHOLDING!!!!!!
Nie. Kompletnie NIE. A co do trzymania na stracie - nie każde trzymanie na stracie to bagholding. Bagholding to trzymanie po bardzo dużym spadku wartości. Na crypto takie minus kilkanaście czy nawet -30% nie nazwałbym jeszcze prawdziwym bagholdingiem. Dopiero rząd -50% -70% i dużo więcej można bez wahania nazywać bagholdingiem. Crypto jest płynne i ryzykowne. Dość normalne jest, że czasem nawet zakup, który poleci i -20 czy -30% jest ogólnie dobry ale za wczesny. Dynamika tu jest bardzo duża w por. do tradycyjnej giełdy.

Ciekawa etymologia słowa:
According to the website Urban Dictionary, the term “bag holder” hails from the Great Depression, where people on soup lines held potato bags filled with their only possessions.
https://www.investopedia.com/terms/b/bag-holder.asp
https://en.wikipedia.org/wiki/Bagholder

Z tych definicji wynika, że na crypto używamy tego określenia szerzej niż po prostu gościa co ma "worthless stocks". W środowisku crypto tym terminem określa się po prostu trzymanie z dużą stratą. Z tym się zgodzę. Ale nie zgodzę się, by nazywać tak jakiekolwiek straty. Czemu? Bo zbyt szeroki zbiór desygnatów pojęcia osłabia jego "moc" znaczeniową.

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
A wracając jeszcze na moment do Twoich słów, które cytuję - jeśli chcesz nazywać bagholdingiem trzymanie czegoś, co wzrasta, powinieneś się przebadać na głowę jeśli nie żartujesz. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 31 sierpnia 2019, 19:43

@Wymazywanie dla mnie bagholding to po prostu trzymanie dużej ilości danego aktywa/coina :D Jasne, że przez większość czasu taki bagholder będzie pod wodą i będzie wyśmiewany :D Ale właśnie Ci co zarabiają dużą kasę doskonale wiedzą, że jest to nieuniknione fundamentalnie :D Kupienie np. za 100k-1kkPLN na takim Lisku zawsze będzie obarczone dużym ryzykiem, raz, że rynek niepewny, a dwa, że nawet mając stop loss'a zakładasz, że pojawi się tak duża ścianka, który skupi Ci całą torbę i nie stracisz więcej niż 2-5%, a później jeszcze uda Ci się wszystko odkupić i odkupisz tego Liska więcej i tam też już będzie tylko rosło :D Dlatego właśnie wg. mnie warto po prostu uśredniać jakoś rozsądnie i tyle :D Bo równie dobrze mógłbym po prostu kupić za 100kPLN przykładowo na 10PLN i kompletnie nie patrzeć na wykres, ustawić sobie ściankę na 20PLN i albo zarobię albo tracę :D Ale ja wolę zmniejszać ryzyko czyli uśredniam te przykładowe 10 000 Lisków na long term i ich cena średnia z biegiem czasu mocno spada poniżej 10PLN :D Może się w pewnym momencie okazać, że będę miał 10 000 Lisków za free, albo np. wyciągnę wkład i będzie to 5000Lisków uśrednionych do 0 z potencjałem na kolejną bańkę ewentualną :D Jak dla mnie po prostu -90% to pewne wejście w dobrego cion'a a czy da zwrot i kiedy to już ode mnie jest niezależne zupełnie i nie jestem w stanie wyeliminować tego ryzyka, a ciułanie jakimś mniejszym kapitałem mi się też nie pyli, bo w tym czasie wykonując jakąś inną pracę można zrobić dużo więcej bez aż takiego ryzyka :D I to piszę ogólnie nie tylko w konteście Liska, ale też BTC, LTC, ETH czy XRP... :D Chociaż im większa kapitalizacja tym mniejsze procenty w przyszłości, na pewno trudno oczekiwać, że BTC tym razem wbije na chybcika 400k$(x20 poprzedniego ATH) czy Lisk urośnie z 4PLN do 1400PLN tak samo jak z 0.40PLN do 140PLN :D Ale jakieś 10-20PLN daje mi fajny zysk i darmowe Liski na long term, a że ludzie grają z trendem to pewnie będzie dużo wyżej :D
Wymazywanie pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 19:33A wracając jeszcze na moment do Twoich słów, które cytuję - jeśli chcesz nazywać bagholdingiem trzymanie czegoś, co wzrasta, powinieneś się przebadać na głowę jeśli nie żartujesz.
No dla mnie to też jest bagholding, bo spójrz na taką rzecz. Jest sobie koleś i kupuje Liska na 1-4PLN w 2017 roku na longterm, czyli powiedzmy 2-10 lat, zapomina :D I loguje się dopiero teraz to co ma zrobić? :D Teoretycznie miał zysk w pewnej chwili w okolicach 10 000% i co z tego? :D Jak np. za miesiąc Lisk spadnie do 1PLN czy 0.01PLN to ma sprzedać? :D A co jeśli za pół roku Lisk jednak odbije i będzie śmigał na 50PLN+? :D W tym czasie wartość jego torby w $ czy PLN będzie drastycznie się wahać :D

Jak nazwać osobę, który skupuje w dużych ilościach danego coina/aktywo w danym przedziale, gdzie w pewnym momencie ma 80-90% starty, a później sprzedaje te ogromne ilości na kilkuset procentowym zysku? :D Ja bym go nazwał swingującym longtermowym uśredniaczem-bagholderem :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 31 sierpnia 2019, 20:22

anagamidev pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 19:43 dla mnie bagholding to po prostu trzymanie dużej ilości danego aktywa/coina
anagamidev pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 19:43No dla mnie to też jest bagholding
W takim razie zupełnie nie rozumiesz znaczenia tego określenia. Pamiętaj, że zbyt szeroko używane pojęcia są bezużyteczne, bo niosą mało określoną i mało konkretną informację o rzeczywistości.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wamak » sobota, 31 sierpnia 2019, 20:24

Strategia kupowania po coraz większych spadkach faktycznie jest kontrowersyjna. Można zacząć małym kapitałem, a po każdym spadku wchodzić coraz większym kapitałem. To się sprawdzi, ale pod jednym warunkiem: że kiedyś odbije. Najlepiej chyba z góry założyć, że coś może jeszcze mocno spaść i wejść najpierw małym kapitałem w niepewne coiny. Gorzej, jak się od razu wejdzie dużym kapitałem i potem trzeba do tego dokładać więcej, niż się wcześniej założyło.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » sobota, 31 sierpnia 2019, 20:47

Wymazywanie pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 19:33 A co do trzymania na stracie - nie każde trzymanie na stracie to bagholding. Bagholding to trzymanie po bardzo dużym spadku wartości. Na crypto takie minus kilkanaście czy nawet -30% nie nazwałbym jeszcze prawdziwym bagholdingiem. Dopiero rząd -50% -70% i dużo więcej można bez wahania nazywać bagholdingiem.
A co jeśli świadomie przetrzymujemy inwestycje, która wiemy, że jest na mocno zmiennym rynku i rozpatrujemy inny timeframe oraz jesteśmy w stanie "wytrzymać" daną stratę i po tak dużym spadku nie mamy problemów z dokonywaniem zmian w naszym portfolio?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 31 sierpnia 2019, 20:52

@Wymazywanie no być może, ja mam inną definicję, w każdym razie bagholder niekoniecznie musi być stanem permanentnym szczególnie na crypto, gdzie np. taki LTC czy STEEM też miał dwie korekty na -90%+ po czym zrobił później kilka tysięcy procenty licząc od samego dołka :D A jak dobrze wiemy mega trudno jest trafić idealnie w dołek i trudno obkupić się tam all in z dużego kapitału, dlatego warto uśredniać jak już wykres mocno spadł i zaczyna wypłaszczać, ale samo wypłaszczenie też nic nam pewnego nie daje, bo np. na BTC mamy przykład, ładne wypłaszczenie na 6k$, ktoś mógł się odkupić po zęby, a spadło do 3k$ i ten ktoś miał -50% straty papierowo, ale dokupił i uśrednił cenę poniżej 4k$ będąc nadal baholderem, a dzisiaj już jest genialnym inwestorem na cenie 9k$+, chociaż pewnie sprzedał coś już wyżej i odkupując teraz znowu może stać się bagholderem :D Ale czy kupował na 6k$ czy na 3k$ kupował właśnie dlatego, że miał w perspektywie dłuższej 100k$ jako główny target i liczył się z tym, że może zostać bagholderem na pewien czas tylko :D

Ogólnie sama specyfika rynku niska płynność, duże wahania wręcz zachęca do tego, żeby uśredniać i być bagholderem :D No mnie cieszą tak samo spadki o 80% jak i wzrosty o 100% i więcej procent, gorzej być tym sprzedającym po dużym spadku i kupującym po dużym wzroście, tego unikamy, co w dłuższej perspektywie pozwala co nieco zarobić nawet będąc dość często bagholderem :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:01

Myśle że $one (AIO Binance Harmony) da zarobić. Idalne zakupy przy 82-85 sat (o ile dojdzieny do tego poziomu). T1:109-115

Na INS o którym wspominałem już dwie pompy dały zarobić po 20-40%. I tak bez łapki w gore :)? nikt nie wchodził....
Ciekawe czy będzie trzecia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:07

wojteks102 pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 20:47
Wymazywanie pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 19:33 A co do trzymania na stracie - nie każde trzymanie na stracie to bagholding. Bagholding to trzymanie po bardzo dużym spadku wartości. Na crypto takie minus kilkanaście czy nawet -30% nie nazwałbym jeszcze prawdziwym bagholdingiem. Dopiero rząd -50% -70% i dużo więcej można bez wahania nazywać bagholdingiem.
A co jeśli świadomie przetrzymujemy inwestycje, która wiemy, że jest na mocno zmiennym rynku i rozpatrujemy inny timeframe oraz jesteśmy w stanie "wytrzymać" daną stratę i po tak dużym spadku nie mamy problemów z dokonywaniem zmian w naszym portfolio?
Tzn. o co pytasz dokładnie? Mój post jest o tym jak widzę sens użycia słowa "bagholding" i że dotyczy on dużego % straty. Jeśli ktoś nie ma problemu trzymać na dużym % straty to jest jego sprawa. Większość z nas tego doświadczyła, to normalne na tym rynku. Dla mnie problemem jest nie tyle sama taka sytuacja, ale tak jakby "programowe" jej akceptowanie. Ja staram się unikać bagholdingów jak mogę, bo wiem jak bardzo mogą one zniszczyć wartość portfela i jak bardzo zablokować środki na długi czas utrudniając a nawet uniemożliwiając bieżące zarabianie.

Jak ktoś nie ma z tym problemu to jego sprawa, ale faktem jest, że to właśnie bagholding zakończył znaczny % karier traderskich na tym rynku, więc nie wiem po co sobie utrudniać obrót środkami i czerpanie zysków. Tak jak powiedziałem - wiadomo, prawie każdemu się zdarzają bagholdingi, ale nie widzę sensu z góry akceptować takiej sytuacji. Dużo bardziej opłaca się jej unikać.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Altcoiner » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:09

Sam też obserwuję ONE ale załadowany po brzegi jestem w KMD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:09

anagamidev pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 20:52co w dłuższej perspektywie pozwala co nieco zarobić nawet będąc dość często bagholderem
To proszę podaj realne przykłady w których miałeś kupowane coiny i bagholdowałeś do znacznego % spadku od swojej ceny zakupu (-70% -80% czy nawet więcej) a potem na nich dobrze zarobiłeś.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:31

FCT/BTC, też ładna promocja :D Zarówno long term jak i short term może wybić :D Blisko historycznych minimów :D


@Wymazywanie BTC(to wiadomo, wielokrotnie), LTC(to muliło niemiłosiernie w 2016 roku i ciągle spadało), STEEM(skupowanie od 0.5$ do 0.07$, a później sprzedaż od 1$ w górę, co nieco udało się dohodlować do 6-8$) :D Lisk na parze z BTC swego czasu :D Ostatnio AION też zacząłem akumulować i dał zarobić już kilkadziesiąt procent, więc teraz był odkup i niech spada, bo chciałbym tego mieć tak z kilkadziesiąt tysięcy najlepiej :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: sampel444 » sobota, 31 sierpnia 2019, 22:01

@Wymazywanie
Ogólnie nie udzielam się jakoś na tym forum, nie będę bronił ani Ciebie ani anagami, ale z tego co widzę robisz z tego bardzo osobistą sprawę. Nazywasz ludzi idiotami, bo ktoś tam mógł pokierować się tym co pisze anagami. Czyli Ci którzy nie korzystają z tego co napisał anagami bądź robią to co Ty piszesz nimi nie są, jeśli ktoś bawi się małym kapitałem żeby zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi, chęć nauczenia się czegoś nawet robiąc to co napisał anagami to nie widzę w tym nic złego. Najwyżej straci kilka groszy i może wyciągnie jakieś wnioski, jeśli dany osoba ciągle będzie robiła te same błędy oczekując innych rezultatów to może wtedy będziesz mógł tak tą osobę ocenić.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » sobota, 31 sierpnia 2019, 22:05

@anagamidev, @Wymazywanie - czytam co piszecie nawzajem do siebie, jednak dużo bardziej przemawia do mnie wersja Wymazywanie....tylko tyle i aż tyle...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » sobota, 31 sierpnia 2019, 22:14

@Wymazywanie Ja wszystko rozumiem jeśli chodzi o twoją analizą jak opłakany w skutkach może być typowy 'bagholding'. Natomiast z tego co po paru postach można zaobserwować @anagamidev raczej ma regularny dopływ gotówki, stawiam, że w jakiejś ciekawej ilości i jest w stanie sobie pozwolić na skupowanie i 'holding' altów. To jakie projekty wybiera to jedna sprawa, ale sam chętnie bym poskupował AION ze względu na niesamowicie perfekcyjne zarządzanie biznesowe projektem (co można wywnioskować z ich statementów) i własnie w przypadku takiego projektu możemy dużo mniej martwić się o jego nagłe wyparowanie w rynku.

Obecnie jego posty są trochę określiłbym "marzycielskie", natomiast pytanie czy dzieje się to przez tak długi i wycieńczający okres dla masy altów typu value oraz semi-value oraz jak dużo osób nawet przy dominacji 65-66%+ chwaliło się przejściem ze swoich altów na BTC czyli podsumowując sentyment względem rynku altów czy przez niesamowicie emocjonalne przywiązanie do altów i wręcz błaganie aby zaczęły rosnąć, stawiam bardziej na to pierwsze ze względu na potencjalne "grubsze" kieszenie co miesiąc u tej osoby.

Dodatkowo warto się zastanowić jaki mamy na ten moment stosunek R:R obecnie na altach (value oraz semi-value), najwidoczniej dla @anagamidev nawet potencjalne ryzyko bagholdingu kolejnych -XX% jest opłacalne względem tego jakie zyski jest w stanie osiągnąć z inwestycji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » sobota, 31 sierpnia 2019, 22:25

@wojteks102 kwestia dobrego money managment :D Po prostu wg. mnie warto ryzykować po tak głębokich spadkach, teoretycznie zacząłem skupować AION, ale bezpiecznie i liczyłem, że to jeszcze trochę potrwa, nagle wybiło +70% i wtedy człowiek nagle myśli: kurczę mogłem dokupić więcej i bardziej zaryzykować, z drugiej strony wiesz, że masz mało zakumulowane i wiesz, że na long term mogłeś kupić na bardzo dobrych cenach gwarantujących kilkaset procent zysku, no i staje przed dylematem sprzedać wszystko niby ładny wzrost, z drugiej strony jak nagle poleci tak jak WAN na tamten moment, to wypadniesz z tego pociągu o kilkaset procent :D Z drugiej strony jakbym wszedł all in, to pewnie bym stwierdził, że i tak dobrze wszedłem zaczyna rosnąć po co mam sprzedawać, najwyżej sprzedam jak spadnie poniżej ceny wejścia i wtedy bym wtopił, a tak to powoli powoli do przodu :D Tak samo dużo osób myślało, że sobie jeszcze przez kilka lat będzie akumulowało BTC na 3k$ i być może wyłapią coś na 1k$(marzenia) :D Ale poszło wybicie i co teraz robić czy kupować na 6k$ czy nie? :D Dlatego warto po prostu po dużych spadkach spodziewać się przesilenia trendu i po duży wzrostach to samo oraz zacząć działać już na rzecz długoterminowej gry właśnie zgodnie z nowy trendem(czy to już potwierdzonym czy jeszcze nie) :D Czyli na 10k$+ warto było grać już ostrożniej próbując łapać jakieś big shorty, a przy 6k$ zacząć już grać prolongowo, a przy spadku na 4k$(-80%) od szczytu mocno akumulować już, bo historycznie te poziomy na BTC gwarantowały świetne wejście długoterminowo :D Przecież ja tutaj nie naganiam na Liska na 100PLN+ czy na BTC 20k$+ po kilkuset procentowych wzrostach bez większej korekty :D Tylko już po grubej technicznej korekcie, która już może zwiastować nowy trend na altach :D
Spoiler:
Spoiler:
Jedno jest pewne albo alty spadną do zera i miliony osób kupujące w 2017 straci kompletnie wszystko albo gdzieś w końcu alty ruszą z tych poziomów i dadzą niesamowite, zapierające dech w piersiach zwroty za kilka miesięcy/lat :D R/R mega dobry :D
Spoiler:
:D Zabawne jest to, że mówi to koleś, który ma swojego altcoin'a MaxCoin i ostatnio naganiał jak BTC był w okolicach 12k$ :D Buy buy buy buy buy, kiedy każdy obwieszcza śmierć alt'ów :D
Ostatnio zmieniony sobota, 31 sierpnia 2019, 23:28 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 31 sierpnia 2019, 22:30

Obrazek

Generalnie teraz z każdym dniem jest uważam o wiele mniejsze ryzyko zapakować się w alty i stracić fortunę niż w którymkowlwiek dniu od stycznia 2018.
Tak wiem wiele shitów może polecieć do 0 lub doznać delistingu, aczkowliek w większości względnie "rozsądnych" projektów może to być w najgorzszym razie wieloletni boczniak bez fajerwerków lub wieczny.
Jak ktoś by się mnie zapytał czy jest to teraz dobry moment ew. żeby coś kupić i potrzymać, to nie powiedziałbym definitywnie, że "tak", tylko, że jest to o wiele, wiele lepszy pomysł niż wcześniej (od czasu minimalnej dominacji BTC.)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » niedziela, 1 września 2019, 07:29

wamak pisze: sobota, 31 sierpnia 2019, 20:24Strategia kupowania po coraz większych spadkach faktycznie jest kontrowersyjna.

mi to coś przypomina...mieliście kiedyś do czynienia więcej z zakładami bukmacherskimi?
Jednym z systemów gry jest progresja (mnóstwo różnych odmian) Mają one wszystkie jedną wspólną cechę...prędzej czy później prowadzą do bankructwa lub miejsc do niego bliskich (jeśli gracz w porę się opamięta) Tak, to jest hazard, może nie w czystej postaci, ale jest. Większość postów o tym uśrednianiu ceny w dół, przypomina mi tłumaczenia hazardzistów, że teraz co prawda po raz kolejny przegrali, ale już za chwileczkę, już za momencik na pewno się odkują i będę xxxxx% do przodu, jak tylko ich kupon wejdzie :lol:
Tak, dla mnie to nie jest strategia inwestycyjna tylko hazard.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » niedziela, 1 września 2019, 12:00

@adiqq tylko, że jeśli jesteś na rynku kilka lat czy nawet po prostu prześledzisz wykresy to jeśli coś traci na wartości zwykle 90-99% jak to ma miejsce na altach, to też się tyczy nawet ETH, to cała gra na crypto to jeden wielki hazard, bo po takim spadku większość jest w plecy, ale HODL nic nie kosztuje, bo jeśli coś później potrafi odbić od dołka czy po prostu wbić nowe ATH to nie jest to hazard, a po prostu czysta analiza techniczna, która jest oparta na tym co działo się w przeszłości :D Skupując ostatnio LTC na 20$ paru dolarach też byłem przez miesiące pod wodą, a później 300% ponad zysku :D Owszem mogło dalej spadać i wiesz nawet bym się ucieszył, bo patrząc jak to wybiło chętnie zakumulowałbym dwa razy więcej odraczając realizację zysków o rok czy dwa :D Co za różnica jak taki wzrost z kapitału daje mi w kilka miesięcy tyle na ile trzeba po średniej krajowej pracować kilka lat :D Dla takiego Janusza 100kPLN to mega dużo, a jak uda się to pomnożyć razy 3 to już jest bogactwo :D Dlatego ja wszelkie spadki po korekcie 80-90% dobrego aktywa traktuję jako błogosławieństwo, dar niebios, dar od losu, coś wspaniałego, wyśmienitego, ogromne szczęście, trafiające się ślepej kurze ziarno, biggest financial opportunity i to nie jest żaden hazard tylko czysta analiza tego co działo się w przeszłości, a ryzyko zawsze jakieś będzie :D Ja tam nie inwestuję za bardzo w jakieś przepompowane nowe coin'y tylko już po korekcie grubej i to się pyli w dłuższym terminie :D Tym bardziej, że nic wiecznie nie spada, często wybija na kilkadziesiąt, kilkaset procent jak miało to miejsce na AION, GNT, WAN w ostatnim czasie i idzie to ładnie uśredniać, a wtopa zawsze się może przydarzyć, jak się zapakujesz w Jastrzębską Spółkę Węgłową to też może stracić 4/5 kapitału na długie lata taka jest gra na giełdzie i tyle :D Są okresy akumulacji i realizacji zysku, szczęśliwie czy nie akumulacja trwa długo i ciągnie się latami, natomiast wybicie jest szybkie dynamiczne jedynie problem jest określić jego szczyt i problematyczne jest poczekanie kilka miesięcy czy lat, żeby znowu bezpiecznie zakumulować po głębokiej korekcie technicznej :D



Czy to crypto? :D Nie to tylko GPW :D Notabene buy buy buy :D 100% zysku w dłuższym terminie pewne :D Ale Ci co kupowali na cenach w okolicach 10PLN nadal są na 200% zysku, więc mogą nadal wywoływać presję sprzedażową mimo, że za spółką stoją mega mocne fundamenty :D Buy the dip :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 września 2019, 12:38 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości