Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » niedziela, 1 listopada 2020, 21:25

Jeśli chodzi o $APPC to mi bardzo podoba się przede wszystkim rozwój projektu widoczny statystykami liczbowymi dostępny na stronie: https://appcexplorer.io/ mierzony hasłem 'AppCoins Burnt'.
Wiem, że ktoś zaraz może wyskoczyć z tekstem w stylu... 5000 $APPC spalone w jeden dzień to jakieś $160 to co za ilość? Ja to doskonale rozumiem tylko mnie ciekawi jaki projekt o kapitalizacji $3,5mln osiąga takie wyniki jeśli chodzi o 'dostrzarczanie' wartości do samego projektu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: blackraijin » niedziela, 1 listopada 2020, 23:51

Lcx kolego, robi najlepszą robotę w krypto.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » poniedziałek, 2 listopada 2020, 00:09

blackraijin pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 23:51Lcx kolego, robi najlepszą robotę w krypto.
Kapitalizacja prawie dwa razy większa poza tym ja osobiście widzę jak dużym problemem staje się 'Uniswap' dla CEXów czy już nawet DEXów, zobaczymy jak to będzie wyglądać po V3.

EDIT: Poobliczałem LCX pali mniej więcej dziennie ~$280, czyli tutaj mniej więcej taki sam współczynnik w porównaniu do $APPC (pod względem kapitalizacji).

Ale na pewno będę się interesował $LCX dlatego, że podoba mi się koncept, a wcześniej było zbyt dużo hype'u na wkładanie jakiś pieniędzy w ten projekt.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: stokarz » wtorek, 3 listopada 2020, 00:35

Fridaytrader pisze: piątek, 30 października 2020, 09:01 Czy jest jeszcze z nami @stokarz ?

AMB jest aktualnie coinem z najmniejszym MC na binance, co prawda jego max supply jest 3-4x większe od current, ale i tak zwraca uwagę. Czy ktoś orientuje się odnośnie tego, czy projekt żyje/umarł? Wspomniałem stokarza, bo kiedyś zdaje się, że dla nich pracował.

Kojarzą mi się newsy o możliwym partnerstwie IBMu z Ambrosus. Przy takim MC, jakby coś się potwierdziło to będziemy zielone dilda jak na SYSie, aktualnie AMB ze względu na kapitalizację jest jednym z najłatwiejszych coinów do spompowania.
Nigdzie nie odszedłem :P Skoro mnie wywołano do tablicy z chęcią rozwiążę równanie.

W AMB nie jestem już od dawna. Pokonanie potrzeby bycia bagholderem było dla mnie jak zbawienie. A tak serio, patrzyłem jakiś czas temu co się u nich dzieje i wygląda w porządku, ale nie zamierzam kupować tokena choćby miał zerowy market cap. Dlaczego? Ponieważ chcą znacząco zwiększyć podaż AMB, żeby móc dalej dumpować i finansować projekt. Bardzo poważna czerwona flaga. Szukałbym lepszych okazji na rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 3 listopada 2020, 08:02

Dominacja dalej zapierdziela w górę.
Chyba na razie falstart z tymi altcoinami.
Też nic nie kupuję na razie, bo mizernie to wygląda póki co.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: szlagaag » wtorek, 3 listopada 2020, 08:06

Jak będzie dobrze wyglądało to będzie już za późno 8-)
I będzie można czekać na retest wsparcia, co również będzie już cena po znacznych wzrostach. Najlepiej chyba uśredniać cenę zakupionych coinow od obecnych poziomów.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » wtorek, 3 listopada 2020, 08:21

ja cierpliwie czekam....nie śpieszy mi się ;)
wujek obiecał, to czekam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 3 listopada 2020, 10:20

ZRX/USD, 1d, zaczyna wyglądać ciekawie :D Na LTC też promocyjka :D Warto obkupić się chyba w ZEC już ładnie RSI schłodzone, a za 15 dni halving, więc może być sroga pompa :D


BUY BUY BUY

https://www.nicehash.com/countdown/ZEC- ... 1-17-12:00
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mkraw2005 » wtorek, 3 listopada 2020, 15:48

Zakupy zrobione czekamy do halvingu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 3 listopada 2020, 16:09

szlagaag pisze: wtorek, 3 listopada 2020, 08:06 Najlepiej chyba uśredniać cenę zakupionych coinow od obecnych poziomów.

Z tym się akurat nie mogę zgodzić do końca.
Od sierpnia 2019 gdzie dużo altów klepało dołki przez ponad rok można było napisać to samo. Potem duża część w IIIQ 2020 zrobiła - kilkadziesiąt % w dół od tamtych wielkich flatów.
Pozwolę sobie przedstawić mój punkt widzenia odnośnie grania na altach.
Od sierpnia mamy w dalszym ciągu kontynuację bessy na większości altów, która nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa, więc nie warto fiksować się na jednym możliwym (czyli wcale nie pewnym) scenariuszu.
Oczywiście pojawiają się drobne sygnały tak jak zauważył wcześnie @BitJanusz, ale zauważ, że długie hodlowanie na altcoinach nie ma zupełnie sensu od 2018 roku.
Bardzo mocne i odważne twierdzenie, ale postaram się udowodnić jak najlepiej potrafię, że od tamtego czasu aż do dzisiaj, uważam, że niewiele się zmieniło i trzymanie altcoinów (poza kilkoma wyjątkami) bez twardo ustalonego targetu jest najprawdopodobniej z góry skazane na porażkę.
W moim przypadku musiało minąć bardzo wiele czasu, bym to zrozumiał i jako człowiek potrafiący jakoś myśleć, wypracować swoje zdanie na ten temat.

Pozwolę sobie pominąć okres 2017, 2018 roku gdzie jeszcze jako bardzo niedoświadczony osobnik bez jakiejkolwiek wiedzy na temat spekulacji, mając uciułane zaledwie kilkaset baksów, łudziłem się, że w mgnieniu oka mogę pobawić się w Wilka z Wallstreet.
Oj jak bardzo szybko mnie wtedy zweryfikowało, ale po tamtej klapie postanowiłem powalczyć dalej i odłożyłem wtedy póki co praktykę na rzecz teorii.
W drugiej połowie 2019 miałem dosyć sporo szczęścia, bo poznałem dosyć wartościowy projekt o nazwie APPC, który jak się okazało był bardzo prostym coinem do rozgrywania i dał przez rok zarobić lekko ponad dwukrotność początkowego wkładu.
Robiłem coś w zasadzie pomiędzy hodlem a daytradingiem.
Wykonałem przez ten szmat czasu kilkadziesiąt trade'ów, gdy cena poruszała się w pułapie ok. 320-450 satoshi.
Odkryłem dosyć wcześnie ten prosty schemat kilku, kilkunasto procentowych szybkich podbić, który niejedokrotnie tu wrzucałem.
I robiłem po prostu tak, że każde takie większe podbicie sprzedawałem bardzo często bez zastanowienia i od razu ustawiałem buy order na kilku procentach niżej.
W momencie gdy APPC wpadało do koszyczka (czasem czekało się nawet kilka tygodni), ustawiałem od razu stop lossa kilka % pod dołkiem dołków, bo wiedziałem, że zawsze istnieje szansa, że ta zabawa może się kiedyś skończyć.
W miarę powiększania ilości APPC mogłem pozwalać sobie na ustawianie SL o kilka sato niżej (aczkolwiek rzecz jasna nie wprost proporcjonalnie do wypracowanych zysków, bo na giełdzie wypadałoby coś zarabiać jednak ;) ) i doszedłem gdzieś w okolice 260 sato.
Ponadto gdy już natrzaskałem trochę APPC, czekałem z połową, którą przestałem trade'ować na dodatkowego bonusa (i nie doczekałem się niestety) w postaci pompy na 1000-1200 sato, który byłby dodatkowym prezentem dla mojej systematycznej pracy.
Oczywiście na tą połowę też był identyczny SL, bardziej chodziło o to, żeby nią nie trade'ować, bo zawsze istniała jakaś szansa, że kurs najzwyczajniej w świecie odjedzie.
Skończyło się niedawno na SL na 260, ale nie narzekam bo zysk jest nadal spory, gdzieś tą moją pracę widać przynajmniej na pocieszenie. ;)
Będę szukał okazji do kupna, ale to wolałbym szczerze kupić nawet mniej, ale poczekać na przebicia istotnych poziomów.
Oczywiście trade'owałem tam jeszcze jakąś częścią kapitału na innych altach, było trochę profitu, ale nie robiłem tego zbyt często.

Dobrze skończmy z tą autobiografią teraz powiem co myślę na temat uśredniania i trzymania na pałę. (bez ustalonego z góry SL i TP)
Dla mnie jest NAJGORSZE. Absolutnie najgorsze.
Wszyscy mamy dostęp do wykresów altcoinów i naprawdę w którym miejscu byśmy nie kupili (99% altów) po styczniu 2018 i trzymali je do dzisiaj, zysku po prostu nie będzie.
Wyjątki jak LINK możemy policzyć na palcach jednej ręki z pośród oceanu tysięcy kryptowalut.
Spoko w uśrednianie można się bawić i szansa, że w końcu wyjdziemy na swoje zawsze jakaś istnieje.
Ale zakładam, że każdy ileś ma tam skończonego kapitału do pewnego momentu, a bessa może trwać i trwać...
Uważam, że w takim postępowaniu będziemy mieli nie wiele większe szanse niż Pan który idzie do kasyna z 50k pln i próbuje odkuć 100zł, które przed chwilą stracił, stawiając z każdą następną przegraną rundą x2 kapitału na ten sam kolor.

Gdybym mógł cofnąć czas lub wybrać na przyszłość metodę, która najbardziej spisuje się w czasie bessy altcoinów (którą nadal de facto mamy) jest moim zdaniem metoda @BitJanusz.
Pomijając aspekty AT, którą wujek Janusz się bardzo dobrze posługuje, tak szczerze w zasadzie bardzo ciężko znaleźć mi jakąś bardziej względnie bezpieczną, dochodową, niewymagającą siedzenia 24/7 metodologię na czas bessy, niż posługujący się nią nasz kolega tutaj.
Kolokwialnie mówiąc najprostsza metoda wykorzystująca obecie panujący trend typu "Jest okazja (krótko, średnioterm. odwrócenie trendu) to kupuję za tyle, sprzedaję za tyle, akceptuję stratę/biorę zysk za tyle i potem wychodzę dziękuje, jeżeli nie ma okazji - nie gram." paradoksalnie moim skromnym zdaniem działała póki co chyba najlepiej przez ten czas.
To tak jakby wyobraźcie sobie rabujecie bank z wiedzą, że policja przyjedzie za minutę, musicie się już ewakuować, ale wasze worki napełnione są zaledwie do połowy, a kasy leży jeszcze w brud.
Uważam, że nie każdy w takiej sytuacji dałby radę opanować pierwotne instynkty i bezpiecznie opuścić bank przed przyjazdem policji, biorąc pewny zysk, tylko dalej zbierał by banknoty przez te kilkanaście sekund więcej nie zważając na niebezpieczeństwo.

Więc ostatecznie moim zdaniem warto było się przestawić, że alty mają służyć mi tylko i wyłącznie do pomnażania BTC.
Trudno jak nie raz się nie da, to się nie da, tnę straty jak najszybciej.
Jak bym je traktował zbyt osobiście to można byłoby się łatwo przejechać.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 listopada 2020, 17:48 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 3 listopada 2020, 16:13

Czy któreś defi jeszcze jakoś się trzyma czy wszędzie poszły spore dumpy?
e: ok tutaj jakieś info jest, jest gdzieś jeszcze gdzie można tylko defi zobaczyć ale więcej niż 7dni?
https://coinmarketcap.com/defi/
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » środa, 4 listopada 2020, 17:15

DCR wydaje się lekko zmienił trend i jak BTC rośnie to on też rośnie w tej chwili. Kupiłem za 900, SL na 880, bardzo możliwe, że to kolejne z wielu lokalnych podbić, które widać na 1D

Ktoś inny tu patrzy na DCR?

@ Edit
Wygląda na to, że to tylko kolejne lokalne podbicie i czas na dalsze spadki :D
Ostatnio zmieniony środa, 4 listopada 2020, 18:28 przez emceef, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 4 listopada 2020, 18:05

Wasz APPC pompują , 94 btc buy wall też ustawiony

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pablo12 » środa, 4 listopada 2020, 18:24

Ktoś tymi 100 btc nie chce pozwolić chyba żeby cena spadła niżej.

Cinko, gruba pompa to to nie była xD

Moze ktoś powie bo ja nie wiem co o takim czymś myśleć? Volumen wzrósł, poszło wybicie i nagle spadamy jeszcze niżej.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Antrepair » środa, 4 listopada 2020, 19:12

A co w tym dziwnego ? Komu pierwszemu uda się odwrócić trend, ten spija śmietankę więc takie próby to nic niezwykłego. A to, że się nie udało, i szybko ktoś się wycofał to inna sprawa :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 4 listopada 2020, 19:28

I cyk +125% za drugą połowę pozycji ;)

Obrazek
Obrazek

Nie ze mną te numery, pompersi. Cena dotknęła 300 i spadła jak kamień. Jest chyba 190 teraz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: pablo12 » środa, 4 listopada 2020, 19:57

@BitJanusz Jak to widzisz dalej? kupiłem wczoraj za 245 sato. Sam nie wiem co teraz zrobić. Prze łeb jesteś że się tak wstrzeliłeś z tym kupnem. W jaki sposób ustawiłeś się na tych 127 stao? Coś z kresek Ci wyszło czy jak? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » środa, 4 listopada 2020, 20:29

APPC był dump jednorazowy fat finger czy coś ale z 200 sato do 103 satoshi dumpneło właśnie 29 października. Trzeba mieć fart żeby mieć takiego ordera co pyknął na czyimś fatfingersie. Nawet nie wiem czy to powinno się liczyć :D To bardziej jako ciekawostka a nie prawdziwy trade :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 4 listopada 2020, 20:49

pablo12 pisze: środa, 4 listopada 2020, 19:57Coś z kresek Ci wyszło czy jak?
Nie, miałem jedynie silne przeświadczenie, że na jednym ze spadających coinów ktoś się "obesra" po przekroczeniu pewnej granicy psychologicznej. Miałem obstawione tak kilka coinów (m.in. APPC, HBAR, STEEM) - wpadł APPC.

Dodano po 26 sekundach:
pablo12 pisze: środa, 4 listopada 2020, 19:57 Jak to widzisz dalej?
To jeden z najbardziej zmanipulowanych coinów na tej giełdzie, więc ciężko stwierdzić. :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 5 listopada 2020, 05:53

mudol pisze: wtorek, 3 listopada 2020, 16:13 Czy któreś defi jeszcze jakoś się trzyma czy wszędzie poszły spore dumpy?
e: ok tutaj jakieś info jest, jest gdzieś jeszcze gdzie można tylko defi zobaczyć ale więcej niż 7dni?
https://coinmarketcap.com/defi/
Zależy z jakiej perspektywy patrzysz na te dumpy...niektóre coiny kupowałem na tyle szybko, że po tych dumpach dalej jestem sporo nad kreską (REN,STAKE,FRM )
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości