Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » czwartek, 16 stycznia 2020, 18:27

@shinya56 - kolejny news dotyczący ETC
https://beincrypto.com/ethereum-classic ... nance-etc/
nie wiem czy to tylko z tego powodu, ale kurs dalej rośnie jak szalony....

i trochę pobożnych życzeń ;)
https://etherplan.com/2020/01/14/the-lo ... term/9639/

iii
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: iii » czwartek, 16 stycznia 2020, 23:25

BitJanusz pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 15:36na obecną chwilę dość ciekawie wyglądają AMB i NANO.


czy moglbys wyjaśnić dlaczego tak sadzisz? to intuicja czy masz w tym przypadku jakieś konkretne przesłanki którymi się kierujesz?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » piątek, 17 stycznia 2020, 07:06

teraz z TOP100 to większośc wygląda ciekawie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 17 stycznia 2020, 14:16

@iii

są po spadkach gdzie poprzedni dołek jest w zasięgu podbicia 10%.

AMB już się pozbyłem (buy 169 sell 185) ok. 10% profitu.

Dodano po 3 godzinach 5 minutach :
Moja absolutnie ukochana formacja, prawdziwa kopalnia złota: wypłaszczenie po silnym spadku i retest poprzedniego dołka znów dała zarobić. Działa na mniejszych interwałach również - tym razem na odbijaku LEND, 15m:

Obrazek

buy 244 sell 265 - pozycja na godzinę, 9% przytulone.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » piątek, 17 stycznia 2020, 16:36

Możliwe jeszcze, że to nie koniec wzrostów dominacji.
Obrazek

W teorii istnieje spora szansa, na takie recovery.
Zielona, mocna strefa wsparcia z lipca 2019 (66.20) nie została póki co nawet dotknięta.
Czerwone knoty lekko powyżej tej zielonej lini z ostatnich dni mogą świadczyć, że póki co tam się nie wybieramy.

A tutaj jeszcze zbliżenie, na mniejszym interwale.
Obrazek

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Emil9876 » piątek, 17 stycznia 2020, 17:28

Drodzy koledzy, czy ktoś z Was obserwuje ETC? Zastanawiam się czym są spowodowane i jak długo będą trwać te wzrosty :roll: Czy dzieciątko chce się zrównać ceną z ETH? :D

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: tomaroc » piątek, 17 stycznia 2020, 18:10

@Emil9876 dwie strony wstecz : viewtopic.php?f=45&t=31838&start=2600#p622354

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 17 stycznia 2020, 18:53

BitJanusz pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 15:36NANO.
Obrazek

;)

Dam wam znać jak coś ciekawego zobaczę jeszcze.

Na szybko to INS, ale wiadomo, że tam był dump z powodu słabego newsa... a fundamentalne dumpy to nie to samo co sell-off bez powodu, trochę się obawiam. Może spróbuję.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 18 stycznia 2020, 10:14

Moje propozycje po zapoznaniu się z dzisiejszym wykresem, w nawiasach proponowany target w sato.

CHZ (92)
NKN (230)
DOCK (91)

Nie znam się niestety za bardzo na tych wybitych, nie doradzę w kwestii ETC czy MDA na ten moment ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bit-els » sobota, 18 stycznia 2020, 22:03

zobaczcie na zen, od ponad 3 miesiecy sukcesywnie w górę, nie patrząc na rynek wokół
https://in.tradingview.com/chart/ERJWejYo/

tak mogą zachowywać sie i inne krypto, z fundamentami jakimiś przynajmniej (nie typu lisk)

Zen w ciszy poszedł już ponad 3 razy.

Te ostre wzrosty dasha, zeca byly chyba próba nadgonienia straconego czasu ;-)

A btc ma szanse na duży, dynamiczny ruch, być może kończący te falę, tak w oolice 10 tys

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » sobota, 18 stycznia 2020, 22:28

na btc opory w okolicach 9400-9800 (patrzę na kurs z binance), te opory m.zd. na 80% zadziałają, pytanie jak wielkie alty się zachowają , czy przebiją poziomy z wiosny 2019r , czy będzie kontynuowany nowy trend wzrostowy na parach big-alt/btc.

Dodano po 8 minutach 39 sekundach:
a tak z ciekawości, nigdy mnie nie interesował steem, dziś poszedł w górę 38% do bitcoina. Jaki jest sens użytkowy posiadanie tokenów steem ?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 18 stycznia 2020, 22:51

Emil9876 pisze: piątek, 17 stycznia 2020, 17:28Drodzy koledzy, czy ktoś z Was obserwuje ETC?
Dziś stwierdziłem, że pogram na ETC i to był strzał w dychę, kupn po 8.23$ sprzedaż po 8.57$, na forumowego "kotleta" nawet z drinkiem starczyło :) Teraz do 8.76 skoczył a był na "dnie" po 8.17 jak się nie mylę, dosyć duże skoki na nim więc chyba jeszcze wskoczę na parę centów.
koparki pisze: sobota, 18 stycznia 2020, 22:28 Jaki jest sens użytkowy posiadanie tokenów steem ?
My tutaj nie patrzymy na to, to nie ten temat ;)
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 18 stycznia 2020, 23:26

Bit-els pisze: sobota, 18 stycznia 2020, 22:03zen
Jest sporo takich coinów - ATOM robi to samo i też po cichu ;)
Bit-els pisze: sobota, 18 stycznia 2020, 22:03Te ostre wzrosty dasha, zeca byly chyba próba nadgonienia straconego czasu
Albo po prostu retestem poprzednich dołków. Tak jak robią shitcoiny na 4h lub 1d.

Obrazek

wygląda znajomo? wklejałem coś takiego z LEND wczoraj. W skali 15m. A DASH w skali 1w... ;)

DASH może mieć przed sobą jeszcze jeden rajd tak do 190 z przodu.

To naprawdę sprawdza się w każdej skali. Niestety na dużych coinach trzeba mieć więcej cierpliwości... dlatego wolę shitcoiny ;)
koparki pisze: sobota, 18 stycznia 2020, 22:28Jaki jest sens użytkowy posiadanie tokenów steem ?
A jaki jest sens setek % wzrostu scamu zwanego BTG? ;)

spekuła, Panie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Jazda » niedziela, 19 stycznia 2020, 20:28

Mała pompka właśnie na DATA czyli Streamr DATAcoin. Trudno mi ocenić czy to Binance pompuje pod obroty i zainteresowanie tokenem (bo wolumen mają blisko 90%), czy są inne przyczyny. Zerknąć możecie sami.


Jednak miałem nosa, minęło zaledwie 12h i mam łatwo wyjęte +12% na DATA. Zysk zrealizowałem na poziomie 189 może będzie wyżej.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:30 przez Jazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » niedziela, 19 stycznia 2020, 20:57

mudol pisze: sobota, 18 stycznia 2020, 22:51Dziś stwierdziłem, że pogram na ETC i to był strzał w dychę, kupn po 8.23$ sprzedaż po 8.57$, na forumowego "kotleta" nawet z drinkiem starczyło Teraz do 8.76 skoczył a był na "dnie" po 8.17 jak się nie mylę, dosyć duże skoki na nim więc chyba jeszcze wskoczę na parę centów.

w dychę to było, jak ktoś kupił 18.12 ;)
w dzien forka (2.01) było 4.4 ;)
trzeba szukać następnej okazji :)

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 29 grudnia 2019, 14:08 ETC też ponownie idzie mocno w górę, BSV...może to już za chwileczkę, już za momencik....
doczekamy się w końcu :)
no i się doczekaliśmy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 stycznia 2020, 21:21

Zły jestem na siebie, bo przegapiłem mój ulubiony odbijak, chociaż widziałem, że wychodzi z kanału ;)

Obrazek

Kanały na shitcoinach to ostatni krzyk mody wśród handlarzy kałem. Polecam!

w ogóle LEND jest bardzo wdzięczny do gry, masę prostych struktur, olbrzymie volatility, wystrzały z dupy o dwu lub trzycyfrowe %.

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:13

Dokupiłem dziś jeszcze trochę MITH. Piękny, płaski wypłaszcz jakiego chyba jeszcze nie było.
SL dalej na 75 sato.
Jak dominacja będzie spadkowa to co raz większą szansa na dużą pompę. Zauważyłem, że sporo coinów, które wzrosły te 300-1000% w ubiegłym roku, to często były te z najbardziej zdumpowanych. MITH jest jednym z rekordzistów jeżeli chodzi o wypompowanie.
Martwi mnie jednak "Binancowość" tego coina. Jak do tej pory Binance sprzedawało ile wlezie swoje coiny z mniejszymi bądź większymi pompami po drodze i nie pozwalało na dłuższe trendy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:01

@DjVegas98

MITH wygląda dobrze, ale daj sobie jeszcze chwilę. Tutaj pełna analiza, specjalnie dla CIebie ;)



Nieprzypadkowo pokazałem LEND w kontekście kanałów. Może nawet napiszę artykuł o tym ;) Kanały to taka prostsza wersja elliot wave (graficzna, bez wielu obostrzeń). Zakładasz, że każdy dłuższy ruch jest częścią jakiegoś kanału. Jest to proste, gdy możesz go narysować. Tak jak tutaj. B.często nie ma wątpliwości.

Wyjście z spadkowego kanału dołem często prowadzi do powstania kolejnego kanału o większym nachyleniu (często węższego).

Tutaj mamy w sumie moment decyzyjny. Jest taki moment, kiedy nie da się już bronic takiego kanału i widać, że nastąpiło przerwanie obecnego trendu i wyjście dołem lub górą. W tym wypadku jesteśmy blisko wyjścia dołem, ale też - kurs porusza się "kanałem w kanale", który jest bliski wyjścia górą.

Wniosek z tego jest taki, że MITH - jeśli poboczniakuje jeszcze kilka dni - wyjdzie z małego kanału, co daje podstawy do zajęcia pozycji pod test median line dużego kanału lub jego górnej krawędzi.

Wyjście górą z dużego, niebieskiego kanału powinno uruchomić właściwe odbicie z targetem nawet do 440 sato.

Wyjście dołem z dużego, niebieskiego kanału - jeśli odbędzie się niedługo - powinno potoczyć się w obrębie małego różowego kanału, a wyjście z niego może odwrócić trend.

Jak widać dużo "jeśli", ale rozwiązanie jest dość blisko. W takiej sytuacji lepsze jest ustawienie alertu bądź stop-buy niż kupowanie, moim zdaniem. Do tego warto od razu brać profit z części pozycji, by w razie czego zawsze wyjść na + (wtedy reszta jest na bezstratnym SL i choćby skały srały, to zarobisz).

Co się dzieje po wyjściu z kanału spadkowego o dużym nachyleniu? zależy od nachylenia.

Bardzo strome kanały kończą się na ogół wypłaszczeniem (czyli kolejnym kanałem, z którego mamy hossę po wyjściu górą lub kontynuację bessy po wyjściu dołem).

Bardziej łagodne kanały kończą na ogół jak LEND - dziką pompą UP oraz V-recovery - w szczególności jeśli to chwytne prodżekty o dużym volatility.


Ja stosuję kanały do odnalezienia "wypłaszczenia". Jeśli kurs wyboczniakuje z kanału spadkowego, to jest to dobry moment na aku. To ważne, bo czasami wygląda na wypłaszczenie, ale kurs tylko jedzie do górnej bandy kanału bokiem i potem spada jak rażony gromem.


Aha, i jeszcze jedno: większość klinów rysowanych na necie to nie kliny, tylko kanały. Stąd niska skuteczność na twitterze 8-) Różnica jest duża: kanał nie jest bullish ani bearish. Po prostu jest ;) A jego target to jego szerokość, dlatego pozycje pod źle ogarnięty klin (w rzeczywistości kanał) są przestrzelone.



Zauważ, że zarówno ten żółty kanał na LEND, jak i pomarańczowy na MITH - po złamaniu górą - zrobiły odbicie na mniej więcej szerokość kanału.

Tego nie powiedzą wam naganiacze w necie - bo wcale nie chcą, byście zarobili :( chcą tylko donejty i płatne subskrypcje na swoich scam-grupach.

Dodano po 22 minutach 36 sekundach:
ps. lubisz też APPC więc dorzucę. Może teraz jego ruchy przestaną być taką enigmą... ;)



Proste, prawda? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:18

4h czy 1d patrzysz? Ja ostatnio patrze w podobny sposób na 1d, ale te szpilki tuż pod kanałem często łapią na stop lossa albo akurat nie wchodzi mi buy order :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:27

A różnie. Zwykle 4h, ale czasem gram na kanał w 15m, albo 1d. Oczywiście im większy kanał, tym większe oczekiwania. Takie maleństwo na 15m potrafi dać szybkie 5-10% zysku. Kanał na 1d to już większy apetyt, 50% i więcej.

Dodano po 8 minutach 8 sekundach:


BRD w ciekawym miejscu. Jeżeli padnie nasz kanał spadkowy, jest szansa na retest dołka na 3200. Przy okazji muszę się pochwalić, bo czasem trzeba :mrgreen: Udało mi się nieźle rozpoznać tę strukturę kilkanaście postów temu. Podobny kształt, taka sama długość i podobny rezultat. 8-)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości