Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 lipca 2019, 08:53

ptr111 pisze: środa, 17 lipca 2019, 21:15 Z tego co zauważyłem im ostrzejsze spadki, tym większe prawdopodobieństwo fajnego odbicia(przynajmniej na części altów)podobnie jak ktoś spada na trampolinę - im z większej wysokości, tym mocniej się odbije(oczywiście wszystko w jakiś tam granicach). Generalnie imo kupowanie na głębokich ostrych spadkach pod odbicie jest o wiele mniej obarczone ryzykiem błędu niż sprzedawanie na nich
W mniejszej skali zgoda. Ale w większej skali może być pułapką. Dlatego, że V-kształtne odbicia podczas bessy są wyleszczającymi pułapkami, które przyciągają siłą (wydaje się, że to już), a potem spadają jak kamienie.

Najbezpieczniejsze wejścia na longterm są po wypłaszczeniach. Wtedy raczej na bank nie kupimy dołka, ale też mamy jakąś swobodę w ustaleniu stop loss (łatwo wyznaczyć strukturę, w ramach której porusza się kurs w postaci trójkąta bądź płaskiego kanału, na ogół fluktuacje są niskie i łatwo wyznaczyć, gdzie zostanie przebity poziom w ruchu UP a gdzie DOWN). Takie wyjścia na ogół rokują o wiele lepiej, gdyż wychodzą z akumulacji, tym samym są podstawy, że ten ruch został odpowiednio przygotowany skupem MM i będą oni realizować zyski wyżej z uwagi na wyschnięcie podaży na skupowanych przez niech poziomach). Odbicie V-kształtne nie ma za sobą praktycznie żadnej akumulacji i należy dopiero na nią liczyć PO odbiciu, co często trwa i jest po prostu zniechęcające długoterminowo.

Co do ERD, to ciężko stwierdzić, że jest on na bessie. Dla mnie to on jest... po prostu nowy. Na pewno jego zachowanie jest zachęcające. Są coiny, w których pogłębienie dołka można kupić w ciemno, bo na 90% padnie +10-20% z tego miejsca (np. LINK), ale to coiny na potwierdzonej, wielomiesięcznej hossie i na nich DT ma największy sens, gdyż pcha je duży volumen, FOMO i wiara w dalsze wzrosty. Gdy spojrzymy na "rycerzy 2017" typu Funfair, albo wielkich przegranych 2019 typu NPXS, to widać, że tam na razie nie ma siły na cokolwiek.

Z coinów, które warto obserwować, oprócz LINK i ERD (ten ostatni to na razie zagadka) jest też HC, który przeszedł silną hossę i wydaje się być na korekcie na małym VOL w opadającym ruchu (bullish).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » czwartek, 18 lipca 2019, 10:50

BitJanusz pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 08:53Najbezpieczniejsze wejścia na longterm są po wypłaszczeniach
Na longterm owszem, ale ja miałem na myśli granie pod szybkie odbicia czyli szybkie wejście na szybkim spadku i szybkie wyjście na szybkim odbiciu z szybkim profitem :) Imo większe prawdopodobieństwo jest(w większości przypadków), że po szybkim i głębokim spadku, nastąpi też szybkie i ładne odbicie(nawet jeśli byłby to martwy kot) na którym już można szybko zarobić. Jak widać po wczorajszych nagłych spadkach, dzisiaj nastąpiło też wiele szybkich i fajnych odbić, jak np LTC czy ERD, który wczoraj nad ranem zleciał do 36s, a teraz śmiga w okolicach 50, jak wcześniej wspomniałem kupiłem na spadku za 43, ale jak na razie jeszcze nie sprzedaję, bo mam cichą nadzieję że może sięgnie 65-75s w ciągu kilku dni, ale zobaczymy jak to będzie ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 lipca 2019, 12:34 przez ptr111, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 lipca 2019, 11:08

@ptr111

niestety dopóki alty po prostu spadają i rosną w korelacji z BTC, równie dobrze możesz po prostu grać na BTC.

Mój kandydat na pozycję to IOST. Trzy doji na 1d pod rzad - volatility na razie wygasło, może ruszy wreszcie korekta, bo spadek bardzo silny. SL to przebicie obecnego dołka.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » czwartek, 18 lipca 2019, 11:42

BitJanusz pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 11:08niestety dopóki alty po prostu spadają i rosną w korelacji z BTC, równie dobrze możesz po prostu grać na BTC.
Ale właśnie odbicia na wielu altach przeważnie są atrakcyjniejsze niż na BTC, ale jeśli chodzi o hodlowanie, to chyba najbezpieczniejszą opcją w tych czasach jest bitek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 lipca 2019, 14:25

@ptr111

miałem na myśli to, że i tak to z grubsza zależy od tego, gdzie odbije (bądź wybije) BTC. Jeśli umiesz trafiać dołki na BTC, to na rozsądnej dźwigni prawdpodobnie zdobędziesz lepsze wyniki, niż na altach + nie musisz się obawiać, że wybicie pójdzie za daleko i nie zarobisz, bo alty zaczną spadać :mrgreen:

co innego na boczniaku BTC, po akumulacji na altach...

Dodano po 2 godzinach 26 minutach 26 sekundach:
Moi drodzy, jest coś, o czym warto wspomnieć - zmienia się korelacja. Alty zaczynają rosnąć z BTC, spadać z nim. Jeżeli ten trend się utrzyma, to będzie sygnał, że - być może WRESZCIE - zatrzymana została ucieczka z altów. Jeszcze tylko wypłaszcz poproszę i zaczynam akumulować wybrane coiny.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 18 lipca 2019, 14:40

@BitJanusz Ty to jednak masz nochala do tego Linka. Zagrałem sobie pod odbicie,kupiłem o szóstej rano, sprzedane jakoś godzinkę temu, easy 10% :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » czwartek, 18 lipca 2019, 17:10

Dodam to coś do watch listy w takim razie. I kupujecie na dołkach i potem czekacie az wzrosnie i tylko to na tym Linku ? To ma wogoile jakies fundamenty poza tym że jest na Binance jakby coś nie wyszło to nie zniknie w miesiac ?

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
O lol widze że to top 16 coin nawet nie wiedziałem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 lipca 2019, 18:20

@Rumcajs

link jest do DT. Jak robi lower low, np. na 4h, to kupujesz, ustawiasz +10-15% i zapominasz. Sprzeda się w ciągu dnia, dwóch.

co do fundamentów - na linka naganiano na... 4chanie. Masowo. Wszyscy się wyśmiewali z tego coina i z jego wyznawców. problem w tym, że od tamtego czasu link wzrósł względem BTC 20-krotnie :roll:

Z tego, co zrozumiałem - a nie wgłębiałem się bardzo - to kolejny shitcoin. Stworzył go jakiś jeden geniusz, który ma dużą część coinów dla siebie. Natomiast nie da się mu odmówić skuteczności w parciu UP.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 3 czerwca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: ptr111 » czwartek, 18 lipca 2019, 18:55

BitJanusz pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 14:25Moi drodzy, jest coś, o czym warto wspomnieć - zmienia się korelacja. Alty zaczynają rosnąć z BTC, spadać z nim
BTC już od kilku godzin pompuje, jeszcze o 16:00 był ok 9250$, a teraz już 10600, no i większość altów już trochę pospadała, w tym oczywiście te bajnansowe ieo. Mam nadzieję że odbiją, jak bit się trochę uspokoi. Chyba na korelację jeszcze trochę poczekamy, o ile takowa w ogóle nastąpi.
BitJanusz pisze: czwartek, 18 lipca 2019, 18:20Z tego, co zrozumiałem - a nie wgłębiałem się bardzo - to kolejny shitcoin
Skoro tacy giganci jak Google Cloud i Oracle korzystają z technologii tego całego Czejnlinka, to widocznie ma sporą wartość, więc wg mnie na pewno nie jest shitcoinem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 18 lipca 2019, 20:03

Patrząc po żółtym klinie zwyżkującym od czerwca stara zasada, że altseason mamy co 4-5 miesięcy teoretycznie mogłaby się sprawdzić.
Więc w teorii potencjalna pora na altseason mogłaby wypadać na sierpień/wrzesień. Wtedy dominacja, która i tak jest obecnie b. wysoko mogłaby idealnie jeszcze zapikować do 0.618 spadków aż z 9 marca 2017, które wypada na 71.90 (czerwona linia) ( z dominacji rzędu 94.72 zaczęła ona wtedy lecieć na łeb, na szyję osiągając swoje minimum rzędu 34.99 13 stycznia 2018 roku)

Obrazek

Tutaj zbliżenie na żółty klin. Ewidentnie widać, że jakaś siła (AI, wieloryby, albo jeszcze kij wie co) za każym razem gdy dominacja próbowała spaść poniżej dolnej bandy klina lub przejść w dłuższą konsolę, panicznie pchała ją do góry po to by udupiać alty. Za każdym razem ostre wyjście w górę w dosyć szybkim czasie.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 19 lipca 2019, 17:51

Właśnie wskoczyłem w kilka altów, gdyż wyglądają gotowe na jakieś odbicia.

m.in. NANO, YOYO, MATIC, IOST, AST, CELR. Próbuję kupić trochę DENT.

SL są bardzo ciasno. Albo z tego będzie +20%, albo -5%. Zobaczymy.

Dodano po 6 godzinach 58 minutach 30 sekundach:
Ale jaja, zobaczcie to:

Obrazek

Tydzień pnd, trzy tygodnie przerwy. Od lutego :mrgreen: zostało im 3 dni, by zrobić PND, jeżeli cykl ma zostac zachowany :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 20 lipca 2019, 12:46

BTC.D
Pojawiła się kolejna szansa na wypadnięcie z białej wzorstowej LT trwającej od 13 czerwca i przetestowanie od góry czerwonej wzrostowej LT od 01.04.2019
Obrazek


edit// Ładny hammer się zrobił. Jak grać to do końca czyż nie? :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lipca 2019, 15:21 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » sobota, 20 lipca 2019, 14:01

Kupiliście coś ? bo mnie swędzą ręce bo niechcący mi się sys sprzedał jak musiałem do łazienki lecieć ale niewiem co kupić

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 lipca 2019, 15:40

Ja mam to, o czym pisałem wczoraj :) IOST się sprawdził, +10% póki co.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 20 lipca 2019, 16:09

mudol pisze: środa, 17 lipca 2019, 20:25 , BSV o 80$, szczególnie tego drugiego obserwuje czy craig sasuszitonakimono znów podpompuje bo to przecież wstyd aby o 50% zleciało.
No i cholernie żałuję, że tego BSV nie zagrałem, dziś po 170$, 50$ na sztuce by było :/ Sprzedałem LISKa dziś po 1.50$ czekam na lekką redukcję, EOS kolejne wzrosty. ETH i LTC dziś mam do poobserwowania z myślą o zakupach

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Areck1 » sobota, 20 lipca 2019, 16:24


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 lipca 2019, 18:30

Sprzedałem 50% IOST. Max to dla mnie 97 w tym ruchu, ale wątpię w to trochę bo BTC prawdopodobnie przymierza się do odpalenia dzidy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » sobota, 20 lipca 2019, 18:38

@BitJanusz Tym razem przyzwyczajenia mogą nas zawieść i altcoiny już nie dołkować (nie mówię, że rosnąć już od razu)
Nastąpił przełom uważam w wykresie dominacji od 14 czerwca
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 20 lipca 2019, 18:40

@DjVegas98

ja tam w figury rysowane na proporcjach nie wierzę - jeżeli dziś BTC odpali rakietę tak jak przewiduję to zobaczymy, czy będzie efekt jkak zawsze :)

edit: myślę, że zachowanie altów przy tym niewielkim wybiciu BTC pokazało, ze dalej będzie to samo.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » sobota, 20 lipca 2019, 21:33

@BitJanusz

Tylko IOST ci ładnie wszedł z tych co wymieniłes reszta sie nie ruszała.
Podzieliłeś środki na kilka coinów i po prostu ustawiłeś na nich Stop Loss i czekasz? Bo patrzyłem ale na Binance nie da się ustawić jednocześnie stop loss i take profit bo po ustawieniu stop loss znikają mi coiny z balansu. Więc ręcznie sprzedajesz to jak urośnie któryś ? Bo ja zawsze mam że pompki są w nocy jak śpie i nigdy nie udaje mi sie nic sprzedać a jak raz ustawiłem na askach to nie mialem stop lossa i mi spadła cena o 83% wtedy :(
Chyba wróce do hodlowania.

Jak spałem teraz to wszedł mi stop loss na MTL, potem dokupiłem z tego QKC bo uśredniam zakup, reszte mam w btc i czekam i niewiem co z tym zorbic, kupie chyba Eth bo mi potrzebne ale jak btc przebije 11k to powinno być taniej w satoshi.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości