Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » środa, 25 września 2019, 23:12

ONE (Binance) powinien dać zarobić.
Dodatkowo ren,qlc,ins
----
OST - dał tylko 8% zysku

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: riDERQs » czwartek, 26 września 2019, 08:00

@BitJanusz jaka masz strategie SL?
Kupujesz np za 100 satoahi, jak spadnie do ?x to sprzedajesz za ?y - jakie to są statystycznie wartości?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 08:34

@riDERQs zerknij do tematu, który wczoraj napisałem :) a jeśli chodzi o pierwszy zakup - z grubsza te same prawa. Jeśli kupuję na dłuższym wypłaszczeniu (może być w formie łagodnego uptrendu), to mogę się spodziewać, że zdecydowane wyjście z takiej struktury neguje potencjalny uptrend. Czyli ustawiam SL z grubsza pod porzednim dołkiem (jak zwykle), z opcją szybkiego odkupienia gdyby dołek był minimalny i błyskawicznie zanegowany (potencjalny wyleszcz). jeśli coin wyjdzie dołem i potwierdzi to robiąc szybko kolejny dołek, to na jakis czas przestaje się nim interesować, przynajmniej dopóki na binance nie pojawi się opcja SHORT dla wszystkich altów.

Jeżeli SL wraz z prowizją przekracza 10%, to nie kupuję - ustawiam limit buy poniżej obecnej ceny tak, by zbliżyć się do mojego akceptowalnego przedziału straty, 3-5%.

Ekipo, z wypłaszczonych coinów odpaliło polecane przeze mnie ostatnio MDA, ktoś skorzystał? bo pytaliście o czarnego konia :mrgreen:

na RCN brałbym już profit, wygląda na końcową fazę męczenia materiału. Niestety, nie mam pozycji - my bad :mrgreen:


tutaj garść coinów do przemyślenia z uwagi na zachęcające wykresy : KMD, CELR, SKY oraz LRC.

Na LOOM oraz MDA wbito już krytyczne retesty - tutaj bym brał profit gdybym nie grał pod uptrend a szybką pozycję (dla kogoś, kto w tym siedzi).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 26 września 2019, 09:39

RCN za chwilę praktycznie może przetestować 0.618 spadków od marca.(625 sato) I tak by kurczę mógł wyglądać najbliższy altseason :D
Januszowa strategia sprawdziłaby się idealnie podłączając się 19 września pod ruch :D
@BitJanusz Gdzie byś teraz postawił SL w tym momencie licząc na jeszscze? Na 3 candle'u od końca na 4h ok 480 sato? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 09:47

siedząc w RCN? albo 398 sato (jeśli siedziałem od początku i liczę na dużo więcej), albo 455 jeśli od środka i nie chcę tracić znacznej częśći profitu.

z uwagi na długą (na 1d) akumulację powinniśmy mieć wysokie wybicia a la RCN na innych altach też. O ile BTC totalnie nie zacznie masakry...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 26 września 2019, 09:58

@BitJanusz

W ogóle nie potrafię sobie wyobrazić skorelowanych wzrostów na wszystkich (albo przynajmniej na większości) altach, analogiczne/symetryczne do spadków (czyli w zasadzie nowego trendu).

Chyba ta bessa za bardzo mnie wymęczyła, albo minęło zbyt dużo czasu.

Moim zdaniem jest duża szansa na wzrosty, lecz znaczna większość pozostanie w tyle(rosnąc co prawda, ale malutko) lub na dzisiejszych poziomach, lub skończy jak GAME.

Trzeba by teraz na prawdę sporo kapitału, żeby równomiernie wszystkie gówna na Binance podpompować i pchać je do góry chcąc sprowokować nowy trend, a że mamy 95% mniej retailersów niż w 2018 to wątpię, że miałoby to dla kogoś teraz sens.

A jak już coś zostanie podpompowane paręset procent to ostatecznie wraca i tak przeważnie do punktu wejścia niestety. Taki ten rynek dziwny, typowi inwestorzy przerąbane maja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 10:23

DjVegas98 pisze: czwartek, 26 września 2019, 09:58W ogóle nie potrafię sobie wyobrazić skorelowanych wzrostów na wszystkich (albo przynajmniej na większości) altach, analogiczne/symetryczne do spadków (czyli w zasadzie nowego trendu).
i dobrze, bo tak nie powinno być. "wszystko rośnie" kończy się wałem. "wszystko spada" kończy się dramatyczną bessą. Zdrową sytuację to mamy teraz, gdy niektóre alty przeszły w hossę, a inne wbiły nowe low.
DjVegas98 pisze: czwartek, 26 września 2019, 09:58 Moim zdaniem jest duża szansa na wzrosty, lecz znaczna większość pozostanie w tyle(rosnąc co prawda, ale malutko) lub na dzisiejszych poziomach, lub skończy jak GAME.
tak też powinno być. Śmieci powinny docelowo zniknąć z rynku. Jeśli coś służy wyłącznie do spekulacji, to de facto nie ma żadnej wartości...
DjVegas98 pisze: czwartek, 26 września 2019, 09:58Taki ten rynek dziwny, typowi inwestorzy przerąbane maja.
Dlatego my spekulanci krótko/średnioterminowi mamy takie branie :mrgreen:

Dodano po 58 sekundach:
DjVegas98 pisze: czwartek, 26 września 2019, 09:58Chyba ta bessa za bardzo mnie wymęczyła
możesz być pewien, że MM na to liczą. Że nie będziesz trzymał i jechał z uptrendem, tylko (nawet jeśli kupiłeś dołek) szybko oddasz im zyski za marny grosz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 26 września 2019, 16:46

BitJanusz pisze: środa, 25 września 2019, 10:41ALGO... nie jestem fanem prodżektów, które ciągle spadają (w tym także na okresie altowych "odwilży").
Algo to katastrofa. Coś dobrego musiało nade mną czuwać, że po ostatnim wejściu za 1.05$, jak spadło do 0.8$ na chwilę i odbiło do 1-1.03$, to wywaliłem tam i nigdy nie wróciłem do niego na poważnie. Nie wiem, czy aż takie zjazdy na nim to nie skutek skopanej dystrybucji, mnożenia coinów chyba na PoS i wywalania. Wtedy zajadą nawet dobry popyt na niego i cena zleci. Jeśliby ktoś chciał kiedykolwiek w to wejść inaczej niż na DT, tzn. na inwestycję długą, niech dobrze poczyta co się tam dzieje z dystrybucją, aukcjami i refundowaniem kupców za 2.6$.

Przyznaję, że chętnie bym złapał coś typu Algo jakby crashowało jeśli BTC leci dalej w dół. Bo na tego typu coinach szpilki po -30 czy nawet -50 -60% by nie zdziwiły tak bardzo. Czasem nawet wrzucam bida na niby nierealne poziomy na jakiegoś shita.

Ogólnie z wieloma altami oprócz topów jest tak, że w zasadzie po co je brać, skoro BTC więcej odbije. To się nie tyczy shitów jakie tu często omawiacie, bo one nieco żyją własnym życiem od szybkiej pompki do dumpu. Ja takich mało dotykam już, ale kiedyś tylko takie coś się grało jak rynek jeszcze nie wykształcił dobrze (oprócz LTC) tego co dziś nazywamy topowymi altami. Kiedyś Dash (DRK) czy Xmr czy Eth zachowywało się dość podobnie do tych shitów teraz. Dopiero gdzieś w 2016 zaczęło być to poważniejsze. A w 2017 się rzucił lud na rynku na nie jakby to były sztabki złota za pół darmo. :mrgreen:

Jeśli BTC jest powiedzmy w połowie korekty, sądzę, że BNB które zyskało duży szacunek że tyle urosło, zwali się finalnie do kilku dolców i będzie przeklinane. Ono nadal ma potężny cap...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 17:12

BNB póki co nie zadowoliło się pełnym zrealizowaniem topwego diamentu, więc też się zaczynam o nie niepokoić. Na razie nie ma BNB oprócz małej ilości na prowizje. W końcu BNB już ma chyba "wszystko w cenie". Mamy redukcję prowizji na zauważalnym uptrendzie wielu altów. mamy loterie na nowe ICO. I dupa, spada.

Jeśli ludzi to nie zachęca już teraz, to kiedy ma ich zachęcić niby?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 26 września 2019, 17:13

Zobaczcie to: https://www.binance.com/en/trade/XMR_USDT np. 1h
Ktoś się uczył różnicy między market a limit? Albo bot? Ciekawe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 18:02

Popatrzyłem na 1 min... trzy razy albo bardzo duży market buy, albo jakiś dziki PND.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 26 września 2019, 19:17

@BitJanusz Nie, nie, to nie coin PND. Na innych giełdach cisza na XMR wtedy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: hazi » czwartek, 26 września 2019, 19:35

Ja myśle o Egretia to może jeszcze pojsc w gore nie wiem czy teraz w to wchodzić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 20:40

Egretia zrobiła coś jak Theta, tylko 5 x mocniej. Czyli mega pompa i błyskawiczny powrót do punktu wyjścia :mrgreen:
Spoiler:
a jak pisałem, że to kolejne gówno do PND to niektórzy koledzy w wątku się obruszyli... :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3115
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 26 września 2019, 20:55

My tu gadu gadu a tu DOCK wrócił do 134:D i teraz najlepsze, gdybym nie ciął strat to bym właśnie na plusie był :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » czwartek, 26 września 2019, 21:30

@mudol no ja wlazłem na 10601 (usdt) i tylko podwyższam stopa :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 26 września 2019, 22:30

Z cyklu "nie zawsze się udaje" - liczyłem na szybkie 10%, ale zabrakło trochę, a potem BTC spadł i wyszedłem czym prędzej.

Obrazek

patrzę teraz i WTF, nowy low na dużej dzidzie w dół. Pamiętajcie spekulanci, stop loss to podstawa! zamiast 3.8% na minus byłoby 10% na minus :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: btcB1289 » czwartek, 26 września 2019, 22:44

Ostatnio miałem dziwną sytuację na Binance przy zleceniu OCO. Kupiłem ONE i ustawiłem zlecenie OCO. Sell ustawiłem na 71, trigger na 62 i sam stop limit na 61. Rano coiny zostały sprzedane mimo, że cena na wykresie dobiła tylko do 62 a w historii zleceń jest cena 61. Potem kurs wzrósł i zostałem wyleszczony mimo dobrego oszacowania stop limita. Nie wiem czy był jakiś błąd przy rysowaniu wykresu i nie została uwzględniona cena 61 czy jest jakiś problem z samym zleceniem OCO na Binance. Mieliście kiedyś coś takiego ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 27 września 2019, 08:26

@btcB1289 , stop loss aktywuje się gdy cena dotrze do ceny "trigger". Nie musi jej przebić. Jeśli ustawisz stop na 62, to wystarczy, że kurs dotknie 62 i natychmiast zostanie wystawiony sell za 61 sato.

Oczywiście jeżeli bid na 62 nie został jeszcze zjedzony, to sprzedasz za 62. Zobacz, czy w historii nie masz dwóch cen: 61 oraz 62. Przy stopie masz podaną rzeczywistą cenę SELL oraz cenę, za jaką automat wystawił (na komórkce masz na szaro). Jeśli dalej się nie zgadza to wrzuć kawałek screena, zweryfikujemy :)

Taka dobra rada: nie zlecaj stopu o minimum spreada. Jeśli ktoś sprzeda dużą ilość np. przy 63 sato, tak że od razu przeskoczy na 60, to Twój stop nie zostanie zrealizowany! Najlepiej dawać co najmniej kilka % mniej, niż trigger. Ja bym dał np. 55. Wtedy masz praktycznie 100% pewności, że stop przejdzie. Ale nie dawaj 1 sato, bo jeśli ktoś pierdyknie market sell opróżniający orderbook, to sprzedasz za 1 sato, apotem cena odbije o setki %... :?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 marca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Glade » piątek, 27 września 2019, 09:23

To na komórce też jest opcja OCO?
Myślałem że tylko na wersji desktopowej

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości